קצת פטריוטיות ללילה...

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gerrard, ‏31/7/05.

1. Gerrard Member

אנו עם חופשי שחי במדינה יהודית ודמוקרטית.
    אולם לא תמיד אנו ערים למשמעות העמוקה של תקומת ישראל לאחר אלפי שנות גלות.רבים וטובים בחנינו נסחפים בביקורת עצמית מרה, גם אם לעיתים צודקת; הם פוסלים ןמבטלים את החיוב שבמדינה ובחברה הישראלית. רבים מהם שוכחים גם את הסיבה וגם את המטרה של חידוש עצמאות ישראל.

עם השנים ניטשטש זיכרונה של האומה. המאבקים ההירואים, הדמויות המרשימות, ההישגים המלהיבים-נשתכחו ונסוגו אל צללי העבר. בן גוריון טרומפלדור וחנה סנש,ז'בוטינסקי ואהרנסון ומשה דיין, דגניה וחניתה והגדוד העברי- היו לשמות של רחובות ותו לא. היסטוריונים חדשים והיסטוריונים מדומים ,ספקנים ולעגנים, עיוותו או גימדו את ההישג המרהיב ששמו מדינת ישראל.

ולמה נכנס בי כל הקטע הפטריוטי הזה? כפי שכבר הזכרתי בעבר בסוף ספטמבר הייתי אמור לעבור עם משפחתי לטורנטו מטעמי עבודה. התנאים היו מעולים והסכמתי בלי לענען עפעף. עבר כחודש מאז ההחלטה והתחלתי לתהות מה לעזעזל אני עושה פה, איך זה שאני במקום השנוא הזה וכל כך מלוכלך הזה (מכל הבחינות). לא עבר הרבה זמן והחלטתי לענות לעצמי על השאלה. בקיצור נראה כי משהו חדש חדר בי איזה משהו חדש אך כה ישן אין לי איך להסביר את זה.
    לפני 3 ימים ביטלתי את כל המעבר והחלטתי להישאר בארץ.

הבנתי שכמה שנתבכיין שרע בו, וכמה שנתבכיין שקשה פה .
    אין לנו ארץ אחרת.

נערך לאחרונה ב: ‏31/7/05
  2. city Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

יפה אמרת.

רק שלפעמים נמאס מהשחיתות, מהמצב הכלכלי, מהמיסים הגבוהים, מאוכלי החינם וכו'. אז אי אפשר להאשים את מי שרוצה לעזוב. אפילו אפשר להבין אותם.

3. Barcik Member

כמה שנתבכיין שרע לנו, מדינת ישראל היא מקום טוב לגור בו.

4. Bensh Member

"אין לי ארץ אחרת" - אהוד מנור לא חירטט.
    אתם יכולים להגיד מה שבא לכם, אבל אין כמו הארץ. אין על הבלאגן, על הצבעוניות, על השוני, על השילוב של הכל ביחד. אין.

5. ראול Member

ארתור, התגעגע לבוריס.

6. MUFC - 1878 Member

ועדיין........ישראל המקום האחרון שבו אני רוצה ליהיות כרגע.

מישה, או כרטיס טיסה ללונדון עים 3 כרטיסים לרכבות לבריסטול או מכונת זמן ל28 באוגוסט

7. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

לכולכם.

(חוץ מלאוהד יונייטד כמובן,בעצם הוא אוהד יונייטד,למה אפשר לצפות.)

8. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לי ארץ אחרת. אבל יש לי את לונדון.

9. MUFC - 1878 Member

זה לא קשור לזה שאני אוהד יונייטד. יונייטד היא עוד סיבה למה אני רוצה לטוס עכשיו לאנגליה אבל ממש לא העיקרית...תאמת, בקושי משנית.

10. בית"רי מלידה Member

לדעתי עשית טעות.

למרות שאני פטריוט לה פחות ממך, בא לי להתאוורר כמה שנים בניו ג'רסי, באחת מתוך כמה עיירות / ערים קטנות ליד חברי הילדות שלי.

לדעתי כדאי לך לנסוע - כי לחזור תמיד אפשר.

וסתם מתוך סקרנות:

איפה בקנדה?

11. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אענה במקומו כי ראיתי הודעה שלו בנושא - טורונטו, (אה בעצם הוא גם כתב את זה בהודעה שלו)

יאללה אם הוא היה בא + עוד כמה ואפשר היה לעשות מפגש ASOCCER ראשון בעולם החדש

נערך לאחרונה ב: ‏31/7/05
  12. בית"רי מלידה Member

אז אם ככה הטעות שלו מאוד גדולה - טורונטו מקום טוב מאוד ליהודים ואקס ישראלים ( אבל פחות טוב מגן העדן בניו ג'רסי ...)

לגבי טורניר בטורונטו:

לקראת החורף ובמיוחד אחרי אוגוסט ישנה ירידת מחירים דראסטית , גם בטיסות וגם בבתי המלון, אז אולי באמת נארגן איזה דיל??

13. MUFC - 1878 Member

יש לנו איזה 4 נציגים באנגליה לא?

אני עכשיו בודק עים אבא ודוד שלי מאנגליה אופציה של לטוס בסופו של דבר לאנגליה אים תיהיה לי שם עבודה כי מחירי הכרטיסים זולים יותר בעיקבות הפיגועים הם עומדים על 300-350 דולר כרגע במקום 650-700 דולר ליפני חודש. אים זה יקרה אני יטוס ללונדון אמן אמן אבל אים אני שם אני נותן קפיצה לבריסטול כמובן...

מישה, מת על ישראל אבל יש דברים חזקים מפטריוטיות

14. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בטוח שכולם ירצו להוציא 1000 דולר במקום 20 שקל בשביל משחק כדורגל (ועוד בחורף בקנדה כן?)

תשמע לא יודע אם זה טעות, אם הוא מרוויח יפה גם בארץ, אז זה באמת רק שאלה של נוחיות ורצון לשינוי.

15. בית"רי מלידה Member

מיכאל:

700 דולר כולל 3 לילות במלון סביר בטורונטו , ואל תשכח שזה לא רק לטורניר אלא נעשה גם טיול לניאגרה פולס , ועוד מקומות נחמדים.

בקשר לעוד 3 לילות - ב BEST WESTERN אפשר למצוא מלונות טובים ב 30 דולר ( אמריקאים...) ללילה.

ספטמבר או תחילת אוקטובר ( ראש השנה...) זה עדיין מזג אוויר אחלה לכדורגל.