פרנק רייקארד , לאן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י rivaldo, ‏15/5/07.

1. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

את 2 וחצי העונות האחרונות אי אפשר לקחת לפרנק ראיקארד .
    http://www.sport.es/info/galerias/galerias/galeria_720/foto_12002.Xxx
    את העונה הראשונה של רייקארד הרבה לא זוכרים , זה התחיל רע , נראה רע , וגם המיקום היה רע. ברצלונה בחצי הראשון של העונה הייתה ממקומת במרכז הטבלה ומטה ,ולצד תבוסות מחפירות כמו ה1-5 למאלגה היו דיבורים על איך נשארים בליגה , אבל אז הגיע החצי השני של העונה בה רייקארד שינה את שיטת המשחק שלו ופתאום ברצלונה פרחה , הציגה את הכדורגל הכי יפה של הסיבוב השני והצליחה להשיג בסיום אותה עונה מקום בצ'מפיונס תוך כדי שהיא מנצחת 2-1 בבירנבאו את היריבה השנואה.
    ואז בשתי העונות האחרונות הוא הביא לברצלונה אחרי בצורת ארוכה 2 אליפויות , גביע האלופות ,2 סופר-קופה ובמיוחד כדורגל אטרקטיבי ומהנה לקהל שגם שונאי ריקארד ושונאי ברצלונה לא יכלו שלא להנות מהכדורגל הזה.

אבל השנה , משהו רע ומוזר קורה לקבוצה של פרנקי , הכדורגל כבר לא מלהיב כמו אז , ובהמשך לזה באים התוצאות על המגרש אם הדחה מוקדמת בצ'מפיונס , הדחה משפילה בגביע וממש לקראת הישורת האחרונה של הליגה מאבדים את המקום הראשון.

עזרו לנו לגלות , האם היכולת החלשה היא באשמת רייקארד או יותר באשמת השחקנים? האם הבעיה היא יותר מנטאלית או מקצועית? מה רייקארד היה צריך לעשות אחרת?

והשאלה , האם תם זמנו של רייקארד בברצלונה או שבשנה הבא יכול המאמן לשחזר את ההצלחות ?

2. Wave Member

תסלחו לי אוהדי ברצלונה, אבל אני חושב שנהייתם קצת מפונקים
    רייקארד ב3 וחצי שנים שלו בברצלונה הגיע להישגים שמאמנים אחרים חולמים עליהם, מה גם שהקבוצה הציגה כדורגל לא מהעולם הזה.
    זה שיש ירידת מתח אצל הקבוצה זה לגיטימי, אי אפשר להציג כדורגל כזה בתקופה כל כך ארוכה, צריך לתת לרייקארד צ'אנס לפחות לסיים את העונה ולהתחיל את העונה הבאה.

3. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

לדעתי רייקארד צריך להמשיך בבארסה עונה נוספת. נכון, דברים שהלכו בשנתיים האחרונות בצורה קלה יותר, השנה הולכים קשה קצת יותר, אך אי אפשר לקחת את מה שעשה בשנתיים האחרונות בהן אימן את הקבוצה. כמובן שאי אפשר עוד לסכם את העונה הנוכחית בשל חוסר הידיעה האם נזכה באליפות או לא, אך אין ספק כי בעונה הבאה עם או בלי רייקארד הקבוצה תצטרך לעבור שינוי. גם אם נזכה באליפות השחקנים נראים כבר לא באותה המוטיבציה שהיו קודם לכן, קצת שבעים. כמובן שזה מובן אך מוכרחים לבצע שינוי כזה או אחר במהלך הפגרה על מנת להתסיס שוב את הקבוצה.

4. SeRgInHo Member

אוהדים מפונקים, ההצלחה מסנוורת אותכם. אמן שהקבוצה שלכם תחזור לשנות האלפיים המוקדמות, אולי אז תחילו להעריך לפחות קצת את רייקארד.
    מי ישמע, כאילו ברסה עומדת לרדת ליגה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx
    אתם מקום שני, נקודה פחות מריאל מדריד, ארבעה מחזורים לסיום. אז בסדר, ברצלונה הודחה מליגת האלופות (הפסידה לקבוצה שתשחק בגמר!), אז בסדר, היא עפה מהגביע (מי שם זין עליו? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/gives.Xxx ), אבל בליגה (שזה להזכירכם טיפה יותר חשוב מגביע האלופות) היא חזק חזק במירוץ האליפות.
    לריאל מדריד זה לא קרה? למנצ'סטר יונייטד זה לא קרה? ליובה זה לא קרה? לכל הקבוצות הגדולות זה לא קרה? אי אפשר לקחת תארים כל הזמן, בטח לא באחת הליגות הטובות בעולם.
    אמן אמן אמן שיפטרו את רייקארד, שתחזרו לבוץ בו הייתם ממש לפני בואו.
    מזל שמועדונים גדולים כמו ברצלונה ומנצ'סטר יונייטד לא מנוהלים ע"י האוהדים, אחרת הם כבר מזמן היו פושטים את הרגל.

