פרשן קטן: עמרי מגיע לכיסא הפרשן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Nesta, ‏10/11/06.

1. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

בעבר בפורום היה לנו דיון שאישית אהבתי מאוד והוא היה היה דיון הפרשן איטלקי קטן בו התארחו בעבר אורי, בורגול, אור ואחרים. ראיתי לנכון להחזיר את הדיון ומי שיתחיל את הגלגול הנוכחי הוא עומרי הלא הוא ביאקונרי.

קצת על הפרשן התורן שלנו::
    עומרי אוהד יובנטוס כבר מגיל 6. בזמן חג הפורים שרצה להתחפש לשחקן כדורגל אביו הציג בפניו שתי אפשרויות- ברצלונה או יובנטוס וכבר אז התאהב בגברת הזקנה.עומרי הגיע לאייסוקר ב-11.5.2005.

עומרי מתחיל כעת את האירוח שיימשך לאורך כל סוף השבוע עד לראשון בערב ובעצם ילווה את המחזור. אתם מוזמנים לשלוח את השאלות שלכם אל עומרי שינסה לענות בצורה הטובה ביותר.

השאלות כמובן בנושא הכדורגל האיטלקי בלבד. בהצלחה לעומרי ואירוח מהנה לכולם.

2. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

תתודה על הכבוד http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx
    וכל הכבוד על היוזמה לחידוש אותו דיון שהיה בעבר ונקווה לדיון טוב ופורה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

3. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אני אתחיל:

1. עם כל הכאב והצער ועם יד על הלב, האם אתה מאמין שהעונש אותו קיבלה יובנטוס בגזרי הדין של הקלאצ'ופולי היה מוצדק?

2. בחודש האחרון שמענו שבלאטר התנצל בפני אוהדי אוסטרליה על ההדחה השנויה במחלוקת על ידי אלופת העולם איטליה מה שגרר זכרונות לא נעימים מטורנירים קודמים, האם לדעתך הייתה יד של פיפא בהדחות הקודמות של איטליה או שאלה סתם תיאוריות קונספרציה.

3. מצב הליגה לא טוב זה ברור לכולם, כיום הליגה נמצאת במרחק לא קטן מאנגליה וספרד, מה לדעתך צריך לעשות כדי לשנות דברים ולהחזיר עטרה לישנה ואם זה בכלל יקרה לדעתך מתישהוא.

4. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אני אנסה לחדד את השאלה של יניב, מה לדעתך יכול להחזיר לליגה את המעמד שלה?

ועוד שאלה שמעניינת אותי, נאפולי שעדיין בליגה השניה עם יובה שלך עשוייה בתום העונה להצטרף לגברת הזקנה ולעלות ליגה. האם קבוצות עם מסורת אבל עם עתיד לא ברור כמו נאפולי יכולות להיות חלק מהמניעים שיחזירות לליגה האיטלקית את המעמד שלה. והאם קבוצות כאלו (הרי נאפולי יכולה לשלוף איזה אולגריך מהכובע) יכולות להעלות את הרמה של הליגה?

5. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

1.אני באמת מאמין שהעונש הוא לא צודק.ואני אפרט,קודם כל נתחיל מהאליפויות.אני מסכים עם 04/05 שנפסלה ואין לי שום טענות אבל עונת 05/06 הייתה נקייה לגמרי ואני לא מבין למה היו צריכים לבטל אותה אין שום סיבה לבטל אותה.השיקול היה כביכול שלא הגיוני שהאלופה תהיה בליגת המשנה(או השלישית באותם תכנונים) ולכן האלופה צריכה להיות מהסריה אה.הגיוני אבל טיפשי,כלומר הענישה של הקלצ'יופולי תוצואתיה היו ברורות מראש והן ירידה דרסטים וכניסה לעידן חדש של כדורגל איטלקי כלומר עידן נקי משחיתות.עם יש פה ענישה כלכך דרסטים אפשר היה לחיות עם אלופה גם בסריה בי,או למצוא פתרון שהוא מבחינתי אבסורדי לא פחות מזה של היום והוא לתת את 04/05 ולבטל את 05/06.יובנטוס נענשה בכובד ראש,יותר משאר הקבוצות.
    אם אתה שואל אותי מה היה צריך להיות,אז גליאני מוג'י דלה-וולה והשאר לכלא,לא פחות.כלא ל5-10 שנים והחרקה מהכדורגל+כנסות כספיים אדירים שיחולקו לקבוצות הנפגעות.דל פיירו לא אשם בזה שמוג'י לא האמין בקבוצה,יותר מזה הוא אפילו לא ידע מזה ולמה הוא ואני צריכים להעינש.זה כמו וויכוח על עונש קולקטיבי או אישי.אני חושב שאישי היה תורם יותר לכדורגל האיטלקי ולא גורם לו להיכלא למשבר שלא היה ניתן לברוח ממנו.

