ריאל מדריד 2017/18:: הסטוריה! ריאל זוכה בצ'מפיונס בפעם השלישית ברציפות! המלכים של אירופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏1/8/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

כותרות העיתונים אחרי סביליה

שער המארקה:

https://pbs.twimg.com/media/DQpEXwUXkAEOcb7.Xxx:large

'כמו חמש שמשות'| ריאל מדריד הטובה ביותר העונה כתשה את סביליה עם חמישה שערים במחצית הראשונה| כריסטיאנו חגג את הזכייה בכדור הזהב החמישי שלו עם מאניטה| 'מדריד הזהב', כתבו במארקה בסיקור המשחק, 5:0 כבר במחצית נגד סביליה בניצחון קל ומרשים| במארקה שיבחו בכתבות נוספות: החשש בהגנה התבדה - שני שערים - של נאצ'ו ואשרף, שמירה על שער נקי ומשחק מעולה. שחקני הספסל זרחו נגד סביליה.

קיילור נאבאס רשם את משחקו ה-113 בקבוצה ונכנס לטופ 10 השוערים בהיסטוריה של ריאל מדריד כשהוא עוקף את ריקרדו זאמורה. המטרה הבאה: בודי יילנאר(118 משחקים). 75 משחקי ליגה יש לקיילור, 29 הופעות בצ'מפיונס.

שער ה-AS:

https://pbs.twimg.com/media/DQqfUYIXkAACCUW.Xxx:large

'חמישה שערים ושמחה בדרך למונדיאליטו'| כריסטיאנו הציג בגאווה לברנבאו את כדור הזהב החדש שלו יחד עם תשואות| זידאן:"אמרתי כבר שאסור להתעסק עם כריסטיאנו"| 'הבהלה לזהב', כתבו בסיקור ב-AS. ריאל מדריד התפוצצה, שברה את הקרח. כתבו על החגיגה של כריסטיאנו, שאסנסיו הרגיש בנוח וחזר לגירסה הטובה ביותר ועל הערב המוצלח של נאצ'ו. אשרף, נאצ'ו, קרוס, מודריץ', אסנסיו וכריסטיאנו קיבלו ציון 3 כוכבים.

באתר הרישמי הוסיפו שריאל של זידאן חצתה את רף 300 השערים. עם החמישייה אתמול - ריאל הגיעה ל-303 שערים תחת זידאן(199 בליגה, 62 בצ'מפיונס, 26 בגביע המלך, 6 במונדיאליטו ו-5 בסופר-קופה הספרדי ו-5 בסופר-קאפ האירופי, עם 2.68 שערים בממוצע למשחק. הרקורד ב-113 המשחקים - 82 נצ', 21 תוצאות תיקו ו-10 הפסדים. ב-2017 ריאל כבשה 153 שערים, 93 שערים בחצי השני של העונה שעברה ו-58 בעונה הזו.

2. משה לבון https://www.sportspot.co.il

ריאל מדריד קבוצה נדירה עם יכולות שלא מנוצלים עד הסוף רונאלדו נותן להם שם בראש וסוחב את הקבוצה קדימה מבחינה של רוח לחימה על תארים וניצחונות.
    אני אישית את מרסלו לא כל כך אוהב את צורת המשחק שלו .. חושב שיש יותר טובים ממנו , קבוצה שצריכה לתת בראש יותר חזק.

https://www.sportspot.co.il/wp-content/uploads/2017/10/8796jkggg.Xxx

3. Raulito Madridista

היום הגרלת 1/8 גמר הצ'מפיונס::

מה היה רע בימי שישי בצהריים שהכדורים היו נשלפים? ראבאק, יש אנשים שעובדים או לומדים, ההגרלה יוצאת בידיוק בין השיעורים, מה יהיה? מגיע לחוץ ולא שקט למכללה היום. וברצינות: לא בטוח בקבוצה כמו בשנים עברו, סיטי או פריס קצת גדולות עלינו מכל מיני סיבות וזו תהיה הגרלה קשה.

מנצ’סטר יונייטד תהיה הגרלה מאוד אמוציונאלית - הניחוח של העבר והמשחקים הגדולים של ראול, שחקנים שהערצנו בסוף שנות ה-90 ותחילת שנות ה-2000 והיא גם אגוז קשה לפיצוח בגלל הפיזיות, המהירות וההגנה החזקה, וכמובן שיש את הפיקנטריה של כריסטיאנו ומוריניו. אני מעדיף לקבל את ליברפול - This is Enfiled. קבוצה מרגשת עם קהל מרגש ואצטדיון מרגש, כדורגל התקפי יוצא דופן, קשה שלא לפרגן להם, אבל מצד שני הגנה עלובה שסופגת בכמויות ולכן ליברפול לא באמת קרובה לשום דבר. ההגרלה הזו נוטה לצד שלנו בבירור לדעתי ויש לנו חוב לסגור איתם במשחקי הנוק-אאוט - אמנם נתנו להם בראש באנפילד בעונתו השנייה של אנצ’לוטי אבל אני בהחלט זוכר את הייאוש ההוא ב-2009.

4. Raulito Madridista

לפני שנה:: NoventaYRamos - ראמוס כובש שער דרמטי גם נגד דפור

בטח שמתם לב ש…בדיוק לפני שנה נולד ביטוי חדש בכדורגל העולמי - NoventaYRamos. ריאל מדריד אירחה את דפורטיבו בברנבאו במשחק האחרון לפני המונדיאליטו. שבוע אחרי שכבש שער שיוויון דרמטי בקלאסיקו ומנע הפסד(1:1) - ראמוס שוב היה הגיבור. בדקה ה-92 הוא כבש בנגיחה אחרי קרן של טוני קרוס וניצח את המשחק לריאל מדריד עם 3:2 מטורף. ’אחד בדורו’ כתבנו עליו בסיקור המשחק’.

