שגרירות ישראל בקנטאבריה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י שגיא, ‏17/6/03.

1. שגיא Guest

http://www.as.com/futbol/imagenes/racing/benayoun.Xxx

אז העונה בספרד קרובה קרובה לסיום, מאחר שקבוצתו של נציגנו (אחד משניים) בספרד, ראסינג סנטאנדר בעצם סיימה את העונה שלה, אחרי שהבטיחה את הישארותה, ואחרי שלא תוכל להגיע לשום מפעל אירופאי, אפשר להתחיל לסכם את העונה הראשונה של יוסי בניון בספרד.

הגיע כשחקן די אלמוני לשם, והיה מוערך מאוד על ידי הצוות. אחרי מספר משחקים איבד את מקומו בהרכב, והיה מקבל דקות רק כמחליף. בניון היה סבלני (בניגוד לשנותיו בארץ), חיכה יפה, המתין להזדמנות, ולאט לאט הראה יותר ויותר כדורגל יפה ככל שהעונה התקדמה, הצליח לתפוס לו מקום בהרכב במשחקי הבית של הקבוצה.

בשלב מסויים הגיע שינוי בכל הצוות של ראסניג, פיטרמן הגיע לקבוצה, מינה מאמנים וצוות מקצועי וניהולי חדש, זה לא השפיע על בניון, ואולי אף תרם לו.
    לקראת סוף העונה בניון תפס מקום של קבע בהרכב, ונתן כמה וכמה משחקים נהדרים לקראת סיום העונה, משחקים בהם היה מנהיג, הוביל את הקבוצה, היה בכל מקום במרכז, ובעיקר סיפק כדורים מצויינים לחלוצים של ראסניג שעשו את העבודה. בהחלט ניתן לזקוף לזכותו חלק נכבד מהעונה היפה, אפשר לומר, של קבוצתו העונה. רבים חשבו שתרד, אך לא כך קרה.

סוף העונה נותן אור מאוד אופטימי לבניון לקראת העתיד. בעונה הבאה הוא כמובן צפוי להיות שחקן חשוב במערך של הקבוצה, כבר מתחילת העונה. הוא יגיע שחקן הרבה יותר מנוסה, השנה הזאת ללא ספק קידמה אותו, ראינו גם במשחקי הנבחרת ששהוא היה מנקודות האור הבודדות במשחקים הבינלאומיים. בהחלט צעד חשוב המעבר הזה לספרד, העונה הזאת, בניון ממשיך להתקדם, ולהוכיח את עצמו ברמות הגבוהות.

לקראת העונה הבאה כבר עלו מספר שמות של קבוצות שמעוניינות לצרף את יוסי לשורותיהן, כאשר השמות הבולטים היו גלאטסראיי, ופ.ס.וו איינדהובן. אולם סוכנו של בניון, וגם בניון עצמו, ככל הנראה יעדיף להישאר עונה נוספת בספרד, בראסינג סנטאנדר.
    גם הקבוצה הספרדית לא ממש להוטה לשחררו, ובהחלט בראסינג רוצים מאוד לראות את יוסי בניון מלהטט במגרשי הליגה הספרדית גם בעונה הבאה. לפיטרמן יש תוכניות גדולות עבור הקבוצה, הוא רוצה להשיג מקום באירופה, נראה אם הפנטזיות שלו ימומשו.

אז איך אתם הייתם מסכמים את העונה הראשונה של יוסי בספרד? טובה? פחות טובה?
    האם הפתיע אותכם? או שאולי ציפיתם ליותר?
    ומה הייתם מציעים לבניון לקראת העונה הבאה, לנסות ולהתקדם לקבוצה גדולה יותר, או אולי להמשיך ולהוכיח אותו לראסינג סנטאנדר?

נערך לאחרונה ב: ‏25/10/03
  2. ליהי Member

אני חושבת שלבניון היהת עונה מצויינת בספרד. לא פחות ולא יותר. סנטאנדר לא קבוצה עם יותר מידי כלים במיוחד לאור העובדה שהיא משחקת בליגה הספרדית הקשה ובניון נתן יכולת מעולה שלא נופלת מהיכולת שלו עונה שעברה ואפילו השתפר ואני חושבת שכמו סנטאנדר, וכמו מה שאמרו שם רבים- בניון בדרך הנכונה להיות שחקן מבטיח מאוד בספרד, וסביר מאוד להניח שאם ימשיך להשתפר ויתקדם בסנטאנדר עוד 2 עונות נוכל לראות אותו בקבוצה מובילה ומפוארת בספרד.

3. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אפשר להצביע על זה שהוא הפך להיות שחקן הרכב בזה שבסוף העונה הוא לא פתח. איך זה מצביע? כי במחזורים האחרונים סנטאנדר נותנת לכל שחקני הספסל ושחקני הסגל המורחב (כגון בכר), לשחק, והעובדה שבניון לא שמה מצביעה על זה שהוא שחקן הרכב.... בהחלט עונה מוצלחת לבניון כשעונה ראשונה, אבל עדיין יש מקום לשיפור, ובניון לא יגיע להרבה אם הוא יישאר איפה שהוא. שימשיך במגמה הזאת - והוא יהפוך להיות שחקן טוב בליגה הספרדת - וזה יהיה הישג.

4. Julian Joachim Member

עונה מצויינת לבניון. באיזשהו שלב אפילו לא התעצבנתי ששידרו את הקבוצה שלו כי היא שיחקה כדורגל אטרקטיבי יחסית, בהנהגתו של הבכיין מדימונה. האמת? הוא ובודיפו עושים לי רושם של צמד מצויין עם תיאום טוב. אם אני הוא, אני נשאר בספרד עד סוף הקריירה. בכלל, ספרד עושה רושם של המקום הטוב ביותר לשחקנים ישראלים להתפתח. כנראה שהמנטליות דומה מאוד.

