שלום לך עונת 2016/17:: מסכמים ובוחרים מצטיינים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏10/6/17.

1. Raulito Madridista

שלום לך עונת 2016/17

גם העונה, ובסה"כ בפעם השלישית בארבע העונות האחרונות - מאבק האליפות בספרד היה מתיש, מרתק ומעניין, כזה שהוכרע רק בקילומטר האחרון - במחזור הסיום של העונה. בזמן שבאנגליה הייתה חסרה רק החותמת הרשמית של צ'לסי, בצרפת מונאקו דהרה ובאיטליה ובגרמניה אין חדש תחת השמש - בספרד לא פתחו שמפניות עד הרגע האחרון. הליגה הטובה בעולם המשיכה לעמוד בציפיות. הפעם, בעיקר בזכות זידאן שניהל כמו שצריך את הסגל האיכותי שלו, וגם פיניש אדיר של כריסטיאנו רונאלדו - ריאל מדריד שברה בצורת ארוכה מזה חמש עונות וזכתה בתואר בפעם ה-33 בתולדותיה. כעבור שבועיים היא השלימה זכייה היסטורית בדאבל.

למרות שהחזיקה בפיסגה במשך רוב העונה והיה לה יתרון ברור בעומק הסגל, היו שלבים שנראה שהצלחת בורחת מריאל מדריד. ברצלונה התעוררה וממש לא הרימה ידיים והשיא היה עם הניצחון המרתק בברנבאו, 3:2 על ריאל מדריד עם שער ניצחון ענק של הפיצ'יצ'י ליאו מסי שקבע שיוויון נק'(אבל יתרון של בארסה בעקבות היחסים הפנימיים), כשלריאל מדריד יש משחק חסר. מצד שני, בארסה כשלה העונה גם בליגת האלופות והיא צריכה להתחזק. ריאל ששמרה על רצף של 40 משחקים רצופים ללא הפסד עד חודש ינואר, הצליחה לנצח בכל ששת המחזורים האחרונים(משהו שדומה לבארסה של העונה שעברה) ובמשחק האחרון של העונה כבשה מול מאלגה כבר אחרי שתי דקות.
    סביליה של סמאפולי הייתה קרובה להגדרה 'סביליה הטובה בכל הזמנים' ואכן קבעה שיא נקודות. היא פתחה את העונה עם מערך מסורבל אך הלכה והשתפרה, שיחקה כדורגל טוב והייתה חלק ממאבק האליפות. אלא שבסופו של דבר אחרי ההדחה נגד לסטר בשמינית גמר ליגת האלופות והדיבורים על עזיבתו של סמאפולי לנבחרת - סביליה התפרקה ולא הצליחה לשמור אפילו על המקום השלישי. אתלטיקו מדריד מנגד בעונה האחרונה של הויסנטה קאלדרון - לא תזכור יותר מדי, ועונש ההעברות שחף עליה מקשה לגבי העתיד. אתלטיקו לא הייתה באיזור, הובסה 3:0 מול ריאל בדרבי האחרון במגרש והודחה על-ידה בחצי גמר ליגת האלופות.
    מנגד, בניגוד לבארסה שסיימה עידן עם לואיס אנריקה שנפרד ומינתה במקומו את ארנסטו ואלוורדה - אתלטיקו תהנה לפחות לעוד עונה אחת מצ'ולו סימאונה שחתום עד העונה הבאה, השאלה היא מה יהיה עם אנטואן גריזמן?
    מי שסיימה במקום הרביעי זו ויאריאל שבקיץ הייתה נראית בדרך להתמוטטות. העזיבה המפתיעה של מרסליניו, ממש 'בדקה ה-90', ההדחה ללא קרב מול מונאקו וההתפשרות על הליגה האירופית, פציעות של שחקני המפתח ועוד ועוד - אלא שאסקריבה עמד במשימה וימשיך בעונה הבאה. כרגיל, הבאסקיות, בילבאו וסוסיאדד - התחרו ביניהן על המקום באירופה. בילבאו ניצחה בשני הדרבים אלא שריאל סוסיאדד שהייתה יציבה יותר לאורך העונה - הצליחה לסיים לפניה במקום השישי.

