שאלה חשובה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י בני סכנין, ‏21/7/05.

1. בני סכנין Member

יש לי שאלה כל כך מענינת

אם מתקיים משחק של אחד מהקבוצות מול סכנין בעיר סכנין.. האם אתם כאוהדים צרופים לקבוצה שלכם היתם מוכנים לבוא לסכנין ולראות את המשחק???? :aaa031:

2. אלי מתחן Member

למה לא ממה יש לפחד?

3. Riki Member

אם אני נוסעת לבאר שבע וירושלים מנהריה
    למה שאני לא יסע לסכנין?
    סכנין האמת קרובה אליי
    לא נסעתי עדיין בגלל שלא יצא
    אבל אין לי בעיה אם זה האמת.

אני אוהדת של מכבי חיפה אגב !!!!

4. bLaDeR^bOy Member

אין ממה לפחד, בטח שאני יבוא

5. בית"רי מלידה Member

אתה זה לא דוגמא - אתה אוהד סכנין שגר בשטח כבוש בירושלים וחוץ מזה אתה נוסע לשם כמעט כל שבת http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏21/7/05
  6. city Member

פעם נסעתי לראות משחק נוער של אח שלי באיזה ישוב ערבי, אני כבר לא זוכר איפה..
    פחד מוות. משום מה כל הקהל (איזה 100 איש) הסתכלו עלי בזווית העין 90 דקות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ph34r.Xxx

מזל שהקבוצה של אח שלי הפסידה 7-0 http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

7. TariboWest Member

מה יש לפחד? אם הייתי יכול הייתי נוסע.

8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם שיהיה מגרש בסכנין...

ולשאלה שלך: בטח לבוא..למה ממה יש לפחד בדיוק? רק כדורגל.

9. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל, שיהיה מגרש ברמה בסכנין.
    דבר שני, אסור לשכוח שהקהל הסכניני נוטה להתפרע לעיתים. הקטע הלאומני רק מחזק את החשש אצל הקהל היהודי.
    באופן אישי אני מודה שלפני שנתיים הייתה הצגת שחקנים נגדם בגביע הטוטו, הם הביאו 5000 (!) צופים (בדיוק עלו ליגה) ודי פחדתי שם.

10. Riki Member

בהחלט מפחיד !!!!
    אבל אני ילך אם כבר אם אבא אז אין מה לפחד http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx
    ובקשר לאיצטדיון
    הם השקיעו ושיפצו זה עדיין בתהליך
    בנהריה יש כבר איצטדיון יותר מוצלח http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

ושאלה לנסוע למשחק בטדי שביית'ר מפסידה לא יותר מפחיד ?

11. בני סכנין Member

אני מאוד מודה לכל מי שנתן תשובה לשאלה
    כמו שאמרתם אין ממה לפחד http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/peace.Xxx אילה להפך אתם נכנסים לבית שלכם ואנחנו מקבלים אותכם בצורה הכי יפה שיש ובפרחים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wlcm.Xxx אפילו אוהדי בית"ר רק שתדעו שאין מקום לגזענות ולגזענים בעיר הזות :aaagath:

רק שתדעו שבזרת השם יהיה המגרש מוכן והעונה נשחק במגרש שלאנו

ריקי: אולי אני מכיר אותך!! האם את לומדת באוניבירסיטה הפתוחה בחיפה? אם כן אז את מכירה משהו מסכנין בשם אמיר!!!

12. בית"רי מלידה Member

הכלה תלבש ירוק

מאת ג'רולד קסל ופייר קלושנדלר

התקציב הועבר, העבודות מתקדמות, והכל אמור להיות מוכן ל-17 בספטמבר - מועד חתונתם המשולשת של שחקני בני סכנין, אוהדיה ואיצטדיונה המתחדש. מבחינתם, זה יהיה ציון דרך בדברי ימי האזרחים הערבים בישראל

http://www.haaretz.co.il/hasite/images/printed/P240705/b.0.2407.2.1.9.Xxx
    היציע החדש באיצטדיון ההולך ונשלם של סכנין. אוהדי הקבוצה יישבו בו מאחורי השער, ודווקא האוהדים האורחים יישבו במקומות הטובים יותר

תצלום: אנצ'ו גוש

"אנחנו עושים מגרש כל יום" - זהו המוטו של "ממתקי ואליד חמזה", הקונדיטוריה הפופולרית בסכנין.

