קפטנים.

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י ג'רי בית הלוי, ‏30/12/02.

1. ג'רי בית הלוי Member

מי לדעתכם ראוי להיות הקפטן של כל קבוצה?
    למה?
    תגובותיכם פה.
    -------------
    לפי דעתי, במכבי ת"א הקפטן ראוי להיות לירן שטראובר. זה לא סוד שהקבוצה לא בתקופה הכי טובה(אסור להסתנוור מהניצחון על חיפה), ולירן הוא היחידי שמפגין יכולת טובה. אבל יכול זה לא סיבה לקפטן. הוא גם משקיעמ הכי הרבה, היחידי בקבוצה שנותן כל משחק את הנשמה, היחידי שבא להודות לקהל, ובכלל, היחידי שבכלל שראוי ללבוש את סרט הקפטן. מי שעכשיו לובש אותו, אבי נימני, בכלל לא ראוי, אחרי דבר אחד בלבד שהוא עשה, ואותו כולם יודעים. אם הוא רוצה לעזוב את הקבוצה בגלל משחק אחד על הספסל, שיהיה לו בכיף, רק שלא יהיה הקפטן.
    זה לא הולך ביחד שני הדברים.

2. AFC Member

באמת? רצה לעזוב את הקבוצה?
    אתה חורץ את דינו בגלל ידיעה ב"ידיעות אחרונות"?

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בבאר שבע אין ספק בכלל לגבי דמות הקפטן, סתיו אלימלך היה, הווה ועתיד.

4. Rossoneri Member

ניצן ידידי, אל תשכח שכשמחפשים קפטן מחפשים מישהו ותיק שעומד להמשיך עם הקבוצה עוד הרבה זמן, וכאמור שטראובר יהיה שחקן חופשי ב1.1 או בסוף העונה, לא זוכר. אבל אני איתך, אני חושב שלשטראובר מגיע סרט הקפטן, אם לא לברומר בן חיים, אבל לשטראובר הכי מגיע, אבל רק שיחדשו איתו כבר את החוזה, פשוט בושה!

5. Juve-Man Member

במכבי ת"א טל בנין או שטראובר הם מועמדים טובים ומנהיגים....

6. Kgt1 Member

ח"ח. לפחות לא כולם הולכים לאיבוד בגלל התשקורת.

הודעה 600 מוקדשת לקניה לארקין שחקנית הכדורסל המרגשת בעולם.

7. קופירוק Member

לדעתי השפטן של מכבי חיפה צריך להיות אבישי ז'אנו כי הוא ללא ספק יודע להיות מנהיג, הוא השחקן עם הכי הרבה נשמה בליגה שלנו (ואת זה רק אוהדי חיפה יכולים לדעת באמת) והלחימה שלו למען הקבוצה זה משהו שאי אפשר בכלל לתאר. אני לא אומר שצריך להדיח מבנאדו את סרט הקפטן כי הוא בהחלט מתאים להיות אחד כזה אבל צריך לחשוב טוב טוב גם על השחקן האהוב עלי- אבישי ז'אנו.

8. שגיא Guest

לי, בכלליות, קצת קשה עם העובדה שנותנים לשוער להיות הקפטן.
    הרי הקפטן צריך להיות זה שנותן הוראות, מנווט, דוחף את הקבוצה, ומנהיג אותה במובן מסויים.

שוער, איך לומר, לא ממש מעורב כמו שחקן מרכז שדה או בלם.
    צריך לדעתי את הקפטן שיתמוך בהתקפה, ומנגד יהיה גם בהגנה...
    לכן לדעתי התפקיד המועדף לסרט הקפטן הוא קשר הגנתי, כי בעצם המנוע, הוא באמצע, הכל עובר דרכו, הוא יכול לנווט, לתת הוראות, לדחוץ את הקבוצה, והוא יכול לעשות את זה הרבה יותר בקלות מאשר שוער, שרק יכול לצעוק בהגנה, שזה גם ככה מה ששוערים צריכים לעשות....
    כמובן שיש מרכיבים נוספים לזהות של קפטן, עדיף שיהיה שחקן בית, אבל לא חייב, כמובן שיהיה בעל מנהיגות, וותק במועדון בו הוא משחק.

בקבוצה שאני אוהד, מכבי חיפה, אין לי כל טענות לגבי זהותו של הקפטן, אריק בנאדו, כבר מספר שנים שהוא קפטן, והוא גם נראה הכי מתאים, למרות שגם ז'וטאוטאס מועמד שכן הוא הקפטן של נבחרת ליטא.

9. Rossoneri Member

אבל איך אומרים.. ההגנה היא ההתקפה הטובה ביותר, והמנהיג הכי גדול של ההגנה הוא השוער, הוא זה שצועק כל הזמן, שמדרבן את השחקנים שנותן כח בהגנה והוא בעצם החוליה האחרונה... זה לא אמורה להוות בעיה ששוער הוא קפטן, בכל מקרה מה שידוע הוא שהיום קפטן זה כבר יותר בשביל התדמית והייצוג של הקבוצה כלפי חוץ ופחות בשביל לדחוף ולהוות דוגמא, איך אמרו לי פעם: "מנהיג יודע להנהיג גם בלי סרט".

10. Fernando Cavenaghi Member

אם השוער מספיק דומיננטי אז הוא יכול להשפיע על כל המגרש, ראה מקרה קאן וצ'ילברט שהוא משפיע מאוד ומנהיג את הנבחרת.