פותחים עונה בספרד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Barcik, ‏25/8/04.

1. Barcik Member

ביום ראשון, זה סוף סוף קורה. המופע המרכזי של הכדורגל העולמי - לה פרימרה ליגה דה אספנייה - חוזר.

הבשורה הגדולה של קיץ 2004 היא שובה של הליגה להיות מרוץ דו-סוסי בין ריאל מדריד לברצלונה. לאחר שנים בהן קבוצות כמו דפורטיבו לה-קורוניה, ולנסיה ואף ריאל סוסיאדאד התמודדו על אליפות ספרד (בעיקר בגלל העליבות של ברצלונה), הפרימרה ליגה חוזרת לשורשים - בארסה נגד ריאל מדריד, ראש בראש. שני הענקיות של ספרד עשו את החיזוק הכי משמעותי בקיץ, וקשה לראות איך שאר הקבוצות יתמודדו יתן. ולנסיה עשתה חיזוק טוב, אך קלאודיו ראניינירי מתעקש יותר מדי על שינוי הנוסחא המנצחת. עד כה, זה עלה לו בתוצאות גרועות במשחקי קדם-העונה והפסד לסראגוסה בסופרקופה. דפורטיבו שמרה על הסגל שלה, שיכול לעשות בעיות לכל קבוצה ביום נתון (ומילאן תעיד על כך), אך אינו יציב מספיק מנטלית בכדי להוות איום רציני על התואר. כאשר לא מסתמן שום אנדרדוג רציני (סביליה היא האפשרות הסבירה ביותר לפי דעתי, אך אני רחוק מלהמר על כך), זה מותיר אותנו עם שתיים - בארסה וריאל. סוף סוף, הן יחזרו להלחם על התואר.
    ברצלונה עשתה רכש משמעותי בקיץ ובנתה על הסיומת הנהדרת של סוף העונה שעברה. אטו ודקו ישפרו בעשרות מונים כל קבוצה שהם יגיעו אליה, והרכישות יבטיחו עובי ספסל אשר מתאים לעונה ארוכה. ריאל מדריד פנתה לטפל בבעיות שלה, החתימה שני בלמים ואת מייקל אואן, כאשר מעל כל זה ינצח חוזה אנטוניו קמאצ'ו. על הנייר, ולפי משחקי ההכנה, אין כלל ספק שאלו שני הקבוצות אשר עשו את החיזוק המשמעותי ביותר בקיץ. בהעדר תחרות אמיתית מבחוץ, לפחות עד שראניירי יתאפס ויפסיק לבצע מהפכות, אני רואה את ריאל מדריד וברצלונה בורחות מוקדם מאוד לשאר 18 הקבוצות.

עבור הכדורגל הספרדי, זו תהייה שנת מבחן. לאחר הכשלון הצורם באליפות אירופה, ההתאחדות הספרדית סוף סוף יצאה בפרוייקט אשר יממש את הפוטנציאל של הנבחרת. הכדורגל הספרדי ירצה להוכיח שיש לו הרבה מאוד מה להציע, דבר שיתאפיין בעיקר במשחקי באירופה ובהופעות השגרירים בחו"ל (ראה ערך ליברפול). עבור שחקנים ספרדים אשר לא זכו בצ'אנס תחת אינאקי סא'אז, זוהי הזדמנות פז לפרוץ לנבחרת הלאומית. לואיס ארגנוסס, המאמן החדש, עורך מהפכה בסגל, והוא כבר דאג לנפות כמה מהפרות הקדושות של סא'אז (כמו אצ'ברייה). זוהי שנה מעצבת עבור הכדורגל הספרדי כולו.

שחקן נוסף אשר חייב להוכיח, והרבה, הוא ראול. לאחר עונה זוועתית ובסיומה יורו נורא עוד יותר, הקפטן של ריאל מדריד צריך להראות שהוא לא מעבר לשיא. מצבו קשה מתמיד. זוהרו דוהה בצל ה"גלקטיקוס", ורכישת מייקל אואן בנוסף לשובו של פרננדו מוריינטס בכושר מצויין יבטיחו לו תחרות רצחנית על המקום בהרכב. הוא אינו יכול יותר להתבסס על חסד נעורים ולקוות להנחות. עונה חלשה נוספת של ראול, והוא מחוק. הכדורגל הספרדי יכתיר מלך חדש, ואפילו אוהדי ריאל מדריד יחלו להרהר בליבם על כך שזמנו של ראול חלף. מכל השחקנים בספרד, על ראול מוטלת המעמסה הכי כבדה - לחזור לעצמו בבית המשוגעים של הברנבאו.

