שאלות מטומטמות שמטרידות אתכם

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י משוגע בירוק, ‏21/2/06.

1. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

בגדול בעבר חמאס ירה מטחים של מעל 100 טילים במכה. כיפת ברזל יירתה את הרוב אבל היו לה פיספוסים.
    אם ייפתח משהו מחיזבאללה ואלה יהיו המטחים, אז סביר להניח שישאירו אותה להגן על כל הטילים שנורים, אבל אם הוא יירה מעל 1000 נניח במכה?
    כן, סביר להניח שהייעוד שלה יועבר לשמירה על אתרים אסטרטגיים. (אגב עבור טילים של חיזבאללה יש עוד מערכת "שרביט קסמים" שאמורה ליירט את הטילים היותר גדולים שהם יירו.

אבל בכל מקרה, אם באמת כל הארץ תהיה מושבתת בגלל טילים בלי סוף (שבגדול חיזבאללה יכול לירות אותם), אין באמת סיכוי שזה יימשך חודש או יותר כמו במלחמות מהצד הדרומי.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  2. DRORIKO Member

כן אחי, אני על זה עכשיו. מסתבר שכיפת ברזל טובה למטח בעצימות נמוכה, כמו כל המטחים שהיו לנו עם חמאס עד היום. חיזבאללה זה לעבור לליגה של הגדולים, ובשביל הליגה של הגדולים יש את שרביט הקסמים, או בשמה החדש קלע דוד. אגב יירטה בהצלחה כמה טילים מתימן שהם מאותו סוג שאנחנו מדברים עליו, כלומר טילים שיכולים להוריד בניין.

3. Bitcoin Member

אני לא חושב שישראל תאפשר ללבנון להמשיך להתקיים במצב כזה

4. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

לחיזבאללה יש בהחלט(לפי ההערכות) מאגר מרשים של טילים. סביר שהטילים המסוכנים ביותר(שיוט במקרה שלהם) לא יופנו ברובם לבניינים אזרחיים ויותר לאזורים אסטרטגיים מבחינת חיזבאללה. יש לה אולי כמה אלפי טילי שיוט מדויקים, אך קשה לי להאמין שמספיק בשביל שהלחימה תתבסס רק על זה. רוב האיום הרקטי עדיין יתבסס על הנשק הסטטיסטי של טילים לא מדויקים.

מלחמה עם חיזבאללה עלולה להיות ארוע קשה בהחלט, אבל היקף התקיפות בלבנון צפוי להיות חמור בהרבה מזה בעזה(לפחות כך אנחנו מקווים) שכן פה לא יהיה רסן אל מול פעולות כירורגיות.

בואו לא נשכח מי עדיף פה צבאית. עם כל האיומים שלהם, ללבנון יש המון מה להפסיד מול ישראל.

אל תכנסו לפאניקה, זה לא מועיל בשום תרחיש.

5. DRORIKO Member

אם אלפי בניינים יקרסו פה על יושביהם, מה זה מנחם שבלבנון יפלו יותר בניינים. רק פצצת אטום, לחסוך מראש את הסבל של הישראלים. אמרת בלי רסן? אז בלי רסן.

6. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא חושב שמדובר על אלפי בניינים שיקרסו על יושביהם.
    שוב אני מסיק מתוך ההבנה שלי את המציאות, אני לא יושב בקירייה.
    גם אם יש לך מאות אלפי טילים, לא אומר שאתה יכול לשגר את כולם בבת אחת. תחשוב על קליעים ואקדח, אתה צריך אקדח כדי לירות.
    גם פה, זה תלוי כמה עמדות שיגור יש להם, כמה כל עמדה יכולה לשגר(כמובן ביחס לסוג הרקטה), איזה מהעמדות האלה יהיו חד פעמיות, איזה עמדות יצטרכו זמן הכנה כדי לירות שוב וכן הלאה.
    אל תשכח שעמדות שיגור גם יפגעו על ידי חיל האוויר.