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

גם אם ברצלונה לא תיקח את האליפות, זה לא אמור לתת את החותמת בקשר לעתיד של רייקארד.

כמו שכבר אמרתי, רייקארד הציל את בארסה האפורה והחזיר אותה למרכז הבמה ולטופ. רייקארד הפך את ברצלונה לקבוצה מפלצתית ששיחקה בשיאה את הכדורגל הכי יפה בעולם ללא מתחרים, כמו פעם בימים היפים של המועדון.
    הטעות של רייקארד שהוא לא שינה משהו בחלק ההתקפי של הקבוצה, משהו דרסטי אני מתכוון ולא הבאה של חלוץ מחליף (שהוא בכלל לא חלוץ) כמו גודיונסן. הקבוצה הזאת שבעה, אין להט, אין יותר מדי רצון, זה נראה כאילו רונאלדיניו עושה טובה שהוא משחק.
    זה לא קשור לרייקארד, ברצלונה צריכה פשוט לעבור שינוי מרענן מבחינת הסגל, רייקארד חייב להישאר, מגיע לו הקרדיט הזה כי מה שהוא עשה עבור ברצלונה זה משהו שחייב להיזקף לזכותו.

נערך לאחרונה ב: ‏15/5/07
  6. Raulito Madridista

עוד לא נגמרה העונה, ריאל מדריד ממש לא זכתה באליפות, אני ממש לא מבין את העליהום על פראנק רייקארד. כמו שבחצי העונה הראשון שברצלונה הפסידה בערך לכל הליגה ב04\2003, האשמה הגדולה הייתה עליו, כך גם החצי השני הפנטסטי והשנתיים האחרונות שברצלונה הייתה הקבוצה הטובה באירופה וזכתה בשתי אליפיות וגביע אירופה, הם בטח ובטח בזכות פראנק רייקארד. אני לא חושב שהוא מאמן גדול כמו היצפלד לדוגמא, או פרגוסון או וונגר, אבל הוא ממש לא מאמן גרוע או בינוני. שוב, כמו שלכל מאמן יש חלק בכישלון, לכל מאמן יש חלק בהצלחה.
    אם ברצלונה תזכה באליפות העונה וזה מה שייקרה לדעתי אז הדעות כאן יישתנו.
    שימו לב שברצלונה התמודדה עם מכת פציעות קשה מאוד. מסי ואטו שניים מהשחקנים הכי חשובים לא שיחקו רבע עונה או משהו כזה.
    העונה באמת משהו רקוב בברצלונה. הם לא מלהיבים ומשחקים בהליכה, אבל הקבוצה אולי קצת שבעה, אין מה להגיד. אבל, רייקארד לא אשם שברצלונה החמיצו שלושה מצבים לגול נגד בטיס ובמקום להביס אותה, הגיע שער השיוויון המטופש בגלל וואלדז. רייקארד עשה דברים גדולים בברצלונה. הוא חיבר את המערך המעולה הזה והפך אותה לקבוצה האטרקטיבית בעולם, הוא שיפר לדוגמא את אינייסטה ושילב את מסי. תבוסה לחטאפה בגביע? רייקארד לא האשם היחיד. גם השחקנים. אבל, מטרת המאמן היא לדאוג שהשחקנים תמיד יהיו עם 100% מוטיבציה ורצון.
    יותר מזה, קבוצה לא יכולה להיות בשיאה כל-כך הרבה זמן. אם נחפש ממש בכוח נמצא שבכל קבוצה בחמשת השנים האחרונות היו פגמים מסויימים, או גם לדוגמא ב-4 שנים שריאל מדריד זכו בשתי אליפיות ספרד ובשני גביעי אירופה ועוד תארים כמו סופר-קאפ ספרדי ואירופי, אליפות העולם לקבוצות ועוד, גם בקבוצה ההיא היו פגמים והיו משחקים שריאל הייתה מקבלת בראש.
    תקופות רעות הגיעו בשביל שיידעו להתגבר עליהן. רייקארד יצא ממצבים יותר איומים ואליפות היא אליפות.