אז ביום ראשון זה מתחיל. מה שיש לכם על הראש, להגיב או לעלות, זה המקום.

2. Julian Joachim Member

האמת? אני לא רואה שום סיבה מדוע דווקא זו תהיה העונה של הכדורגל הספרדי. ריאל חיזקה אמנם את ההגנה, ואפילו הביאה את אואן (לא שיש לזה משמעות, כאילו ההתקפה שלה הייתה הבעייה קודם), אבל אני עדיין לא מתרשם מהגנה של סלגאדו-פאבון-סמואל-קרלוס (תקנו אותי אם אני טועה). בארסה הביאה את לארסון, אחד השחקנים האהובים עליי ועוד מספר חיזוקים מינוריים, אבל הפסידה את קלייברט לניוקאסל ואת ססק הסנסציוני לארסנל. דפורטיבו לא ממש חיזקה את עצמה והפסידה את נייבט לטובת טוטנהאם. ולנסיה פירקה את החבילה המצליחה והביאה את הליצן מצ'לסי שאני מוכן להתערב שיפוטר לפני סוף העונה ושאר הקבוצות טובעות בבינוניות של עצמן (בניגוד לליגות האחרות שם ניתן לראות קבוצות שלא שייכות לצמרת שמנסות לעשות את הפריצה ומביאות שחקנים שקצת גדולים עליהן).

לגבי הנבחרת? ייקח כמה שנים עד שנראה את השינויים, אבל דווקא בזירה הזאת אני משוכנע שספרד כן תשתפר.

אז כמו תמיד, הליגה תהיה מעניינת אבל באירופה? חוץ מריאל (וזה גם תלוי בהגרלה) אני לא רואה אף קבוצה שיכולה לעשות משהו.

3. John Frusciante Member

וודגיט=פאבון
    וואדגיט -סמואל=ההגנה החזקה בעולם!

סמואל אטו- 27 מיליון אירו,שחקן השנה באפריקה,17 שערי ליגה בספרד-מינורי!
    דקו-קשר השנה באירופה, שהביא במו רגליו את גביע האלופות לפורטו-מינורי!
    ג'יולי-אחד המצטיינים בליגה הצרפתית החזקה של שנה שעברה,זריז,טכני,בעיטה מושלמת-מינורי!
    אדמילסון,בלטי-שני שחקני נבחרת ברזיל-מינורי!
    קלוייברט, באמת הפסד עצום לבארסה,איזה חלוץ ענק- בהחלט חיזוק מז'ורי לניוקאסל !

צודק...מוראטי,די ואיו,קורדי,סטפנו פיורה-פירקו את החבילה!!,איזה התפרקות... אסון!
    בארחה,ויסנטה,רופטה,מיסטה,איימר,אלבלדה,אז'לה,מרצ'נה,אנגולו ושאר ה"כוכבים" משנה שעברה נשארו!!
    החבילה בהחלט התפרקה!!!

אומנם אתה צודק,הם הפסידו בלם בן 35 פלוס לטוטנהם...
    דא'לסנדרו בהחלט לא נחשב לחיזוק!! לדפור' אין סיכוי לזכות בתארים עם סגל כזה!!
    מה פתאום...
    ולרון,לוקה,ד'אלסנדרו,ויקטור,פנדיני,טריסטן ואנדרדה הם עגלות!!

.
    אז תרשה לי לגחך...
    בטיס-קבוצת אמצע טבלה בינונית
    מי זה חואקין,אסונסו,ריקרדו אוליביירה ואדו?! סתם אפסים!!
    סביליה-חסולי,רנטו,פרננדו סאלס(קשר שמאלי,מלך השערים והבישולים של וידאוליד בשנה שעברה!),חוליו בפיסטה,מקקולה,דריו סילבה,דניאל אלבס(יובנטוס רוצה אותו) ,בלם ד"ר... הרשימה לא נגמרת
    איזה סגל עלוב!
    אתלטיקו מדריד- פרננדו טורס,איבגזה,פטר לוקסאן,סלבה בייסטה...?!(19 שערים בליגה? ,אתשקד)
    אתלטיק בילבאו-אצ'ברייה,יאסטה,אורסאיז,דל הורנו,יראולה... תת רמה!!
    ויריאל-ריקלמה,פורלן,קולצ'יני,בטגליה,סוני אנדרסון... חבורת אפסים!

