רייקארד מתייצב בבארסה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Barcik, ‏6/10/03.

1. Barcik Member

שהיתי במלון באנגליה כאשר ראיתי את החדשות על מינויו של פרנק רייקארד למאמן ברצלונה. קיללתי הרבה פעמים ובעטתי במיטה.

מאז ועד תחילת העונה האמון שלי בו עלה. אולי דווקא זה הג'וב שהוא צריך כדאי להראות את הפוטנציאל שלו? למה חשבתי ככה, אני לא יודע. כנראה פשוט כי רציתי להאמין.

מאז הוא מפריך את כל זה, ומראה את עצמו כמאמן פשוט נוראי. שישה מחזורים אל תוך הליגה, פלוס עוד כעשרה משחקי ידידות ורייקארד עדיין לא מצא שיטה. למעשה, הוא כבר החליף שלוש, וזה ניכר בשחקנים, שלא יודעים מה הם צריכים לעשות. בארסה מודל 2003-2004 היא קבוצה בלי שיטה.
    קריאת משחק טובה היא עוד תכונה שחסרה במאמן של בארסה. החילופים שלו נוראיים, ובדרך כלל גם מאוחרים. למה להחליף דווקא את אוברמארס המסוכן במקום את לואיס אנריקה החלש? או להכניס את סביולה רק בדקה ה- 86?

עכשיו כבר אין ספק - לאפורטה טעה בכך שהפקיר את "פרוייקט לידה מחדש" בידיו של מאמן כושל. ולאפורטה לא נראה בעיניי כמי שמתכוון לבלות עוד עונה במרכז הטבלה, וייתן אמון בהולנדי חצי עונה בערך, א-לה-גספארט. האיש שקרא לשינויים דרסטיים לא יסבול עוד התמודדות על הכרטיס לגביע אופ"א.
    לפי דעתי, לאפורטה כבר מדבר עם האלטרנטיבות האפשריות. אם רייקארד ישאר בתקפיד לאחר הפסד צפוי לדפור, אז הסיבה היחידה היא שלאפורטה עוד לא מצא מחליף ראוי.

http://www.elmundodeportivo.es/mundo-img/20031006a/frijkaarddos.Xxx

2. Reyes Member

אין ספק שהוא לא מתאים.
    גם אני תמהתי כששמעתי שמינו אותו למאמן... אין לו עבר (הוריד ליגה קבוצה שלא ירדה אף פעם לפני כן) ואין לו עתיד באימון.

לא יודע... לבארסה אף פעם בכמה שנים האחרונות לא הולך עם מאמנים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏6/10/03
  3. נדב Member

כן , במיוחד עם הולנדים (רייקארד הולנדי נכון ?) למשל - ואן גאל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx .

הוא די צעיר ואין לו הרבה ניסיון (לא שצעירים גרועים כמאמנים אבל אין לו הרבה ניסיון)

מעניין שכל הירידה וההדרדרות של ברסה התחילה כשפיגו וריבאלדו עזבו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

4. שגיא Guest

מצטרף לקריאה, מן הסתם.
    כבר עם ביצוע המהלך לא הייתי מתומכיו, הרכש עשה איזשהו משהו והכניס קצת אופטימיות, אבל מסתבר שזה פשוט לא זה. רייקארד לא מצליח לחבר את הקבוצה, לא מציב אותה טוב על המגרש וכמובן שלא משיג תוצאות טובות. הבייתה, ומהר.

5. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מעניין למה לבארסה לא הולך עם המאמנים..
    היא הביאה מאמן שכל מטרתו הייתה לנקום בריבלאדו ולהעיף אותו..
    והשני אימן קבוצה והוריד אותה ליגה..
    כבר עדיף גיא לוי..לפחות הוא מתפטר לפני שהוא מבזה את עצמו..

6. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

ובמקרה של בני יהודה גם גורם לה להצליח יותר http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

7. juva Member

תראו, ריקארד נראה כמו אחת שאין לו שום שליטה על השחקנים על המגרש....חוץ מלסדר הרכבים- הוא פשוט לא עושה כלום...
    השחקנים עושים מה שבא להם על המגרש....רונלדיניו שאמור היה להיות הפלימיקר של הקבוצה, בנתיים מנסה לקחת ה-כ-ל על עצמו...וברגע שהכבור מגיע אליו, אנחנו אולי צפוים לקבל איזה מהלך אישי מרהיב, אבל כדורגל, הוא משחק קבוצתי
    צ'אבי וואן ברונקהורסט כבר פעמיים רבו על מי יקח את הבעיטות החופשיות..."ג'ובני"(למי יש כוח לכתוב את השם משפחה שלו!?) כמובן מקבל גיבוי מלא המאמן, ומתוך 5 הולנדים בקבוצה, 4 מהם משחקים על בסיס קבוע, מזכיר משהו?

