על עין פוזלת לשנייה...

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י xavi6, ‏23/6/09.

1. xavi6 Member

האופוריה אחרי, מכירים את ההרגשה, אני בטוח. כולנו מרגישים אותה כמעט בכל דבר. אחרי הפעם הראשונה שהשכנו בחורה, אחרי הפעם הראשונה שלקחנו אליפות בפרו וולושן, אחרי שסיימנו בית ספר, אחרי שסיימנו צבא, אחרי שהתחתנו, וגם אחרי שלקחנו איזה גביע עלוב בטורניר בית ספר. האופוריה היא אחת ההרגשות הנהדרות בחיים. עם זאת-היא גם אחת המסוכנות. בטח לבטח כשזה נוגע לכדורגל וספורט בפרט.
    "אימא מה יש לאכול?" "אני נראת לך תפריט? תפתח את המקרר, הכנתי כמה דברים" "לא ידעתי שלקנות אוכל מוכן מאיזה קייטרינג עלוב נקרא להכין כמה דברים, אבל אם את רוצה לקחת קרדיט על אוכל עלוב-תהני" "למה אתה כזה ממורמר?" "בואי נראה. אני מתגייס עוד חודש וחצי, אני מסיים ללמוד, אין כדורגל, כמעט הרסתי את האוטו, אחותי הקטנה בחו"ל כבר מעל חצי שנה ועכשיו אני מחליף חיתולים. שלא נדבר על ההורים הנחמדים שלי" "מה אתה רוצה מהחיים שלי עכשיו?" "שתוותרי לי על התאונה ושלא תכריחי אותי ללכת לאירוע המחורבן הזה" "אתה חייב לבוא. שרון עובדת, אבא לא מדבר איתו ורעות עם התינוק. אני לא רוצה ללכת ולהגיע לבד כאשר אחי עם כל המשפחה שלו. פשוט מאוד" פתאום זה עלה לי. "אימא, אולי די?" "מה די? זה כולה הקפה השלישי שלי מהבוקר..." "לא, לא הקפה. אולי די להיסתכל על אחרים כל הזמן? בסדר, את ניצחת. את הבאת את הנכד הראשון, את הראשונה שהיתחתנת, את הראשונה שסיימה תואר, את הראשונה שאחד מהילדים שלה הביאו ילדים. מה עוד את רוצה בשביל לשבת איתו באותו שולחן ולחייך עם תחושת ניצחון? למה כל דבר את חייבת לתכנן לפי ה"יריב" שלך, שזה למרבה הצער אחיך?" אחרי השאלה הזאת, אימא שלי שפכה את הקפה, היסתכלה על המקרר ואמרה "נקודה טובה" והלכה לחדר. אני המשכתי לערער בשאלה הזאת, וכמו תמיד-קישרתי אותה למצב של ברסה, וריאל. ובכלל.
    ברצלונה העונה סיימה כמו שאף אחד לא חלם, עם 3 תארים. האופוריה כבר פה, והיא משתלטת על ההנהלה ובעיקר על מי שמסביב. חייבים להיות עם היד על הדופק בכל מקום, ומצד שני לשדר שקט, אבל יותר מידי שקט. שקט כזה שלא קונים אף שחקן שצריכים ורק מתעסקים בהארכות חוזים. במהלך השנה דיברו על ריברי כמועמד בכיר לברסה, למען האמת-הוא השחקן היחיד שדיברו עליו עוד מינואר. אז כיצד מינואר, הוא כבר נראה כ"כ רחוק מלהיות בלאוגרנה, ומהצד השני דווקא שחקנים כמו זלטאן, מסצ'רנו ודויד וייה מקושרים לברסה ולא באמת מי שהמועדון צריך?

http://www.zix.co.il/images/506424436.Xxx
    יופי אמיתי. תסתכלו מה לכם יש...