5. Long Distance Member

יוסי בניון לא מפסיק להדהים. על המגרש הוא קוסם, ממש שחקן גאון. אבל כשהוא יורד מהדשא כל התכונות החיוביות שלו נעלמות. אז יש לנו עסק עם עוד כדורגלן גדול ואדם קטן? מזה שבן אדם יודע לתת פס לרגל זה הופך אותו לאיש גדול?

6. ליהי Member

חח מישהו אמר פה שבניון בנאדם גדול? אניבאדי? לא נראה לי שאנשים פה קמים
    הוא כדורגלן גדול, ועל זה אין עוררין בכלל
    גם ברקו לא בדיוק יזכה בחביב הקהל של הכדורגל הישראלי אבל הוא כדורגלן גדול. יש לשים קו הפרדה בין כדורגל לאישיות.

7. שגיא Guest

וכאמור, מספר קבוצות מעוניינות בבחור לעונה הבאה.
    לאחרונה הצטרפה גם טוטנהאם (שהוזכרה גם בעבר כמועמדת לצירופו), מעוניינת ביוסי בניון לעונה הבאה, וכרגע אפילו נראה שההצעה שלה היא הכי טובה.
    בניון מצידו אמר שאם ההצעה אכן תהיה מספקת, הוא יצטרך לחשוב על זה.

לעבור ולהתקדם (לקבוצה אחרת), או להישאר ולקדם (את קבוצתו הנוכחית)? מה אתם הייתם עושים?

8. ליהי Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx
    וול וול
    שאלה קשה...אם ההצעה היתה טובה בהרבה הייתי עוברת במקומו לטוטנהאם אבל אם היתה טובה יותר בצורה לא משמעותית הייתי נשארת בסנטאנדר כי כדורגל ספרדי תפור על בניון ומוציא ממנו בינתיים הרבה מהפוטנציאל שלו ואני לא יודעת אם הכדורגל האנגלי השבלוני יוכל לעשות לו את זה...

9. Reyes Member

בעונה הבאה רק יוסי בניון ואוואט יהיו נציגנו בסנטאנדר.
    הנהלת סנטאנדר הודיעה לאילן בכר להתחיל לחפש קבוצה אחרת...

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

10. שגיא Guest

כמה זה היה צפוי אה?
    אחרי עונת איימים שכזאת אילן בכר נדרש לחפש קבוצה, וזה למרות חוזה של 3 שנים שהוא חתם כשעבר לספרד. שנה אחת כבר עברה, ומן הסתם היה ברור שהוא לא בתוכניות לקראת העונה הבאה. קשה לי להאמין שיצליח למצוא קבוצה באירופה, הוא בטח יחזור לישראל.

בניון בכל מקרה, לדעתי, אמור השנה להיות בורג מרכזי כבר מפתיחת העונה. ואוואט, זה יהיה מעניין, במשחק הידידות הוא פתח, נראה כמה זמן, אם בכלל, הוא יחזיק מעמד בשער של הקבוצה הספרדית.

נערך לאחרונה ב: ‏25/10/03
  11. Reyes Member

בזמן שקראתי אתמול עיתון, נתקלתי בכתבה לפיה אפק יצא לחתום בסנטאנדר ויהיה מחליפו של מוניטיס.

1. אפק? מחליף למוניטיס? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx
    2. האם ראסינג מתכננת לנו קבוצה ישראלית לכל דבר?
    3. אני חושב שכן, אז... תעובר ראסינג לליגה הישראלית.

12. Reyes Member

עמרי אפק חתם לעונה בראסינג, בה ירוויח כ-160 אלף יורו.
    בנוסף, ראסינג החתימה את הקשר הברזילאי אנדרסון סילבה, ששיחק בעבר בריאל מדריד ב'.
    http://www.marca.com/ficheros/marca/fotos03/Racingsantander/andersonracing.Xxx
    סילבה מוצג.

לפי אתר האינטרנט של ראסינג, הקבוצה פירסמה את מספרי השחקנים לעונה הקרובה - אוואט יהיה מספר 1, ריקרדו 25, בניון 15 ורוגריו 11.
    ליתר המספרים:
    http://www.realracingclub.es/ampliarnoticia.asp?id=371

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/10/03
  13. שגיא Guest

רגע, רוגיירו לא עבר לגלא?
    לא משנה.

בכל מקרה, ראסינג משתגעת, למרות שלישראלים זה טוב, וכרגע יש שם 4 ישראלים, אפק בניון אוואט ובכר, שאמנם נאמר לו שלא בונים עליו ושהוא יכול לחפש קבוצה, אבל כרגע הוא עדיין שחקן סנטאנדר, יש לו שם חוזה...

יהיה מעניין מאוד, הבעיה היחידה של אפק היא הכושר הגופני, הוא לא ממש התאמן עם קבוצה בשבועות האחרונים, וכנראה גם לא ישתתף בכלל במשחקי פתיחת העונה, הוא קודם צריך להיכנס לכושר טוב.

14. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא רגיירו, זה חאבי גררו שעבר לגלא...

עריכה:
    בסוף הוא לא עבר.

מוזרים בסנטאנדר... איך הם לא שמעו שאלון מזרחי פנוי ? הרי הוא רוצה לשחק באירופה או בספרד.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/10/03
  15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

צחוק צחוק..אבל אני לא אתפלא לראות אותו שם..
    נקווה שנציגים שלנו לא יאכזבו שם..