חשבנו שגם ולנסיה תהיה חלק מהצמרת, למרות הכל, אבל העטלפים רשמו עונה זוועתית עד בואו של וורו. המקום ה-12 בו סיימה ולנסיה את העונה מאוד משקר, בדומה למאלגה של מיצ'ל שהשתפרה פלאים. ולנסיה הייתה קרובה מאוד לקו האדום, שחקני הרכש לא השתלבו והמאמן מרסליניו מקווה לשנות את הקבוצה בקיץ מקצה לקצה ולהחזיר אותה להתמודד על מקום בצמרת. סולר היה אחד מתגליות העונה, האיש במרכז השדה.

העונה הספרדיות איבדו חלק מהשליטה באירופה. אמנם ריאל מדריד שוב זכתה בליגת האלופות, אבל בארסה התפרקה ללא תנאי נגד יובה ואף קודם נגד פאריס למרות שהצליחה לבצע את הרמונטדה המדהימה| סביליה כאמור איכזבה נגד לסטר וכמובן נפרדה מהתואר הבלעדי שלה 'מחזיקת הליגה האירופית'| ובהחלט היה אפשר לצפות ליותר גם מיתר הספרדיות. ויאריאל התפרקה נגד רומא בשלב שמינית הגמר כשהובסה 4:0 ובילבאו הפסידה 2:0 לאפועל ניקוסיה ונעצרה בשלב מוקדם מהצפוי. מנגד, נציגה אחת אחרת הייתה לנו בחצי הגמר.

סלטה ויגו נאלצה לזנוח את הליגה בשל סגל סופר-קצר, אבל בשאר החזיתות היא שיחקה היטב. בחצי גמר גביע המלך היא הודחה ע"י אלאבס הקטנה וסיימה בדמעות, אבל חצי גמר הליגה האירופית נגד מנצ'סטר יונייטד היה מכובד מאוד. בריזו עוזב את סלטה אחרי שנים מוצלחות אבל יאגו אספס המצויין עדיין שם. עוד אחת מהפתעות העונה היא אייבר הקטנה שסיימה אמנם במקום העשירי אבל קבעה שיא של נקודות ושערים. פדרו לאון רשם את אחת העונות הגדולות בקריירה שלו והקבוצה הצנועה לא הייתה קרובה ולו לרגע להתדרדרות לתחתית. ומה נאמר על העולה החדשה אלאבס? סיימה במקום התשיעי המכובד והגיעה עד לגמר גביע המלך שם הובסה נגד ברצלונה. מאוריסיו פלגרינו עשה עבודה יוצאת דופן. גם את לגאנס שנשארה בליגה למרות תקציב זעום - כדאי לציין לטובה.

גראנדה של עומר אצילי נחלה כישלון עצום. מי זוכר שפאקו חמס עוד עמד על הקווים ובנה קבוצה רעה שלא מתאימה. גראנדה ירדה מהמקום האחרון המביך כשאוססונה עוקפת אותה בסופו של דבר אבל גם היא רשמה עונה איומה ונפרדת מהליגה הבכירה אחרי עונה אחת. ספורטינג גיחון היא היורדת השלישית בעוד דפור הייתה קרובה מאוד לאיזור הסכנה.

http://e04-marca.uecdn.es/iconos/v1.x/v1.0/fotos-apps/futbol/16-17/jugadores/22254.Xxxhttp://e02-marca.uecdn.es/iconos/v1.x/v1.0/fotos-apps/futbol/16-17/jugadores/81352.Xxx

- מלך השערים, הפיצ'יצ'י: ליאו מסי(ברצלונה) - 37 שערים
    - הזאמורה: יאן אובלאק(אתלטיקו מדריד) - 21 ספיגות ב-29 משחקים.
    - מלך הבישולים: לואיס סוארס(ברצלונה) - 13 בישולים.
    - ההתקפה המצטיינת: ברצלונה עם 116 שערים
    - ההגנה המצטיינת: אתלטיקו מדריד עם 27 שערי חובה בסה"כ
    - הכי הרבה נצחונות: ריאל מדריד עם 29 נצ'
    - הכי הרבה הפסדים: גראנדה עם 26 הפס'
    - מלכת התיקו: אלאבס עם 13 תוצאות תיקו
    - ריאל מדריד החזיקה 34 מחזורים במקום הראשון בסה"כ.
    - גראנדה הייתה 34 מחזורים מתחת לקו האדום.

