שאלקה 04 2009/10

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י דנידין, ‏27/6/09.

1. johnnie walker Member

לפי מה שהולך בליגה עד עכשיו יש סיכוי יותר גדול שגומז יחזור לשטוטי לפני ש- keffin יגיע לשם..

בכל מקרה אם שאלקה תפשוט רגל או אפילו תעבור מכירת חיסול של הכוכבים שלה וגומז ימשיך בקצב הזה יש סיכוי לא רע שהחלום הגדול של רוזנר יתגשם:קוראני וגומז חוזרים לשטוטי ומשלימים חוד קטלני.

2. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

גומז לא יחזור כ"כ מהר לשטוטגארט. לפחות עוד עונה באיירן. אחרי קירקס השריקות נגדו היום שבאו בין היתר גם בגלל כתבה עימו ב SZ קשה לי לראות את זה קורה בקרוב.

אבל כן, הייתי מקבל את שניהם חזרה. את קקאו, שיבר, מריקה ופשה וכבונוס גם את היטס דה האמר נותן בתמורה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

3. דנידין Member

רק שבוע שעבר אמרת שאופי נראה אחרת, תחליט http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

אני לא הייתי ממהר לספר לחבר'ה על מכירות חיסול וכדומא, כי בשאלקה מאוד נחושים למצוא ספונסרים ולייצב את הגירעון לסכום שפוי יותר. לפני שמתחילים דיוני פנטזיות על מי יהיה איפה, בואו נחזור למציאות שבה אנחנו כנראה לא בדרך לצ'מפיונס בשנה הבאה וזה מכה למועדון במצבו. אנחנו חייבים את המקום השלישי כי אנחנו חייבים הכנסות ובאלופות הן מאוד מחמיאות. צפיתי ליותר מאשר תיקו בצמד המשחקים מול המבורג ולברקוזן, אבל כנראה שעם החבורה הצעירה זה לא אפשרי למרות שמגאת' הוא זה שעל הקווים. יש גבול למה שגם הוא יכול ייצר על המגרש.

4. johnnie walker Member

די כבר לאגדות האלה על חבורה צעירה בשאלקה, בהרכב שלכם משחקים בורדון שהוא בן 33 ווסטרמן-26 רפיניה-24 נויר-23(עם נסיון של 5 שנים בליגה) פארפן- 25 וקוראני-27 זה לפחות חצי הרכב ושחקנים עם המון ניסיון בליגה שיכולים לכוון את הצעירים שלכם כמו הולטבי שמיטץ ומוריץ, זה לא שמאגת עולה עם 11 ילדים ועושה איתם קסמים,הוא בהחלט מאמן טוב אבל יש לו 6 שחקנים שכל אחד בעמדה שלו הוא בין הטובים בליגה. הרי באותה מידה אני יכול לספר לך שבברמן משחקת חבורה צעירה עם אוזיל-21 מארין-20 בואנייש -22 וברגפרדה -19 אבל אני לא עושה את זה כי זו לא האמת, מסביב לארבעת הצעירים האלה יש חבורה מבוגרת יותר ומנוסה ממש כמו בשאלקה.

בסך הכל אם תעשה חשבון תראה שההרכב של שאלקה לא יותר צעיר משל הרבה קבוצות בליגה,
    כולם משחקות עם צעירים בשילוב של ותיקים, מי יותר מי פחות.

5. דנידין Member

בדיוק ידידי, חצי הרכב זה קפיצת ראש. תראה את באיירן למשל, הם לא משחקים אם יותר מ 2 צעירים כל עונה. כך מפתחים צעירים ולא לזרוק חצי הרכב של צעירים למים. תסכים שאיפשהו זה לא אחראי, אם זה לא היה מגאת' וזה היה מאמן אחר, הרי שהוא היה מקבל גם ביקורת קשה מהתקשורת. בברמן ספרת 4 צעירים שזה על סף הגבולי וגם אוזיל ומארין הם בכלל כישרונות על עם המון דקות בונדסליגה וכבר שחקני נבחרת ולא שחקנים אנונימים.

אני לא נגד בשום מצב מה שמגאת' עושה, קיבלת רושם מוטעה כנראה. אני מאוד בעד ריענון שורות כי יש הרבה רקוב בסגל. מגאת' עושה פלאים מצעירים ועל הדרך בעצם חוסך הוצאות רכש כך.

נערך לאחרונה ב: ‏1/11/09
  6. johnnie walker Member

כן דני בברמן אכן ספרתי 4 צעירים בהרכב.. ותנחש כמה צעירים ספרתי בהרכב של שאלקה? בדיוק 5, הבדל עצום ללא ספק. ומה זה קשור אם אוזיל או מארין הם כשרונות, הם עדיין צעירים,
    אוזיל בשאלקה היה סתם שחקן עם פוטנציאל לא ממומש ולא הסטאר שהוא עכשיו, מי שעשה אותו לכזה היא ברמן, או קח את מארין לדוגמא, הוא ובאומיוהאן היו שני הכישרונות הגדולים של גלדבך,
    איפה מארין היום ואיפה באומיוהן ? הראשון פורח אצלנו כי עשה את הבחירה הנכונה לשחקן בגילו,השני לעומת זאת עם לא פחות כשרון נרקב על הספסל של באיירן כמו רבים וטובים לפניו וזה לא קשור לזהות המאמן שם, יש שם שיטה לקנות כשרונות צעירים בליגה כדי שלא ישחקו ביריבות שלהם ואז לתת להם להירקב על הספסל, ממש כמו קבוצת כדורסל מפורסמת אחת מישראל שאתה כל כך אוהב.

