שימוש בטכנולוגיה כעזר לשופטים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י SerieA, ‏19/4/17.

1. סיונרה Member

רוב המשחק אין עצירות, מספיק ששופט יפעיל שיקול דעת ויעצור את השעון שלו כשהוא רואה בזבוזי זמן, ויוסיף עוד חצי מהזמן שבוזבז בתור עונש. משחקים ראשונים ימשכו 120 דקות, מהר מאוד זה יעלים לחלוטין את התופעה.
    לגביי הצגות, העונש צריך להיות הרחקה ממשחק הבא ועוד הרחקה ממשחק מקביל, כלדוגמא, סרחיו ראמוס היה מקבל הרחקה למשחק הראשון של הצ׳מפיונס בעונה הבאה ומהגמר הבא של אופ״א שהקבוצה שלו תעפיל אליו. אחרת משתלם לשחקן לעשות דברים כאלו במשחקים חשובים.

2. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אז כבר שנה שעברה הפיילוט בהולנד שבו יושב שופט בניידת השידור היה מוצלח וגרם להחלטות נכונות להתקבל - ויחסית לא פגם בשטף המשחק.

אבל השנה התרחבות הפיילוט הציגה צד שמאוד לא פשוט גם לתומכי הטכנולוגיה (בינהים אני) כשכל הולנד מדברת על המקרה הביזרי בסופר קאפ.
    ויטסה לא מקבלת פנדל שלא בצדק.
    פיינורד יוצאת להתקפת הנגד וכובשת אחרי לא מעט שניות שעוברות.
    השופט מבטל את הה0-2 ונותן פנדל לויטסה שקובע 1-1.
    שפטו בעצמכם:

האם המקרה הזה הוא למעשה הדוגמא המושלמת לכך שאסור להשתמש בטכנולוגיה בכדורגל? או אולי מקרה לא מייצג?
    דונו רבותיי ולא לשכוח, כל שופט שפוסל שער לפיינורד ונותן פנדל ליריבה - מבחינתי תמיד צודק.

owen11111, Dayatso ו-Franco אוהבים את זה.
  3. owen11111 Member

אני חושב שזו הדוגמה המושלמת ללמה חייבים להשתמש בטכנולוגיה בכדורגל ו - The sooner the better.
    הדיונים שהתנהלו כאן, ובכל מקום בעצם, אחרי ברצלונה-פסז' בעיניי המחישו כמה המשחק הזה זקוק לטכנולוגיה. נכון שבמקרה הספציפי של ברצלונה-פסז' רוב ההחלטות שהתקבלו היו לא קלות, ולא בהכרח צפייה נוספת בטלוויזיה הייתה משנה את ההחלטה או התוצאה הסופית - אבל עצם זה שנותנים לשופטים כלים נוספים כדי לקבל את ההחלטות הנכונות, מראה שהמשחק הזה כן בכיוון הנכון.

אנשים שמדברים על שלמות שיפוטית או על תיאוריית הכאוס ("השופט לא ראה פאול קטן ליד דגל הקרן בצד אחד, הקבוצה יצאה למתפרצת בצד שני והבקיעה, למה פה לא משתמשים בטלוויזיה"?) קצת מאבדים בעיניי את כל נושא השימוש בטלוויזיה.
    המטרה היא לא להפוך את המשחק לכזה ש-100% מהשריקות בו הן נכונות, אלא לכזה שהשריקות עם המשמעות הגדולה ביותר - פנדל, כרטיס אדום ושער מתקבלות לאחר שיקול דעת ולאחר בחינה מדוקדקת ולא על סמך שבריר שנייה. זה ישדרג את המשחק ובעיקר את כל השיח סביבו בצורה משמעותית. זה לא יעלים את הדיונים של "אופ"א רצתה שברצלונה תעפיל", אבל זה כן יפחית משמעותית את הדיון המעיק סביב השיפוט ואיכות השופטים. תראו כמה זה שדרג את הפוטובול, אין סיבה שזה לא יעשה לכדורגל אותו דבר.

de Middenweg, Mellow29, yonmu ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  4. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

למי שראה את הסופרקאפ דורטמונד נגד באיירן גם בוודאי הבחין שהבדיקה של גורם מחוץ לאיצטדיון אם היה נבדל לקח פחות זמן מאשר דורטמונד הצטרכו כדי לחדש את המשחק מקו האמצע. פשוט פנטסטי.

yonmu ו-אלעד אוהבים את זה.
  5. Ever Banega Member

האמת אני גם לא מבין איך לקחת מהמקרה הזה משהו שלילי, אם זה דוגמא למשהו אז בטח זה ללמה כן צריך טכנולוגיה.

6. סיונרה Member

עד עכשיו היה אפשר להכניס את זה תחת מרווח הטעות, מעכשיו זה יהיה קונספירציה.

כרגע הכל טוב ויפה, אבל השאלה היא מה יקרה כשאוהדים, שחקנים ושופטים יתחילו להתרגל לשינויים הללו. האם שופטים לא ישרקו יותר מדי כדי שיוכלו לבדוק הכל בוידאו? האם העובדה שיש סיכוי ששער שאושר ייפסל לא תגרום לאוהדים להסתכל כל הזמן על השופט? האם פנדלים מפוקפקים שגם אחרי 30 זוויות קשה לדעת מה היה שם לא יהפכו לסקנדלים עוד יותר גדולים בלי הספק שאפשר לתת להם?

7. Mellow29 Kopite

פנטסטי. יש לי דמעות בעיינים. יש עתיד לענף המטומטם הזה.