7. ManUtd Fan Member

לאן? לשום מקום. אתם עוד תצטערו על המילים האלו.

עוד לא נגמרה העונה, וכבר שולחים אותו הביתה. ממש כל הכבוד לכם, התרגלתם לראות כל עונה תואר, הפכתם לאוהדים מפונקים אז תדעו שזה לא הולך ככה, לפעמים יש שנים שהם לא מוצלחות במועדון, והשנה, מה לעשות, לא הולך כל-כך לברצלונה, והיא עדיין היא חזק מאוד בתמונת האליפות. הקבוצה צריכה להביא שחקנים חדשים בעונה הבאה, אין ספק בכלל, אבל לא צריך לשנות שום דבר בעמדת המאמן. הוא מאמן מצוין, ובין אם ברצלונה תיקח אליפות ובין אם לא, רייקארד חייב להישאר בקבוצה. איפה ברצלונה הייתה לפני שהוא הגיע לקבוצה? אפילו לא במוקדמות ליגת האלופות.

בקיצור, בפשטות ובפעם המי יודע כמה - רייקארד צריך להישאר בין אם תיקחו אליפות ובין אם לא.

8. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

משהו לא מובן עבר על ברצלונה של השנה. מדובר באותו מאמן, באותם השחקנים ובאותה השיטה (למרות שזה לא מדויק, כי השחקנים כבר לא עושים תנועה ובכך הופכים את השיטה לחסרת תועלת). ולמרות זאת, נראה שמשהו רע מאוד עובר על הקבוצה הזאת.
    תם עידן בברצלונה. גם אם היא תיקח אליפות בסיום העונה, סביר מאוד להניח שיתכנו שינויים בעונה הבאה והשלד מהעונה הנוכחית יוחלף. השאלה היא האם פרנק רייקארד צריך להיות זה שיבנה את ברצלונה החדשה ואני חושב שכן. תקראו לזה חסד שנים עברו אם אתם רוצים.

9. M_T_A Member

ברצלונה תמיד היתה מועדון עם דרישות גבוהות מאוד.
    גם כשואן חאל אימן את הקבוצה בסוף שנות ה90 היא לקחה2 אליפויות קלילות ב98 וב99. בעונת 00\99 בארסה הגיעה למחזורי הסיום כשהיא נאבקת יחד עם סראגוסה ולה קורוניה על האליפות ועוד בזמן שהיא היתה חזק בתמונת האליפות דיברו על זה שואן חאל לא ימשיך בגלל שההנהלה והאוהדים היו מאוכזבים מהיכולת, מחוסר היציבות ומחוסר מימוש הפוטנציאל של הקבוצה. גם אז עמד בשער שוער שנוי במחלוקת(רוד הספ), גם אז ההגנה היתה לא יציבה וגם אז היתה שלישייה התקפית גדולה(ריבאלדו-פיגו-קלייברט).
    באותה עונה גם בארסה הודחה בחצי גמר ליגת האלופות ולא בשמינית..
    לא פעם ראשונה שהאוהדים דורשים פיטורי מאמן מצליח, פשוט כי הוא כבר מיצה את עצמו במועדון.
    רייקארד עשה את שלו, הוא פגע בול עם הרכש ב2004, זכה בכל התארים שציפו ממנו לזכות, אבל עכשיו נראה שהוא והשחקנים כבר שבעים מכל ההצלחות.
    המעברים שלו בין 3-4-3 ל4-3-3 והחילופים הפחדניים מוכיחים שהוא כבר לא עושה את העבודה כמו שצריך.
    הגיע הזמן לריענון גם בסגל וגם בעמדת המאמן. כמו שבארסה עשתה ריענון גדול ב2004 ונפטרה מהמאפיה ההולנדית שהיתה שם וגם הפעם אני לא חושב שזה יכול להזיק.