2.בוא נגיד שאני לא חושב על תאורית קונספירציה כתרוץ להדחה ממונדיאל 2002 למשל,ששם מול דרום קוריאה ראינו את אחת מתוצגות השיפוט היותר גרועות בתולדות המשחק.מה שאני חושב שקורה הוא שכמו בישראל כך גם העולם התאהב בדוגמן של נייקי והקפצות הכדור שלו.כמו בסרטים שהילד הפופולרי והדוגמן שכולם אוהבים אותו עושה משו,ובנתיים יש את הילד ההוא בצד שעושה אותו דבר אבל יותר טוב,רק בשקט.
    רונאלדיניו הוא הכוונה שלי כמובן.העולם רוצה לראות את רונאלדיניו מקפיץ את הכדור תוך כדי תיפוף על פנדיירו(התוף מרים של הסמבה) ועקבים ולוקח את גביע העולם,נייקי והעולם מרוצים הכדורגל היפה ניצח.
    אבל מה לעשות שבארץ מגף הביאו נבחרת ולא חבורת דוגמנים מאולתרת,מאורגנת טקטית ויודעת לשחק כדורגל כקבוצה ולא כיחידים באמצע פרסומת.אף אחד לא העדיף לראות כדורגל נכון,קבוצתי עם תיאום מדהים ומשחק קבוצתי לתפארת ממש כהגדרת הכדורגל אלא את אותו ילד פופולרי מקפיץ בדרך לתהילה.כך גם בלאטר רצה לראות.רמת הכדורל ירדה,אין מספיק שערים,אין מספיק צופים וכו' בכו כל העולם אחרי הזכייה.אני פשוט רואה את זה כהכחשת העולם לכדורגל שהציגה איטליה.כדורגל כמשחק קבוצית טקטי וממושמע לתיפארת וכולם קנאים.רמת הכדורגל ירדה? אני לא חושב, הפוך הוא הנכון הכדורגל מגיע לרמת תחכום והבנה חדשות ששם אותם הקפצות שבלאטר אוהב לא כלכך עובדות יופי טופי כמו בטלויזיה או מול סנטנאנדר.
    רמת הצופים ירדה? מה הפלא כשמחיר של כרטיס מגיע ל2000 יורו ומעלה? אין מספיק שערים? שוב זה פשוט נהיה יותר קשה,עכשיו הגיע רמה חדשה של הבנה בהגנה,תגיע גם הזו שתפצח אותה בהתקפה.והינה ורדר ברמן כובשת שישיות והדרבי הסיצליאני מניב 8 שערים.באותה מידה היה יכול להיות המונדיאל זהה מבחינת כמות שערים אבל ברזיל הייתה לוקחת וכולם היו סותמים.הצביעות של בלאטר היא חוצפה והוא צריך להיות מודח מתפקידו,וכמה שיותר מהר חבל שאנשים כאלה נמצאים למעלה.

