ריאל מדריד 2017/18:: הסטוריה! ריאל זוכה בצ'מפיונס בפעם השלישית ברציפות! המלכים של אירופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏1/8/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. סיונרה Member

דווקא אואן היה סביר, אבל הבעיה היא שפרס עוד מסוגל לחשוב שזה השחקן שהוא רוצה רק בגלל הופעות טובות נגדנו.

2. Ohad_Glr Member

אני לא מאמין שהארי קיין יכשל אם הוא יגיע לריאל אבל אין ספק שיש אופציות יותר טובות. לבנדובסקי למשל.

וודגייט היה כישלון (לא בגלל יכולת, בגלל הכשירות), אואן היה סביר, בקאהם לדעתי גם היה סביר (למרות שיש כאלה שיחלקו עליי) ואני באופן אישי אהבתי אותו מאוד כשחקן ומקמנמן היה לא רע בכלל.

3. סיונרה Member

ויש את בייל, הוא אמנם לא אנגלי אבל כמעט.
    ב-200 מיליון יורו על פי הפרסומים קשה לי להאמין שאין אופציות טובות יותר. מוסיפים עוד 10% וזה כבר ניימאר.
    יש הרבה אופציות טובות ממנו, הוא עוד לא הראה שהוא יותר מאשר חלוץ פרמייר ליג טוב, או אפילו טוב מבנזמה. חלוץ בריאל מדריד חייב להיות החבילה השלמה, קיין הוא בטוח לא זה.
    בהתחשב בסכום יש את לבאנדובסקי, איקארדי, דיבאלה, אובמיאנג, קבאני (שאני חוטף אותו בינואר אם מתאפשר) ובטח עוד שפיספסתי ואני מעדיף עליו, ומן הסתם גם על בנזמה.

4. yonmu Member

מה זה 'לא יותר מאשר חלוץ פרמייר ליג טוב'?
    בשביל שזה יהיה טיעון אתה צריך להסביר למה הוא לא יהיה חלוץ לה ליגה טוב או למה הוא לא יהיה חלוץ צ'מפיונז טוב. זה שהוא שיחק רק בליגה אחת זה אמנם לא יתרון גדול (בניגוד למוראטה לדוג'), אבל זו לא חולשה אם אין סיבה להניח שזו חולשה.
    על אובמיאנג לדוג' אפשר להגיד שהוא קצת הימור כי הוא מצליח בעיקר בקבוצות שמשחקות התקפי ומהר, אבל לריאל זו לא אמורה להיות בעיה כי זה כן הסגנון שלה.

קבאני בן 30, לבנדובסקי 29, אובמיאנג 28. זה שונה מאשר ללכת על קיין או איקרדי (24). דיבאלה או ניימאר שונים מהותית וכנראה לא רלוונטיים.
    אם אני ריאל אני הולך על איקרדי, אבל קיין נותן פייט לא קטן. מצד שני, אם אני ריאל - מוראטה עדיין בסגל ופותח בהרכב קבוע...

5. סיונרה Member

ב-200 מיליון כל שחקן שלא משחק בקבוצה עם בוס מזרח תיכוני או יריבה גדולה שלנו הוא רלוונטי.
    אני חושב שנתתי הסבר חלקי בהמשך המשפט. הוא מסיים נהדר וחד בטירוף, אבל לא התרשמתי שהוא מביא למגרש משהו חוץ מזה, בריאל החלוץ צריך להיות שחקן שלם בהרבה, והגולים שלו חייבים להיות כאלו שבאים בנוסף לשחקנים שלנו ולא על חשבונם. אני יכול לתת את היגוואין לדוגמא שלמרות שכובש בצרורות לא נראה שיש הבדל גדול בין הקבוצות שלו איתו ובלעדיו מבחינת כיבוש השערים. קיין באופן ספיציפי קצת גמלוני, ובספרד שחקנים לא מספיק טכנים לא מצליחים לתפקד לאורך זמן, תראה אפילו את בייל שהמהירות והפיזיות שלו לא ממש מקנים לו יתרונות ברוב המשחקים.
    יש דבר כזה גם חלוץ לה-ליגה טיפוסי וחלוץ סריה א' טיפוסי, חלוצים שמצליחים בסגנון מסויים ולא מספיק מגוונים כדי להבקיע בליגות אחרות. את בלוטי לדוגמא גם לא הייתי מביא.