אכן, יש דמיון רב בין השיחה שלי ושל אימא שלי, לבין המצב הנוכחי בעיתונים ובין ריאל-ברסה בכל הקשור לרכישות שחקנים. גם ריאל רוצה את וייה ומסצ'רנו, עם זאת-וייה כבר בשנה שעברה ירד מראשי ברצלונה, זלטאן ומסצ'רנו אף פעם לא היו שם. אז בכל זאת, איך זה שהם הגיעו? האם אנחנו באמת זקוקים להם? או שזה בפירוש בגלל העובדה שריאל הביע בהם עניין?
    אחת הסיבות לטריפל העונה היא לדעתי העובדה שברסה בקיץ דאגה קודם כל לעצמה בכל הקשור לרכשים. היא הוכיחה שלא צריך להיבנות לפי היריב שלך, אלא לפי מה שאתה צריך, וככה בונים סגל מנצח. ברסה קנתה שחקנים שהיא הייתה צריכה, לא שחקנים שהיא לא הייתה צריכה, בניגוד לשנים עברו. מיליטו נפצע, אז הביאו את קסרס. רונלדיניו ודקו עזבו? חלב וקייטה חתמו בשביל לשנות את האופי ולהחזיר את הרעב והקשיחות. זמברוטה הלך, אז אלבס הגיע כדי להיות האנטיתזה שלו. המחירים שלהם היו בשמיים, של כל אחד מהם, אבל כשרואים מה כל אחד נתן-הם בהחלט הישתלמו לנו. ראבאק, זה נתן לנו את כל התארים. ברסה קנתה את השחקנים האלה במחירים מוגזמים, אבל היא קנתה שחקנים שהיא הייתה צריכה. היא לא בהכרח רדפה אחרי שמות, כי עם כל הכבוד לחלב או לקייטה, הם לא ממש מסצ'רנו או רונלדו, וגם קסרס הוא לא אלביול. ברסה הלכה לשוק וקנתה את מה שהיא הייתה צריכה, בלי למצמץ לכיוון הסל של ריאל מדריד. למה לאפורטה לא עושה זאת העונה? מדוע כל שחקן שמקושר לריאל, מקושר גם אלינו, ולהפך? ברגע שרונלדו וקאקא חתמו אצל ריאל בסכומים מטורפים, כבר החלו דיבורים בנוגע לזלטאן וברסה ועל סכומים מטורפים. זה לא מצוץ מהאצבע, היה שם משהו. ללא ספק. ברגע שברצלונה ירדה מזלטאן-הוא גם הגיע למארקה, כשחקן שיכול להגיע לריאל. וייה בהתחלה היה מקושר לריאל בקיץ, והנה גם ברסה הצטרפה למירוץ. נשאלת השאלה-האם אנחנו צריכים את וייה? במידה ואטו נשאר, אז אין שום ספק שלא, אנחנו לא צריכים את וייה. אבל אטו כרגע בקבוצה, אז למה רודפים אחריו? הוא לא נחוץ לנו, חד וחלק. עכשיו הברווז הנוכחי הוא מסצ'רנו, שריאל רודפת אחריו, והנה גם ברסה מצטרפת למירוץ. האם באמת אנחנו צריכים את מסצ'רנו כשיש לנו את טורה ובוסקטס כקשרים אחוריים? שוב, אותה תשובה שלילית. לאפורטה טועה טעות חמורה כשהוא רודף אחרי שחקנים שהוא לא צריך במטרה לגרום לריאל לא לקנות אותם. לאפורטה מסתכל על הסל קניות של מדריד ולפי זה הוא מחשב את מי לקנות, וזאת הטעות מס' 1 שלו בעונת 09-10, והיא עוד לא התחילה. אפשר לראות את העניין הזה גם במקרים יותר פשוטים. לפי הפרסומים ואלדס דרש לפני מס' ימים העלאה בשכר ל9 מליון (הוא מכחיש, אבל עדיין, לצורך העניין), אותו סכום שקסיאס מקבל בריאל. במידה ובאמת ואלדס ביקש את הסכום הזה, זה לא מקרי שהוא ביקש דווקא את הסכום אותו קסיאס מקבל. גם הוא כמו לאפורטה, מסתכל על אחרים. הוא מדבר על הרכשים של ריאל כל הזמן, לא מספיק לתת את דעותיו ועם זאת מצהיר אחרי כל תקיפה "שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה בכסף שלו, אני לא מתנגד" לאפורטה בהחלט מתנגד לרף שריאל הציבה בכל הנוגע להעברות. אם הוא באמת היה חושב ככה, הוא לא היה מסתכל על ריאל. לאפורטה צריך להחתים את ריברי, את פליפה מלה קורוניה ואת דויד וייה במידה ואטו עוזב. בלי להיסתכל על ריאל ועל מה שהיא קונה או לא קונה, חד וחלק. להביא את מי שצריך.
    אז שוב נשאלת השאלה העיקרית שעליה אני רוצה לבסס את הדיון-האם זה נכון לקנות שחקנים לפי היריבה? האם זה מהלך חכם לבנות את הסגל של הקבוצה שלך ככה שהיא גם תחליש את היריבה וגם תיבנה בשביל לעצור אותה? או שאולי פשוט צריך לקנות את מה שבאמת צריך בלי להיסתכל על מה שהיריבות עושות כמו שלאפורטה עשה בקיץ האחרון? לטיפולכם...
    http://www.zix.co.il/images/959460555.Xxx
    ויקטור ואלדס. גם הוא מסתכל על הצ'ק של היריב.