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/1X/9527cf3a7ca56019e385016b3b3e9ddd8e4cf400.Xxx

ריאל הובילה משער של מוראטה בבעיטה לסיבוב במחצית השנייה, אבל חוסלו האקס כבש צמד בזק והימם את הברנבאו. כריסטיאנו ובייל לא היו בסגל וזידאן נעזר בילדודס. לוקאס ואסקס עלה מהספסל ובהמשך מרסלו וריאל עברה למערך מוזר של 3-5-2, ומריאנו גם כן החליף את מוראטה. ילד הפלא עלה לגובה עצום וכבש את השיוויון בדקה ה-84 עם הכתף! טיטון מדפור עצר הכל וביזבז זמן, עד שהגיעה קרן של קרוס, חאמס עזר לבצע את תרגיל הקרן וראמוס נגח מכל הלב לרשת. הזידאן שבר את רצף ההפסדים הכי גדול של ריאל מדריד וקבע שיא חדש - 35 משחקים. ראמוס לאחר המשחק:“עם התלהבות ואמונה - דברים טובים קורים”. שער המארקהכתב - ‘זה מדהים’| הנה הגול

ריאל מדריד: קיילור נאבאס| דנילו(מרסלו, 80), ראמוס©, פפה, נאצ’ו| קאסמירו, קרוס, איסקו(מריאנו, 71’)| חאמס, מרקו אסנסיו(לוקאס ואסקס, 65’) ואלבארו מוראטה

גדלנו על רוח החואניטו ואליפות הרמונטדות המדהימה של קאפלו, גם משחק האליפות באוססונה בעונת השוסטר הוכרע מאוחר (ואפילו היגואין נגד חטאפה - למרות שלא יצא מזה כלום) ומיותר לציין את הגמר בליסבון. אבל גם ברמונטדה הזו היה חשמל אמיתי, כי ‘הילדים’ הובילו. בלי כריסטיאנו, בלי בייל, בלי מודריץ’, קרבחאל על הספסל. הילדים הביאו את הניצחון ובשלב הזה בשנה - הכל הולך. ראמוס גרם לנו לפתח ציפיות, מאז הדסימה בערך - שכל קרן יכולה להסתיים בשער לריאל מדריד.

נאצ'ו תמיד כאן.

היה זה שפתח את החגיגה ביום שבת נגד סביליה. השער שלו, כשארב לטרף כמו חלוץ רחבה אמיתי - היה השער המהיר ביותר בליגה הספרדית העונה. אין אוהד שלא רוכש לו כבוד עצום, למדרידיסימו הענק הזה. מגן ימני, מגן שמאלי, בלם. נאצ'ו תמיד שם, תמיד בריא, תמיד נותן הכל. מהיר, מחויב, אחראי ואפילו כובש. בשנת 2017 הוא כבש לא פחות מארבעה שערים, כשבכל הקריירה כבש במדי ריאל 7 שערים. השער שכבש נגד סביליה אשתקד היה הראשון שלו בברנבאו איי-פעם.

הרב-גוניות שלו הופכת אותו לשחקן כל-כך חשוב אצל זידאן ולמזלינו הוא לא נפצע אף-פעם(טפו טפו טפו). ב-AS כתבו שהוא מעולם לא נפצע. בחודש ינואר הוא יהיה בן 28. וימשיך לשחק עם אותה תשוקה כאילו עלה מהנוער אתמול.

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2017/12/09/primera/1512858357_215552_1512858401_portada_normal_recorte2.Xxx

בעונה שעברה, בה רשם 39 משחקים - שיא קריירה, הוא היה השחקן ה-11 השימושי ביותר בקבוצה עם 3197 דק'. יותר ממוראטה, איסקו, אסנסיו ואחרים. בעונה הזו המספרים אפילו טובים יותר. הוא השחקן השביעי ששיחק הכי הרבה - 1528 דקות. בצ'מפיונס הוא רשם 5 משחקים, כולם מלאים, ובליגה החמיץ רק שלושה - אחד בשל השעיית צהובים(מאלגה) ושניים בשל החלטה טכנית - לא נכלל בסגל. העונה יש לו גם שני שערים - הוא כבש גם נגד אפועל ניקוסיה. השער הגדול ביותר שלו היה בגביע בשנה שעברה בחצי מספרת, וזידאן אמר שהשער הזה יפה יותר מהגול שלו נגד לברקוזן בגמר הצ'מפיונס.

גם בנבחרת נאצ'ו התחיל לקבל במה והוא חלק קבוע מהסגל של לופטגי כך שזו לא תהיה הפתעה אם יכלל בסגל בסגל לרוסיה. לא חשוב היכן הוא משחק - תמיד מראה רמה גבוהה. בשנה האחרונה רשם 7 הופעות בנבחרת, חצי מסך ההופעות שלו. והוא תמיד לקוקח אחריות. הקריירה של נאצ'ו היא חלום אחד שהתגשם ואין ספק שהוא נמצא בשיאו.

5. Raulito Madridista

שבעת האתגרים של ריאל במונדיאליטו באבו-דאבי

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/12/10/15129225951193.Xxx

זכייה ראשונה - 1960: 5:1 על פאניירול בסיכום שני המשחקים| זכייה שנייה - 1998: ניצחון 2:1 על ואסקו דה-גמא| זכייה שלישית- 2002: ניצחון 2:0 על אולימפיאה| זכייה רביעית - 2014: ניצחון 2:0 על סן-לורנצו| זכייה חמישית - 2016: ניצחון 4:2 על קאשימה(הארכה). ריאל מדריד תחפש בהמשך השבוע זכייה שישית בהיסטוריה בטורניר וכמובן לסיים את שנת 2017 הקאלנדרית עם 5 תארים! יותר מהשיא של אנצ'לוטי ב-2014 אז זכה בצ'מפיונס, בגביע המלך, בסופר-קופה האירופי ובמונדיאליטו.

הנה שבעת האתגרים של ריאל מדריד:

1. כריסטיאנו רוצה להיות מלך השערים בהיסטוריה של הטורניר. הזוכה הטרי בכדור הזהב כבש עד היום חמישה שערים, כמו לואיס סוארס וליאו מסי. לכריסטיאנו יש ארבעה שערים בריאל מדריד(כולם בשנה שעברה) ואחד עם מנצ'סטר יונייטד ב-2008.

