רוברטו קרלוס

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏9/10/04.

1. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

לאור העובדה שציינת את רוברטו-קרלוס כשחקן האהוב עליך בריאל ובעולם בכלל, הייתי מעוניין לשמוע את דעתך לגביו במספר נושאים.
    ראשית - האם לדעתך רוברטו "איבד" את זה? הבנאדם כבר לא ילד ולדעתי בשנתיים האחרונות ישנה ירידה (אם כי לא משמעותית מדי) ביכולת שלו בצד ההתקפי ובעיקר בצד ההגנתי, כשמאגף שמאל של הגנת המרנגס עליו הוא אחראי הגיעו הרבה מאוד שערים. בהתקפה התרומה המרכזית שלו היתה באגף הבעיטות החופשיות, וגם שם דייויד בקהאם אט-אט משתלט על מקומו, כך שזה כבר לא חזון נפרץ (אין כמו ביטויי פסיכומטרי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ) לראות את רוברטו קרלוס שולח את אחד מהטילים המפורסמים שלו לרשת.

בלי קשר לתשובתך לשאלה הראשונה - האם לדעתך הוא עדיין המגן השמאלי הטוב בעולם? אני מכיר אנגלופילים שיטענו כי אשלי קול/ויין ברידג' וחובבי איטליה (אין להם כינוי קליט יותר http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx ) שיטענו כי זמברוטה טובים יותר ממנו, בעיקר באספקט ההגנתי של העמדה.

ואחרונה חביבה - כמה שנים הוא עוד יחזיק מעמד בהרכב של ריאל ובריאל בכלל?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏9/10/04
  2. Max Member

אכן, יש ירידה איטית ביכולתו של רוברטו קרלוס, איכשהו אולי הכל התחיל עם ההרחקה של אלון יפת במשחק מול פורטוגל, מאז הוא לא חוזר לעצמו, ואין לי מושג למה.
    הוא צריך להחזיר את שמחת החיים למשחק שלו, כמו כל ריאל מדריד בעצם, ואז אולי נראה שוב את רוברטו הישן והטוב, המחייך, זה שלא שורקים לו בוז ביציעי הברנבאו וזה שלא בועט כדורים 20 מטר מהשער.
    לגבי הירידה ביכולת ההגנתית, פה יש בעיה גדולה, קשה פה להאשים את רוברטו קרלוס, כי בעצם בריאל מדריד כל האגף השמאלי מופקד עליו, זידאן מטייל בכל המגרש ורוברטו קרלוס אחראי על הפריצות מהאגף, הוא גם בן אדם וגם לו לוקח זמן לחזור, לכן הרבה מאוד פעמים יש חורים באגף שלו, אבל בעיקרון על החורים האלה אמורים לחפות הקשרים האחוריים והבלמים, דבר שהם לא עושים (כי קישור אחורי כבר לא קיים בלקסיקון של ריאל מאז עזיבתו של מקאללה), לכן הרבה מאוד שערים נכסים מהאגף שלו.
    עוד נקודה היא שלהגנה של ריאל אין תיאום בגרוש, אני רואה משחקים בהם רוברטו קרלוס נמצא ממש באמצע הרחבה ועוצר כדורים עם הגוף וכו', ז"א הוא מנסה לעשות כל מיני דברים שעם הגנה נורמאלית הוא לא היה צריך לעשות.
    מעטים מאוד הם הפעמים בהם שחקן נמצא אחד על אחד מול רוברטו קרלוס ומצליח לעבור אותו בקלות (תראו את קווארסמה בשנה שעברה).
    לכן לא צריך להאשים רק את האינדיבידואל אלא את כל הקבוצה, ולכן לאמוד פה על חולשתו של רוברטו קרלוס לעומ חולשת הקבוצה בכלל די קשה.
    לגבי בעיטות חופשיות, זה לא נכון, בקהאם לא בועט יותר בעיטות חופשיות מאשר פיגו ושנה שעברה רוברטו קרלוס כבש מס' די רב של שערים בבעיטות חופשיות, והתרומה שלו היא הרבה יותר מזה, הוא משמש אופציה לזידאן למסירות לאגף ואין לי את הסטטיסטיקה אבל אני מאמין שהרבה בישולים רשומים על שמו.