8. owen11111 Member

תמיד יהיו זוויות שלא יקבלו מענה.
    ועדיין כל הבעיות האלו הן בעיניי כל כך זניחות בהשוואה לפיתרון שהשימוש בטלוויזיה מייצר.

ראינו שלא חייבת להיות שריקה כדי ללכת לבחון בוידיאו. במקרה שקיבלנו מהולנד הבחינה נעשתה למרות שהשופט החליט לא לשרוק. הבחינה בוידיאו צריכה להעשות כאשר: 1) לשופט לא היו את הכלים לקבל את ההחלטה הנכונה. 2) כאשר השופט לא משוכנע שההחלטה שלו במקרה הייתה נכונה.
    שופט שיחליט לשרוק ולבחון יותר מידי מקרים? אין כאן שחור ולבן, צריך לבחון כל משחק לגופו.
    אם מדובר במשחק קשה לשיפוט והרבה החלטות גבוליות? נראה לי לגיטימי ששופט יעזר יותר בכלים שעומדים לרשותו.
    אם מדובר בשופט שמפחד לקבל החלטה או בשום החלטה לא עמד במיקום הנכון? שופט כזה לא צריך לשפוט יותר.

מה עושים במקרים גבוליים? במה הטיפול ישתנה בהשוואה למקרים גבוליים היום? שופטים צריכים להיות אנשים בעלי יכולת הכרעה, הם יצטרכו להכריע האם לפסוק לפנדל/אדום או לא לפסוק לפנדל/אדום בהתחשב במידע שיש להם. לא חושב שזה מייצר בעיה נוספת.

בנוגע לאוהדים, זו נקודה שמעולם לא הבנתי. במה זה שונה היום משער שמובקע והאוהד הולך להסתכל על הקוון לראות אם השער אושר? או במקרים חריגים יותר בו השופט והקוון הולכים להתייעץ בינהם? במה החוויה משתנה?
    מילא 90% מהשערים שהיו מובקעים בכדורגל היו גבוליים והיו מצריכים בחינה נוספת, הייתי מבין את הנקודה הזו. מדובר בסך הכל במספר אירועים בודדים במשחק, שבהם צריך להפעיל שיקול דעת נוסף כדי לקבל את ההחלטה הנכונה. איזה אוהד כדורגל מעדיף את ההחלטה המהירה על פני ההחלטה הנכונה?

נערך לאחרונה ב: ‏8/8/17
    Uli Hoeness, אלעד ו-muller אוהבים את זה.
  9. FelaKaT Member

אני חושב שהפתרון לזה הוא פשוט להעניק מספר אפשרויות למאמני הקבוצות לבקש לצפות בטלוויזיה כאשר השופט לא שורק מיד/שופט הטכנולוגיה לא עונה מידית על הסוגיה.
    אולי נעשה כאן צדק מבחינת החוק - אבל המצב המנטלי של שחקני פיינורד היה שונה מאוד אילו הפנדל היה נשרק מלכתחילה ולא אחרי שחגגו את הגול השני - מבחינה מנטלית נעשה להם עוול ולא מדובר בדבר שולי וזה משהו שצריך לקחת בחשבון.

10. סיונרה Member

השופט מעיף מבט, הוא לא עומד ומחכה לתשובה.
    ואם עכשיו המשחק ייעצר כל שנייה בשביל לבדוק, או יחזרו אחורה. זה יהיה בלתי נסבל.
    אני מוכן לחיות עם הטעויות הללו בשביל לקבל משחק זורם יותר ולא טכנוקרטיה של בדיקת טעויות.
    אפשר להכניס טכנולוגיה שלא פוגעת בזרם המשחק או טכנולוגיה למקרים בהם המשחק עוצר בכל מקרה כמו עבירות בלי כדור. אבל אני חושש שהפתרונות הללו רק יפגעו במשחק בטווח הארוך.

11. muller Mia san mia ורק מי שאוהב את עצמו באמת מבין

לבינתיים בכל הנסיונות שעשו וצפיתי במשחק זה לא עצר את שטף המשחק והיה מעולה.
    בכל מקרה אני לא מוכן לחיות עם הטעויות האלו שיכולות להימנע על ידי הטכנולוגיה גם אם היא פוגעת בשטף המשחק.

12. gilad16 Member

ההחלטה הראשונה <_< וגם כמה זמן בזבזו על זה.

קרדיט ליוסי מדינה

13. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

דיון מענין וחשוב, במיוחד השנה שהטכנולוגיה נבדקת גם באיטליה וגרמניה.
    באיטליה שמתי לב למשהו מוזר - בעוד במשחק של יובנטוס ,השופט רץ בעצמו למוניטור וקבע שקליארי מקבלת פנדל, במשחק של אינטר-פיורנטינה השופט נשאר באמצע המגרש וקיבל את עצת השופט הנוסף שהסתכל על הוידאו והחליט שלא היה כלום, בשני המקרים המשחק נעצר אבל באחד מהם השופט רץ לראות בעצמו ובשני השופט פשוט נשאר לעמוד וחיכה לקבל את עצת הצופה הנוסף. אין לדבר הזה הליך ברור?

אני כמובן בעד הטכנולוגיה, עד עכשיו 'כאבי הגדילה' שאנחנו רואים הם מינוריים ביחס למה שחשבתי שיהיו,צפויים להיות תקלות בהתחלה אבל אלו יעלמו כמעט לגמרי בטווח הרחוק.

14. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אם כבר וידאו, אז שיהיה עוזר שופט שיצפה כמונו מהקורסה ויאותת לשופט הראשי. אחרת אותו קגון שלא מבין ולא רואה ימשיך לחיות בבועה של עצמו.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

חצי גמר ליברטאדורס אתמול

תקציר המשחק