2. ראמוס וכריסטיאנו רוצים את ה-MVP. רק מסי הצליח פעמיים לזכות בתואר השחקן המצטיין של המונדיאליטו, וזהו מסי. ראמוס נבחר לטוב ביותר ב-2014 וכריסטיאנו נבחר לטוב ביותר ב-2016. ראמוס מגיע במצב-רוח טוב אחרי שנח נגד סביליה והוא לא זקוק למסיכה. וכריסטיאנו? מגיע במצב-רוח של גולים.

3. אתגר מעט מוזר, ריאל רוצה להשתוות לבארסה שבמתכונת החדשה של הטורניר זכתה 3 פעמים בעוד לריאל יש שתי זכיות יחד עם קורינתיאס.

4. זידאן רוצה להיות המאמן הראשון שזוכה בתואר פעמיים ברציפות ולהמשיך לשבור שיאים כמאמן ריאל מדריד. כמובן, כיוצא בזה שזכה פעמיים ברציפות בצ'מפיונס. זידאן יכול לסגור רקורד מטורף של 5 מ-6 כאשר רק גביע המלך חמק לו.

5. לא פחות מ-22 מיליון יורו על כף המאזניים. זה הפרס הכספי של הזכייה במונדיאליטו, סכום עסיסי אפילו עבור מועדון שמייצר הכנסות בקלות. ההשפעה הכלכלית היא חשובה עבור פרס שמשוכנע שבטורניר הזה יש יותר מה להפסיד מאשר מה להרוויח.

6. המונדיאליטו הרביעי של קרוס? עד עכשיו לקשר הגרמני יש שלוש זכיות בתואר - שתיים במדי ריאל(2014 ו-2016) ואחת במדי באיירן מינכן ב-2013. הוא שווה לפיקה, אינייסטה, אלבס ומסי שזכו בתואר שלוש פעמים. הוא רוצה להיות 'השליט היחיד'. תואר רביעי לטוני? וכל זה בחמש שנים?

7. A por La DuoDecima - כותרת מגניבה עם משמעות אחרת. ריאל מחפשת עוד שיא. אם ריאל תזכה בתואר זה יהיה גמר בינלאומי 12 ברציפות שאפשר לסמן עליו V, ו-17 שנה ללא הפסד. הפעם האחרונה הייתה כשריאל נפלה בגביע הבן-יבשתי נגד בוקה ג'וניורס בשנת 2000 מול ריקלמה ומרטין פלרמו. לריאל יש מאז ארבע זכיות בצ'מפיונס, ארבעה סופר-קאפ אירופי, שתי זכיות בגביע העולם למועדונים וגביע בן יבשתי אחד.

6. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

עד כמה ריאל במשבר היה אפשר לראות היום כשהם נותנים את הגול השני והחבר'ה הערבים כבר שבורים הם מניעים כדור בחצי כאילו איזה מאמץ נתנו כדי לחזור מפיגור.

ואם קצת ניסיון ופחות התלהבות הערבים עולים ל2-0 ולא יודע מה היה קורה אז לריאל

7. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/optimized/1X/3c38dfd684e9f7c02f6e91565e137fe94fad7de9_1_690x495.Xxx

הרגע של המשחק.
    הרגע של העונה.
    הרגע של העשור?

זה לא יום רע או ‘חוסר מזל’ של בנזמה, זה קרה גם נגד ולנסיה וטוטנהאם, הוא לא יכול לתת גול. דמיינו כאן פיסקה עד כמה הייתי סקרן לראות את ריאל מדריד עם שחקן התקפה אחר במקומו, מאז העונה הטובה שלו ב-2012 בערך. לגבי בייל - יפה מאוד, עד לפציעה הבאה(והאמת שאני שמח שחזר אבל חושש שבטעות נראה אותו בהרכב בקלאסיקו. הוא גולר ללא ספק ואיתו היה קצת יותר קל בחלק מהזמן אבל זה לא שאיתו ההתקפה היא מפלצת. יום שבת הגמר? נהדר. רוצים תואר 5 מ-6. וסחטיין לכריסטיאנו על שער טוב.

עוד שתי הערות לסיום:

1. זידאן היה צריך לשחרר עוד קודם, אם היינו משחקים עם שחקן התקפה נוסף היו לנו יותר נק’ לדעתי, נחנקנו כבר עם היהלום הזה, לא כל יום באיירן.
    2. יש לנו בעיה גדולה בהתקפה. לא בכל משחק אנחנו נגיע לכל-כך הרבה מצבים. פשוט שלומיאליות ליד השער.

8. Raulito Madridista

70 שנה של אגדה: 70 שנה של אצטדיון הסנטיאגו ברנבאו

תאריך חשוב לכל אוהד ריאל מדריד, ואוי ואבוי למי שלא יודע - ה-14/12/1947. בדיוק לפני 70 שנה חנכה ריאל מדריד את המגרש החדש שלה(בנייתו החלה שנתיים קודם לכן, ב-1945), ומאז 1955 הוא שימש כמחווה מיוחדת לנשיא המכהן דון סנטיאגו ברנבאו - המגרש שהחליף את הצ'מרטין הישן. היריבה הייתה בלנשש הפורטוגלית במשחק ידידות חגיגי שהיה משחק הפתיחה וריאל ניצחה 3:1 משער של ברינגה ועוד צמד של צ'ון אלונסו. דון ברנבאו רצה להפוך את האצטדיון לטוב ביותר בכדורגל העולמי. באתר הרישמי של המועדון נכתב שפלורנטינו פרס מבטיח שיפוץ נרחב במגרש, דבר ששמענו עליו רבות אך טרם הושלם - "זה יהיה מרהיב, שיפוץ שיהפוך את המגרש לסמל ארכיטקטוני עכשווי"

http://e00-marca.uecdn.es/multimedia/graficos/futbol/2017/70-anios-bernabeu/desktopymovil.Xxx