שאלון סיכום העונה::

1. סכמו את העונה האחרונה בפיסקה - איכות, אורך, מבנה, מה אהבתם ומה לא אהבתם?
    2. מי הקבוצה המצטיינת
    3. מי הקבוצה המאכזבת
    4. מבין הקבוצות הקטנות למי התחברתם?
    5. מי השחקן המצטיין
    6. מי השחקן המאכזב?
    7. מי השחקן שפרץ העונה\התגלית\השחקן הצעיר
    8. מי המאמן המצטיין
    9. מי המאמן המאכזב?
    10. מהו המשחק הגדול ביותר?
    11. מהו שער העונה שלכם?
    - אחד הסלאלומים של מסי?
    - לאס-פלמאס 'מתחפשת לברזיל?' וכובשת שער ענק נגד ויאריאל?
    - המספרת של נאצ'ו במדי ריאל בגביע המלך?
    12. מה דעתכם על העונה של הספרדיות באירופה?
    13. מהו הרגע המרגש של השנה?
    14. השחקן המוערך יתר על המידה?
    15. השחקן הלא מוערך בכלל?
    16. הרכב העונה שלכם - 11 שחקנים+5 מחליפים, נסו להיות יצירתיים
    17. נבחרת ספרד שלנו:: מה דעתכם על העבודה של לופטגי, כיצד אתם מעריכים את איכות הסגל? מי צריך להיות בסגל ולא נמצא?
    18. מילה-שתיים על הליגיונרים שלנו: איקר קסיאס שחזר לעצמו, צ'אבי אלונסו שפרש, דייגו קוסטה, דה-חאה ואחרים...
    19. הסיפור שלכם העונה - מרצ'נדייז מעניין שקניתם, משחק אחד שטסתם לראות בספרד, אירוע מיוחד עם חברים?
    20. תנו ציון לקבוצה שלכם. מה הייתם רוצים לראות בעונה הבאה?
    21. סוד הקסם של זידאן לדעתכם? מה ריאל צריכה לעשות עם בייל?
    22. סכמו את התקופה של לואיס אנריקה בברצלונה. ועוד: אינייסטה - מסוגל להציג את הכדורגל הישן והטוב שלו למשך עונה שלמה?
    23. אתלטיקו מדריד - היכן טעה צ'ולו, אם בכלל, מה הביא לעונה הפחות טובה?
    24. הצמרת התחתונה: סביליה\בילבאו\ויאריאל\סוסיאדד - כל התייחסות שלכם
    25. עוד עונה קטסטרופלית של ולנסיה - מה יהיה ומה הצעדים שהמועדון צריך לעשות?
    26. מלחמת הטוויטר והטראש\טוק בין ראמוס ופיקה - מיותר? מוגזם? מוסיף עניין?
    27. ובאופן כללי: איך תיראה ה-לה-ליגה 2017/18?
    28. דיון התקשורת - על סיקור הליגה הספרדית באתרי הספורט השונים - טוב או רע? איך השידורים של One?
    29. כל דבר אחר שיש לכם להגיד

נערך לאחרונה ב: ‏10/6/17
    Franco אוהב/ת את זה.
  2. DRORIKO Member

1. סכמו את העונה האחרונה בפיסקה - איכות, אורך, מבנה, מה אהבתם ומה לא אהבתם?
    מהמעט שראיתי אחלה עונה. ריאל ובארסה כרגיל במאבק איתנים, סביליה השתדרגה,ואתלטיקו היתה אתלטיקו. צריך גם לציין את ויאריאל,בילבאו וסוסיאדד המרעננות . לצערי עומר אצילי לא זכה לטעום מהעונה הזאת
    2. מי הקבוצה המצטיינת? ריאל
    3. מי הקבוצה המאכזבת? סלטה

5. מי השחקן המצטיין?מסי

8. מי המאמן המצטיין? מאסטר סמפאולי

10. מהו המשחק הגדול ביותר?הקלסיקו האחרון

12. מה דעתכם על העונה של הספרדיות באירופה? כרגיל הצלחה בצ'מפיונס. באירופית הרבה פחות, גם בגלל שסביליה לא היתה שם אבל לא רק.