ושתבין,אלו הן קבוצות אמצע טבלה עליונה,לא ציינתי כאן את :
    סוסיאדד,אוססונה,מיורקה,מלאגה,אספניול,סרגוסה.

אז לסיכום ...אתה מאוד צודק בקטע הזה!,פרננדו טורס,סלבה,אצ'ברייה,חוליו בפיסטה,ריקלמה,פורלאן,אמורוסו(מלאגה ),חואקין...הרשימה עוד ארוכה...
    "ומביאות שחקנים שקצת גדולים עליהן" משפט אחד אומר הכל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

בקיצור,אל תקשיבו לזאביק זלצר! :aaa021:

נערך לאחרונה ב: ‏27/8/04
  4. Julian Joachim Member

תאמין לי שאני לא מקשיב לזלצר, אני מעדיף לשים מיוט.

סתם כמה הערות:

הייתי ממש עייף אתמול בלילה אז אני אאלץ לתקן את עצמי בנושא של בארסה. האמת שאת החיזוק של דקו זכרתי, אני פשוט לא מתלהב ממנו, אבל את החיזוק של ג'יולי לא זכרתי וזה באמת חיזוק משמעותי. גם אטו זה חיזוק מאוד מעניין אבל החוד של בארסה בין כה וכה לא נראה לי החלק החלש של הקבוצה מה שכן, זה לא מבטיח שומדבר, עוד לא ראינו את השחקנים האלה ביחד.

לגבי ולנסיה, הכוונה שלי הייתה שהם פירקו את החבילה המצליחה כי הם שלחו את המאמן שלהם שהיה מצויין והביאו במקומו מאמן שלא עשה כמעט שומדבר עם אף קבוצה שהוא אימן והוא אומן בלהוציא מינימום מהמקסימום.

דפורטיבו הביאה את ד'אלסנדרו כבר? חשבתי שזה לא נסגר. בכל אופן לי אישית אין ספק שנייבט מאוד יחסר ולא משנה בן כמה הוא. אפשר לחשוב שדונאטו (עד העונה שעברה) ומאורו סילבה הם צעירים.

ולגבי וודגייט - בחייאת, הבנאדם שיחק ברבע מהמשחקים שהוא יכול היה לשחק בניוקאסל (ובלידס המצב לא היה הרבה יותר טוב) ולמרות שהוא בלם לא-רע, הוא עוד לא הוכיח את עצמו ויצטרך גם להתרגל לשיטת המשחק בליגה הספרדית. אני לא זוכר בלם שעשה את הסוויץ' הזה כמו שצריך.

ולגבי קבוצות מרכז הטבלה שציינת - נו, אתה רק מוכיח את הנקודה שלי. יש שם שני שחקנים שהייתי לוקח לקבוצה שלי, חואקין וטורס. השאר בינוניים (כפי שציינתי). ולציין את ריקלמה זה מצחיק כי אפשר לחשוב איזו הצלחה הוא כבר שם.

אה, וגם עכשיו אני עייף אז סלח לי מראש על כל אי-דיוק שנפל בהודעה הזאת http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

5. -94- Member

עדין קשה ליראות איךה ליגה הזאת הולכת להיות. כבר ראינו מספיק חיזוקים של קבוצות גדולות שמביאות הרבה שחקנים טובים. ובסוף אין חיבור או שחקנים לא עומדים בלחץ וכל מיני דברים כאלה ואז הם נופלות ובגדול.