בתקשורת הספרדית התייחסו בהרחבה לציון הדרך המרגש וכתבו על ציוני הדרך שהיו במגרש עצמו. אלפרדו די-סטפאנו שריאל 'גנבה' אותו מברצלונה, הוצג במגרש עצמו ב-1953. הקיבולת הכי גדולה שלו איי-פעם הייתה 125 אלף צופים. המגרש היה חלוץ בתחומו עם תאורה מלאכותית. ב-18 במאי 1957 היו 400 פנסים מוארים והלילות האירופאיים קיבלו אווירה מיוחדת. פרק קצר הוקדש לכל הרמונטדות הגדולות עם חואניטו וה-11 בדצמבר בו ריאל הפכה את התבוסה מול גלאדבך(5:1) וענתה עם 4:0. '90 דק' בברנבאו הן זמן מאוד-מאוד ארוך'(חואניטו). עוד נכתב על שיא המשחקים שראה דון ברנבאו במגרש - 628 משחקים, והנשיא פרס שהוא סגנו עם 398 ושהמאמן שרשם 296 משחקים היה מיגל מוניוס - שיא כל הזמנים.

הברנבאו אירח את גמר גביע העולם ב-1982 בו איטליה הייתה אלופה ועוד קודם לכן את יורו 1964 המצומצם בו זכתה ספרד. ריאל זכתה בגביע אירופה השני בתולדותיה ב-1957 במגרשה הביתי והברנבאו אירח גם את הגמרים ב-1969, 1980 ו-2010 ולא פעם גם את משחקי גמר גביע המלך. משחק שייזכר לדיראון עד היה בדיוק ביום בו חגגה ריאל את 100 שנה להיווסדות המועדון, ה-6 במרץ 2002, אלא שריאל הפסידה 2:1 לדפורטיבו. אבל זה לא משנה. אגדת כדורגל, בקיצור.

במארקה העלו גרף גדול שדיבר על השלבים של המגרש: הצ'מרטין הישן בין 1924-1946| הצ'מרטין החדש ב-1947| השיפוץ ב-1953| המונדיאל שנערך בספרד ב-1982| הוספת יציעים ב-1992| וכן הברנבאו החדש מאז 2003.

עוד דברים מעניינים: ה-מ-ס-פ-ר-י-ם: 5901 שערים הובקעו במגרש - 4504 לטובת ריאל מדריד ו-1397 לטובת היריבות| 1208 משחקי ליגה| 628 משחקים לדון ברנבאו כנשיא המועדון| 296 משחקים למאמן מיגל מוניוס| התוצאה הנפוצה ביותר: 2:0 - 172 פעמים| היריבה שספגה הכי הרבה שערים - אתלטיקו מדריד - 95 שערים| רצף הכי ארוך ללא הפסדים - 84 משחקים:ממאי 1977 עד ינואר 1981| הגוליאדה: 11-2 על אלצ'ה ב-1960| ממוצע של 2.69 שערים למשחק.

הרגעים הגדולים לפי המארקה: מקום שמיני: המאניטה על ברצלונה ב-1994/95, הנקמה שהוגשה קרה אחרי שנה אחת בלבד| מקום שביעי: הבכורה של ראול בברנבאו וכמובן השער בדרבי ב-1994/95, במשחק בו ריאל ניצחה 4:2| מקום שישי: הדרך לדסימה - ריאל מנצחת 1:0 את באיירן במשחק הראשון בחצי הגמר משער של בנזמה| מקום חמישי: הבכורה של רונאלדו-פנומנו - צמד בזק נגד אלאבס מייד אחרי שעלה מהספסל(2002/03)| מקום רביעי: הרמונטדה נגד גלאדבך בגביע אופ"א - ניצחון 4:0 אחרי הפסד 5:1| מקום שלישי: הרמונטדה נגד אנדרלכט - הפסד 3:0 בבלגיה תוקן עם 6:0 מדהים בברנבאו ב-1985| במקום השני: שנות ה-50 והזכיות בחמישה גביעי אירופה רצופים| במקום הראשון: חניכת המגרש החגיגית ב-1947.

9. Raulito Madridista

אשרף:"תמיד קיוויתי לשחק בריאל מדריד"

המגן המרוקאי שחגג רק בחודש שעבר את יום-הולדתו ה-19, שיחק עם ריאל מדריד בחצי גמר המונדיאליטו ובסה"כ השתלט יפה על העמדה בכנף ימין עד לקאמבק של דני קרבחאל. הוא שיחק בצ'מפיונס פעמיים נגד טוטנהאם וכבש אפילו נגד סביליה בשבת שעברה את שער הבכורה שלו בקבוצה הבוגרת. הילד נהנה מכל רגע והפעם זכה לכבוד להשתתף בתוכנית המיוחדת של ערוץ הטלויזיה של המועדון ‘Campo de estrellas’ - מגרש הכוכבים והוא סיפר על הדרך הארוכה, על ההשתלבות בקבוצה, על המאמן זידאן ועל השאיפות.

https://en.as.com/futbol/imagenes/2017/01/25/copa_del_rey/1485304490_921539_1485326296_noticia_normal.Xxx

אשרף אומר: "היו דיבורים על עזיבה לאלבס אבל התכוונתי להישאר בקבוצה של החיים שלי - ריאל מדריד. קפצתי מקבוצה לקבוצה ועברתי את כל הגילאים. המאמן נתן לי לשחק בקדם העונה שעברה נגד מנצ'סטר יונייטד וזה היה מרגש. השנה הבנתי שאשחק נגד קבוצת ה-MLS כבר מפתיחת המשחק וזה הרגיש מעין רמז שהוא רוצה שאשאר בקבוצה". "הייתי בחופשה ומנהל הספורט התקשר אליי ואמר לי שהוא אהב את היכולת שלי וכגמול אני אשחק נגד פאריס עם הקבוצה הראשונה. לא האמנתי בזה, הייתי מאוד מאושר. שיחקתי בשמאל כמו בנבחרת אבל נהנתי".

