ענייני דיומא: מה יוציא את קוטיניו מהבור?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י alexshw, ‏12/6/20.

1. alexshw Member

https://images.daznservices.com/di/library/GOAL/23/30/coutinho-liverpool_xfh32grxf1sm176nes92ehlro.Xxx?t=-1816575136&quality=60&w=1200&h=800

פיליפ קוטיניו חוגג 28. גיל שאמור להיות האופטימלי ביותר לשחקן כדי לפרוח קוטיניו חלם להגיע לברצלונה ובשביל זה היה מוכן אף לעשות את המוות למועדון בו פרח, אך כמו שלא פעם קורה, החלום הפך לסיוט. למרות ששותף לדאבל ועוד אליפות, הוא לא מצא את עצמו בקבוצה. למרות שכבש ובישל, לא הצליח להטביע את חותמו, ונפל בין הכסאות אצל מאמן שלא האמין בו, לא הציב בעמדה שנוחה לו ולא נתן לו את המושכות, למעשה גם לא יכל לתת.
    גם בבאיירן העונה, למרות שהוא בדרך לאליפות שלישית בקריירה ועוד עשוי לזכות בצ'מפיונס, הקבוצה רצה נהדר גם בלעדיו, הוא הפך למעשה לשחקן די שולי ואין כוונה לבאיירן לממש את האופציה עליו.
    באופן פרדוקסלי בזמן שארון תארים קבוצתיים שלו מתמלא, מניותיו מתרסקות. קשה עוד למצוא שחקן בטופ העולמי שנסוג כל כך בשנתיים וחצי האחרונות, גם בשמחת חיים, גם בכדורגל שהוא מציג ובכלל ברלוונטיות שלו.

אנשים יטענו בצדק שקוטיניו כנראה מסוגל לפרוח רק בתנאים מאוד מסוימים - מאמן מתאים שלא רק שיציב אותו במערך ספציפי, אלא גם יתן לו את המושכות, יתן למשחק לזרום דרכו, אך האם גם יש פה עניין של הליגה?
    האם קוטיניו צריך לחזור לאנגליה? באיזו קבוצה בכלל הוא יוכל להצליח? האם ניוקאסל אם תרכש בסופו של דבר על ידי הסעודים, צריכה להתחיל את בניית הפרויקט שלה סביבו?
    או שאולי זה רק שאלה של התאמה למאמן?

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  2. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

קוטיניו התאים לפרמיירליג ולליברפול של קלופ (וגם של רודג'רס ב14\13) כמו כפפה ליד. הוא נראה למראית עין כמו שחקן שירצה לשחק בקבוצה של פוזשן, בפועל מה שהוא עשה הכי טוב בליגה זה להפעיל שחקנים כמו מאנה, סלאח וסטארידג' בקבוצות ששיחקו ישיר ועם הרבה שטח לפניו.

אני חשבתי שיצליח בברצלונה הרבה יותר, יש לו סט יכולות מספיק רחב, אבל בברצלונה כמו בריאל מדריד יש תמיד גם גורמים אחרים שהולכים איתך או נגדך. לא יודע בדיוק מה הסיפור שלו שם, אבל אני עדיין לוקח אותו חזרה בשתי ידיים אם זה מתאפשר, ומקווה שהוא לא ינחת באיזה צ'לסי או סיטי.

oranfu ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  3. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחקן ענק.
    לטעמי היה השחקן הכי טוב שלנו כשעזב ויש מצב שגם הכי טוב בליגה.

ייתכן שצריך יחס אישי ממאמן? לא יודע. הצליח בקריירה רק תחת קלופ וזה מדאיג מבחינתו.
    אני לא רואה אותו בבאיירן אבל אם לא נלחמו כדי שיחתום אז מניח שלא הרשים.
    ברצלונה רק מחפשת לחלק אותו לאחרות.

בראש שלי זה אותו שחקן ענק שעזב אותנו ואני לא מצליח לדמיין תסריט שאם הוא חוזר לאנגליה הוא לא מפציץ.

הסתייגות אחת שיש לי לגביו, הוא די נופל בין עמדות. אתה לא רוצה אותו ממש קדמי כי הוא לא שחקן של מספרים של שחקן קדמי, אתה לא רוצה אותו במרכז השדה כי הוא פוגע לך באיזון התקפה-הגנה.
    שחקן מצוין וכו' אבל לא מושלם וזאת הסיבה.