10. Pipe Member

העונה הלא מוצלחת הזו של ברצלונה היא תוצאה של מספר גורמים מקריים מרכזיים:

1.פציעות של שניים מהברומטרים של הקבוצה חודשיים אחרי תחילת העונה שבאופן טבעי העבירו יותר אחריות על הכתפיים הבין כה וכה עמוסות של הגאושו, שגם לא יש עונה פחות מוצלחת מהקודמת, וזה מובן, בהתחשב בעומס המנטאלי(ירידת מתח גדולה אחרי העונה הטובה בקריירה) והפיזי(שיחק כמעט כל משחק העונה, ואנחנו אחרי עונת מונדיאל יש לזכור) המוטל עליו, דבר שיצר כאוס מוחלט בהתקפה ופגם קשות בחלק שבו בארסה הכי התגאתה בעונות האחרונות.

2.עונה איומה של המנוע שלה במרכז, והאיש הבולט שלה בקישור בשנתיים האחרונות-דקו. לא נכנס כרגע לגורמים בירידה בכושר שלו ולסוגית "האם להשאיר או האם להעיף?".

3.באופן טבעי אחרי זכיה בשתי אליפויות, עונת שיא כמו בעונה שעברה וגביע אלופות, תמיד תהיה ירידת מתח מנטאלית בכל הקבוצה, ולכן אם נשים לב לא נראה כמעט אף שחקן שהציג את אותה יכולת כמו בשנה שעברה. כמעט כולם ירדו(חלקם משמעותית) ביחס ליכולת שלהם מאשתקד.

באף אחד מהגורמים האלה לא אשם רייקארד. אולי, אולי רק בגורם השלישי, אבל גם ד"ר פיל כמוהו לא יכול לגרום לשחקנים "לשכוח" לגמרי את העונה הקודמת ואת ההישגים מהעונה שעברה.

נכון, רייקארד עשה את הטעויות שלו השנה. אך הוא, בפירוש, לא האחראי הבלעדי, ואני יגיד אפילו לא האחראי המרכזי בעונה הפחות מוצלחת הזאת.
    אני משוכנע שאלמלא הפציעות של אטו, ברצלונה הייתה עכשיו במקום אחר לגמרי.נכון, היא הייתה מודחת מהקופה(בעונה שאתה רץ בצ'מפיונס מי צריך את המפעל העלוב הזה?),אך היא כבר הייתה עם האליפות ביד(ברצלונה בסגל מלא הייתה משאירה לליגה אבק עוד במרץ, עוד לפני שקאפלו הצליח לחבר את ריאל שלו לקבוצה) ומי יודע באיזה שלב בליגת האלופות.

העונה הבאה תהיה עונת המבחן שלו. הוא יצטרך לעשות לא מעט שינוים בקבוצה, להתחיל עם קשר אחורי, ואני הייתי אומר אפילו שליחת דקו הביתה. אחרי העונה הבאה יהיה אפשר לדבר על החלפה של רייקארד/כישלון/הצלחה. (גם אם שנה הבאה ברצלונה תזכה באליפות נראה לי שרייקארד בעצמו יעזוב. קרויף אמר שקבוצה לא יכולה לשלוט יותר מ3-4 שנים, ריקארד מבין את זה לטעמי. הוא לא יגרור את זה עוד ועוד, ואו שיפרוש בשיא עם אליפות שלישית/רביעית, או שיפרוש אחרי עונה/שתיים בלי אליפות.).

נ.ב
    ללכת ולהגיד שרייקארד בלי המאמן של אייאקס(השם הזה מסובך לי מדי. ארז, תעשה לי בבקשה סדר http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx ) לא שווה כלום זה הכי קל. בפועל, כולנו יודעים שזה הכל בולשיט. בוא נראה את העצות שהוא היה נותן לו אחרי הפציעות של אטו ומסי. בוא נראה מה הוא היה אומר לו לעשות לנוכח הכושר של דקו.
    נכון, הייתה לו השפעה חיובית על המועדון ורייקארד, להגיד שהוא עשה את רייקארד? שטויות.

11. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

הנק טן קאטה.

בכל מקרה, נייסקנס זה עדיין לא טן קאטה, והיות והרבה מאוד מהעבודה השוטפת נופלת על העוזר, (וממה ששמעתי, אצל רייקארד זה אפילו יותר), אז אולי בכל זאת זה הסבר חלקי.

סך הכל כמו שאמרת, אין סיבה אחת ובטח שלהגיד הכל בגלל שטן קאטה עזב זו שטות. יש פחות רעב אחרי עונה כל כך מוצלחת, קצת שחיקה, טן קאטה, פציעות..סך הכלל מכלול של סיבות מביא לתוצאה הקיימת. ועדיין- בארסה חזק מאוד בקרב האליפות.