"הזכייה בסופר-קופה הספרדי ועוד קודם לכן בסופר-קאפ האירופי היא משהו שלא תיארתי לעצמי. הייתי מאוד שמח לחוות את זה מקרוב. אני מקווה שאלה התאריםה ראשונים מתוך רבים, כבר העונה. הלוואי ונשחזר את ההצלחה משנה שעברה ונזכה שוב באליפות ספרד ובליגת האלופות, אירופה תמיד הייתה מיוחדת עבור ריאל מדריד".

על המאמן. "זידאן הוא דוגמא. גם כשחקן ובטח כמאמן. הוא מייעץ לי הרבה ואני לומד ממנו. אני גאה שהוא האמין בי ונתן לי לשחק נגד טוטנהאם".

אשרף מספר על הפעם הראשונה בה זומן לסגל הקבוצה הבוגרת. "הוזמנתי למשחק הגביע נגד סלטה ויגו, אחרי ששיחקתי כבר עם קסטיליה, והנסיעה הייתה בלתי-נשכחת. לפני זה הייתי רואה אותם לכמה דקות מרחוק במתחם האימונים או בטלויזיה ועכשיו אני קרוב אליהם ומתאמן איתם". אשרף ממשיך והפעם מדבר על המשחק נגד אספניול - "הייתי בבית עם אחי וקראנו ביחד על כך שקרבחאל חש ברע וחשבנו שיכול להיות שאני אשחק. הוא אמר לי להיות רגוע ולא לחשוב על זה יותר מדי עד שמישהו יידבר איתי ביום המשחק".

על קרבחאל. "הוא מודל לחיקוי בשבילי, הוא גם עבר את הדרך הארוכה בכל קבוצות הגיל של המועדון. אני רואה איך הוא מתאמן חזק ואיך הוא משחק. אני מאוד צעיר ולא מנוסה ויש לי הרבה מה לשפר. ברור שביום מן הימים אני ארצה להיות המגן הפותח של ריאל מדריד".

על ההתחלות. "יש לי זכרונות נהדרים מהדרך הארוכה בריאל מדריד והקבוצות הצעירות. אני בקשר עם הרבה שחקנים וחברים שהם בלתי-נשכחים. יש לנו את השפה והבדיחות שלנו. אוסקר רודריגס מקסטיליה(הקשר ההתקפי) הוא חבר טוב מאוד שלי, גדלנו ביחד והתקדמנו". על קסטיליה - "זו קבוצה מאוד חשובה ומקצועית, קבוצת הבוגרים של ריאל מדריד היא הפסגה ושום דבר לא באמת מכין אותך לזה, אבל הרמה בקסטיליה גבוהה. אני לא אשכח את המשחק הראשון בקסטיליה, זה היה נגד ריאל סוסיאדד והפסדנו. אני גם לא אשכח את השער הראשון והיחיד שלי בקסטיליה. שיחקתי גם בגביע במדי קסטיליה".

10. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/12/16/15134265272762_310x174.Xxx

'ההיסטוריה מחכה לזידאן'. בעוד פחות מרבע שעה ריאל תעלה לכר הדשא באבו-דאבי מול גרמיו במטרה לזכות במונדיאליטו ולהשלים זכייה בתואר חמישי לשנת 2017. עבור המאמן זידאן, אם כך יהיה - יהיה זה שיא ענק - הוא ישתווה ללואיס מולוני ויהפוך למאמן עם מס' התארים השני הכי גבוה בהיסטוריה של ריאל מדריד - 8 במספר. שער המארקה: 'מדריד רוצה יותר מונדיאליטו מברזיל' - השווה מצחיקה בין ריאל לנבחרת הסלסאו. עוד בכותרת - האתגר הוא זכייה בתואר בפעם השישית ולא להפסיד באף גמר אירופי משנת 2000, יחד עם חמישה תארים ב-2017.

ריאל מדריד תשחק עם ה-'Once De Gala', כלומר עם ההרכב מגמר ליגת האלופות בקארדיף: קיילור| קרבחאל, ראמוס(C), ואראן, מרסלו| קאסמירו, קרוס, מודריץ', איסקו| כריסטיאנו רונאלדו וקארים בנזמה; אמש התייצבו למסיבת העיתונאים המאמן זידאן והקפטן ראמוס שרמז שלמרות האופי והרצון שלו לשחק תמיד - הוא לא היה בקו הבריאות ואם לא היה מדובר בגמר - כנראה לא היה משחק. הציטוט היותר זכור היה של זידאן שאמר 'אני אגן על בנזמה עד המוות' והוסיף, כרגיל, סופרלטיבים לחלוץ הצרפתי. בינתיים בתקשורת תוהים לגבי הקלאסיקו והאם גארת' בייל שבריא וכבש את שער הניצחון בחצי הגמר נגד אל-ג'זירה - יפתח בהרכב, האם זה יקרה ע"ח איסקו ועוד ועוד ועוד. שחקני ריאל צריכים להימנע מכרטיס אדום היום שכן הם יושעו מהקלאסיקו.

11. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2017/12/16/internacional/1513449132_268439_1513449179_noticia_normal.Xxx

בגדול, כל המספרים מסביב הרבה יותר מעניינים מ-90 הדק’ היום. בזבוז זמן מתמשך. גם הטיול הזה למצריים ע"ח משחק ליגה, גם איכות היריבות. אני לא אוהב את הכדורגל שאנחנו משחקים. הוא אפור מדיי, סטטי מדיי, לא מעניין. טוב מאוד שהתחילו לבעוט מרחוק אבל נראה שזה הפיתרון היחיד חוץ מטריליון הרמות במהלך משחק. מערך היהלום מיצה את עצמו, נגד קבוצות כאלה חלשות חייבים לשחק עם עוד שחקן התקפה, אין לנו התקפה, בקיצור.

ואם כבר מישהו מיצה את עצמו זה קארים בנזמה. בייל במקום בזמן בנזמה בקלאסיקו - ושעה אחת קודם. זה לא המשחק לשבור את המערך ולשחק עם שחקן התקפה נוסף, אלא רק לשנות בפנים. בייל מהיר, עם אינסוף תשוקה, הוא כוח גדול יותר במתפרצות ובנזמה הוא חלוץ שלא מבקיע.