4. alexshw Member

לא רק קלופ. הפריצה הייתה אצל רודג'רס. הוא הראשון שהפיק ממנו דברים גדולים באגף השמאלי.

oranfu אוהב/ת את זה.
  5. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

6. yakov_y YNWA

אצל רודג׳רס הוא שיחק במרכז השדה לצד ג׳רארד והנדרסון, אצל קלופ ב-2015 ו-2016 הוא שיחק באגף כי הסגל של קלופ היה מוגבל, מאנה בימין וקוטיניו שיחק בשמאל ועדיין היה מצוין.

הוא לא שחקן אגף קלאסי וזה בעייתי, המספרים זאת הבעיה שלו למרות שאני רואה בברצלונה/באיירן שיש לו, בליברפול היכולת הייתה גבוהה והמספרים סבבה.
    באמצע כמו שאמרו הוא הכי טוב אבל זאת בעיה בהגנה/התקפה (תלוי מי לצידו).

7. סמואל אטו Member

לא מבין למה אתה טוען שהמאמן לא האמין בו או לא נתן לו לשחק בעמדה שלו. ואלוורדה האמין מאוד בקוטיניו ונתן לו הרבה דקות משחק גם כשהיה לא טעם לזה.
    זה היה כישלון ידוע מראש. בארסה לא הייתה צריכה את קוטיניו ולא קנתה אותו בשביל האיכויות שיש לו, אלא בשביל האיכויות שהיא רצתה שיהיו לו. קנו שחקן בסגנון של מסי ורצו לעשות ממנו אינייסטה.
    לא הייתה לו בעיה להשתלב בליגה הספרדית או בסגנון של בארסה, כי כשמסי היה בחוץ בגלל פציעה קוטיניו פרח ונראה מצוין. הוא נכשל כי בבארסה הוא כינור שלישי למסי וסוארז, ואין לו את האיכויות להיות השחקן ש"משלים" אותם.

מה שהוא צריך/חייב כרגע זו קבוצה שתתן לו את המושכות בהתקפה ותלך איתו עד הסוף גם אם הוא יתחיל רע כי הוא במומנטום נוראי.
    לסטר, ניוקאסל או ארסנל נראות כמו התאמות טובות, אולי גם אברטון.

8. Clichy COYG

תיאורטית אני יכול להבין למה חשבו על קוטיניו כשחקן במשבצת של אינייסטה. מעבר לעובדה שמדובר באחד השחקנים הטובים באירופה באיום על השער מרחוק, בתחילת הדרך בליברפול הוא התאפיין הרבה יותר במסירות שלו מאשר ביכולת הכיבוש ואני חושב שזה קצת דעך כאשר הגיעו שחקנים שמאוד אוהבים את הכדור אצלם כמו מאנה, פירמינו וסלאח.

אני גם לא יודע בהכרח אם מעבר למועדון בדרג של ניוקאסל יעשה לו טוב. זה לא קל מנטלית לעשות את המעבר מלשחק בקבוצה גדולה עם כל המשתמע מכך (בעיקר בהקשר של איכות השחקנים סביבו) לבין ניוקאסל. אני יכול לראות סנריו שמעבר כזה מתחיל את הדעיכה שלו בקריירה לאיזו קבוצת MLS אחרי שנתיים. וגם אם יעשה שנתיים טובות הוא כבר יהיה בן 30 - לדעתי זה יהיה סימן שאלה עבור קבוצה גדולה לקחת אותו.

לטעמי הוא צריך לנסות וכן להשאר במועדון גדול, מקסימום לרדת טיפה ברמה (לצערי אנחנו כרגע עונים על ההגדרה הזאת).

9. alexshw Member

הכוונה שיהיה חלק מרכזי משדרוג הסגל של ניוקאסל עם הכסף שיהיה להם, אם וכאשר, לא שיהיה החיזוק היחיד לסגל הנוכחי.

10. סמואל אטו Member

אני לא רואה איזה מועדון גדול הולך עליו עכשיו, במיוחד עם הכושר שהוא נמצא בו.
    בארסה, ריאל ובאיירן זו פסילה ישירה.
    בסיטי, ליברפול, אינטר ויובה אין לו מקום בסגל.
    צ'לסי כבר סגרה עם 2 שחקנים שמשחקים על המשבצת שלו לעונה הבאה.
    פסז' היא תמיד קלף משוגע, אבל זה לא נתפס שהם יחפשו להחתים שחקן כזה כרגע.
    מי נשאר?