תפנים, אתם לא שונים בשילוב של צעירים, כל הקבוצות שלא קוראים להם באיירן עושות את זה ואין פה משהו מיוחד לשאלקה, אם מאגת לא היה מאמין בצעירים האלה הוא לא היה נותן להם לשחק והיה מעלה שחקנים כמו שטרייט מיניירו וג´ונס במקום, הוא עשה החלטה מקצועית שלא בהכרח קשור לגיל של השחקנים אלא ליכולת שלהם, אם הוא באמת היה מעלה שיחקנים רק לפי הגיל שלהם אז לא היית רואה את בורדון ווסרמן וכו´ בהרכב.

7. דנידין Member

זה שאתם עשיתם מאוזיל שחקן טוב יותר זה לא היה נושא הדיון כאן. היו לנו מאמנים וטעויות ועכשיו אוזיל משחק תחת מאמן התקפה טוב והקבוצה מתאימה לו כמו כפפה. יש צעירים ויש צעירים. יש צעירים שעושים את עונתם הראשונה בהרכב ויש צעירים שכבר 3 שנים שחקני בוגרים וכבר בנבחרת הבוגרת. זה הבדל עצום.
    אני לא רוצה להכנס איתך לויכוח למרות התשוקה שיש לנו ככותבים בפורום לעשות זאת, כי אני לא עושה תחרות כאן למי יש יותר צעירים. כל מה שמגאת' יעשה וילך לו, אני מאחוריו. מקווה שסוף סוף יש לקבוצה לידר ויעשה סדר במועדון. זה הכל.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/11/09
  8. דנידין Member

עם כל החלושות והמגבלות, בשלושת המשחקים האחרונים מול הקבוצות החזקות בליגה, המבורג, לברקוזן ובאיירן, הוצאנו 3 נקודות. לא נתנו להם לנצח אותנו ולטעמי זה סוג של הישג. מצד שני, גם הרגשת פיספוס, כי אפשר בהחלט לנצח את המבורג אצלנו בבית. עכשיו יהיו לנו משחקים יותר נוחים ונקודות לוקחים לא במשחקי צמרת. אנחנו נמדד בכוחנו במשחקים הקרובים ועד כמה אנחנו באמת יודעים להראות עליונות על שאר הליגה ואם אנחנו באמת עומדים במקום בו אפשר לכנות אותנו שוב קבוצת צמרת.

9. johnnie walker Member

וכאן בדיוק הטעות שלך, 3 החזקות בליגה הם המבורג לברקוזן וברמן, לא באיירן. להוציא היום נקודה בבית נגד באיירן זה לא קונץ גדול, למעשה משחק נגד בריאן בבית כיום הוא must winn.

10. דנידין Member

אוקי, אין לי בעיה וזה לא עיקר הדברים וההתמקדות שלי. די דיברתי על סדרת משחקים קשים והוצאת 3 נק' או נקודות בכלל באליאנץ' ארינה זה עדיין אחד האתגרים הגדולים שקיימים בליגה. שיהיה ברמן, אל תיפול לקטנות, לא באמת התחלתי לעשות חושבים מי הכי טובה וכו. תקופת המבחן האמיתית שלנו היא לא השבועיים האחרונים אלא יותר כמו החודשיים הקרובים.

11. johnnie walker Member

זאת גם לא היתה הנקודה שלי אם שמת לב או לא, דיברתי בכלל על זה שנגד הברייאן הנוכחית נקודה בבית זו לא בדיוק גרוסה מציאה.

נערך לאחרונה ב: ‏8/11/09
  12. דנידין Member

תרשה לי לחלוק עליך. כל משחק שם גם כאשר הם על הריצפה, הוא משחק קשה, יותר מקשה אפילו. גם לכם לא הכי הלך שם למרות שאתם בעונה מצויינת. האליאנץ ארינה הוא דבר בפני עצמו. כשהם יוצאים ממנו, בעיקר העונה, הם הופכים מאוד פגיעים.

גם לא שראית אותי חוגג כאן עם זיקוקים בגלל תיקו שם, אני מודע למצב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏8/11/09
  13. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

14. דנידין Member

המצב רע, זה אין ספק. ימכרו שחקנים כבר בפגרה כי אין מקורות הכנסה. הלחץ במועדון כבר לא נותן לצוות המקצועי לעבוד. אם כבר דיברנו על לחזור לצמרת בתחילת העונה לפני שהתבררו החובות, אז עכשיו במצב הנוכחי אין על מה לדבר.

15. johnnie walker Member

בדיוק ההפך קייזר, שים לב מה אומר פיטרס בכתבה:

"Damit ist die laufende Saison durchfinanziert. Ein weiterer Verkauf von Rechten, Anteilen oder Spielern ist aus wirtschaftlichen Erwägungen heraus nicht notwendig", sagte Schalke Finanzvorstand Peter Peters.

"עם זאת (הלוואה של 25 מיליון יורו ) העונה הזאת כוסתה פיננסית.מכירות נוספות של זכויות, מניות או שחקנים היא מסיבות כלכליות לא הכרחית"... אומר המנהל הכלכלי של שאלקה.

בעקבות העזרה הכספית של עיריית גלזנקירשן וההחלטה אתמול במועצת העיר לאשר את הסיוע
    שאלקה לא צריכה למכור שחקנים העונה כדי לשרוד.

נערך לאחרונה ב: ‏13/11/09