17. נבחרת ספרד שלנו:: מה דעתכם על העבודה של לופטגי, כיצד אתם מעריכים את איכות הסגל? מי צריך להיות בסגל ולא נמצא? עד עכשיו עושה עבודה טובה בשיקום הנבחרת. אבל רק בסוף הקמפיין נוכל לקבוע סופית, לפחות בתור שלב ביניים עד המונדיאל.

18. מילה-שתיים על הליגיונרים שלנו: איקר קסיאס שחזר לעצמו, צ'אבי אלונסו שפרש, דייגו קוסטה, דה-חאה ואחרים...

הפרישה של אלונסו היתה מרגשת. אחד הקשרים הכי גדולים שיצא לי לראות. שאר השמות קצת פחות מעניינים אותי.

21. סוד הקסם של זידאן לדעתכם? האימפקט שלו בחדר הלבשה. זה נראה שהשחקנים,בראשות רונאלדו,מכבדים אותו יותר מהמאמנים הקודמים. מעבר לזה הוא גם מנהל משחק מצויין. ועדיין אני גורס שבשביל להתברג בתור אחד הגדולים הוא צריך להצליח בקבוצה עם תנאי פתיחה פחות אופטימלים. אולי אפילו בריאל עצמה אחרי הפרישה/נסיגה של רונאלדו. אבל לך תדע מתי זה יקרה.

22. סכמו את התקופה של לואיס אנריקה בברצלונה. ועוד: אינייסטה - מסוגל להציג את הכדורגל הישן והטוב שלו למשך עונה שלמה?
    סך הכל קדנציה מוצלחת מאד. 2 אליפויות וצ'מפיונס, כשבארסה 2015 היתה אחת הקבוצות הכי מפחידות שיצא לי לראות. מה שאני חושב עליו זה בדיוק מה שאני חושב על זידאן. קשה לי לתת אובר ריספקט למאמן שהצליח רק בקבוצה שמלכתחילה היתה נוצצת. ברומא וסלטה הוא נכשל.

נערך לאחרונה ב: ‏11/6/17
  3. Raulito Madridista

העונה נגמרה כמעט לפני חודש אבל בכל-זאת הגיע הזמן שגם אני אתן את התזה שלי. גם השנה, ובסה"כ שלוש פעמים בארבע השנים האחרונות(ובאופן מפתיע, תמיד זה קורה כשריאל מדריד זוכה בליגת האלופות - 2013/14, 2015/16 ו-2016/17) - הזוכה באליפות ספרד נקבעה רק במחזור האחרון של העונה. בעוד באנגליה לצ'לסי לא הייתה תחרות, יובה כאילו חרקה בסיום העונה באיטליה והפסידה במשחק זניח לרומא, ובגרמניה באיירן לקחה אליפות בטלפון - בספרד משחקים כדורגל עד הדקה ה-90. הליגה הטובה באירופה ללא ספק. אחח, הלוואי והיה שם את הכסף הגדול והמיותר שיש בליגה האנגלית. נכון שבחלק מהזמן ריאל מדריד לא נראתה העונה טוב וגם בארסה, ואתלטיקו בכלל נחלשה - ועדיין זה לא משנה.