בעיקרון השנה בספרד אני מאמין יהיה שוב 4 קבוצות בצמרת שהסדר של ה4 בסוף העונה לא ברור אבל קשה ליראות קבוצה חמישית נכנסת (אולי אולי אתלטיקו אבל גם זה בלחץ).
    בכל מיקרה מבחינת חיזוק אין ספק שבריאל עשו חיזוקים נכונים במקומות הנכונים והקבוצה ניראת די טוב. בעוד שברצלונה נפרדה מרוב ההלונדים שלה. ובנתה קבוצה חדשה וחזקה מאוד שיש לה פונטציאל טוב. אבל שוב השאלה איך זה ידבק.
    בניגוד לשתי הגדולות בולנסיה שמרו על ההגנה החזקה שהיתה להם בשנה שעברה (27 שערים בלבד) וחיזקו את החוד של הקבוצה. הם בהחלט יכולים ללכת חזק. גם חיזוק גם חיבור של רוב השחקנים יהיה מעניין.
    הקבוצה הרביעית שלפי דעתי תיהיה היא לה קורניה. שוב קבוצה ששמרה על מה שהיה לה והחיבור והדבק בין השחקנים עשוי לכסות על חוסר התקציב יחסית לגדולות.

בכל מיקרה בוא ניראה מה כל קבוצה עברה פחות או יותר מה4 האלה.
    ריאל - נתחיל בסיפור שכבר נמאס לשמוע אותו.. אחרי שתמיד נותנים הרבה כסף מביאים סתם שחקנים בלה בלה בלה. החליטו השנה להביא את השחקנים גם למקומות הנכונים בלה בלה בלה... הקיצר.
    קודם כל חילופי המאמנים והגעתו של קאמצ'ו די מקובלת על האוהדים מה שנותן שקט. קמאצ'ו מהרגע שנכנס התחיל לעבוד העיף את מי שהיה מיותר וקיבל את מה שביקש. קאמצ'ו הביא 2 בלמים וולטר סמואל וגונתן וודגייט. ובכך בעצם מחזק מעוד את החלק האחורי של קבוצה שלו. מבחינת קישור יש להם עדין קישור מאוד חזק ויצרתי שכולל את פיגו זידאן ובקאם. ולמרות הגיל המתקדם עדין יש לפיגו וזידאן הרבה מה לתת העונה. בקשר לבקאם אחרי היורו וכל הבעיות נקווה שזה לא ישפיע על המשחקים שלו השנה אחרת ריאל בבעיה. מבחינת החוד של הקבוצה. ראול ורונאלדו עדין פה עוד מהשנה שעברה ונוסיף להם את מייקל אואן ומוריינטס ונקבל 4 שחקני חוד מהטובים בעולם. התחרות בינהם תיהיה קשה. אבל אין ספק ריאל ניראת מבחינת סגל ומבחינת מבנה של סגל מאוד חזקה.
    אבל שוב השאלה הגדולה בקשר לריאל זה גם איך יהיה החיבור וגם איך ראול יצא מיורו הקרוע שלו. ואיך בקאם יפרד מכל הבעיות שיש לו. ועם וודגיטט לא יחזור ויפצע לנו שוב ושוב.

ברצלונה - לברצלונה בהחלט יש קבוצה מעולה. קבוצה מאוזנת אבל אי אפשר לדעתא יך הדברים האלה יתחברו לה השנה. במשך הרה זמן ברצלונה היתה ידועה כקבוצה של הולנדים אבל השנה היא נפרדת מרובם והולכת לדרך חדשה בתקווה להמשיך את הריצה של סיום העונה שעברה.
    את ברצלונה עזבו ממארק אוברמארס, פטריק קלויברט, פיליפ קוקו ומיכאל רייזיחר. לואיס אנריקה פרש, לואיס גרסיה נמכר לליברפול, ריקארדו קארסמה נשלח לפורטו אחרי שנה כושלת ואוסקר לופז הושאל ללאציו.
    שבעה שחקנים חדשים צירף הקיץ פרנק רייקארד, שקטף מתוך הליגה הספרדית את המגנים ג'וליאנו בלטי (ויאריאל) וסילביניו (סלטה). מצרפת הובאו הבלם אדמילסון (ליון) והקשר לודוביק ג'ולי (מונאקו), מפורטו הובא דקו ולחוד צורפו הנריק לארסון (סלטיק) וגולת הכותרת - האיש שאוהב לאמלל את ריאל, סמואל אטו (מאיורקה). בנוסף נשאר בקבוצה ג'ובאני ואן-ברונקהורסט, שנרכש מארסנל אחרי שנת השאלה. ולכל אלו נוסיף את רונאלדינו שנשאר בקבוצה.

