פרשת השבוע

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י robson, ‏3/10/05.

1. robson Member

אנו פותחים במסורת חדשה/ישנה של סכום המחזור כל פעם מזווית ראייה של מישהו אחר מהפורום והכבוד לספתח הוא שלי..
    כל מי שרוצה לסכם את המחזור שישלח לי פרטי ויקבל את ההזדמנות שלו לסכם את המחזור ואת הארועים המענינים שקרו במהלך השבוע האחרון..
    אז נתחיל להזיז את העסק ונקווה לשתוף פעולה מצדכם בניגוד לפעם האחרונה שניסינו את זה...

ביזאר השבוע:
    ללא ספק פרשת מזרחי/האחים מוסלי/בני יהודה..העיניין שעדיין נמצא בברור של יאח"ה עורר מיני סערה בביצה המקומית שלנו ועדיין לא ברור איך העיניין יסתיים אם בכלל או שייקבר בדפי האשפה של ההיסטוריה כמו פרשת ישראל כהן הזכור לשמצה..בסה"כ מדובר בשחקן אחד{אלון מזרחי} לא חכם במיוחד שכנראה הסתבך עם טייקוני העולם התחתון ולווה מהם סכומים שקשה לו להחזיר למרות כל הכסף שהוא הרוויח בקריירה הארוכה שלו באירופה ובארץ ואותם עביירנים לא נתנו לו מנוח והפעילו עליו לחץ להחזיר את הכספים, עד כאן הכל ברור וידוע..מה שעדיין לוט בערפל הוא האם הנהלת בני יהודה העבירה את משכורתו של האווירון בעת ששיחק בקבוצה בעונה הקודמת לידי אותם עבריינים ומה חלקם אם בכלל של אותם אחים בבני יהודה..הניצחון האחרון של הקבוצה על אשדוד מוראלי ככל שיהיה עדיין לא הוריד את העננה מעל אגודת בני יהודה אבל נשאלת גם השאלה האם המשטרה הייתה ששה לפרסם את הדברים גם אם היה מדובר במכבי ת"א לדוגמא?..קשה לי להאמין, בכל אופן מה שנותר לנו הוא להמתין בסבלנות לתוצאות החקירה ולהפנים שכל אדם הוא חף מפשע עד שהוכחה אשמתו..
    המשחק המרכזי:
    בניגוד למה שכולם יחשבו המשחק המרכזי שלי הוא דווקא הניצחון של בית"ר י"ם על מכבי פ"ת, כבר רשמנו שהמשחק הזה יהיה מבחן בגרות חשוב ביותר עבור הלוזונים, האם הם יצליחו להתגבר על הזחיחות המלווה קבוצות ישראליות אחרי הישגים באירופה{מכבי חיפה בטדי אחרי הניצחון על מנצ'סטר יוניטד}{הפועל ת"א בנתניה אחרי הניצחון על מילאן} והאם הם יוכיחו שהם קורצו מזן מיוחד, ובכן התשובה לכל זה היא שלילית ולא מענינים אותי כל התרוצים של גיא לוזון על החמצות ועל חוסר מזל, החמצות הם פונקציה של ריכוז ומי שאחראי לריכוז של השחקנים הוא לא האפסנאי אלא המאמן הראשי, אבל נסלח לו אחרי הניצחון הגדול שהוא הביא ואחרי זה שהוא שיפר את הסכויים של ישראל להשאר במקום ה15 בדרוג של אופ"א..המנצחת הגדולה של המשחק בית"ר י"ם למרות שלא ראיתי את המשחק באה התגוננה רוב דקות המשחק ועקצה שלוש ארבע פעמים שהספיקו לשני שערים ולתוצאה חשובה מאוד במגרש קשה שלא כל קבוצה {אם בכלל }תוכל לנצח שם..
    שחקן המחזור:
    בלי צל של ספק שחקן המחזור הוא אושרי לוי שהביא נחת לכל אוהדי הכדורגל בארץ מלבד לאוהדי מכבי ת"א ומי שהכי תחגוג כמובן היא התקשורת..לוי שפרץ יחסית מאוחר, אומנם הוא תמיד היה פה ושם בסביבה בעיקר בקבוצות קטנות אך מעולם לא התבלט אלא בגיל מאוחר יחסית אחרי שהגיע כנראה למקום שמתאים לו כמו כפפה ליד, הפועל נצרת עלית..ייאמר לזכותו שהוא ספג רק רק שער אחד {מפנדל}כך שהיכולת שלו משבת לא מקרית ואם הוא ימשיך כך אין ספק שהוא יהיה מועמד לנבחרת אם היא תעלה למונדיאל..