1. הקבוצה המצטיינת - ריאל מדריד הוליכה את הטבלה כמעט לאורך כל העונה, ככל שהאתגר היה גדול יותר היא השתפרה והסגל היה מפלצתי. הרבה מאוד שחקנים רשמו עונה טובה וקצת קשה לבחור האמת. אלופה אחרי הרבה מאוד זמן - חמש שנים - אלופה ראויה. זו בטח לא הפתעה.
    2. הקבוצה המאכזבת - ברצלונה נראתה רע מאוד לפרקים, לאס-פלמאס סיימה את העונה בצורה מביכה אבל אני אבחר בולנסיה שכביכול השתפרה בסיום אבל בשלבים מסויימים הייתה עמוק בתחתית ונראתה כמו קבוצה בלי עתיד, בלי תקווה ובלי חלום.
    3. רציתי לכתוב שיש לי סימפטיה ללאס-פלמאס בשל פתיחת העונה וסגנון המשחק ההתקפי אולם מה שקרה שם בחצי השני דורש ועדת חקירה. אני אלך עם אייבר של פדרו לאון שרשמה עונה מצוינת, וזו שמעליה, אלאבס - עלתה ליגה, הגיעה לגמר הגביע, הייתה אגוז קשה לפיצוח וסיימה תשיעית.
    4. השחקן המצטיין של העונה - ליאו מסי באמת היה גדול, אבל אני אבחר בשחקן לא שגרתי מהאלופה - נאצ'ו. 39 משחקים, יכולת נהדרת, בכל פעם סתם פינה אחרת: קרבחאל לא יכול לשחק הנה נאצ'ו. ואראן פצוע? הנה נאצ'ו. קונטראו בדיכאון? הנה נאצ'ו. עונה גדולה של המדרידיסימו הלוחם דווקא בזמן בו שקל לעזוב והיה מרחק נגיעה מרומא. עוד אופציות בריאל מדריד - קרבחאל, מרסלו, איסקו הקוסם.
    5. השחקן המאכזב - גארת' בייל לא הפסיק להיפצע וגם בשאר הזמן את מס' המשחקים הטובים שלו אפשר לספור על כף יד אחת. לדעתי ריאל מדריד צריכה להיפרד ממנו. כריסטיאנו, מודריץ' וקיילור הצליחו לברוח מהקטגוריה עם הפיניש שלהם. אנדרה גומס היה בדיחה וכך גם רוב הספסל של בארסה.
    6. מרקו אסנסיו הוא השחקן שפרץ העונה לדעתי. הכירו אותו גם לפניכן בטח אוהבי הליגה הרציניים, ועדיין. הוא כוכב כדורגל. עונת בכורה מעולה בריאל מדריד, זה בלתי-נתפס מה שהוא השיג. השחקן הטוב בעולם עד גיל 21 נכון לכתיבת שורות אלה. עוד מתחרים: מרקוס יורנטה אחרי עונה אדירה באלאבס למשל, ומרקו סולר הקשר המצוין של ולנסיה.
    7. המאמן המצטיין: המאמן שזכה לא רק באליפות אלא גם בדאבל - הלא-הוא זיזו. חילק את הכוחות, איחד את הקבוצה, כל אחד הרגיש חשוב, ידע להתגמש טקטית. אין לי שום טענות לזידאן חוץ מהיחס העודף לבנזמה וההתעללות הקלה במוראטה.
    8. המאמן המאכזב - פאקו חמס בנה בגראנדה קבוצה שהיא קטסטרופה, וחבל. אחרי הירידה עם ראיו וייקאנו סלחו לו, ועכשיו - אוי-ואבוי. אני מאוכזב האמת גם מספאולי שלא הצליח לעצור את הנפילה של סביליה בינואר, היא הגיעה בעצם רק לחצי עונה.
    9. המשחק הגדול ביותר - מתבקש לבחור בקלאסיקו - דרמה אדירה והתעלות של מסי, משחק שהעמיד סימן שאלה לגבי הזוכה באליפות. דקות של כדורגל מצוין וגם ריאל מדריד בעשרה שחקנים הייתה מאוד קרובה לנצח. ובכל-זאת אני אבחר במשחק אחר, והיו לנו השנה הרבה דרמות: היה את ה-3:3 בין ריאל מדריד ולאס-פלמאס בברנבאו, המשחק ההזוי עם האדום של בייל, וגם את הבחירה שלי - ריאל הופכת פיגור 2:0 במדריגל ומנצחת 3:2 בזכות איסקו ומוראטה - כובש שער הניצחון.