לגבי היותו המגן השמאלי הטוב בעולם, שוב, כמו שאמרתי, קשה עכשיו לאמוד על איכותו בגלל כלל הקבוצה, לדעתי אשלי קול וויין ברידג' לא טובים יותר ממנו, זמברוטה, כרגע, אולי דווקא כן, אבל אנחנו מדברים על שחקן במצב מנטלי לא הכי טוב וכשכל הקבוצה שלו מגמגמת, לכן קשה להחליט.

כמה שנים הוא יחזיק בריאל? הוא עצמו הצהיר שהוא רוצה לשחק בריאל עד גיל 37, לדעתי זה לא יקרה, במיוחד לאור המריבה הגדולה על שנה אחת בחוזה הנוכחי שלו, לדעתי, אם שום דבר יוצא דופן לא יקרה, הוא יסיים את החוזה שלו בעוד 4 שנים ויחזור לברזיל, למרות שיש דיבורים בצהובונים האנגלים על טרייד שלו עם אינטר וכו', לא נראה לי מציאותי.

3. אלעד כהן Member

שמעו זה לא רוברטו קרלוס אשם זה כל אגף שמאל של ריאל
    שלאט לאט כל העומס הולך על קרלוס.
    עוד משהו שאין לא תיאום עם ההגנה וזה קשה.

4. ברגקאמפ Member

:aaa21: לדעתי רוברטו קרלוס עדיין המגן השמאלי הטוב העולם! :aaa025:
    למרות שהוא בסוף הקריירה שלו הוא המגן הטוב בעולם ואני לא רואה שחקן שמתקרב לרמתו!
    משהתחלתי לאהוב כדורגל הוא כבר היה מהשחקנים העדיפים עליי!

נערך לאחרונה ב: ‏17/11/04
  5. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

תשובה לשאלה הראשית - לא.

למה? כי הוא כבר בגיל שאפשר להתחיל (לתכנן פרישה), ובדומה לשחקנים רבים בגילו ניתן לראות את הנסיגה ביכולת, הוא בהחלט בורג הרבה פחות מרכזי בריאל, ניתן בהחלט לומר שהוא נדחק הצידה והפך לחולייה סולידית ותו לאו, ואין כל כך מה לעשות בנושא. קאפו מבוגר ממנו בשלוש שנים ואנחנו רואים את הנסיגה ביכולת שלו זה מכבר.

ומי ייתן, וריאל יפקידו את המושכות ברגליו האחראיות של ראול בראבו, שהוא שחקן טוב כמו ראול, ובסוף אפילו קיבל בראבו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

6. Anti GallinaS 100% Member

אני חושב,שכן יש ירידה ביכולת של רוברטו קרלוס,בתקופה האחרונה בריאל הוא לא מציג את אותה יכולת כמו פעם.
    אולי זה הגיל ואולי לא,אבל ירידה משעומתית אכן יש.

7. yakirmaimon Member

לדעתי הוא לא המגן השמאלי הטוב בעולם
    לא בגלל הירידה ביכולת שלו אלא פשוט בגלל שזמברוטה משתפר מרגע לרגע והוא פשוט שחקן מדהים הטוב בעמדתו כרגע אין ספק בכלל

8. ואן דר וארט6 Member

לפי דעתי רוברטו קארלוס הוא המגן השמאלי הטוב ביותר!! איזה עוד מגן יכול לבשל ככה לחלוץ במשחק נגד בארסה!!!! :aaarofl: :aaarofl: :aaarofl:

זאמברוטה ללא ספק המגן השמאלי הכי טוב במשחק כיום ולמשך ה5 שנים הבאות גם .