6. Raulito Madridista

הארי קיין מאוד צעיר, הוא נותן גולים על ימין ועל שמאל וגם אם הוא לא נראה הכי מהיר שבעולם הוא תמיד מצליח להתגבר על שחקן הגנה אחד או אפילו שניים, יחד עם איקרדי מאינטר הוא מהחלוצים הטובים בעולם ושניהם צעירים מלבאנדובסקי שאני מניח שיתרצה ויישאר בבאיירן. קיין משחק בקבוצה טובה אבל 'הכל עליו' והוא לא מאכזב אף-פעם, המספרים שלו רק משתפרים והגולים שכבש נגד דורטמונד בצ'מפיונס העונה למשל ממש הזכירו את זה של 'רונאלדו השמן'.
    לגבי האנגלים הקודמים - בקהאם שיחק בתפקיד זר לו כך שקשה להאשים אותו במאה אחוז| אואן היה אחלה סופר-סאב אבל קיבלנו הצעה טובה למכור אותו - ניוקאסל שילמה עליו כמעט כפול| וודגייט בדיחה, אחת הרכישות הגרועות בהיסטוריה ועובדה שאחר-כך הוא לא היה קרוב להגיע לפסגות האלה בקריירה, לא יותר מקצת טוטנהאם או מידלסבורו| רוברטו קרלוס ורונאלדו הברזילאים היו הצלחה גדולה ואחר-כך למשל רוביניו וקאקא ממש לא, זה לא אומר כלום. הייתי מעדיף חלוץ יוצר אחר אבל קיין נראה לי כמו מנייה בטוחה.

7. Ohad_Glr Member

הארי קיין הוא מסוג החלוצים שבדרך כלל ריאל לא קונה כי הם לא מצליחים בה. אבל, אם מדובר על שחקן איכותי גם חלוץ כזה יכול להצליח בריאל- רוד ואן ניסטלרוי למשל.

קיין בהחלט נופל לקטגוריה של שחקן איכותי בעייני והוא יהיה שדרוג על בנזמה. למרות זאת, במיוחד בהתחשב במחיר שהוא יעלה ובאופציות האחרות שקיימות- הייתי מעדיף חלוץ אחר.

בקיץ יגיע חלוץ כמעט בוודאות. כל הסאגה הזאת הייתה נחסכת אם פשוט היו משאירים את מוראטה.

EsheD אוהב/ת את זה.
  8. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

אל תבנה על זה,כל עוד זידאן על הקווים המעמד של בנזמה חזק ויציב בהרכב.

9. riquelme1 Member

לא יודע באיזה גלקסיה אתה חי, אבל האריכו לבנזמה חוזה כולל שדרוג בשכר לפני פחות מחודש.

הוא לא ימכר.

10. Ohad_Glr Member

בנזמה לא צריך להימכר כדי שיגיע חלוץ. לריאל מדריד יש חלוץ אחד בלבד בסגל (סליחה מבורחה מיוראל שאני לא מוסיף אותו לספירה) בזמן שלכל קבוצת כדורגל אחרת בעולם יש לפחות שניים.