ועדיין, אתה מוזמן לרוטרדאם לאיזור של ספרטה ולצעוק בקולי קולות רייקארד הוא המלך. ספק אם תמשיך לנהל פה את הפורום http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/multi.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏16/5/07
  12. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל אני אתחיל בזה שמטרת הדיון לדון במה קורה לברצלונה ורייקארד ולא שמדובר ששלחו אותו הבייתה כמו שכולכם מסיקים מהמסקנות האלה פה .

דבר שני , אתם אומרים שלפציעותם של מסי ואטו יש גורם משמעות בירידה ביכולת של בארסה אבל אתם שוכחים שבשנה שעברה בארסה התמודדה עם פציעות ארוכות של צ'אבי,גאברי ומוטה שהיו מנייה בטוחה בהרכב ולפני שנתיים זה היה אדמילסון,לארסון ושוב מוטה ולפני 3 שנים היו גם פציעות של לואיס גארסיה ואוברמארס (אותה פציעה שגרמה לו לפרוש) , אז ברצלונה תמיד הצליחה להסתדר עם הפציעות האלה.

וכמו שכבר אמרו פה חלקכם , הרענון בסגל שעשה רייקארד היה קצר מדי , יותר מדי שחקנים אפורים עם נטייה לחלשים(סילביניו,באלטי עם כל הכבוד לשער ההוא,ג'ולי,אזקרו) בסגל שכשצריך שמישהו יבוא להציל מהספסל לשחקנים האלה אן יכולת .

13. Pipe Member

הראל,
    עצם זה שמעלים דיון על עתידו של רייקארד ומעלים אפילו את האפשרות של מחליף(קרויף היום עם ההצהרה החודשית. קראתי שהוא אמר ללאפורטה למנות את ואן באסטן) זו כבר פגיעה בכבודו של רייקארד וזו סוגיה שלא צריכה בכלל להעלות על סדר היום מבחינתי.

בעונה הראשונה שלו אד'מילסון בכלל לא שיחק כדי שלחיסרון שלו תהיה איזשהיא השפעה על הקבוצה.
    מוטה וגאברי מעולם לא היו שחקנים מהרמה הגבוהה והם בטח ובטח לא שחקנים שאין להם מחליף.
    לארסון במהות היה שחקן שעלה מהספסל.
    את מקומו של צ'אבי תפס בהצלחה אינייסטה(הרבה בזכות ההסבה של רייקארד, שלטעמי אחת הסיבות להתקדמות העצומה של המהנדס הלבן בשנה האחרונה) וההבדלים לא היו כאלו משמעותיים.
    אוברמארס היה בסוף הקריירה כבר, ולואיס גארסיה. טוב, הוא מעולם לא בלט במיוחד בברצלונה.

מה משותף לכולם?
    כולם שחקנים שיש להם תחליף בנמצא בסגל,בניגוד לאטו,שהוא הכוח המרכזי בחוד שלך, האיש שאין לו תחליף אחד הולם בקבוצה ומעטים בכל העולם(בקשר למסי, עוד אפשר לקבל את הטענה שלך), וההשפעה שלו על הקבוצה(ביחוד לעומת ההשואה של מחליף/ים שלו אל מול ההשואה של המחליפים של השחקנים הנ"ל) עצומה, וגדולה פי כמה מההשפעה של השחקנים שציינת.

אני לא יודע נתונים מדויקים, אל אני לא חושב שאזקרו,סילביניו ובלט'י שיחקו ביחד יותר מ15 משחקים. על ג'יולי אני לא ארחיב, כי לא הייתה לו ברירה. רייקארד פתח את העונה בידיעה שג'יולי יהיה שחקן מחליף. הוא לא תיאר לעצמו שכבר מנובמבר הוא יהפוך לשחקן הרכב.
    וזו אחת הנקודות בהן רייקארד יצטרך להתרכז בקיץ הקרוב-להעמיק את הסגל בשחקנים איכותיים יותר ולהעיף את כל הבינוניים.