כמובן שאיש השנה הוא כריסטיאנו, זו הכותרת שלי, הוא נכנס לכושר טוב בדיוק בזמן. אנחנו מכירים את הסיפורים הנכונים על היכולת הגרועה שלו בכדורים החופשיים והיום זו הייתה בעיטה טובה. אני מתלהב כשאני רואה אותו עובר שחקן-שניים ומייצר מצבים לבד. הוא שוב הגיע ברגע הנכון והמספרים מתיישרים, 16 שערים ב-20 משחקים העונה. הוא כבש בכל ארבעת המשחקים האחרונים שלו: דורטמונד-סביליה-אל-ג’זירה-גרמיו, יאללה, תן לנו אחד בקלאסיקו.

בינתיים זה הזמן לפרגן לקבוצה על שנה היסטורית עם 5 תארים בשנה הקאלנדרית 2017!

אליפות ספרד - V
    צ’מפיונס - V
    הסופר-קופה האירופי - V
    הסופר-קופה הספרדי - V
    המונדיאליטו - V

זידאן עם התואר השמיני שלו בריאל מדריד, משתווה ללואיס מולוני ושני רק למיגל מוניוס. לזידאן יש ממוצע של תואר כל 14.5 משחקים - מטורף.

יאללה, יום שבת הבאה להשלים את המשימה עם ניצחון בקלאסיקו. ואמוס!

12. Raulito Madridista

מודריץ' מצטיין הטורניר; השנה הקאלנדרית הטובה ביותר: הרגעים שאחרי הזכייה במונדיאליטו

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/12/16/15134519406156.Xxx

תמונה של המצטיינים. כריסטיאנו הכריע את הגמר ונבחר ל-MVP של המשחק הערב, אבל המצטיין של הטורניר עצמו היה לוקה מודריץ'. שותפו של מודריץ' לקישור, טוני קרוס, שזכה בתואר הזה עם באיירן ב-2013, הפך בצוותא עם כריסטיאנו לשחקן שזכה הכי הרבה פעמים במונדיאליטו - 4 פעמים, כשריאל מדריד עצמה כמובן רושמת שש זכיות - יותר מכל קבוצה אחרת. באתר הרישמי וביתר כלי התקשורת דיברו על שנה מהחלומות עם זכייה בחמישה תארים, שיא שמאפיל על 2014 עם קרלו אנצ'לוטי. גם הנשיא פלורנטינו פרס שליווה את הקבוצה לדובאי היה נרגש - "אנחנו יודעים לנצח גמרים. אני רואה מוסר והתלהבות גדולה מצד השחקנים. צריך ליהנות מהימים האלה. יש לנו שחקנים צעירים שיהיו חשובים בעתיד".

במארקה מיהרו לעדכן את הגרף שלהם אחרי עוד תואר נוסף של זינדין זידאן. 8 תארים בריאל מדריד, המאמן השני הכי מצליח יחד עם לואיס מולוני, כשלזיזו יש תואר בממוצע כל 89 ימים(או 15 משחקים, תחליטו אתם). 'זו תקופה מפוארת, תקופה שתמיד ZZ יהיה חתום עליה', סיכמו שם. במארקה עפו על ריאל מדריד וחוסה פליקס דיאס כתב - 'ריאל מדריד הזו עדיין שטופה בזהב', כשהכותרת הראשית היא 'הקבוצה הטובה בהיסטוריה(של ריאל)'.

כה אמר המאמן זידאן - "יש לנו משהו מיוחד בקבוצה הזו, ללא ספק. אני מאושר". "אנחנו נרגשים להמשיך לנצח, זה התואר החמישי שלנו השנה ויש קצת זמן ליהנות". זידאן שוב נשאל על התואר הפייבוריט שלו ואמר - "אני לוקח איתי את כל התארים, כל אחד מרגש בדרכו, אבל אם יתעקשו ואיאלץ לבחור באחד - הזכייה באליפות הייתה הקשה מכולן, תובענית". על כריסטיאנו - "הוא יישאר כאן עד היום האחרון שלו בכדורגל, אני מאמין". בראייה היסטורית - "זה יום גדול עבור ריאל מדריד, אני לא רוצה להיכנס להשוואות ולדבר על תור הזהב אבל כשהתחלתי לאמן לא חשבתי שאעקוף את דל-בוסקה".

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/12/16/15134516853090.Xxx

השוער קיילור נאבאס, ששמר על שער נקי הערב, היה מאושר לחגוג את התואר העשירי שלו בריאל מדריד, יממה לאחר שחגג 31. "אני אסיר תודה לאלוהים על ההזדמנות הזו לשחק בריאל מדריד ולזכות בתארים, ועכשיו בעוד תואר". קיילור הוסיף ואמר שלא היה קל להגיע לכאן ומדובר בטיסות ארוכות. "הקבוצה עשתה כל מאמץ כדי לזכות. היו יריבות טובות נגדינו וזכינו בצדק". על שנת 2017 וחמשת התארים - "מאז שהגעתי לכאן הייתה אשלייה של זכייה בתארים. זה החלום שלי וזו ריאל מדריד. רציתי לכתוב את סיפור ההצלחה שלי בצורה הטובה ביותר. אני מסוגל אפילו לעוד". על יום הולדתו ה-31 - "זה יהיה נחמד לחגוג באותה הדרך בשנה הבאה, המתנה הכי טוב היא עוד תואר".