אי אפשר לומר על האחים חמזה שהם לא מרוצים מהעובדה, שהביקוש לאחד המוצרים המבוקשים ביותר שלהם (השני הוא מסלול "גראנד פרי" למרוצי מכוניות) עשוי להיעלם בקרוב. מדובר בעוגת יום הולדת בצורת מגרש כדורגל, שכמעט כל יום מזמינה אותה משפחה אחת לפחות.

ואולם, הילדים הרעבים-לאיצטדיון בעיר רוויית-הכדורגל הזאת יקבלו את "הדבר האמיתי", ולא יצטרכו להתפשר על הגרסה החלופית. עוד מעט יחליפו שחקני בני סכנין את הדמויות הקטנות הנעוצות בציפוי המזוגג הירוק; הפקקים שבסוליות נעליהם ישאירו סימנים במשטח הדשא החדש, במקום סימני השיניים שמשאירים אוהדיהם הצעירים במרציפן.

לא דורכים על הדשא

מצב הרוח בקרב הפועלים שבונים את "הדבר האמיתי" מרומם. האיצטדיון העובר שיפוץ בקצה המזרחי של העיר דומה לתנור אפייה בשמש הקופחת. העבודה מתבצעת בקצב קדחתני. החדשות המרחפות באוויר אומרות שהמימון החיוני להשלמת העבודה כבר נמצא בידי "הרשויות", והקבלנים יוכלו כעת להשלים את התאורה - השלב המהותי האחרון בדרך להשלמת אחד מפרויקטי הבנייה המדוברים ביותר במדינה, "פרויקט לאומי במלוא מובן המלה" בעיני ערביי ישראל.

סגן ראש העיר סכנין, עלי באשיר, משכנע בלהט: "אתם מתבוננים בכלה בעודה מתכוננת ללבוש את בגדי הכלולות שלה לקראת החתונה. אנחנו עומדים להלביש אותה בשמלת הכלה, ואז להוסיף מעט איפור, נגיעה אדומה נוספת פה ושם, והיא תיראה טיפ-טופ ביומה הגדול".

בעצם לא מדובר כאן בזוג. בעיטת הפתיחה תוציא לדרך חיים משותפים באושר נצחי של שלישייה: שחקני בני סכנין, אוהדיהם והמגרש הישן-החדש. מועד הטקס כבר נקבע: 17 בספטמבר.

בחודשי הקיץ הזורמים אל הרמדאן, סכנין מתאפיינת באווירת כלולות לקראת פתיחת העונה בליגת העל. מוסיקה ערבית בוקעת מאולם סמוך והמדהדת עד לגבעות הסמוכות, המנוקדות בכפרים יהודיים. יש אפילו עליצות בזרוע חמורת המראה של המנוף הענקי, שהושכר מחברת בנייה תל אביבית כדי להרים את לוחות הבטון, הנהפכים במהירות למה שלפי ההבטחה הנאמנה ביותר של סכנין יהיה החלק מלא החיים ביותר במגרש: היציע הדרומי החדש.

הם מניחים את המדרגות הענקיות של היציע הקטן. המנוף, באדום-שחור בוהק, הוא ענקי; הוא חייב להיות כדי לבצע את המשימה ההרקוליאנית שלו. "פיסת הציוד" הזאת עולה כארבעה מיליון שקל, מעט יותר מעוגת ה-100 שקל ו-30X20 סמ"ר של חמזה, ומעט פחות מרבע מהעלות הכוללת של פרויקט השיפוץ של האיצטדיון, ששטח מגרשו 100X70 מ"ר.

כשהוא ישוב גבוה בתא המנוף, כמו גוליבר בליליפוט, מוטי טרינטי לוקח הפסקה מהעבודה המרוממת, שאותה הוא מבצע בקצות אצבעותיו. הוא אוהב כל דקה בעבודה בפרויקט הזה. "הם נותנים לך הרבה כבוד פה", הוא אומר. "האיצטדיון כל כך חשוב לאנשים כאן, שאתה מרגיש שזה כבוד לבצע את העבודה בשבילם". טרינטי הוא אוהד של מכבי חיפה, שנגדה בני סכנין תשחק את המשחק הראשון של העונה (במשחק חוץ באיצטדיון קרית אליעזר), אבל הוא כבר אוהד שרוף של המגרש בסכנין. "בלי קשר לנאמנות שלי למכבי חיפה, אני מחויב להיות כאן במשחק הבית הראשון שלהם", כשהעיר תשיק את קתדרלת הכדורגל שלה.