3.השינויים יקרו ברובם לבד.אין מה לעשות כשאתה מחליט לקחת צעדים דרסטיים כאלה(הקלאצ'יופולי) אתה חייב לקחת את האחריות לבריחה של שחקנים רבים והרבה שלא רוצים להגיע(כולל משקיעים) לרמת כדורגל וצופים נמוכה,למורל לאומי נמוך יותר ועוד.אין מה לעשות,כמו שלומדים בפיזיקה שאין קיצורי דרך וכל דבר בא על חשבון משהו אחר.אתה רוצה לסובב משהו בפחות כוח? בסדר אבל תצטרך לסובב ביותר דרך.אתה רוצה להעניש ולהכנס בכדורגל? בסדר אבל תצטרך לשאת בתוצאות.השינויים שצריכים לעשות הם שיווק מחודש של הכדורגל באיטליה,להראות שהוא נקי ושהוא יוצא לתקופה חדשה,להוריד את המחירים כך שגם אדם נורמלי יוכל כל שבוע להנות מהצגת כדורגל שהוא אוהב.לחלק את זכויות השידור באופן שווה כך שלא יווצר מצב של עשירים מתעשרים יותר ועניים נהיים יותר עניים.מילאן וקאטניה צריכות לקבל אותם סכומים מהטלויזיה.שיפוץ מסאיבי של האצטדיונים שייראו כמו אצטדיוני כדורגל ולא כמו אצטדיונים מהאולימפידה.אם באיטליה יערך היורו הבא אז זה בהחלט ייתן דחיפה גדולה,למרות שעד אז אני מאמין שהכל כבר יחזור לקדמותו.סך הכל השנה היא שנת שפל שאפשר היה לצפות מראש.צריך להבין ששנה הבאה כנראה יהיה הרבה יותר טוב.יובנטוס ככל הנראה תחזור,כך גם גנואה ובתקווה שגם נאפולי וברשיה טורינו אני מקווה שתישאר ופתאום נראה ליגה עם המון קבוצות שידענו לאהוב,פתאום הרבה משחקים קלאסיים שמושכים קהל.הדרבי של טורינו יחזור.וכך יווצר שכל מפגש בין נאפולי,יובנטוס,מילאן,אינטר,פיורנטינה,רומא ופאלרמו ואולי גם גנואה יהפוך למפגש מושך מאוד וחם מאוד.ייקח לזה זמן אבל אנחנו עכשיו בתחתית ומפה רק נעלה.

6. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

לגבי השאלה שניה,אין לי ספק בכלל שחזרת נאפולי לליגה תתרום.גם בלי אוליגרך.במשחק שנערך בשבוע שעבר שודר על ידי טלקפרי(יימך שמם) פתחתי את האינטרנט ומצאתי את הלינק לטלקאפרי שהיו אמורים לשדר את המשחק,לא ידעתי שטלקאפרי מראים רק את השדרנים והקהל.אבל הקהל שראיתי היה מדהים אוירה מטורפת וסאן פאולו מפוצץ אבוקות חזיזים צעקות,אוירת כדורגל שלא רואים אפילו בסריה אה.וזה הכל בגלל המפגש המסקרן אותו דבר יהיה בסריה אה וקבוצה כמו נאפולי תיפגש גם עם מילאן ואינטר וגם אז היא תמשוך צופים ותהיה אוירה ופנטסיטית,וזה דבר שבהחלט ייתרום לליגה.

7. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

ומעבר לקהל...
    האם קבוצה כזאתי יכולה לגרום ליותר תחרותיות בליגה?

8. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

במידה מסוימת כן.אני יוצא מההנחה שלא ייקנה אותה אוליגרך או משקיע אחר ואז היא תוכל לחזק את הסגל משמעותית ואף להוות איום מבחינת הסגל.קבוצות כמו פאלרמו,אודינזה ואפילו רומא מילאן פיורנטינה או אינטר ייראו בנאפולי כיריבה נוספת בגלל העבר.הדבר יכול לדרבן רכישות נוספות מצד הקבוצות האלה(לא מצד מילאן ואינטר אולי אבל כן מצד רומא או אודינזה או פאלרמו).במצב יותר טוב שגם גנואה וגם נאפולי יעלו ואז שניהן יצטרכו להתחזק כדי להתחרות אחת בשניה הם יגררו אחרהים עוד קבוצות והרמה תעלה,אבל זה עניין שלא ישפיע יותר מדי,מבחינת תחרויתיות אני מתכוון אני לא רואה את נאפולי חוזרת להוות איום על תואר מסוים.אבל שוב אותם מפגשים גדולים כמו נגד יובנטוס בהחלט ייעלו את רמת הליגה והצופים,ובצורה משמעותית לדעתי.

9. MHFC Member

קודם כל- כל הכבוד על היוזמה, עכשיו לשאלות:

-מה לדעתך הבעיה העיקרית של הליגה האיטלקית העונה? רבים אומרים שזה בגלל שיובה חסרה, אומנם זה לא רק זה, מילאן לא בצמרת, כנ"ל לגבי לאציו ופיורנטינה שנפגעו מפרשת השחיטות שדי חסרות בצמרת הטבלה.