בהחלט קבוצה מאוזנת וטובה עם אפשרות להגיע מאוד רחוק. השאלה הגדולה איך שחקנים שבאו מקבוצות קטנות או קבוצות בלי יותר מידי אור זרקורים ישתלבו השנה בברצלונה בלחץ ובציפיות הגבוהות במידה והם ישתלבו טוב הקבוצה תגיע רחוק. רחוק מאוד.

מבחינת ולנסיה - שוב לא עשתה יותר מידי חיזוקים. רוב השלד של הבסיס מהשנה שעברה נשאר לקבוצה. והיא חיזקה מעט את ההתקפה. בולנסיה בונים על ההגנה החזקה שהיתה להם שמעטה מאוד לספוג שערים ובכל זאת קיבל חיזוק. אמיליאנו מורטי הגיע מפארמה הפורטוגלי מרקו קניירו יעזור בקישור. ומבחנת החוד הגיעו ברנארדו קוראדי ומרקו וי-ויאו. בהחלט קבוצה טובה ובעמדת זינוק של פתיחת עונה די פבוירריטת בגלל הסגל שכבר מכיר טוב אחד את השנים והוכיח את עצמו.

6. Reyes Member

לא יודע מה איתכם, אני בטוח שולנסיה לא תרוץ בצמרת בסיום העונה. אני דווקא החזקתי מחיימה אוטרי, אבל לא עוד. הוא בחר למנות את האיש הלא נכון. ראניירי יבוא ויהרוס הכל.

לגבי הקבוצות שהזכרת ג'ון, ויאריאל באמת קבוצה גרועה. חוץ מריקלמה, כל החבורה הדרום אמריקאית תאכזב, ובגדול.

ופולדש, אתה טועה. כנראה שאתה לא מכיר את רוב השחקנים שהוא הזכיר. במיוחד את החבר'ה מבילבאו וסביליה.

קלייברט לא שווה הרבה. בארסה דווקא תרוויח בעניין הזה. ססק? איני מאמין שאם היה נשאר, רייקארד היה נותן לו לשחק. בכל זאת, הוא עדיין לא ונגר.

7. נדב Member

איך שהמצב נראה עכשיו זה דווקא לא יהיה משפט גס להגיד שיכול להיות שהשנה זה השנה של ספרד.

אולי במצב הנבחרת אנחנו עדיין לא משהו (אני מתכוון לספרדים...)

אבל שימו לב לאלה שעלו לליגת האלופות מספרד והחיזוקים השונים שהם עשו...

ולנסיה - בהחלט חיזקה את הסגל עם שחקנים חדשים מאיטליה (לא ממש ממש חדשים...) וחבל שבניטז עזב כי אולי היינו רואים כאן עונות אפילו יותר מושלמות מאשתקד...

ברסה- למרות שאני לא סובל אותם אין פשוט מה להגיד, התחזקה בצורה מדאיגה, עם דקו, לאורסן (אולי קצת זקן אבל עדיין יודע לנגוח ולכבוש...), אדמילסון, סילביניו, ג'יולי ובטוח שכחתי מישהו אז תקנו אותי...

ריאל - חיזוק מאוד מסיבי להגנה ומרכז הגנה מחודש וחזק עם סמואל ווודגייט (אני חושב שקניית הקיץ של מדריד הייתה וודגייט, לא סמואל וכמובן שלא אוון) וגם כמובן החיזוק הממש מיותר להתקפה של אוון וחזרתו של מוריינטס (רעב לשחק...) ממונאקו...

דפורטיבו - ת'אמת שאני לא ממש מעדוכן לגבי דפורטיבו ולכן אני לא אכתוב למרות שאני רק חושב שהיא ממש רעבה בליגת האלופות אחרי החצי גמר וההפסד לפורטו...

8. Barcik Member

הפסידה את קלייברט לניוקאסל? נתנה את קלייברט לניוקאסל יהיה ניסוח הרבה יותר מדוייק. וססק עזב עוד בקיץ שעבר.

אני עם ניב פה, פולדש. נראה לי שאתה פשוט לא מכיר שחקנים רבים שג'ון ציין. אז נכון, אף אחד מהם אינו שחקן-על, אבל הם גם לא נופלים בכלום משחקני סגל של קבוצות בינוניות בליגות אחרות (בכל זאת, רייזיכר http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx ).

