רעיון לא מקורי אבל יצירתי לחצאי גמר הגביע

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Dyer, ‏27/5/03.

1. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה חצאי גמר הגביע צריכים להתקיים באצטדיון שבו גם מתקיים הגמר? למה אוהדי קבוצות שבכלל לא משחקות צריכים להתעמת, ולמה קבוצה כמו ר"ג שבקושי מביאה 500 איש זוכה לעידוד של 30,000 אנשים?

עלה לי בראש רעיון, בעודי אוכל שניצל טעים, לעשות פה מה שעושים באנגליה. חצאי הגמר יתקיימו נגיד בטדי ובלומפילד, והגמר עצמו בר"ג. ככה יש אווירה בכל הארץ של גמר גביע, כל הכבישים מלאים אוהדים וחוץ מזה זה הרבה יותר נחמד (לדעתי).

מה אתם חושבים על זה?

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני לא מסכים איתך. אני חושב שהמתכונת הנוכחית היא הכי טובה בשביל הכדורגל שלנו.

אם למשל יהיה חצי גמר, נתניה נגד מכבי פ"ת בטדי, האצטדיון יהיה חצי ריק וזה גורע מגודל המעמד ואם אחרי המשחק יש משחק של הגדולות אז עדיין תהיה אווירה מצויינת.

ובכלל שיש לך 4 קהלים באצטדיון זאת חוויה מדהימה ובלתי נשכחת.

3. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

ביננו לירן.... מה הסיכוי שדבר כזה יקרה? מה הסיכוי שמכבי פ"ת תשחק מול נתניה בחצי הגמר. השנה היו 3 קבוצות עם קהל גדול, וגם זה היה מקרי כי בדרך כלל מגיעות 4 קבוצות גדולות למעמד הזה.... עדיין זכורים לי מקרים שפשוט לא היו מספיק מקומות לקהל בגלל שיש קהל אחר... הרבה פעמים אנשים נשארים בבית במקום להיות במעמד חצי הגמר, רק כי אין להם מקום, כי סך הכל אם אני לא טועה מקצים 7,500 לכל קבוצה, שזה לא הרבה.

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

יונתן... ומה הסיכוי שהפועל באר שבע והפועל רמת גן יפגשו בגמר....? קטן נכון? אבל הנה זה קורה.

5. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

סיכוי אפסי... בגלל זה דבר כזה קורה פעם ב30 אם לא יותר שנים...http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל הרעיון בגביע זה מפעל נוסף אבל מיוחד לא כמו הליגה..משהו שיימשוך הרבה קהל הרבה שערים ויכיר לנו קבוצות קטנות ומפתיעות..בחצי הגמר חייב להיות יותר קהל מאשר במשחק רגיל..ומה יקרה אם פעם הבאה יהיה חצי גמר של הפועל תל אביב כפר סבא?אז יבואו 10 אלף במקום 30 אלף..המתכונת של עכשיו הרבה יותר עדיפה..

7. ליהי Member

אני מסכימה עם אדום בנשמה
    המתכונת הנוכחית הכי טובה בשבילנו.

8. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

המתכונת הנוכחית היא באמת הטובה ביותר..חצי גמר גביע המדינה הוא האירוע הגדול של הכדורגל בישראל ושינוי של המתכונת סתם יהרוס את היום המיוחד הזה

9. AFC Member

גם אם מכבי פ"ת ונתניה יפגשו בגמר, תהיה בטוח שרוב הירושלמים שגרים ליד האצטדיון לא יחמיצו מעמד שכזה. לנתניה יש המון אוהדים, לידיעתך, יותר מהפועל ת"א, ואין לה בעיה למלא למשל את היציע המערבי בטדי. חוץ מזה, אני חושב שמפגשים בין קבוצות עם קהל קטן צריכות דווקא להתקיים בבלומפילד ולא בטדי, שם מקומות הישיבה מעטים יותר.

טדי ובלומפילד, תרצו או לא, הם האצטדיונים היחידים בארץ שבאמת יכולים לארח משחק באירופה או טורניר בינלאומי, המשטח יותר טוב מזה של ר"ג (ואל תקשיבו ליורם ארבל), יותר נוח לצופים לראות את המשחק וגם יש יותר אווירה. ברגע זה מתקיים גמר גביע בין ר"ג לב"ש, האצטדיון כמעט מלא לחלוטין, והאווירה חרא.

צריך ליישם את ההצעה של דייר, ובשלבים המוקדמים לעשות משחק חוזר במקרה של תיקו.

ועוד הצעה משל עצמי - ממילא גביע הטוטו הוא מפעל זניח. אז חשבתי לעצמי - מדוע שהטוטו לא יפרק את גביע הטוטו, ואת כל הכסף שמרוויחים בגביע הזה ישים כמענקים על עליה בשלבי גביע המדינה, בעוד הכסף על גביע המדינה שניתן ע"י ההתאחדות יעבור לליגה ויגדיל את המענקים על מקומות מסויימים?

10. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

הצעה די טובה...גם ככה מתייחסים לגביע הטוטו כמו ליגת מילואים..

11. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכי גרוע היה מה שהפועל עשו בגמר גביע הטוטו...בושה!!
    שיחקו עם הרכב שני [לא שחיפה לא..אבל חיפה ניצחו לפחות..]
    בקיצור המתכונת של גביע המדינה מצויינת..של גביע הטוטו פחות..אפשר בקלות לעשות שינויים בזה..ביטול של זה באמת לא יזיק..אולי עדיף שאת הכסף הזה הטוטו יתרום לפיתוח הנוער בכדורגל וכל מיני דברים כאלה[מתקנים וכו..]

12. Alessandro Nesta Member

אהבתי את הרעיון של AFC עם פירוק גביע הטוטו, והעברת הכסף למענקי עליה בגביע המדינה. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx
    בקשר לחצאי הגמר במגרשים שונים - רעיון לא רע, אבל אני אוהב את הקטע של 4 מחנות אוהדים בחצי הגמר....זה פשוט כיף.

13. ליהי Member

לפי דעתי גביע הטוטו הוא לא מפעל מיותר לכל מדינת כדורגל שמכבדת את עצמה יש משהו בסגנון,ובעקיפין זה תורם לנו המון (מבחינת מעמסה,כושר גופני, פיננסית וכ'ו)

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה תורם כמו נמק באישון...
    מכביד על השחקנים..גורם לדחיית מחזורים ומשחקין במחזור
    פציעות וצהובים וכל מיני שטויות..
    ובאמת..אבל באמת אף אחד לא שם על זה..

15. AFC Member

גביע הטוטו כעיקרון הוא מפעל שמשמש להרצאת הרחקות. אבי נמני מורחק? ההשעיה תעבור לגביע הטוטו. עוד חיסרון במפעל המיותר הזה.