-מילאן מתחילת העונה מראה יכולת חלשה מאוד בהתקפה, ג'ילארדינו לא פוגע, כנ"ל לגבי אוליברה, ואינזאגי שפגע בספטמבר לא כובש מאז, מה שאומר ששחקני הגנה והקישור הם אלו שכובשים לזכות מילאן, האם לדעתך, צריך להביא חלוץ בינואר? או שמילאן צריכה לשחרר את אוליברה שעד כה כבש שער אחד? או שהבעיה העיקרית היא שהחלוצים של מילאן הם פשוט לא מספיק טובים?

-פלארמו ללא ספק היא הפתעת העונה עד כה, הקבוצה מסיצילה עד כה מראה כדורגל יפה לעין, הקבוצה הסיצילינית במקום השני בטבלה עם 24 נק' שמעמידים אותה במקום ה-2 בטבלה., אמאורי שהגיע מקייבו מסתמן כרכש מצוין שבינתיים הוא וקוריניו הם מלכי השערים של הקבוצה.
    אז השאלה שלי האם פלארמו אכן מסוגלת להתמודד על התואר עד הסוף?

:aaa15:

10. מיכל3 Member

יניב, תאמין לי מגיע לך צל"ש על כל האשכולות הנפלאים שאתה פותח כאן בזמן המועט שאתה נמצא פה,
    כל הכבוד http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

לצערי יניב "גנב" לי את השאלה הראשונה ששאל. אז אשאל משהו אחר

*מה דעתך על המאכזבות העונה, מה לא עובד אצליהן? ואני לא מדברת על מילאן, אלא כל הקבוצות ה"קטנות" יותר שהיו מהן המון ציפיות העונה, כגון טורינו, סמפדוריה וקייבו.

*פאלרמו. האם לדעתך הצלחת הקבוצה והכדורגל הנפלא שהיא מציגה, זה משהו זמני או משהו שאינו מקרי וימשך עוד הרבה זמן? או בשאלה פשוטה יותר, האם לדעתך היא באמת מסוגלת להתמודד עד הסוף על האליפות העונה?

עריכה : לא שמתי לב ש-j.k שאל כבר על פאלרמו, סליחה.

נערך לאחרונה ב: ‏10/11/06
  11. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

על השאלה הראשונה די עניתי כבר.הבעיה נובעת מהקלצ'יופולי והשנה הזאת היא שנת התאוששות ממה שקרה נימוקים ועוד יש מספיק למעלה,אם תרצה עוד נימוקים אני אפרט.

לגבי מילאן,הבעיה נובעת בכמה דברים לדעתי:1.אנדראה פירלו,השחקן הכי חשוב במילאן היום והוא פשוט לא מקבל מספיק מנוחה,כאילו שנתיים הוא לא נח.לא מספיק שהוא נראה כאילו הוא כמעט ומאבד הכרה באיסטנבול לפני שנתיים ויישר הגיעה עוד עונה וישר אחריה מונדיאל והבחור פשוט לא קיבל את הזמן שלו לנקות את הראש לנוח ולחזור להיות אותו שחקן גדול,המנוע פשוט עייף.הבעיה השנייה שקשורה בפירלו היא העובדה שלמילאן אין תחליף,ואני מסכים עם זה.לאנדראה פירלו אין תחליף בכדורגל העולמי.אז מה עושים? מחפשים מחליף לא מספיק טוב? לא,מתרגלים מערף חלופי בלי פירלו.מערך שבו מילאן תסדר גם בלעדיו ולהסתדר בלעדיו לא נקרא לתת לקאקא כדור בחצי ולתת לו לעשות הכל.4-3-3 שבו נעמדים באמצע סיידורף,אמברוסיני,ויאנקולובסקי כשקאקא מתפקד כמאחורי החלוצים יכול לעבוד,כמו אולי ה4-5-1 שאנצ'לוטי אוהב,רק שהוא צריך הרבה תרגול.
    מילאן חייבת חלוץ ודמות התקפית נוספת מובילה בהתקפה מישהו שיוריד מהחלוץ השני או מקאקא איזה שומא או 2 מישהו שיודע להוביל כדור.חלוץ בסגנון של טבז למשל.לא טבז? יש לי התאמה מושלמת וקצת שונה - קלאס יאן הונטלר - כי מילאן והולנדים זה הולך.