מלחמה עם חיזבאללה תהיה ארוע רע, אבל היא בטח לא איום קיומי לבדה.

זה נכון שעדיין הכל יכול לקרות, אבל גם נאומי החולד וגם ההתנהגות שלהם כרגע מרמזים שהם עצמם לא מעוניינים בהסלמה.

7. DRORIKO Member

לא אמרתי שהם ישגרו אותם במכה אחת, אבל מספיק שהם ישגרו אותם בחודשיים וזה יגרום לאותו הרס. ישראל לא יכולה לשאת בהרס הזה, ואני אפילו לא מדבר על הפן הכלכלי. זה מלחמה שישראל תצטרך לגמור אותה תוך שעה. פצצות אטום, פצצות מימן. ווטהבר.

8. Scouser Member

לא אטום ולא מימן, אבל במלחמה מול לבנון/חזבאללה יש לנו לגיטימציה מלאה לשטח את ביירות בלי לדפוק חשבון.
    זה כבר לא הפלסטינים ה"אומללים" בעזה שתחת שליטתנו, אלא מדינה ריבונית. זה ייגמר שם הרבה יותר מהר והרבה יותר רע עבורם.

9. DRORIKO Member

למה לא אטום ולא מימן?

10. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

כי החיים הם לא משחק מחשב או סדרה בנטפליקס

הרצליה אוהב/ת את זה.
  11. DRORIKO Member

עזוב סיסמאות. למה אי אפשר לזרוק פצצת אטום על ביירות. חיזבאללה זה לא הילדי כאפות של חמאס, זאת מלחמת קיום לכל דבר. תרחיש של אלפי בניינים שקורסים על יושביהם זה מלחמת קיום. האם אני לא אמור במלחמה כזאת להשתמש בכלים הכי כבדים שיש לי? האם כל ישראלי צריך לשבת בבית שלו בחרדות אימים ולהתפלל שלא יעוף טיל על הבניין שלו?

12. avicii Member

לא חושב שנקבל יותר לגיטימציה לפעול בלבנון. לקח לעולם בדיוק שבועיים לשכוח מהמיני שואה שעברנו ב7.10, ומדינות רבות דורשות הפסקת אש.
    מול חיזבאללה אין לך את השבועיים האלה אפילו.

13. alexshw Member

לא שופטים את המנצח. הבעיה לא בלגיטימציה אלא בזה שצה"ל לא מנצח כבר 40 שנה.

14. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

סביר שגם אם נפציץ את ביירות, זה יהיה נגד מטרות תשתית/ממשל/צבא. זאת עיר מלאה באזרחים ואני לא רואה אותנו סתם מורידים שם בניינים, זה לא חמאס שמתחבא בגן ילדים הרי.
    אם כבר יהיו הפצצות סטייל רובע הדאחייה של לבנון השניה.

הפיצוץ בנמל, שמעריכים אותו ב-1 קילוטון גרם לכמה מאות בודדות של הרוגים ו7000 פצועים.
    פצצת אטום הקטנה של מלחה״ע השניה - 15 קילוטון. פצצת אטום(ובטח שמימן) יכולה לגרום למוות מיידי של מעל 100k אנשים בצפיפות של ביירות.

זה נראה לך כמו משהו הגיוני לעשות?

15. DRORIKO Member

מה שאני בא להגיד זה שבמקרה של מלחמת קיום כבר לא עושים את השיקולים של כמה אזרחים ימותו בצד השני. אני שואל אותך עוד פעם. זה נראה לך הגיוני שישראלים יחיו בפחד תהומי שהזילזל 2 יבוא לביקור? זה נראה לך הגיוני שחיזבאללה יכול להשמיד מתקנים של התפלת מים ותחנות חשמל? מה זה אם לא מלחמת קיום? האמריקאים על הרבה הרבה פחות מזה הוריד 2 פצצות על יפן.