פיגוע מחריד בסטייג' בת"א

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏26/2/05.

1. יוגב אסולין Guest

אחרי תקופה של שקט. אחרי שהעזנו לדבר על תקופה חדשה לתת להם שטח ישראלי שיחררנו עצירים ופלשתינים הכל מתפוצץ לנו בפנים. פיגוע כואב עם 30 פצועים כרגע בשלבים הראשונים בלב ת"א.. באמצע מועדון...

פרטים בהמשך

2. הרצליה Member

מדובר כבר על ארבעה הרוגים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏26/2/05
  3. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

החמאס הודיע שאין לו שום קשר לפיגוע..
    אפשר להאמין רק מהסיבה הפשוטה שהם לא היו מתנגדים ליטול אחריות.

כנראה שהדרך החדשה תלויה עכשיו בעיקר ביום שאחרי.

4. יוגב אסולין Guest

אני לא מאמין שפתאום ישנו יותר מידי דברים. אבל מה שכן אני מקווה שיהיה זה חלוקה לשתיים

יש עם פלשתינאי שאולי כן מעוניין בשלום אותו עם מעולם גם לא היה מעורב בלחימה עם ישראל והוא רק נפל בין הכיסאות. לעומת זאת יש עם אחר של הפלשתינאים שהם לא רוצים חיים שקטים הם פשוט לא רוצים אותנו פה הם רוצים את המדינה. איתם לא אנחנו ולא מאזן יכולים לעשות הסכמים וחוזים כי הם לא בני אדם הם חיות ברברים ולכן כל שלום לא יצליח פה. אני חשבתי יקח הרבה יותר זמן לפיגוע הזה.. אבל טעיתי זה היה שאלה של זמן. ועכשיו יתחילו להצטער על השיחרור עצורים שהיה ועל כל היציאה מערים וכו'.. פשוט לא עובד..

5. Barcik Member

אין על מה לדבר איתם. זו עובדה ידועה.

בדיוק התכוונתי לצאת לתל-אביב כשהפיגוע ארע. כוסעמק, הבני-זונות האלה. ואנחנו נותנים ונותנים.

6. ראול Member

יש איזשהו קשר בין המקום לאתר היצירות המקוריות "stage.co.il"? כי שמעתי שצריך לקום מקום שלהם....

ארתור, :aaaprot:

7. שגיא Guest

ארתור, אין קשר עד כמה שידוע לי.

אגב, הייתי בתל אביב בזמן האירוע, אמנם לא בקרבת מקום, אבל אם ההורים שלי היו שומעים על זה, סביר להניח שהיו נלחצים.

באמת מחריד.

8. בית"רי מלידה Member

הטרגדיה של משפחת פלוגה ב'

הפיגוע בטיילת של תל-אביב היכה בחברי פלוגת מילואים שהתכנסו לחגוג יום הולדת לאחד מחבריה. אחד החברים סיפר: "היו אמורים לחלק לנו במסיבה את ההזמנות לחתונה של אופיר ויעל. עמדנו בחוץ, צחקנו, חייכנו, ופתאום הרגשתי גל שחור מעיף אותי". סיפורם של חברי פלוגה מלוכדת, שנגמר בטרגדיה
    ורד לוביץ' ואלי סניור

פלוגה ב' של חטיבת הח"יר 9316 ספגה מכה קשה. חבריה, שנהגו לבלות יחד באופן קבוע גם מחוץ לשירות הצבאי, התכנסו לחגוג יום הולדת 30 לסגן הרס"פ (רב-סמל פלוגתי), ירון גרייבסקי במסיבת הפתעה , אך המחבל המתאבד קטע את השמחה עוד לפני שהחלה במועדון הסטייג' בתל אביב.

מפקד הפלוגה, ערן כהן, סיפר כי הוא משרת בה שנים רבות, והיא מורכבת מיוצאי גבעתי, גולני והנח"ל. "אנחנו משפחה. אין מילה אחרת לתאר את זה וזו אחת הסיבות שיש כל כך הרבה נפגעים משלנו. אנחנו משפחה אחת גם מחוץ למילואים כבר הרבה שנים. מדובר בפלוגה מגובשת ומלוכדת. לא הגעתי למסיבה כיוון שבן משפחה שלי אושפז בבאר שבע, אבל כשנודע על הפיגוע ראיתי בטלוויזיה את החבר'ה שלי והתחלתי לעשות טלפונים. בבוקר הגעתי לבתי החולים", סיפר.