פאלרמו,הלב אומר כן הראש עוד בספק.אין דבר שיעשה אותי יותר שמח(חוץ מהעליה של יובה כן) מלראות את פאלרמו מניפה סקודטו ראשון ומפתיע,בייחוד על חשבון אינטר.וכולנו אולי רוצים את זה.הקבוצה שמשחקת כדורגל שוטף ומצוין ואולי הכי טוב באיטליה,מגיע לה.אבל אני לא בטוח שפאלרמו בוניה גם לאופ"א וגם לליגה והנפילה לדעתי תבוא,השאלה עם פאלרמו תוכל להתגבר עליה.עם פאלרמו תוכל להחזיק ולנצח משחקים גם כשהיא לא מבריקה,"כמו שאלופות יודעות" כך אומרים אז היא יכולה,בהחלט יכולה בשנה כזו של התאוששות.אליפות של פאלרמו תוכל לתת לה אפשרות להתחזק ולהיתפס בצמרת ואולי להפוך לקבוצת צמרת חדשה,מה שבטוח זה רק יועיל לכדורגל האיטלקי.

12. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ציפיות? לא יודע אני לא ציפתי שקייבו עם סגל שמתאים בקושי לאמצע טבלה ובהפתעה סיימה במקום שמוביל לאופא שנה שעברה תגיע לאלופות פתאום.קייבו כל פעם מפתיעה ביכולת לטובה אבל יש גבול.פתאום הם בליגת האלופות בלי התראה מוקדמת,בלי הכנה מוקדמת לסגל,לא באמת ציפית שהיא תעשה משהו נכון?
    קייבו קורסת.בגלל הפתאומיות הזאת פתאום יש רצון עז לליגת אלופות ופתאום יש אכזבה גדולה,כי אין ליגת אלופות עליה דרסטית במורל ואז צניחה בדיוק באותה הדרך לא עושים טוב,הכוכב של הקבוצה אמאורי עוזב,הקבוצה נמצאת במשבר,את זוכרת את אודינזה שבנה שעברה? המקרה הזה דומה מאוד,קבוצה שעלתה מהר מאוד וירדה מהר מאוד ולא ממש יודעת מה לעשות עם עצמה עכשיו.

טורינו,לא יודע אם באמת יש מה לפתח ציפיה אצל קבוצה שרק חזרה מליגת המשנה אחרי שהות ארוכה.יהיה אפשר להגיד שטורינו איכזבה אם היא תרד ליגה.סך הכל יש לה את אביאטי וגם את בארונה אבל זה לא הופך אותך לקבוצת אמצע טלבה ומעלה.ממש אי אפשר לקרוא לה מאכזבת.

סמפדוריה?מאז 04/05 שהיא נתנה פייט על ליגת האלופות סמפדוירה סך הכל ממשיכה באותו קו משנה שעברה והקו הזה הוא בינוניות.הקבוצה הייתה קבוצה נהדרת באותה עונה אבל היא בדעיכה מאז,סמפדוריה היא קבוצת בטן די טובה ביחס לשאר קבוצות הבטן בליגות ספרד/אנגליה ואני לא רואה בה משהו מאכזב.

13. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

שלום,

השאלות שלי:

1- אחרי שהורידו את יובה לייגה השנייה והעניקו את תואר האליפות לאינטר, המצב הזה יצר אצל אוהדי יובה שנאה מאוד גדולה לעבר אינטר , למרות שאתם מזמן שונאים את אינטר אבל אחרי האליפות שהונקה לאינטר השנאה שלכם לעבר אינטר גדלה, ואני לא מבין למה????

2- כולנו יודעים שהרמה של הליגה האיטלקית ירדה קצת, אבל יש הרבה אוהדים של יובנטוס חושבים שהסיבה היא שיובנטוס בסרייה ב', האם אתה חושב ככה??

3- מה דעתך על זלטאן, והאם הוא באמת יצליח עם אינטר להחזיר את העונה היפה שלו עם יובה(2004/2005).

4- כולנו יודעים שאדריאנו חלוץ גדול אבל הוא נמצא עכשיו בתקופה מאוד רעה מבחינתו, האם הוא יכול לחזור לאותו אדריאנו של 2004/2005?