ניב, אני לא הייתי ממהר להספיד את ולנסיה. אני גם צופה שהם יתקשו בתחילת העונה, אך במוקדם או במאוחר ראניירי יכנע ויחזור לשיטה של בניטז.

9. Romario Member

פה אני מסכים. אני גם חושב ככה. השאלה העיקרית פה, האם זה לא יהיה כבר מאוחר מדי?

10. Julian Joachim Member

רייזיכר הוא מקרה מיוחד. שאני לא אזכיר לך שהוא פתח בקבוצה שלך במשך שנים... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

ולא ידעתי שססק עזב עוד בשנה שעברה, ככה שאני לוקח את דבריי בנוגע אליו בחזרה.

לגבי קלייברט - כן, הפסידה. הוא שחקן מצויין, וזה שלא ניצלו אותו? זו אשמתכם. עוד לא ראינו אם המחליפים שלו יהיו עדיפים עליו.

ולגבי כל השחקנים שצוינו כאן, אני מכיר דווקא את רוב השמות, ואני עדיין לא חושב שהם ברמה מספיק גבוהה. אגב, אני מתייחס בעיקר להגנות הזוועתיות, אבל במקרה של בילבאו למשל, גם להתקפה (אצ'ברייה ואורסאיז? חיים על העבר).

11. John Frusciante Member

לא ברמה מספיק גבוהה למה?!
    לשחק בקבוצות מרכז טבלה בליגה האנגלית?

"חיים על העבר"?
    אצ'ברייה בן 27.
    אורסאיז בן 31.
    יאסטה 25.
    על איזה עבר אתה מדבר בהתקפה של בילבאו?!

12. Romario Member

לא הייתי קורא ל-90 שערים ב180 משחקי ליגה אי ניצול... בעונות הראשונות של בארסה קלייברט היה אחד מהשחקנים החושבים בקבוצה וכבש בצרורות. בשנתיים-שלוש האחרונות הוא כבר לא עושה את זה. הוא כבר מעבר לשיא שלו, ואין שום סיבה להחזיק אותו בשכר של כ6-7 מיליון יורו בשנה או אפילו יותר. זה פשוט ביזבוז.

13. Barcik Member

אתה צודק שקלייברט הוא שחקן מצויין שלא הראה את כל מה שיש לו בברצלונה, אבל זה אך ורק באשמתו. מוסר העבודה הרדוד שלו מנע ממנו להפתח כשחקן. לעומתו, סביולה קיבל הרבה פחות צ'אנסים והצליח הרבה יותר. שלא כמו במקרה קלייברט, בארסה אשמה במאה אחוז בכך שסביולה לא התפתח לשחקן שהוא יכול להיות. שנה אחרי שנה הוא נדפק על ידי מאמנים מסיבות כאלו ואחרות ועדיין סיים עם 20 שערים בעונה. זה היה פשוט אונס. אני שמח שהוא בחר להיות מושאל במונאקו ולא לבלות על הספסל של ברצלונה.

אגב, דווקא בבילבאו כדי להסתכל אחורה. דל הורנו, אשר היה צריך להיות המגן השמאלי הראשון של ספרד אבל בכלל לא היה בסגל, הוא שחקן מצויין. גם יסטה, קצת לפניו, הוא מטוס סילון של ממש באגף.

14. Julian Joachim Member

ג'ון, לא ציינתי את יסטה כי נאי לא מכיר אותו. אורסאיז בהחלט מעבר לשיא, וכל מי שראה את היורו יגיד שגם אצ'ברייה.

15. John Frusciante Member

אז שתבין לשאוסאיז למרות שהוא" מעבר לשיא " לדעתך,עדיין נחשב לחלוץ מעולה,בעל משחק ראש משובח,שיכול לעשות צרות לכול הגנה בעולם...
    על אצ'ברייה אני לא צריך להסביר,כולם יודעים,ואיך זה קשור ליורו? גם הנרי וטרזגה לא פגעו ביורו ,זה אומר שהם מעבר לשיא?!
    בילבאו קבוצה מצויינת-יש שם מאמן מוכשר,שחקנים וותיקים ומנוסים ברמה גבוהה,פיתוח שחקנים צעירים במחלקות הנוער (ראה:יראולה,דל הורנו ועוד...)
    אני לא חושב שאני צריך להיות "סנגור" של קבוצה שסיימה מקום 5 בליגה הספרדית!