איתן חייט בן 35 נפצע קל מרסיסים ברגלו, ואושפז בבית החולים תל השומר. חייט סיפר, שכל פלוגת המילואים הגיעה למקום. "היו אמורים לחלק לנו במסיבה את ההזמנות לחתונה של אופיר ויעל. זאת היתה אמורה להיות מסיבת הפתעה של הסרס"פ, ירון גרייבסקי.

"עמדנו בחוץ, צחקנו, חייכנו, ופתאום הרגשתי גל שחור מעיף אותי. בשניות הראשונות לא הבנתי מאיפה זה בא ואיפה אני נמצא. רצתי כמו משוגע ואז התעשתתי והתחלתי לחפש את אשתי, נאווה, שנפגעה מרסיסים ברגל שמאל וביד. היא מאושפזת במחלקה כירורגית בבית החולים".

חייט הוסיף: "החבר'ה בפלוגה כבר 10 שנים יחד במילואים. אנחנו מה-10% שעוד עושים מילואים".

דנה טל, חברתו של שחר אופיר מהפלוגה, סיפרה: "אנחנו נפגשים כל כמה חודשים בפיקניקים. היינו בסוף שבוע בחורשת טל, היינו בכינרת ואנחנו נפגשים גם בימי הולדת ובחתונות. כולם מכירים את כולם. מדובר בקשר מדהים בין החבר'ה האלה.

"שחר ואני חיפשנו חנייה ליד המועדון ולכן איחרנו קצת. במהלך חיפוש החניה שמענו את הפיצוץ. חשבנו שמדובר בתאונת דרכים או משהו כזה. הלכנו למועדון וכשהדרך היתה חסומה הבנו שהיה פיגוע. מהר מאוד התברר מה קרה ונסענו לאיכילוב, שם התבשרנו מי נהרג ומי נפצע".

אמורה להתחתן בעוד שבועיים

גם יעל אורבך בת 28 מרחובות שנרצחה בפיגוע, הגיעה למסיבת יום ההולדת. אורבך אמורה היתה להינשא בעוד שבועיים לבן זוגה, אופיר גונן. השניים הגיעו למועדון למסיבת הפתעה עם חבריו של גונן לפלוגת המילואים, כאשר התפוצץ המחבל. בן זוגה, שנפצע, עדיין לא קיבל את הבשורה המרה על מות ארוסתו, ואנשי הצוות הרפואי התייעצו כיצד לעשות זאת.

רוב חייה של אורבך עברו עליה ביבנה, ולפני שנים ספורות הגיעה לרחובות. חברים סיפרו כי ביום חמישי, יום לפני מותה, עוד הספיקה לשמוח ולחגוג בחתונה של חברים.

איציק (יצחק) בוזגלו, בן 40 נהרג אף הוא בפיגוע. הוא ואשתו, לינדה הגיעו גם הם למועדון כדי לחגוג את יום ההולדת. איציק סיים את שירות המילואים עם חבריו הוותיקים מהצנחנים, איתם עבר כברת דרך ארוכה. "הם סיכמו ביניהם שאם הם מסיימים את המילואים ללא נפגעים, כולם עושים קרחת. אמא אמרה בציניות 'תראו מה זה, רק חזר לפני כמה ימים עם קרחת, חזר בשלום מהמילואים, יצא לבלות, וקיפח את חייו'", אמרה בכאב איריס, אחותו של איציק.

(26.02.05, 19:56)
    http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3051207,00.html

הנסיך הקטן
    ביצוע: דני ליטני
    מילים: יהונתן גפן
    לחן: שם טוב לוי

פגשתי אותו בלב המדבר
    יפה שקיעת שמש ללב עצוב
    ציירתי לו עץ וכבשה על נייר
    והוא הבטיח לי שישוב

הנסיך הקטן מפלוגה ב'
    לא יראה עוד כבשה שאוכלת פרח