ותודה מראש,

14. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

1.השנאה בין אינטר ליובה היא משהו שתמיד היה.לגבי למה פתאום אנחנו כלכך רוצים בכשלון של אינטר יותר מרומא וכו' זה מכיוון שאינטר קבלה משהו שהיה שלנו,שזכינו בו באופן ישר וחוקי(05/06).אינטר קבלה את האליפות שלנו כשבעצם הייתה הקבוצה נחותה מאיתנו והרבה ועוד דרשה את האליפות ורצתה אותה באופן שזה היה פשוט פטתי ומגעיל כשמוראטי ומנצ'יני מתגאים באליפות כזאת,וזה מעורר חלחלה.ומצד שני רק מראה כמה אינטר הפכה ללוזרית,שאליפות כזאתי מספקת אותה.
    חוץ מזה שעדיין נצחנו אותכם בהרכב שני העונה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

2.אני לא חושב,אני בטוח שירדת יובה קשור בירידת הרמה.אחד הדברים הכי מושכים בכדורגל הוא תחרותיות,וכשהתחרותיות יורדת העניין יורד(ראה דוגמה מצונית הליגה שלנו פה איך היא פשוט קמה לתחייה עם ביתר מחוזקת והפועל תל אביב ופתאום יש תחרות והליגה בדרך למעלה) ויובה היא אחת מהמובילות,הקבוצה האהודה באיטליה ובהחלט חלק משמעותי מהליגה,בדיוק כמו שהליגה הספרדית תהיה חלשה יותר בלי בארסה ושהליגה האנגלית תהיה חלשה יותר בלי צ'לסי.

3.נתחיל בזה שהשנים היפות באמת שלו היו באייאקס ולא ביובנטוס.זלאטן וזאת הבעיה שלו פשוט עדיין לא ממש את עצמו,היכול סיום שלו פטתית והוא עדיין עושה שטויות לא מעט פעמים ומאבד סתם כדורים בנסיון להיות הגיבור.לעומת זאת רואים שיפור אצלו כשהוא משחק טוב הוא מרבה לחלק אסיסטים מרהיבים תוך שליטה מדהימה בכדור(לדעתי משתווה לרונאלדיניו) מהירות וכוח.זלאטן לפני הנתונים שלו היה אמור להיות די מגושם אבל הוא פשוט תופעת טבע,גם גבוהה גם מהיר וגם סופר טכני.הוא חייב לעבוד על יכולת הסיום שלו ועל משחק הראש הלוקה בחסר שלו למרות הגובה אבל הוא בדרך הנכונה להצליח,לא יודע עם אינטר זה המקום אבל הוא בדרך למעלה.

4.לשחק כדורגל לא שוכחים אמר מאמן ברזיל ואני מאמין שהוא צודק.אדריאנו לא שכח,אבל הוא צריך ללכת לפסיכולוג או משהו,משהו טיפולי שיוציא אותו מהמשבר,ויכול מאוד להיות שהדבר הזה יהיה פשוט קבוצה אחרת.אדריאנו שחקן פנטסטי אבל אין מה להשאיר אותו באינטר במצב הקיים שבו גם הוא וגם אינטר סובלים,אינטר ניסתה ולא הלך אין טעם לעשות בכוח.לשחרר,או לפחות להשאיל במידה והוא לא חוזר לעצמו ע ד ינואר.

15. saviola Member

אלסנדרו דל פיירו שחקן ענק, אולי גדול שחקני יובנטוס בכל הזמנים. עכשיו אני אנסה להפריד את הרגש שלי (ובטח גם שלך) אליו ולדבר תאכלס. דל פיירו, גם מהספסל וגם מההרכב הראשון, תמיד היה הבאנקר של יובנטוס, השחקן היחיד שאני הייתי יכול לסמוך עליו תמיד. בקיץ, ובעצם ההישארות שלו בקבוצה, יצא לי לדמיין את הרגע העצוב שיהיה כשהוא יפרוש. גיל 32 הוא גיל שרוב החלוצים המובילים מתחילים לדעוך, תוך שנה - שנתיים יוצאים מההרכב ושנה - שנתיים אחר כך פורשים. אני מכוון לשאלות האלו: עוד כמה זמן יוכל דל פיירו להיות שם תמיד כשצריכים אותו ולתת את דפוקת השערים השנתית שלו? עד כמה יובנטוס תלוייה בו? ולא פחות חשוב, מי יכול להיות זה שיהיה שם במקומו, אחרי שפאלאדינו ובוז'ינוב כמעט ולא מקבלים הזדמנויות העונה? (ודל פיירו זה בדיוק השחקן שצריך להיאמור עליו "יהיו טובים ממנו, אבל אף לא יהיו טובים כמוהו)