11. Raulito Madridista

בצורת הכיבושים: אין שערים בנגיחות

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/10/18/15082794570608.Xxx

אשתקד, במחזור הפתיחה של הצ'מפיונס בעונה שעברה, חאמס שם את הכדור על הפדחת של מוראטה וכך נולד לו שער הניצחון נגד ספורטינג ליסבון בברנבאו(2:1), בנגיחה כמובן. חאמס ומוראטה כבר אינם אך זו לא הנקודה. השערים בראש היו אחת החוזקות הגדולות של ריאל מדריד בעונה שעברה, 2016/17, ומה קורה עכשיו ב-2017/18? בצורת! ריאל מדריד לא כבשה אף שער בנגיחה העונה ב-14 משחקיה הראשונים. ראמוס נשמר בראבאק במצבים הנייחים, כריסטיאנו רק מפספס(אתמול פגש את הקורה) וגם בייל ובנזמה לא מבקיעים. כמובן שגם החולשה היחסית של המגנים משפיעה על כך. בעונה שעברה כבשה ריאל 40 שערים בנגיחה מתוך 173 שהיו לה.

שימו לב למספרים: ריאל מדריד הגביהה השנה 368 פעמים, 93 הרמות היו טובות, 120 קרנות ועדיין אף לא שער אחד! בשנה שעברה בשלב הזה היו לה 6. כמוכן, העונה ב-14 משחקים כבשה ריאל מדריד 29 שערים בלבד, ממוצע של ממש קצת יותר משני שערים למשחק, בניגוד ל-41 בעונה שעברה - הבדל של שער למשחק. עוד נכתב במארקה שזידאן אפילו לא סיים את מכסת החילופים שלו אתמול והעדיף לבצע שניים בלבד - אסנסיו במקום בנזמה ולוקאס ואסקס במקום איסקו.

12. Raulito Madridista

התפתח דיון מעניין בפורום של ריאל - הקישור המרכזי מוגבל, ההתקפה מוגבלת, הכל ביחד? הנה משנתי:

בואו נלך רגע לדקה ה-80, מה הטעם להרים כדור לרחבה במשחק שוטף? אני לא זוכר את קרוס כובש שער בנגיחה מאז הילדים וכנ"ל מודריץ’. בהרכב מלא ועם ה-B-B-C ששלושתם מפלצות באוויר, ובמצבים נייחים כשיש גם את ראמוס או ואראן - ברור שיש לנו יתרון עצום, או נניח מוראטה אשתקד, אבל הפעם? האם גם בכל המגרעות הקיימות הקבוצה הזו לא מסוגלת לשחק כדורגל טוב יותר ולחשוב קצת אחרת? הכי קל להרים לרחבה ולהיפטר מהכדור ואין לי טענות לאשרף אלא לאחרים למשל. 40 גולים בראש בשנה שעברה, אתם מבינים מה זה אומר?

עצם זה שזידאן ביצע רק שני חילופים זה אומר הכל לטעמי. אם בייל כשיר והוא או בנזמה על הספסל ויש שם גם את אסנסיו ולוקאס וקובא - זה נראה יותר טוב אבל לרוב הספסל שלנו עקר. אגב, מריאנו היה נראה כילד מתלהב בעונה שעברה שלא מתאים עדיין אבל בליון הוא כובש בלי הפסקה.

ובחזרה למה שקיים: הבעיה שלנו היא שילוב של שני גורמים - 1) קישור מרכזי מוגבל מאוד להוציא את איסקו 2) שחקני התקפה שלא יכולים ליצור. אני דווקא אוהב כשבנזמה בא לכנף. לא כל פעם הוא ‘עושה בוטראגיניו’ כמו מול אתלטיקו או באזל ב-2015(זוכרים?), אבל הוא מאוד מסוכן והתלהבתי מהמלך שלו נגד חטאפה, הוא לרוב לא צפוי. הבעיה שיש לו החמצות פשוט קטסטרופליות, ואלה מצבים של מאתיים אחוז ולא כאלה שאתה מצפה ממנו ‘כשחקן ריאל מדריד’ להבקיע, אלא כמישהו שאמור היה לבחור במקצוע הנכון. כריסטיאנו שומר את הגולים שלו לרגע הנכון אני מקווה ומודריץ’ וקרוס חייבים להתחיל לבעוט. קובא תמיד כושל בפעולה האחרונה, כמו איסקו עד לשנה האחרונה לדעתי אבל אני מחכה שיחזור ויהווה אולי אופציה מהספסל.