9. Yeste Member

אה באמת? יש לי הפתעה בשבילכם,אם שמים אותו בצד שמאל,אז..
    פויול - הוא המגן השמאלי הטוב בעולם. :aaa021:
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/haha.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏22/11/04
  10. Kiko Member

גיא אמר את הדברים הכי טוב שאפשר, רוברטו קרלוס נמצא בירידה החל מהעונה שעברה, נכון שפה ושם יוצאת לו איזה פצצה שנכנסת לרשת (ונכון שבד"כ זה גול מדהים), אבל זה לא אותו רוברטו קרלוס של לפני גיל 30 (את המשפט האחרון אגב, אפשר לומר על רוב השחקנים בעולם), ולא פלא שריאל הסכימה להצעה של צ'לסי למכור אותו תמורת 20 מיליון יורו.
    אבל מה שצריך לזכור זה שמי שאמור לעזור לו בעבודת ההגנה באגף שמאל (אם בריאל מודעים לעובדה שהווינגרים צריכים לעזור למגנים) הוא זידאן שחודר הרבה לאמצע וגם כשהוא בקו נדיר לראות אותו חוזר לגנה עם המגן שלו.

11. Joaquinaldinho Member

לא. ואפילו לא כבר לא המגן ההתקפי הטוב ביותר. ג'יו (יותר טוב לקרוא לו כך מGVB) יותר טוב ממנו.

12. קטאלוני בלב ובדם Member

רוברטו קרלוס צריך מזמן לפרוש כבר לגימלאות... מעולם הוא לא היה טוב מבחינה הגנתית ועכשיו הפך לקטסטרופה. בהתקפה הוא כבר לא תורם שום דבר, הבעיטות שלו חלשות כשם שהן לא מדויקות.
    חלפה שעת התהילה שלו.

הדבר הבא זה ג'יו, מי שראה אותו מול מדריד יודע על מה אני מדבר, גם אכל את פיגו וגם שם גול.

ג'יו!! :aaarse:

13. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

רוברטו קארלוס אכן נמצא בירידה ביכולתו הכללית. אבל הוא עדיין מגן שמאלי מהטובים בעולם. אם זאת, רוברטו קרלוס בשיאו לא היה הטוב ביותר בצד ההגנתי, אלא רק בצד ההתקפי. להיום גם בצד ההתקפי זמברוטה מעפיל עליו, שלא לדבר על הצד ההגנתי.

14. yakirmaimon Member

אויי באמת איכזבו אותי כמה אנשים
    "ג'יו הכי טוב" ו"ג'יו הכי טוב"
    באמת תהיו כנים עם עצמכם ותודו כבר פעם אחת ולתמיד ותתנו לשחקן הזה תכבוד באמת מגיע לו : ג'יאנלוקה זמברוטה כבר זמן רב מוכיח את יכולתו ואני רואה אנשים שעדיין לא רוכשים לו כבוד ולא ממנים אותו למגן השמאלי הטוב בעולם. תהיו אובייקטיבים ותבינו שאין אחד שמשתווה לזמברוטה בעולם אין אחד שמשתווה אליו.
    yesta - בקשר אלייך אני לא חושב שיש לי הרבה מה לומר. אתה חושב ששחקן שיכול לתפקד כמגן ימני וכבלם יהיה טוב גם כבלם שמאלי, זה שונה בהרבה, אתה מסוג האנשים שתמיד מחפש מאיפה להביא מתחת לחגורה הברקה קטנה, אבל תהיה אמיתי וכנה עם עצמך אחי, ותבין שפויול הוא בלם (ללא ספק הטוב בעולם היום) אך הוא לא מגן שמאלי

15. Barcik Member

פויול יהיה גם החלוץ הטוב בעולם!

מה לעזאזל זה משנה?