מילא הרכבים, גם כל מה שדל בוסקה עשה זה לקבוע הרכבים, אבל גם את זה הוא לא עושה, סביולה, השחקן אולי הכי יעיל בבארסה בעונה שעברה(בחצי השני), יושב על הספסל, צ'אבי, לא ירד לתאקל אחד השנה וגם לא מסר מסירת עומק אחת טובה השנה...ובכל זאת הוא בהרכב, לואיס אנריקה משחק כמו אחד שגמר את הסוס וכנראה רק חושב על הכסף הגדול שמחכה לו בקאטר, אוברמרס עוד פחות יעיל משניהם...וכולם בהרכב...רושטו ומארקז הובאו כדי לחזק את ההגנה ובנתיים הם רק מפעילים לחץ מאסיבי על הספסל(בעניין של רושטו יש לריקארד מזל, מכיוון שואלדז נמצא בכושר טוב)

נעבור לתוצאות לקצת סטטיסטיקה...לבארסה 3 תיקואים בליגה....אחד מול ספקית הנקודות העיקרית בליגה את' מדריד, יש לקבוצה 2 נצחוקות, אשר בשניהם הקבוצה היריבה הייתה עדיפה(ואני מזכיר שבאחד מהם הקבוצה היריבה הייתה אלבסטה)

ולסיכום, כל מי חושב שזמנו של ריאקד קצוב במועדון, טועה בהחלט, לאפורטה הולך להתברר כלא פחות עקשן מ"דון חואן" בעניין המאמן, הוא נפטר מאטניץ' בגלל שקרויף רצה...הוא מינה את ריקארד בגלל שקרויף רצה...והוא ישאר את ריקארד בגלל שקרויף גם הוא הולנדי...
    ואם זה נראה להם כאילו לקרויף יש חלק מאוד גדול בקבוצה- הוא צודק

8. Barcik Member

אני נוטה לראות את "תאוריות הקונספיקציה ההולנדיות" הקבועות בקשר לבארסה מוגזמות. מסיבה זו אני שונא את השאלה "מה יש לבארסה מהולנדים?" כלום! צירוף מקרים!

לאפורטה פיטר את אנטיץ' כי הוא דאג לשינוי תדמיתי מלא, או במילים אחרות "הפטר במהרה מכל מה שגספארט עשה". לאפורטה מינה את רייקארד לא כי קרוייף רצה, אלא כי קרוייף הציע לו את רייקארד, בנוסף לשיקולים נוספים. קרוייף לא הציע את רייקארד כי הוא הולנדי, אלא כי מסיבה מסויימת הוא חשב שהוא יהיה מאמן טוב. ולאפורטה ייפטר מרייקארד, בקרוב. לפי דעתי הוא כבר מדבר עם מחליפים אפשריים. זה מגוחך להגיד שלהולדנים יש מעמד מיוחד במועדון.

9. juva Member

באמת? אז איך אתה יכול להסביר את העובדה שכבר בערך 4 שנים, יש בהרכב הפותח של הקבוצה יותר הולנדים מספרדים?!(העונה, יש בקבוצה 5 הולנדים, כולם בהרכב הפותח)
    איך אתה יכול להסביר את העובדה ששתי הרכישות העיקריות שואן חאל רצה היו ואן בומל והאסלבניק...איך אתה יכול להצדיק את הקניה של הספ רולנד דה בור וזנדן(זה 3 השמות הראושנים שעולים לי לראש שלא הייתה שום הצדקה לקנות אותם)?!
    איך אתה יכול להסביר את העובדה שב15 שנה האחרונות אימנו יותר הולנדים את הקבוצה מאשר ספרדים?!(תחילת שנות ה90 קרויף, אח"כ ואן חאל, אחכ עוד פעם ואן חאל ועכשיו רייקארד)

10. Barcik Member

במקרה של ואן-חל זה נכון - הייתה לו העדפה להולנדים. בגלל זה עדיין יש הרבה הולנדים - כי הם נשארו מתקופתו. אבל זה כי ואן-חל היה אידיוט, לא כי יש למועדון חיבה מיוחדת להולנדים.
    למה היו 3 מאמנים הולנדים? למה לא. צירוף מקרים. קרוייף היה הרבה זמן כי הוא היה טוב, ואן-חל פעם ראשונה הביא תארים, ואן-חל פעם שנייה כי גספארט מטומטם. רייקארד? אני משוכנע שהיותו הולנדי היא לא הסיבה שלאפורטה בחר בו.