על הקרקע מתחת, שניים מעוזריו הליליפוטיים של טרינטי - בוריס שמקורו בקזחסטאן ולונה ממולדובה - נוקטים עמדה הרבה פחות נלהבת. לונה ממלמל: "אתם חושבים שאף פעם לא בנינו איצטדיון לפני כן? זה די שגרתי". אבל שניהם מסכימים שיש "משהו מיוחד" בפרויקט הזה - פיתול זריז של אוזני המתכת שהותקנו ברוב התחשבות על ידי קבלני הבנייה, והם יכולים לנתק בקלות את הלוחות הענקיים בעודם מונמכים על ידי המנוף. "שירות קלאסי", אומר לונה.

קלאסה ומחויבות הן מה שמניע את הקבלן המקומי פאוזי שחאדה. "אתה נותן הבטחה, אתה חייב לעמוד בה", הוא אומר כשנציג מטעם העירייה לוחץ עליו כדי לדעת אם יעמוד בדד ליין של חודשיים שיש לו. "התוכנית שלי מחושבת בקפידה. אני מסתכל אחורה לאיפה שהיינו לפני 75 יום, כשמקטעי הדשא הראשונים נשתלו, ועכשיו, כשיש עוד 60 יום, ואני יודע שאנחנו יכולים לעשות את זה. האנשים בסכנין מלאי ציפייה".

הם מצפים, ומפקחים. זרם קבוע של עולי רגל, אבות ובנים לבושים במדי בני סכנין, באים לעקוב מקרוב אחר ההתקדמות. רובם בודקים את קצוות הדשא, אבל אין צורך בשלטי "נא לא לדרוך על הדשא". כולם נזהרים שלא לדרוך על המדשאה המקודשת. במבט ממעוף הציפור, צלליות של להקת יונים החגה מעל המנוף היא הנוכחות היחידה המותרת על הדשא.

אף שהם שומרים על ריחוק של יראה ממנו, עולי הרגל מהנהנים כלפי המגרש בהסכמה - מבחינתם, "עכשיו אנחנו באמת יכולים להתחיל להזמין מקומות".

עובדים לתוך הלילה

בכל פעם שמוטי מוריד עוד לוח בטון כבד מהשמים, עוד משקל כבד מוסר מעל כתפיו של עבדאללה גנאים. רק לפני כשבועיים היה החלוץ הזה, האוהד שהפך לעובד בניין בגלל האיצטדיון, מאוד מודאג שלא יהיה אפשר לעמוד בתאריך היעד שהוכרז, ושבני סכנין האהובה שלו תידון להמשיך בחיי הנדודים שלה, בלי איצטדיון שתוכל לראות בו בית.

אבל כעת, כשהוא מתוגבר בצוותים כפולים ובמשמרות כפולות - "לפעמים אנחנו עובדים עמוק לתוך החשיכה, עד חצות הליל אפילו" - הוא משוכנע שהם יספיקו לסיים עד מועד החתונה: משחק הבית הראשון, נגד קבוצת מ.ס. אשדוד, ב-17 בספטמבר. כבר נקבע איפה הוא ושאר אוהדי הקבוצה הנאמנים יתמקמו - "ממש כאן, ביציע החדש, בקצה של ואדי סאפה".

מה?! לנטוש את מה שהיה עד לפני שלוש עונות המקום שלהם, המקום ה"היסטורי" של נאמני בני סכנין? זה היה עוד לפני שהקבוצה העפילה לליגת העל רק כדי לגלות שהמגרש הביתי הקטן והעלוב שלה נועד להפוך לאתר פסולת, ואילו היא מצאה את עצמה בגלות, נאלצת לקיים את משחקיה הביתיים במשך שתי עונות הרחק מהבית. ההעפלה לליגת העל היתה ברכה שקללה בצדה: קידום יוצר באופן בלתי נמנע צרכים גדולים יותר, ציפיות גדולות יותר - והאיצטדיון הישן והאומלל לא עמד לא באלה ולא באלה.

כעת אפשר לשלב את ההיסטוריה והמסורת במסגרת עתידה של סכנין. האם האוהדים האדוקים ביותר לא ראויים לטוב ביותר? "לא", אומר עבדאללה בנועם, "את זה אנחנו שומרים לאורחים, אוהדי הקבוצות האורחות. במרכז יש אגף האח"מים, ואנחנו ניקח את היציע החדש שמאחורי השער". למרבה ההפתעה, אין כל ביטויים של קנאה במשולש הרומנטי הזה (מגרש, שחקנים, אוהדים); כל צלע במשולש רוצה ששתי האחרות ייצרו זיווג מאושר והדוק לנצח נצחים, בליגת העל. ולאוהדי אשדוד כבר הוכן בלא ידיעתם תפקיד מיוחד במינו ב"יום ההשקה" - להיות עדים לטקס.