    שימו לב ל..
    החלוץ הצעיר עמית בן שושן, אני יודע שציפיתם לטוטו תמוז וזמנו עוד יגיע אבל הילד המוכשר מבית"ר י"ם מוכיח שיש חיים אחרי אוחנה והוא היה צריך רק הזדמנות להוכיח את הכשרון הטמון בו ברגליים, עצירת הכדור שלו על הרגל והמסירה למליחי בגול הראשון היו מלאכת מחשבת של כשרון נטו ורק נקווה שמי שלא יגיע לבית"ר ייתן לילד את ההזדמנות המגיעה לו, הוא הוכיח שזה מגיע לו בזכות ולא בחסד גם במשחקי האנטרטוטו וגם אתמול בפ"ת..
    מאמן המחזור:
    מאמן המחזור שלי הוא רפי כהן..כהן שהגיע להפועל פ"ת מאשקלון בשנתו הראשונה בליגת העל מוכיח שהוא בהחלט ראוי לאמן בליגה הזאת..אומנם היה לו לא מעט מזל שלשום בנצרת עלית מול ההחמצות של סכנין אבל מצד שני המתפרצות של קבוצתו העמידו באור מגוחך את הגנת בני סכנין ובנס התוצאה לא הייתה גבוהה יותר..חוץ מזה ייאמר לזכותו שהוא הראשון שהימר על טוטו תמוז{אומנם בלית ברירה} אבל עדיין הוא יכל להרכיב את קקון המזדקן במקום את הדם הצעיר והמשובח של הניגרי/ישראלי וללכת על בטוח אבל הוא החליט להסתכן ומקבל בגדול את הדיבידנדים מהבחור הצעיר..
    הפלופ של השבוע:
    הפלופ של השבוע ושל תחילת העונה הוא ללא ספק מומי זעפרן{מצטער שאני ממשיך להתעסק איתו אבל אני חייב}..הבחור בנה בסכנין בתקציב לא רע יחסית לחלק לא קטן מקבוצות הליגה קבוצה רעה במקרה הטוב וביזיונית במקרה הרע..חבורה של זרים ששלושה ארבעה מהם כבר הולכים הביתה, יניב אברג'יל קבלן הירידות, בלמים כמו גבע ברקאי וזר שבמקרה הטוב יכול להיות טייח וכמובן השוער הליצן והגמד מאיר כהן..
    עכשיו אם תשאלו אותו הוא עשה כל מה שהוא יכול אבל אם תשאלו אותי הוא נכשל ובגדול והדבר היחיד שעומד לזכותו הוא העיניין שהוא התפטר ועדיין יש לסכנין זמן להשאר בליגה ולתקן את הליקויים שמומי גרם להם..
    מה עשה לנו את השבוע?..
    ללא ספק הניצחון הגדול של מכבי פ"ת על פרטיזן בלגרד, הקבוצה יצאה לבלגרד וכמו שכתוב באגדות נתנה משחק הרואי ללא ספק של כולם, דוברובין, טועמה, אדרי המסומם, ומעל כולם עומר גולן שאם ימשיך כך ללא ספק ייחטף לאירופה..איך אמר אבי מלר, היה זה המשחק הראשון בהיסטוריה של ערוץ הספורט שראו אותו יותר צופים בשדור החוזר מאשר בשדור המקורי...
    לקראת המחזור הבא:
    המחזור הבא מפגיש כמה עימותים מענינים מאוד, קודם כל מבחינה פוליטית חברתית סכנין מגיעה לטדי ואוי ואבוי לבית"ר אם היא תפסיד במשחק הזה ואוי ואבוי גם לסכנין אם היא תפסיד, משחק כמו שאני אוהב...
    האלופה יוצאת למשחק חוץ קשה בכ"ס שם הפסידו נקודות גם מכבי ת"א וקל זה לא יהיה..שתי המפסידות הגדולות של השבת ייפגשו בבלומפילד לקרב ראש בראש, מי תתאושש האם אלה יהיו הלוזונים או הפועל ת"א?..מכבי ת"א יוצאת למשחק חוץ לא קל באשדוד שם היא הפסידה בעונה שעברה, אכן יהיה מעניין!!