נערך לאחרונה ב: ‏23/6/09
  2. אלי מתחן Member

במידה ורכישה יכולה לשנות את סדרי הכוחות לטובת היריבה, ויש בתקציב של קבוצה לבצע אותה אז יכול להיות שזה מה שהיא צריכה לעשות.
    דוד וייה לדעתי הוא אחד מהם. במידה והוא יעבור לברצלונה או ריאל הוא מאוד ישנה את המאזן בין המועדונים.

סמואל אטו ורונאלדיניו אלו 2 רכישות של ברצלונה שכבר היו בידיים של ריאל. אם ריאל הייתה חושבת עליהם לא רק במובן של הקבוצה אלא גם של היריבה כנראה שהיום שני המועדונים היו במקומות שונים לגמריי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/6/09
  3. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל אם אני יכול להחמיא לך על הכתיבה, נראה לי פעם ראשונה שאני קורא הודעה שלך כל כך מושקעת(אולי חוץ מדבר האוהדים בדיון ליגת האלופות השנה).

דבר שני יש לך פה נקודה חביבה, הקרב של 'למי יש גדול יותר' בין ברצלונה וריאל, אבל HERE'S THE POINT: הקיץ הזה עוד לא התחיל, כמו שאמרת בעצמך. כמו שמלר סיכם את הקיץ של ליברפול לפני כמה ימים ואמרתי שזה מוקדם מדי כך אני אגיד לך. זה שאתם מקושרים למסצ'ראנו(שהוא אגב רמה מעל טורה, אבל זה כבר ויכוח אחר), וייה וזלאטן זה לא אומר שום דבר לגבי כוונות המועדון. זה יכולות להיות גם פנטזיות של התקשורת שרוצה לעורר קצת עניין וזה יכולות להיות הדלפות מכוונות של סוכנים/הקבוצות עצמן כדי לסחוט יותר כסף מריאל מדריד או מברצלונה. הרי אם יש תחרות מהיריבה הגדולה, הכיס פתאום נראה עמוק יותר, לא?

עכשיו אני אתייחס נקודתית לקטלונים. ההנחה הרווחת היא שברצלונה לא צריכה להתחזק יותר מדי בקיץ הזה. אני מאוד נגד הדעה הזו, מסיבה פשוטה: אם יש אפשרות לשפר, אין סיבה שלא. וייה יותר טוב מאטו? יש הצעות כספיות גדולות מאוד על הקמרוני? ללכת על זה. מסצ'יותר טוב מטורה ויוסיף תחרות להרכב(זה לא בהכרח אומר עזיבה של טורה)? אם יש את התקציב, למה לא. בלי רענון בדמות שחקנים טובים לרוטציה קשה להמשיך ברמה גבוהה לאורך שנים. אני אישית חושב שאטו יותר מפינישר לא היה בברצלונה העונה כך שלהוציא אותו ולהכניס סקורר לא פחות גדול(בעצם, גדול יותר) לא יפגע יותר מדי בכימיה בין השחקנים על המגרש.
    ושוב, השחקנים האלה יכולים להיות מקושרים אלף ואחת פעמים לברצלונה(בטח בתקשורת הספרדית שאני מתחיל לפקפק בה יותר ויותר לאחרונה) וזה לא אומר כלום לגבי כוונות המועדון. תסמוך על פפ גוארדיולה, אם יש משהו שאני חושב שיש בו זה היכולת לא להיכנס למלחמות האלו עם מדריד ולהסתכל אך ורק על קבוצתו שלו ולא לקנות שחקן אם הוא באמת באמת לא נחוץ.

ובקשר לשאלה הגדולה שלך של הדיון הזה - צריך להשתפר אך ורק ע"פ מה שהקבוצה צריכה, אבל באותה מידה לפזול לעבר ליריבות על התואר כדי לא להשאר מאחור מבחינת איכות. אם יש לך קבוצה ברמה 1 ולקחת אליפות אבל הקבוצה היריבה משתדרגת לרמה 2 בקיץ שלאחר מכן(מצטער על הניסוח הטיפשי, לא מצאתי משהו טוב יותר) אתה צריך כן לחזק גם במקומות שפחות דרושים לחיזוק כדי לעמוד בקצב וברמה.

נערך לאחרונה ב: ‏23/6/09
  4. xavi6 Member

רק דבר אחד שבאמת מציק לי לגבי טורה vs מסצ'רנו ואחריו נסכים לא להסכים-טורה הוא הרבה יותר רב גוני ממסצ'ה, והוא הקשר האחורי שהכי מתאים לברסה מבחינת משחק כיום, יותר ממסצ'ה. מקווה שהבנת את עמדתי.