    10. שער העונה שלי: המספרת של נאצ'ו בגביע המלך אלוהית, אבל אני אלך עם לאס-פלמאס בתפקיד ברזיל והגול המטורף נגד ויאריאל, בימים שעוד חשבנו שהקבוצה הזו תוכל לגרד את הליגה האירופית.
    11. העונה של הספרדיות באירופה - ריאל מדריד ניצחה בכל משחקי הנוק-אאוט שלה חוץ מהגומלין נגד אתלטיקו - מגיע לה שאפו גדול, גם אם אחרי המשחק נגד באיירן ריחף השופט; בארסה לא יכולה להרשות לעצמה שתי תבוסות כאלה בעונה אחת, והיא איכזבה, יחד עם סביליה שבשום מצב לא אמורה ליפול נגד לסטר. אתלטיקו פחות או יותר עשתה את מה שהיא מסוגלת. האמת שבליגה האירופית מאוד התאכזבתי מהתבוסה של ויאריאל(בדיעבד מבינים שלא היה לה סיכוי נגד מונאקו במוקדמות הצ'מפיונס) וגם בילבאו הודחה מוקדם מאוד. הספרדיות איבדו חלק מהשליטה, אבל כבוד לסלטה על עונה של חצי גמר.
    12. הרגע המרגש של העונה - אחד מהשערים של סרחיו ראמוס בדקה האחרונה - או בקלאסיקו נגד בארסה או ה-3:2 נגד דפור בברנבאו, משחק חשמל
    13. השחקן שמוערך יתר על המידה - אנדרה גומס. עאלק 'ריאל מדריד הפסידה לברצלונה בקרב' - לא שווה 50 מיליון יורו בשום עולם. לא הוכיח את עצמו מספיק. האמת שלדעתי גם אינייאקי וויליאמס מבילבאו מעט אוברייטד וכמובן טורס למרות שבכל עונה הוא כובש מעט אבל כל גול בצבע.
    14. השחקן הלא מוערך בכלל - בחרתי בנאצ'ו בקטגוריה אחרת, אני חושב שקרלוס קאמני אחד השוערים הטובים בעולם והזוי שהוא במאלגה.
    15. נבחרת העונה - להלן 'ריאל מדרידB' המשובצרת: קיקו קאסייה| דנילו, סרחיו ראמוס, רפאל ואראן, נאצ'ו| מאתיה קובאצ'יץ', איסקו, חאמס רודריגס| לוקאס ואסקס, מרקו אסנסיו ואלבארו מוראטה.
    וברצינות: יאן אובלק| דני קרבחאל, סרחיו ראמוס, נאצ'ו, מרסלו| קאסמירו, רוקה מסה, איסקו| ליאו מסי, כריסטיאנו רונאלדו ויאגו אספס.
    על הספסל: סרחיו אסנחו, דייגו גודין, פדרו לאון, מרקוס יורנטה, סארביה, גריזמן
    16. נבחרת ספרד שלנו: הניצחון במשחק החוץ באיטליה הוחמץ ברגע האחרון. עדיין יש לי תחושה שיש בעייה בחלק הקדמי. אני מקווה לראות את אסנסיו הופך לשחקן של הנבחרת הבוגר ומהר כי הוא מתלבש נהדר על העמדה של ויטולו הבינוני. דויד סילבה נותן יותר ממה שציפיתי ואני הייתי הולך עם מוראטה ואל דייגו קוסטה. ספרד תמיד תהיה באיזור בין הנבחרות הטובות בעולם אבל משהו קצת פחות מלהיב או מלא תשוקה אצלה בהשוואה לברזיל למשל.
    17. הליגיונרים: דויד ויאה עושה חיים בארה"ב, הלוואי והיה חוזר לולנסיה לסגירת מעגל. איקר קסיאס 'תיקן את המוניטין' שלו אחרי העונה הנוראית אשתקד בפורטו. הוא רשם עונה גדולה עם הצלות יפות ושמר על שער נקי. מעניין מה יהיה היעד הבא שלו. צ'אבי אלונסו כמובן יהיה חסר מאוד, גאון כדורגל, ואני חושב שדייגו קוסטה יחזור לאתלטיקו מדריד.