ארז,
    אני יקרא לו פשוט הנקי.
    ואם אני לוקח את אדבוקאט הזרג איתי, אין לי בעיה. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

14. SkiMan Member

אני אפתח בציטוט שלי מלפני מס' חודשים שנכתב במקום אחר:

עכשיו שאני מסתכל על ההודעה הזאת לאחר שלושה חודשים וחצי, לא רק שהיא רלוונטית, אלא שהדברים שנכתבו בה אף הוחמרו בחודשים האלו. אם לפני מס' חודשים הקבוצה נראתה שבעה, הרי שכיום היא נראית שבעה וגמורה. לשחקנים אין כוח ורצון לזוז. אם החילופים בזמנו היו מוזרים ומקובעים, הרי שאין חדש תחת השמש מלבד העובדה שהם מוזרים וגרועים עוד יותר. המערך נהיה חסר תועלת כשהקבוצה משחקת בהליכה, וכל ניסיון לשנות אותו נראה מוזר וגרוע כשבכל משחק אנחנו רואים ניסיון עלוב ליצור מערך חדש שהשחקנים לא יודעים איך לאכול כי סביר שלא חזו בו ותיפקדו בו בחיים.

פרנק רייקארד של העונה איכזב ובגדול, בכל פן של המשחק. מנטלי ומקצועי. העונה הזאת היתה רצף אחד גדול של החלטות אבסורדיות ומחורבנות שאי אפשר להעלים מהן עין. ברצלונה של העונה לא ניצחה משחק אחד גדול למעט סביליה בבית בליגה בתחילת העונה והראתה חולשה מנטלית נוראית. הועפנו ע"י ליברפול בצורה מבישה תוך שנדרסנו במשחק השני, הודחנו בצורה מבישה עוד יותר ע"י חטאפה מהגביע, חזינו בזוועת אולגר משחק מכריע אחרי משחק מכריע וכמעט קיבלנו בראש בסופר קלאסיקו בקאמפ נואו, סבלנו הרבה מג'יולי, גודיונסן, אדמילסון והרשימה, לצערי, עוד גדולה.

כמובן שאל מול כל אילו עומדות העונותיים האחרונות. האם רייקארד צריך להמשיך? ההתלבטות כאן קשה מאד. הרבה יגידו שלזכות רייקארד עומד עניין השובע והפציעות. אבל צריך לשים לב למוריניו כדוגמא: ייתכן והוא יעזוב את צ'לסי על כך שלא הביא תואר העונה (או ריב עם הבעלים, לא ברור) אבל הוא התמודד עם כמות עוד יותר לא הגיונית של פציעות והגיע רחוק יותר למרות זאת. למה מוריניו כן ורייקארד לא? אני סובר שרייקארד צריך לפנות את מקומו, פשוט כי יש תחושה של מיצוי שיהיה קשה להתנער ממנו ללא שינוי בעמדת המאמן. אבל עם זאת אני אציין שאם רייקארד יהיה זה שינהיג את המהפיכה בקיץ, זה עדיין יהיה מתקבל על הדעת.

עוד דבר אחד:

אף אדם לא חסין מביקורת, בטח אחרי עונה שכזו עם ציפיות שהיו כמו שהיו. אני מאחרוני הצבועים, וכשרייקארד נצלב כאן לאורך כל העונה אני הייתי בטוח שהוא צריך להמשיך. עד השבועיים האחרונים. אחרי עונה שכזו, כל מאמן, מהגרוע ועד הטוב ביותר בעולם, ראוי לביקורת מתבקשת שכזו.

נערך לאחרונה ב: ‏16/5/07
  15. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

ההשוואה כאן בין מורניו לרייקארד היא לא במקום. אתה באמת משווה את האמצעים הכספיים שיש למורניו לעומת ההולנדי? ראינו שאפילו צ'לסי הגדולה עם התקציב האין סופי שלה כאשר חסרים לה שחקנים מרכזיים לא מצליחה להתמודד, אז פלא שבארסה לא הסתדרה ללא אטו ומסי? אין ספק שצריך להעביר ביקורת לא קטנה על כך שבמקום לרכוש חלוץ שיהווה תחליף ראוי לאטו, השחקן ההכי טוב שרייקארד מצא הוא גודי שהוא כלל לא חלוץ, ובטח ובטח שלא שחקן שמתאים להיות התחליף של אטו.
    אני בניגוד לכם חושב שרייקארד צריך לקבל את ההזדמנות בעונה הבאה לעשות את המהפיכה המתבקשת בסגל הקבוצה, הוא זה שידע לבנות אותה בתחילת הקדנציה שלו לפני כלוש וחצי שנים, ואני סומך עליו שידע לעשות זאת גם עכשיו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏16/5/07