המגרש המתחדש היה השחקן החמקמק של בני סכנין. עכשיו הוא ייהפך לשחקן ה-12 של הקבוצה. הוא אמנם עומד בקושי בסטנדרטים של מגרש ממוצע בעיירה קטנה, ומספר המושבים בו לא יעלה על 4,500 (לא שיש סיכוי לתפוס את עבדאללה ושאר האוהדים השרופים יושבים במהלך משחק). אבל בדמיונם של תושבי סכנין יש לו את אותם עוצמה וממדים שיש לאיצטדיון "ברנבאו" בעבור תושבי מדריד, ל"אולד טרפורד" עבור תושבי מנצ'סטר, או ל"סן סירו" בעיני תושבי מילאנו.

הדשא שנשתל לפני עשרה שבועות נקלט יפה. אז, ב"יום הדשא", אמר לנו הבוס של בני סכנין מאזן גנאים, הבוס של בני סכנין, שבוודאי יהיה מראשי הטקס ב"יום ההשקה", כי "שורשים חיוניים להישרדות. סוף סוף יש לנו מקום משלנו. בתור מיעוט, אמת המידה אינה מה יש לנו, אלא מה אין לנו - זהו גדר חוסר האיזון, חוסר השוויון".

"ספורט אינו רק ספורט" מכריזה הכותרת של עיתון העירייה, "סכנין בלאדי" (סכנין, עירי) - "שימו לב, לא בילאדי (ארצי)", מתריע העורך ודובר עיריית סכנין, רזאל אבו ראיה. ראש העיר אבו שאדי כותב לבני עירו: "חבלי הלידה של קבוצת הכדורגל שלנו הם חלק מהנרטיב הקולקטיווי שלנו; הדחף שלנו לבנות את האיצטדיון הזה כראוי משקף את טלטלת הדחף שלנו לשרוד בארץ הזאת".

כל מה שנותר זה העניין הלא-ממש-קטן של ההזמנות למסיבת החתונה. בחומוס של אבו עלי ניצת ויכוח, טעון ורגשי לא פחות מוויכוח על ההרכב המתאים למשחק הפתיחה באיצטדיון: "אבו עומרי (אריאל שרון) או אבו מאזן או שניהם?" "ומה עם לימור לבנת, ואופיר פז-פינס?" "נאסר יוסף, האם הוא לא במקור ממורד הרחוב בבית שאן, איפה ששיחקנו את משחקי הבית שלנו בעונה שעברה?" "טוב, תושיב אותו עם שחקני הספסל".

לוויכוח יש צדדים רבים, כמו בכל משחק טוב. אבל אל תטעו - כמו בכל חתונה, ארגון מוצלח של רשימת המוזמנים ושל סדר ישיבתם עשוי להתברר כתנאי הכרחי להשקה זוהרת של השלישייה המאושרת.

http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShAr...SubContrassID=0

13. ghost89 Member

בתור אוהד בית"ר אני חושב שהרבה יותר גרוע לבוא לטדי ושבית"ר תפסיד והקהל יתעצבן ובקשר לבוא לסכנין חוץ מזה שרחוק לי (אני גר בבאר שבע) הייתי בא אבל אני גם לא נוסע לחיפה למשל למרות שיש לי כניסה חינם למשחקים זה יותר מידי רחוק.

14. Riki Member

מסכימה איתך אני עברתי שם טראומה רצינית
    פיצצו לנו את הרכב זרקו עלינו אבנים
    לכל האוהדים של חיפה עשו את זה זה היה זוועה
    מסכנים אנשים שם חטפו אפילו מכות רק בגלל שניצחנו
    אז מה יותר מפחיד מזה ??
    טדי מפחיד רצח http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

15. Jim_Magilton Member

כמובן שיש ממה לפחד. קודם כל זאת עיר עם ערבים דתיים מאוד שרואים את עצמם יותר פלסטינאים מישראלים, זאת עיר מאוד עויינת והקהל של סכנין גם כן עויין.
    דבר שני הקהל של סכנין הוא מאוד אלים ומפרע וראינו את זה בלי סוף בשתי העונות האחרונות בהן סכנין הייתה בליגת העל. כבר הספקתם לשכוח את כל זה? אתם חושבים שסתם אוהדי סכנין צועקים "זבל" כשמשמיעים את ההמנון? לא חסרים מקרים של אנשים ונשים (כולל אישה בהריון) שניפצעו מתקריות עם אוהדי סכנין ופונו לבית חולים. אז אל תיתממו לי "ממה יש לפחד, ברור שאני אסע."

נערך לאחרונה ב: ‏24/7/05