    18. הסיפור שלי העונה - לאט-לאט רוכש הרבה-הרבה חולצות של עוד שחקנים של ריאל מדריד. הייתי בכל מפגש צפייה אפשרי העונה וארגנתי. המשכתי לחיות את הקבוצה הזו 24/7 ולהיות טוטאלי בכתיבה, באמוציות, בציפייה, בויכוחים כאן. השיא היה כמובן הטיסה לחצי גמר ליגת האלופות בברנבאו כשריאל הביסה 3:0 את אתלטיקו.
    19. ציון לקבוצה שלי - ציון 9. רק כי הטרבל ההיסטורי הוחמץ. הכדורגל היה גרוע מאוד באמצע העונה אבל הפיניש מכפר על הכל. אני מאוד מקווה לראות את ריאל מדריד עם קיץ שקט אחרי שסערת רונאלדו תחלוף. כבר כתבתי בדיון של ריאל - אנחנו הקבוצה היחידה באירופה שלא צריכה להסתער, אלא לערוך שינויים רק תוך כדי תנועה ובהתאם לשחקנים שיעזבו. רוצה לראות סגל חזק כי זה המפתח.
    20. הצמרת התחתונה: מקווה לראות את בילבאו ממשיכה לתקוע יתד גם אחרי שואלוורדה יעזוב. מצד שני השאלה הגדולה היא סביליה. חובת ההוכחה על בריזו והנחיתה קשה אחרי עזיבתו של מונצ'י הכל-יכול ויש סימן שאלה לגבי שחקני המפתח. ויאריאל עשתה עונה יפה בהתחשב ברעידת האדמה עם עזיבת מרסליניו. סוסיאדד לא מספיק שאפתנית ונסתפק בכך שתשמור על הקיים.
    21. ולנסיה מינתה מאמן טוב וזו כבר התקדמות. היא צריכה לפתור את הבלאגן עם דני פארחו בראש ובראשונה כי זה ישפיע על המשך הקיץ שלה. מאמין שהיא שוב תהיה תחנת מעבר לבארסה - למשל המגן גאיה ועוד ועוד. יש לה שומנים עודפים בסגל כמו אלברו נגרדו. עדיין קשה לי לראות אותה מדגדגת את אירופה בעונה הבאה.
    22. סרחיו ראמוס וג'ררארד פיקה מוסיפים לנו הרבה צבע בכדורגל. קצת ילדותי אבל זה כיף. אני אישית לא רוצה לראות יותר מדי סחבקייה בקלאסיקו, יש יריבות. כבוד הדדי תמיד יש ביניהם, אבל במגרש אין חברים, כל עוד אף-אחד לא חוצה את הגבול. שניהם קצת אובססיביים. העיקר בנבחרת הם משתפים פעולה מצוין.
    23. הליגה בעונה הבאה? ברצלונה צריכה לעבוד קשה כי ריאל מדריד פתחה פער, יש לה עמדות חדשות לחזק. אתלטיקו כנראה תסתפק בכך שגריזמן נשאר ואני בספק אם צ'ולו יכול להביא את הקבוצה לגבהים חדשים בעונה האחרונה שלו. מקווה שהעולות החדשות לא יהיו נוראיות כמו אוססונה או גראנדה שדי ביישו את הליגה ומעניין אם יהיה לנו ליגיונר ישראלי בליגה הטובה בעולם, אבל אצילי הזכיר את אילן בכר ואפילו לא את עומרי אפק
    24. התקשורת נוטה הרבה לצהוב, ב-One עובדים קשה אבל האתר ברמה די בינונית ובשידור קשה לשמוע את יורם אבל וחבל שהם לא נותנים במה לשידור הספרדי. אוהב לקרוא בעיקר ב-'ישראל היום' ברמת העיתון. ברמה האישית שואף להגיע לערוץ הספורט בעונה הבאה כחלק מהסטאז' בתקשורת וכולם יודעים שזו השאיפה שלי.
    25. אני הייתי דור, יאללה ביי.

Die Werkself אוהב/ת את זה.