יש הרבה שחקני התקפה שהיו משדרגים אותנו משמעותית. הלוואי ובייל יוכיח לי שטעיתי לגביו ויהיה כשיר ללמעלה מחודש ואם לא יצליח ליצור בעצמו(פעם היה חותך לאמצע ומפגיז) או לעשות טרור מצד שמאל - לפחות שיינצל הזדמנויות. הוא אמור להיות גולר.

13. Raulito Madridista

פתיחת העונה הגרועה בברנבאו מזה 20 שנה.

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2017/10/18/primera/1508323703_160097_1508323866_portada_normal_recorte1.Xxx

אם בשנה שעברה ליקטנו כל מספר אפשרי, עקבנו אחרי עכברי הטוויטר והיינו אשפי הסטט' - הפעם כל נתון רק מתסכל אותנו עוד יותר. מריאל מדריד ששוברת שיא אחרי שיא - העונה ריאל מדריד שוברת שיאים שליליים בברנבאו. היא כבר ידעה עונות לא טובות בשנות ה-2000 אבל הברנבאו היה מבצר כמעט תמיד, ולא כך העונה. ריאל מציגה את פתיחת העונה הביתית הגרועה ביותר שלה מאז עונת 1998/99, אז ריאל הודחה ברבע גמר הצ'מפיונס ע"י דינמו קייב ובליגה אמנם סיימה במקום השני אך בפער גדול מהאלופה ברצלונה. באותה עונה עמד המאזן של ריאל בשלב הזה על 3 נצ', 2 תוצאות תיקו ו-2 הפסדים, יותר טוב מהעונה - 3 נצ', 3 תוצאות תיקו והפסד, אבל שימו לב לטור השערים: ריאל כבשה העונה רק 11 שערים בברנבאו(באף משחק לא כבשה יותר מפעמיים) לעומת 17 באותה שנה.

זו פתיחת העונה העגומה ביותר של ריאל מדריד בפן ההתקפי בצוותא עם עונת 2004/05 - חוסה אנטוניו קמאצ'ו ומריאנו גארסיה ראמון שהחליף אותו בשלב מוקדם, אז ריאל מדריד כבשה 11 שערים אבל השיגה 6 נצ' והפסד אחד(מול לה-קורוניה). אתם זוכרים את פתיחת העונה העגומה עם נצחונות דחוקים על נומנסיה ואוססונה. כמוכן בעונת 2006/07 עם קאפלו על הקווים ריאל כבשה 12 שערים בלבד באותו פרק זמן עם חמישה משחקי ליגה ועוד 2 בליגת האלופות(0:0 נגד ויאריאל בין היתר במחזור הפתיחה| בעונת 2005/06 ריאל הפסידה פעמיים בשבעת משחקי הבית הראשונים שלה, זה קרה בליגה מול סלטה ויגו(3:2) ו-ולנסיה(2:1) אבל היא רשמה חמישה נצחונות וכבשה 17 שערי זכות.

בעונת הקיירוש, 2003/04, וכן בעונת הבכורה של מוריניו, 2010/11, ריאל הרשימה עם מאזן מושלם של שבעה נצחונות בשבעת המשחקים הראשונים, כשאצל קיירוש אפשר להזכיר את השביעייה נגד ויאדוליד. ריאל של קיירוש וריאל של מוריניו כבשו אותו מס' שערים - 22, אולם ריאל של מוריניו ספגה רק שניים בעוד ריאל של קיירוש ספגה 7| בעונת האליפות עם מוריניו ריאל השיגה 6 נצ' ותיקו בודד וכבשה 26 שערים - הפתיחה ההתקפית הטובה ביותר| בעונה שעברה השיגה ריאל 5 נצ' ו-2 תוצאות תיקו(מול ויאריאל ואייבר) עם יחס שערים 18:8| רפא בניטס השיג אפילו מאזן טוב מזידאן - 6 נצ' ותיקו אחד וגם רק שער חובה אחד, יחס שערים 17:1.

14. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/10/18/15083504201538.Xxx

קצת חדשות מהיום:
    - זידאן שיבח את אשרף אחרי הופעת הבכורה הטובה שלו בליגת האלופות במשחק נגד טוטנהאם. בקבוצה מרוצים מהמגן שנותן הרבה שקט בהיעדרו של קרבחאל שלא ברור עדיין מתי יחזור. "זה היה משחק לגברים ואשרף הוא כבר לא ילד למרות גילו", אמרו במועדון.
    - גארת' בייל מכוון לחזור למשחק נגד טוטנהאם בוומבלי בעוד שבועיים. אפילו זידאן לא יודע מה קורה עם הוולשי שפצוע כבר קרוב לשלושה שבועות, והוא לא ישחק נגד אייבר כמובן במחזור הקרוב וגם לא במשחק הליגה אחר-כך.
    - פרננדו היירו עם כמה פנינים בראיון לאתר 'גול': "ראיתי את איסקו כשהיה בן 15 ואחרי עשר דקות עזבתי את המגרש. ידעתי שהוא גדול"| "הייתה חוויה יוצאת דופן כעוזרו של אנצ'לוטי אבל לא חשוב עד כמה ריאל מדריד גדולה - רציתי להיות הבוס בעצמי"| "גארת' בייל צריך את התנאים הפיזיים להצליח, זה כמו בפורמולה1, יש לו את היכולת וזה יגיע"|"זידאן יישאר בריאל מדריד עוד זמן רב, הוא נפלא"| "ריאל מדריד הנוכחית גדולה אבל אני תמיד אבחר בקבוצה הגדולה בה אני שיחקתי מתוך כבוד עצום לשחקנים שהיו איתי. בכל-מקרה ריאל מדריד היום היא שילוב מעולה של שחקנים ספרדים וזרים, צעירים ובוגרים ועוד"|"כשכריסטיאנו רונאלדו לא יהיה - אנחנו נתגעגע אליו הרבה".

15. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/10/19/15084413311387.Xxx

בתקשורת שוב ושוב מדברים על המספרים המביכים של ריאל מדריד בהתקפה, ובטח על מאזן השערים הרעוע בברנבאו. הבוקר במארקה נכתב שהחברים אמרו לבנזמה וכריסטיאנו באימון 'איתכם עד המוות' וכמובן שגם למאמן זידאן יש אמון גדול בשניים. גם בשנה שעברה, לדבריו, העניינים חרקו. זידאן אומר שוב ושוב שהשניים משתפים פעולה יחד ועוזרים זה לזה ובנזמה לפחות מסכן את השער ומגיע למצבים| ב-AS מנגד הזכירו שבנזמה רשם את פתיחת העונה החלשה ביותר שלו בריאל מדריד מאז 2010/11, כשכרגע יש לו רק שני שערים. הוא אמנם נעדר לחודש מהמגרשים אבל המספרים שלו איומים. ב-2010 בנזמה כבש שלושה שערים עד השלב הזה של העונה, בעונת האליפות עם מוריניו היו לו שישה, ארבעה בעונת הדסימה, שבעה ב-2015 והשיא היה ב-2015/16 אז רשם פתיחת עונה נהדרת וכבש שבעה שערים.

אגב, ראיון מרתק של פדרו לאון לתחנת הרדיו 'טרנזיסטור' שם הוא מדבר על התקופה בריאל מדריד ואומר שהוא 'חף מפשע'. לגבי בנזמה אמר בפשטות - "ראול כבש הרבה מאוד שערים, כנראה שבריאל מדריד מתגעגעים אליו".

מצב נושא:
הנושא נעול.