אז תנו לי את הדגשים שלכם ומה שאתם חושבים על הסיקור שלי{אני לא אעלב.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx } ושתהיה לכולנו שנה טובה ומתוקה...

2. city Member

דווקא נראה לי שבגלל ששתי הקבוצות לא רוצות להפסיד הם ישחקו על תיקו ויהיה משחק סגור ומשעמם. מצד שני, צריך רק גול אחד כדי שהמשחק יתחיל להיות מעניין (כמו ליברפול - צ'לסי למשל). בקיצור, יהיה מעניין (או שלא http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ).

3. M_T_A Member

איזה נחת אושרי לוי הביא לכל אוהדי הכדורגל בארץ?? שחיפה תיקח עוד אליפות במחזור ב13? תהיה בטוח שזה לא מביא נחת לאף אחד

4. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

סיכום מצויין כל הכבוד http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

קודם כל בקשר למשחק המרכזי,אני מסכים איתך זה היה באמת פתח תקווה מול בית"ר
    מאחר שהפועל ממש לא היוו יריבה.
    אבל,אני לא מסכים שהכישלון של פתח תקווה הוא כמו שתיארת...אחרי שראיתי את החחמצות של
    פ"ת אני דווקא חושב שזה תירוץ מצויין להפסד כי סך הכל [אמנם ראיתי רק תקציר ] לפי מה שראיתי
    פ"ת יכלו לנצח בקלות והיו יותר טובים.

הלאה - אפשר היה לתת לאושרי לוי זימון לנבחרת,גרנט הזמין כל כך הרבה פלוצים לנבחרת
    ולשים את אושרי לוי במקום אוואט יחד עם כהן וניר לא היה הורס כלום והיה סך הכל נותן קרדיט
    שמגיע לאושרי לוי.

הלאה 2 - http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue3.Xxx הפלופ של השבוע זה שני אנשים מומי ומאזן
    מומי על הריסת הקבוצה ומאזן על הבאת לופא קדוש במקום שייע פיינגנבוים או גילי לנדאו
    אני לא יודע אם זה מהלך שכבר הוריד את הקבוצה ליגה אבל אני די בטוח שלמאמן הבא תהיה המון
    עבודה...

שנה טובה :aaarse:

5. נדב מיכאלי Member

רעיון טוב ואחלה סיכום.
    הנה שלי :
    ביזאר השבוע - אלימלך והגול שלו.
    אין מה לעשות,שוער ברמה כזאת,במשחק כזה,עם כל כך הרבה ניסיון לא צריך לחטוף גולים כאלה מיותרים,ויותר מזה אסור לשוער ברמה כזאת ובמשחק כל כך חשוב לחטוף גול כזה.
    המשחק המרכזי - כאן אני איתך גיל.
    הרי מכבי פתח תקווה חזרה ביום שישי ממסע מופלא שהסתיים בהעפלה לשלב הבתים בגביע אופ"א פגשה קבוצה עם המון פוטנציאל,צרות,מאמן זמני ולחץ .
    המשחק שהיה בקריית אליעזר לא היה מרכזי מכיוון שכולם ידעו שחיפה תנצח (למרות שקיווינו שהיא לא תנצח) השאלה באיזה הפרש.
    שחקן המחזור - אושרי לוי ,איציק קורנפיין.
    2 השוערים האלה הצילו את הקבוצות שלהם השבוע מתבוסה קשה.
    אושרי לוי היה ענק מול מכבי תל אביב ומנע תבוסה קשה.
    וקורנפיין אתמול הוכיח שלמרות הגיל שלו את מה שהוא יודע הוא לא שכח,בזכותו (הרבה בזכותו) בית"ר אתמול ספגה רק גול אחד וניצחה את המשחק.
    שימו לב ל.. טוטו תמוז /עמית בן שושן .
    2 שחקנים צעירים,כישרוניים עם המון פוטנציאל (על בן שושן ידעתי מזמן,טוטו תמוז הפתעה נעימה) שכל פעם שאנחנו רואים אותך אנחנו מרגישים משהו שונה,"משהו קטן וטוב" (משינה).
    2 שחקנים שהעתיד שלהם עוד לפניהם,עתיד מזהיר ומבטיח מצפה לשניהם בתנאי שהם לא יהרסו ע"י יושב ראש /מנכ"ל/סוכן/מאמן כזה או אחר.
    מאמן המחזור -רפי כהן.
    קבוצה שגם אני הספדתי בתחילת העונה ,מציגה כדורגל טוב והשבוע היא ניצחה את סכנין החלשה מאד .
    בהחלט ראוי לשבח.
    הפלופ של השבוע -סכנין.
    קבוצה כל כך חלשה בנו שם בקיץ,גם החתמת לופא קדוש לא בטוח שתעזור להם להישאר בליגה.קבוצה שניראית כשבר כלי.
    מה עשה לנו את השבוע - הניצחון של פתח תקווה בבלגרד,אין ספק ,רגע גדול ומרגש של הכדורגל הישראלי ,בנוסף לכך היה משחק מצויין ומהנה.
    לקראת המחזור הבא ...
    כפ"ס -מכבי חיפה ,אני מחזיק אצבעות שכפ"ס תפתיע את חיפה כמו שהפתיעה את מכבי תל אביב.אסור שחיפה תברח לליגה בשלב כל כך מוקדם
    אשדוד -מכבי תל אביב ,מעדיף שאשדוד תנצח מאשר מכבי תל אביב,גם בגלל יוסי מזרחי.
    בית"ר -סכנין,בית"ר חייבת להביס את סכנין,בלי קשר למה שקרה שנה שעברה,סכנין הקבוצה הכי חלשה בליגה ואם בית"ר לא מנצלת את זה היא בצרות.
    הפועל תל אביב -מכבי פתח תקווה,2 הקבוצות שהשבוע חזרו בידיים ריקות מגיעות למפגש טעון,לדעתי הפועל תל אביב תנצח.

6. Ampelmann Member

נדב מיכאלי פורסם ב Oct 3 2005, 06:20 PM
    חחחחחחח... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

לא יודע אם מישהו זוכר...אבל הקונוטציה הראשונה שלי לשורה הזו היתה הציטוט של ראמספלד בזמנו עם כל הדברים שאנחנו 'יודעים ולא יודעים'...אני אעשה מאמץ למצוא את זה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

עריכה: הנה!!
    The Unknown
    As we know,
    There are known knowns.
    There are things we know we know.
    We also know
    There are known unknowns.
    That is to say
    We know there are some things
    We do not know.
    But there are also unknown unknowns,
    The ones we don't know
    We don't know.

חחח פשוט גאון... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue3.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏3/10/05
  7. אלי מתחן Member

יש משהו שמעניין אותי, שעושים סקר לגביי השוער הכי טוב בליגה, מתעלמים מאיציק קורנפיין שמתחילת העונה הוא השוער בכושר הכי טוב בליגה, מישהו רואה סיבה לכך?