ומה אמר כריסטיאנו? "זה מדהים, רצינו לנצח וברור שאנחנו יודעים שאנחנו טובים. אבל מדריד מעולם לא זכתה בחמישה גביעים בשנה אחת. זידאן אמר לנו 'תטעינו את הסוללות - תעלו ותנצחו', וכך היה". על השער בכדור חופשי - "אני חייב לומר שהמספרים מדברים בעד עצמם". "זה התפקיד שלי לבוש ולעזור לקבוצה לזכות בתארים. אני תמיד עושה את הטוב ביותר שלי, המוטיבצייה שלי לא נגמרת". כריסטיאנו נשאל האם הוא הטוב בהיסטוריה של ריאל מדריד וענה - "אני לא צריך לדבר על עצמי כל הזמן, כבר עשיתי את זה אחרי הזכייה בכדור הזהב". כריסטיאנו סיכם - "פרישה במדריד? אם זה אפשר אז בוודאי שהייתי רוצה אבל זה לא תלוי בי. מה שתלוי בי הוא מה שאני עושה על המגרש".

https://www.realmadrid.com/img/galeria-marca/_n0y2589.Xxx

במבט קדימה ליום שבת, קלאסיקו, במארקה תהו האם גארת' בייל ישתלב בהרכב בקלאסיקו הקרוב. עוד קודם בבוקר ערכו סקר אוהדים. האם בייל צריך לשחק ע"ח איסקו למשל, ע"ח בנזמה או אולי במקום קרוס או בכלל לא? למעלה מרבבת אוהדים לקחו חלק בסקר נכון לעכשיו ו-61% מהם רוצים לראות את בנזמה על הספסל. 17% מעדיפים להמשיך עם מערך היהלום כשאיסקו בפנים ובייל בחוץ, ו-13% חושבים להיפך - בייל ע"ח איסקו 7% חושבים שבייל צריך לשחק ושחקן אחר צריך לרדת לספסל, 2% רוצים את קרוס בחוץ. אגב שבת, במארקה תהו האם בארסה תכבד אותנו בפאסיו כמיטב המסורת??

כותרות העיתונים הבוקר: העולם קטן

שער המארקה:

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2017/12/17/portada/marca_papel/g1712.1c67dce44c41ed8dfb3b75af4bf9608a.Xxx

'העולם הזה נשאר מאוד קטן'| ריאל זכתה במונדיאליטו בפעם השישית וסגרה את השנה הטובה בהיסטוריה שלה עם התואר החמישי| זידאן ניצח בגמר השביעי שלו כמאמן ריאל מדריד - 7 מתוך 7| ראמוס:"עוד תואר"| בסיקור המשחק באתר נכתב - 'נשארו על גג העולם' - ריאל מדריד שוב זכתה במונדיאליטו, בזכות כדור חופשי נהדר של כריסטיאנו| בראש האתר ניצב הציטוט של כריסטיאנו מאתמול:"אני רוצה שבארסה תכבד אותנו בפאסיו"(המסדרון)

שער ה-AS:

https://pbs.twimg.com/media/DROf1Y7W0AADka-.Xxx:large

בסיקור המשחק ב-AS נכתב - 'העולם הוא מדריד' כשואראן, מודריץ' וכריסטיאנו קיבלו את הציון הגבוה ביותר של 3 כוכבים| טור של אלפרדו רלאניו - "ריאל מדריד לא עוזבת, היא תמיד נשארת ומנצחת"| אלפאריו בניטו על מודריץ' - 'מסנוור את העולם' - הוא בכושר הטוב ביותר שלו ומשפיע לטובה על כל הקבוצה| אנטוניו רומרו - 'החיזוק לחורף הוא גארת' בייל - הוא חזר רעב ומפצה על הזמן האבוד'.

13. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/12/17/15135396872671.Xxx

במארקה משוכנעים שאין התלבטות: גארת' בייל יתחיל את הקלאסיקו על הספסל. שער הניצחון בחצי גמר המונדיאליטו והיכולת הטובה במעט הדקות ששיחק לא נעלמו מעיניו של זידאן, ובמועדון דאגו לשבח אותו על כך שהצליח להציג את הגירסה הטובה שלו למרות ההיעדרויות הרבות - אבל הוא לא יבצע שינויים בהרכב. ואולי זה טוב שבייל יעלה מהספסל למעט דקות כששחקני היריבה עייפים למשל. במועדון מחכים שבייל יהיה כשיר לפרק זמן ארוך ויודעים שהוא יכול לתת מספרים.
    עוד באותו נושא, בערך, זידאן מרוצה מהגישה של הקבוצה במשחקים האחרונים והוא חושב שזו הריצה הטובה ביותר של ריאל מדריד העונה - כלומר מאז אוגוסט. 'כשאנחנו מתחילים לשחק - היריבה לא יכולה לעצור אותנו', אמר זידאן בחדרי חדרים. המאמן זידאן רוצה להריץ שוב את ה-Once De Gala, כלומר ה-11 שהביסו את יובה בגמר בקארדיף, והוא משוכנע שלולא פציעות בטווח הזמן הקרוב - ריאל מדריד תשתפר.

בנושא אחר: ראמוס - קפטן של תארים. זה היה התואר השלישי שראמוס מניף העונה ובסה"כ שמיני מאז החליף את איקר כקפטן מאז קיץ 2015 - הספק לא רע. בסה"כ יש לו 18 תארים בריאל מדריד והוא מתקרב לשיאני התארים שלה. אגב, בתקשורת כתבו שראמוס זוכר היטב את הקלאסיקוס האחרונים נגד בארסה בברנבאו - התבוסה 4:0 עם בניטס וכן הכרטיס האדום שספג בקלאסיקו האחרון, ויש לו חוב.

14. Raulito Madridista

https://scontent.fmad3-5.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/25445930_1299955370105474_5668939005998620124_n.Xxx?oh=04999965d6d7e9fc5bd75441f0f830e3&oe=5AD1E7E5

שלום לכולם ממדריד! מתרגש מאוד לקראת המשחק הקרב ובא. בספרד קור אימים, חורף על אמת ולא כמו הבלוף בישראל. מעלות קרובות לאפס. לאט-לאט הישראלים מתחילים לכבוש את מדריד. אפילו הכוסיות בחנויות בגדים יודעות על מה מדובר. לרוב אני עושה טיולים קצרים - מגיעים ובום - המשחק, והפעם נחתתי כבר בשלישי וקשה להעביר את הזמן. הסיור בברנבאו היה הפריויו. אפשר להעביר שם שעות ומהפעם האחרונה שהייתי בסיור - כי בחצי גמר הצ’מפיונס לא הספקתי - הצטרפו כמה צעצועים חדשים לארון - עוד כמה גביעי אירופה. משתדל לא לבזבז יותר מדי.