11. נדב Member

בטוח !! אבל הטעות של ברסה הייתה להעיף את אנטיץ' , אם הוא לא היה מגיע אז הם יכלו לרדת ליגה !!! אני לא צוחק !! , בזכותו יש להם את גביע וופ"א . זה היה פשוט מעשה מטומתם שאני לא מבין למה עשו אותו (אלק שינוי תדמיתי מלא , אם הם היו רוצים לעשות את זה הם היו צריכים להעיף את קלייברט או מישהו אחר , אולי אוברמארס אבל עדיין עדיף את קלייברט ולא להעיף את אנטיץ') . יש הנהלות טובות שמבינות כדורגל ויש לא (כמו גאספרט שאני לא בטוח שידע מה זה נבדל!!) .

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏9/10/03
  12. juva Member

אוי נו באמת....תעשה לי טובה...למה להביא מאמן שברקורד שלו הורדת קבוצה ליגה והפיכת הולנד לנבחרת בינונית, אל תגיד לי שאין אלטרנטיבות- כי יש...

עכשיו מדובר על קואמן כמאמן לשנה הבאה נכון? בסדר, הוא הפך את איאקס למיני מעצמה אירופאית אבל, הוא הולנדי והוא שיחק תחת קרויף
    -----
    דבר שני, אם עכשיו אתה מסכים איתי שלואן חאל כן הייתה העדפה להולנדים והסיבה היחידה שיש כרגע כמות לא סבירה של הולנדים בקבוצה זה בגלל שאלו "שאריות ואן חאל" אז איך אתה מסביר את העובדה שה"שאריות" האלו עדין פותחות בהרכב של בארסה?!

13. Barcik Member

מדובר על קומאן כבר הרבה זמן, והוא בחירה די טבעית. גם כוכב עבר, גם התקפי, וגם מוכשר.

למה הם פותחים? הבה נראה.
    1. קלייברט - למרות שאני לא מסכים עם העדפתו על סביולה, אני יכול להבין אותה שכן הוא יותר מתאים פיזית להיות ה"מס' 9" של בארסה.
    2. קוקו - שחקן יציב שמציג יכולת די טובה בינתיים העונה.
    3. רייזיכר - האמת, חרא של שחקן, לפי דעתי. האם היותו הולנדית עוזרת לא להכנס להרכב? אולי. האם זוהי הסיבה העיקרית? בטח שלא.
    4. אוברמארס - קודם כל, הוא לא פותח בכל משחק. חוץ מזה, הוא יכול להוסיף הרבה מאוד למשחק ההתקפה מהאגף שלו עם הפריצות שלו, למרות שלפעמים יש לו ימים כבויים.
    5. ואן-ברונקהורסט - לא אחד משאריות ואן-חל.

עכשיו ברצינות - אתה באמת חושב שמאמן שפוי (אך טיפש), איש מקצוע, יפלה לטובה את בני ארצו אם הוא מאמין שיש לו שחקנים טובים יותר מהם לעמדותיהם?

14. juva Member

כן אני מאמין, אתה יודע מה, אני אקח את הדוגמא הכי הכי קיצונית ולא שפויה, כולם מכירים את המצב במנג'ר שאתה קוהנ איזה שחקן ישראלי סתם לצחוקים(כולנו עשינו את זה אל תשקר:), פחות או יותר אותו דבר קורה בבארסה..

לריזיכר לא מגיע לפתוח...אוברמרס זה כמו הטלת מטבע...פעם טוב פעם לא, אין אצלו תקופות של משחקים טובים, יש "מכות", בכלל הוא כבר דיי מבוגר ויש לו רק עוד שנה כמדומני בחוזה...אין שום סיבה להעדפתו על קוארסמה, קליברט גם הוא, כובש חמישיה ובזה מסיים את העונה, קוקו, בן 34, שיחק 97% מהקרירה שלו כדפנסיבי, פתאום הוא בלם...

15. Barcik Member

הוא מקצוען. הוא לא יעדיף שחקן רק כי הוא בן-ארצו.
    אני אתפשר קצת - אולי זה משפיע. אולי הוא מכיר אותם טוב יותר, יכול לתקשר איתם טוב יותר. אבל זה סיבה יחידה, ואפילו לא סיבה עיקרית לכך שהוא מעלה הולנדים בהרכב. וקוקו אגב שיחק בקריירה שלו בכל עמדה על המגרש פרט לשוער.