8. נדב מיכאלי Member

בדרך כלל מסתכלים על שוערים שנמצאים בצמרת כבר שנים .
    קורנפיין עם בית"ר כבר שכח מה זה להיות בצמרת ,אז כניראה ששוכחים גם ממנו.
    גם אותי זה מעצבן,אבל לא נורא ,קורנפיין לא צריך את אותם הסקרים כדי להוכיח לנו מה הוא שווה.

9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

כבר שנים שמתעלמים מקורנפיין לא יודע למה,הוא כנראה לא מתחבר יותר מדי עם עיתונאים וזה
    הפריע לו להתקדם...
    חבל.

10. Guns n' Roses Member

שוער מצוין,אחלה בנאדם-צנוע שקט

11. Alexander Hleb Member

מה לעשות תמיד היו שוערים בליגה שהציגו יכולת יותר משכנעת ממנו כמו דוידוביץ' ואחרים ובגלל זה הוא לא שיחק בנבחרת אבל אין ספק שהוא היה והוא עדיין נכס גדול לבית"ר

12. יוגב אסולין Guest

וואלה גיל אהבתי אחלה סיכום..
    אני רוצה להתייחס ספציפית לכמה דברים שכתבת..

אחד בעניין משחק המחזור. קודם כל זה שפ"ת הפסידה לבית"ר (אוקי אוקי זה נשמע תירוץ) אבל אפילו לוזון אמר בסוף המשחק שמשחק השבוע נגד בית"ר יהיה בגדר טעות. ההבדל בין החלומות באירופה לבין הכדורגל הישראלי אפשרות ההכנה של למשחק בתקופה קצרה כל כך הקושי הגופני והמנטלי הם דברים ששיחקו מאוד לצד בית"ר.. וככה זה יהיה עוד המון שנים אצלנו בארץ עד שזה יהפוך לחלק מהשיגרה.

מאמן המחזור. אני מכיר את רפי כהן מהשנתיים שלו אצלנו. הוא מאמן מאוד מוכשר מבין כדורגל. התנאים והמצב שהוא יקלב בפ"ת עם כל האי בהירות סביב הקבוצה.. היו פוגעים בהמון מאמנים הוא לא נשבר העמיד קבוצה טובה ומפיק ממנה הרבה יותר ממה שיש לה.

בכל מיקרה אני חושב שאפשר להוסיף הרגע העצוב של המחזור. וזה הניצחון של מכבי חיפה. פשוט מפחידה אותי המחשבה שהעונה הם יהיו אלופים ועוד שנה ועוד שנה.. וזה לא שאי אפשר להתחרות בהם פשוט כמות המזל שלהם מעצבנת אותי כבר. הניצחון שלהם על בית"ר היה מקרי הניצחון על פ"ת, היה מגעיל ואתמול על הפועל ת"א.. בפוקס (עם כל הלחץ שלהם).. זה מבחינתי מה שמבאס לי את המחזור (ויסלחו לי אוהדי מכבי חיפה).

13. אלי מתחן Member

בזמן שדוידוביץ' היה מקבל שערים מחצי מגרש ורביעיות מכפ"ס, קורנפיין היה מציל כל שבוע את בית"ר מ2-3 שערים כמעט בטוחים, ועדיין היה ברור למאמני הנבחרת את מי מביניהם לזמן.
    כנראה שאם שוער לא עושה הצגות מכל בעיטה מעפנה לשער, ולא שומט כדורים ומושך תשומת לב אז לא מחזיקים ממנו שוער טוב בארץ. העובדה היא שבכל משחק עד עכשיו שנערך בליגה קורנפיין הצטיין.

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

קצת הגזמת...מה זה קיבל רביעיות מכפ"ס וגולים מחצי מגרש?
    לכל שוער יש תצוגות טובות וגם תצוגות נפל אבל ניר עדיין שוער ענק.

נראה לי שלקורנפיין יש 2 הופעות בנבחרת לא?

15. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני זוכר שתיים שלו בטוח, מחצית מול רוסיה בה הוא גם לקח פנדל, ומחצית מול צ'כיה שהוא יעדיף לשכוח כמו כולנו, שתיהם במשחקי ידידות כמובן.