בניגוד לתקשורת בארץ, במדריד לא עשו עניין מזה שכריסטיאנו לא התאמן. לא האמנתי שנגיע לקלאסיקו במרחק כל-כך גדול אבל זה הזמן לשנס מתניים, ליפול על התחת, לעלות בטירוף ולקחת את המשחק הזה. מאוד-מאוד חושש שזידאן דווקא הפעם ישבור את מערך היהלום ויעלה עם בייל. אם בייל ישחק אז רק במקום בנזמה, בעוד אני סקרן מאוד לראות אותו עולה מהספסל מצד שני בשלב מאוחר יותר כדי לנצל את המהירות, אבל בנזמה נראה באמת כמו שחקן עבר. אבל הילד בן 30 והבלוף ממשיך.

גלץ אוהב/ת את זה.
  15. Raulito Madridista

הימים שאחרי הקלאסיקו:: הליגה אבודה, עם הפנים לפאריס

מי האמין ששנת 2017, הטובה ביותר בהיסטוריה של המועדון - תסתיים בצורה כזו? המארקה אמנם שלח את זידאן קצת לחשוב על המשך הדרך, אבל הם היו עדינים. הקבוצה מקבלת בראש ובצדק, הן מהקהל והן מהתקשורת. אמש ערכה ריאל מדריד את אירוע הכריסמס המסורתי, בהשתתפות הנשיא פרס, המאמן זידאן, הקפטנים ראמוס ומרסלו וגם חבר'ה מקבוצת הכדורסל. היו שם חיוכים אבל האוהדים מאוד מאוד עצובים.

שימו לב לתגובה של מרסלו אחרי המשחק. הוא איבד את שלוותו ותקף את התקשורת - "היום היה יום קשה מאוד אבל אנחנו לא נוותר אף-פעם" - אלה הקלישאות הרגילות, והוא המשיך. "אני כאן הרבה שנים ותמיד נתתי את המקסימום ואמשיך. הורגים אותנו על דברים שהם לא נכונים. לא הבינו אותי או שלא רוצים להבין - ההערה שלי הייתה מפורשת לעיתונות('הם ניהיו מפונקים') - לא לאוהדים שלנו". דני קרבחאל שלא היה במיטבו ובניגוד לבדרך-כלל - נגרר לאיבוד העשתונות הכללי וגם נגע ביד וגרם לפנדל ולהרחקה, הסכים שהמהלך שלו גמר את המשחק. "אנחנו נילחם עד הסוף כל עוד המתמטיקה תאפשר זאת ונצטרך לחזור חזקים לשנה החדשה ולהתכונן טוב יותר לאתגרים בהמשך העונה".

עם כל הכבוד לקלישאות, הליגה אבודה, זה ברור. ריאל מדריד איבדה העונה כבר 10 נק' בברנבאו ואנחנו רק במחצית הדרך. בכל העונה שעברה היא איבדה 11 נקודות בברנבאו. אפרופו 11 נק', אם ריאל תנצח במשחק החסר נגד לגאנס זה יהיה הפער בין ריאל ובארסה, וההיסטוריונים צריכים לעזור לנו כדי למצוא מתי זה קרה לאחרונה חוץ מעונת הטרבל שלהם 2008/09. המאמן זידאן חווה את ימיו הקשים ביותר כמאמן ריאל מדריד והוא לא מצליח להביא פתרונות. קובא שהיה השינוי הגדול בהרכב - פינה לראקיטיץ' את הדרך כשנצמד למסי והיה אשם גדול בשער הראשון. זידאן הביא את הקבוצה להצלחות גרנדיוזיות ודינו לא יהיה כדין אנצ'לוטי או מוריניו, אבל הוא צריך להמציא את ריאל מדריד מחדש. מיותר לציין שזה ההפסד הכי קשה של זידאן בקלאסיקו.

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/12/23/15140480294801.Xxx

'הליגה עבור ה-Plan B', נכתב ב-AS שם ציינו שזידאן חייב להתחיל להשתמש בשחקני הרכש שהגיעו הקיץ ולא קיבלו הזדמנויות. דני סבאיוס כלל לא נכלל בסגל לקלאסיקו. אין לריאל מדריד על מה לשחק יותר במסגרת הליגה. 'תוכנית B חסרת משמעות מאז אוגוסט'. אשרף ששיחק רק בגלל הפציעה של קרבחאל - שיחק יותר מכל שחקן רכש אחר - 777 דקות. תיאו שיחק 623 דקות. סבאיוס שיחק 457 דקות, ואייחו 359 דקות, יורנטה 438, מאיורל 437. קובא שהיה פצוע חודשיים והוא ממש לא שחקן חדש - שיחק יותר מרובם - 504 דקות.

"הכל עובר דרך פאריס", כתבו במארקה בכותרת גדולה הבוקר. לזידאן יש 50 ימים בדיוק כדי להכין את הקבוצה כמו שצריך למשחק הראשון ב-1/8 גמר הצ'מפיונס בברנבאו ולהציל את העונה. עם כל הכבוד לשלושת התארים הנאים שריאל קטפה, שניים בקיץ ואחד לפני שבוע - זה רק המסביב. וברור שהיכולת חייבת להשתפר. 2017 הייתה השנה הטובה ביותר של ריאל מדריד בכל ההיסטוריה שלה. התארים לא נשכחים, אבל הנה מגיעה 2018, שהתחילה למעשה עם הקלאסיקו. גם הוא לא נשכח ולא נסלח. שאלה שתעסיק את התקשורת עוד בהמשך נעוצה במערך. האם ה-B-B-C יחזרו לשחק יחד במידה ובייל יישאר כשיר, ומה עוקרה עם בנזמה. נאמר שהיו ספקות רבים לגביהם אבל ההצלחות של הקבוצה מנעו את הזעזוע והפעם אין מנוס. 'הבלתי-נמנע אולי יקרה עכשיו', כתבו. לא ברור עד כמה זה מבוסס אבל נאמר שבנזמה מועמד בכיר לעזוב. למועדון אין רצון לשדרג את חוזהו.

מצב נושא:
הנושא נעול.