לטעמי הוא חייב ללכת למקום שהוא יוכל לשקם את הקריירה שלו במעט זמן שנשאר לו ברמות הגבוהות. בכל קבוצה גדולה הוא יצטרך להילחם על המקום שלו ולהתמודד עם הלחץ להצליח מהרגע הראשון ובכל שניה נתונה. מתכון ברור לאסון.

11. Clichy COYG

גם אם ניוקאסל יצאו במסע רכש זה עדיין לא מבטיח להם מקום בצמרת (לפחות לא יותר מקבוצות ששם כבר כמה שנים). אלו תהליכים שלוקחים זמן ועד שהם באמת יראו מזה פירות הוא יהיה לקראת פרישה.

@סמואל אטו
    אני חושב שגם קבוצות דרג ב' יהיו טובות עבורו - ארסנל, אתלטיקו, רומא, נאפולי, דורטמונד. אתה יודע מה? אפילו קבוצות בדרג קצת יותר נמוך כמו ולנסיה, לאציו או אברטון זה עוד איכשהו בסדר. אני פשוט חושב שניוקאסל עדיין לא נמצאים שם, גם אם יזרקו בקיץ 100 מיליון.

12. alexshw Member

אם יאשרו לבן סלמן לקחת את ניוקאסל הם בין רגע יהפכו לבעלי פוטנציאל תחרותי טוב יותר לכל הפחות מארסנל, רומא ונאפולי. לדעתי גם דורטמונד, שזה מועדון שרק מייצר אשליה של תחרותיות.
    להזכירך סילבה, טורה וקומפאני באו לקבוצה שלא הייתה באלופות ולא הייתה עדיין קרובה להיאבק על האליפות.

13. oranfu Member

קודם כל - החלום שלו על ברצלונה היה נכון לשעתו. לפני זה החלום שלו היה להיות אגדה בליברפול. כנער הוא התראיין וסיפר שהחלום שלו זה ריאל מדריד.
    אז לזיין במח על "החלום של ברצלונה" זה בשביל יחסי ציבור שיסבירו למה התנהג כמו שרמוטה קטנה ובוגדנית.

יש לו את האיכויות לשחק גם במקום אינייסטה למרות שזה לא תפקיד טבעי עבורו. טכניקה עילאית, משחק מצוין בשטח קטן והיכולת להשתחרר מלחץ במרכז מהטובות בעולם. גם יכולת מסירה אדירה עם ראיית משחק מצוינת ובניגוד לאינייסטה יש לו בעיטה מצוינת מרחוק.
    בניגוד לאינייסטה, שגדל על קידוש החזקת הכדור, הוא מחפש ליצור כל הזמן מצבים וזה אולי פחות מתאים למחליף של אינייסטה.

אני רואה מועדונים גדולים הולכים עליו כי הוא כבר לא יהיה יקר במיוחד, בוודאות אפשר לרכוש אותו והוא רק בן 28. אם הוא משחזר חצי מהיכולת שלו בליברפול הוא כבר אחד מהשחקנים הטובים בליגה.
    בסיטי אין מקום? דויד סילבה עוזב.
    יש לו מקום בכל קבוצה בליגה בוודאות, אולי למעט סיטי, ליברפול ויונייטד (שהחתימו בעיקרון את ברונו על העמדה הזאת).

לליברפול הוא לא יחזור, ההתנהלות שלו היתה ביזיונית ככל הנראה מאחורי הקלעים. אנחנו כבר יודעים שהוא עשה שביתה איטלקית בתקופה מאוד קריטית למועדון.

נערך לאחרונה ב: ‏12/6/20
  14. Clichy COYG

זה לא נכון. בסיטי ופסז' זרקו סכומי כסף אדירים כמעט מהרגע הראשון ועדיין לקח להם (יש שיגידו עד עכשיו) להכנס למועדון של הגדולות באמת.

15. alexshw Member

ברור שיקח זמן, אבל אפשר לראות את הכיוון. מה האמביציה שאתה רואה בארסנל, נאפולי ורומא? להשיג מקום בליגת האלופות.
    האמביציה של בן סלמן כנראה תהיה גבוהה בהרבה. זה מה שקובע בנוסף לצד העניין הכספי כמובן.

ספציפית ארסנל - מהחומר שקראתי אז המועדון לא נמצא בכלל בכיוון הנכון. העניין המקצועי משפיע כבר ברצינות על העניין הכלכלי. גם בתחום השיווק הם נשארים יותר ויותר מאחור. בינתיים מתקשה לראות כיוון כלשהו, התקווה היחידה שארטטה יתברר כמאמן מהדרג הכי בכיר ויעשה הרבה מיחסית מעט.