לגבי שאר דבריך-יש הדלפות מההנהלה שדווקא אברה ווייה כן מועמדים רציניים ושמו אותם בראש הקניות, כאשר פורלאהן שלישי. הרע במיעוטו. עושה רושם שהדרך של אטו סלולה אחוצה. אז לא סתם יש דיבורים, לא סתם לאפורטה נפגש על נשיא אינטר, ולא סתם ולנסיה כל שני וחמישי מודיע שוייה לא למכירה. וייה בעצמו אמר שהוא נמצא בלחץ מטורף, לדעתי זה הלחץ לבחור בין שתי הקבוצות האלה.
    אין ספק שכל העניין של "השחקן לא למכירה" של הנשיאים של ביירן (ריברי) ושל ולנסיה (פחחח, אתם במצב כלכלי כמו של קבוצה באפריקה) הוא נטו בשביל לעלות את המחיר של השחקנים שלהם, אחרי שראו שמנצ'סטר ומילאן קיבלו הון מריאל. ועם זאת, עדיין-למה דווקא אותם שחקנים מקושרים? אתה יכול להגיד "השחקן לא למכירה" ולסחוט עדיין המון כסף מקבוצה אחת, אתה לא צריך שגם היריבה שלה תצטרף לעסק.
    אחת הבעיות היא צ'יקי. צ'יקי הוא האחראי לרכשים, אף יותר מלאפורטה. צ'יקי הוא אף יותר האחראי ללא רכשים. מבין את כוונתי?

ללא ספק צריך תמיד לחזק את הקבוצה, אבל לחזק את הקבוצה במקומות שצריך. אנחנו לא צריכים את מסצ'ה, וגם לא צריכים כרגע את וייה או אברה במידה ואטו נשאר. שקודם כל יסגרו את הדברים עם אטו ואח"כ במידה והשחקן עוזב, שילכו חזק על וייה.

5. REAL MADRID Member

קשה לי להסכים עם כך שהקבוצות הולכות על שחקנים אשר מועמדים ליריבה.כל קבוצה עושה בסופו של דבר את השיקולים שלה, בגלל זה אם תראה למשל שבופון מועמד לברצלונה - לא נראה אותו מועמד לריאל שבוע לאחר מכן כיוון שריאל אינה זקוקה לחיזוק בעמדה הזו.

ריאל זקוקה לחלוץ עוד מהקיץ שעבר, בברצלונה החליטו שעדיף למכור את אטו היום מאשר להאריך לו את החוזה מאשר או שהוא יעזוב ללא תמורה בעוד שנה - לגיטימי. ברצלונה הציבה את זלאטן בראש סדר העדיפיות שלה אך כשהוא ירד מהפרק בשל מחירו היא עברה לאופצייה ב' - ויאה. אני משוכנע שגם לולא ההתעניינות של ריאל בויאה, ברצלונה הייתה מביעה בו עניין. ויאה כמו זלאטן כמו ריברי הוא שחקן גדול והגיוני שהוא נמצא גבוה בסדר העדיפויות של מועדון מסויים. השלושה נמצאים גם ברשימה של אנצ'לוטי בצ'לסי ושל פרגוסון ביונייטד.

לאחרונה אנחנו רואים שכמעט כל שחקן שמקושר לריאל מדריד, מקושר גם לצ'לסי. קאקה, צ'אבי אלונסו, מאייקון, דויד ויאה ופרנק ריברי הם דוגמאות לכך. האם אתה יכול לטעון שצ'לסי מתעניינת בכוונה באותם שחקנים שריאל מתעניינת בהם או להפך? לא.

ברור שיש פה משהו נוסף, מאז ומתמיד הקבוצות רכשו שחקנים גם אם לא התאימו להם במאת האחוזים (לפעמים כן ומאוד) רק על מנת שלא יגיעו ליריבה. המאבק בין ריאל לברצלונה על שחקנים גרם לריאל להוציא 15 מיליון יורו (אם אני זוכר נכון) על שחקן מיותר על דרנתה, רק על מנת שלא חס וחלילה יצליח בברצלונה. אלה הפקות לקחים לגיטימיות ממקרי רונאלדיניו ואטו.

הדוגמא המוצלחת ביותר למדיניות הרכש הזאת נעשתה בשנות השישים של המאה ה-20, אלפרדו די סטאפנו.

6. Ohad_Glr Member

די סטאפנו היה שם ידוע בכל העולם ונחשב כבר אז לשחקן אדיר. בנוסף לריאל וברסה גם קבוצות כמו יובנטוס רדפו אחריו (היא הקבוצה שההתאחדות הספרדית הציעה לשתי הקבוצות למכור אותו אליה) כך שהוא לא הדוגמה הכי טובה.

הוא מאוד מקביל לריברי. שחקן מעולה מהרמה הכי גבוהה שמשחק בעמדה ששתי הקבוצות צריכות. אפשר להגיד שריאל הציעה עליו כי ברסה מעוניינית בו או הפוך?

7. REAL MADRID Member

ויאה/זלאטן/ריברי הוא שם ידוע בכל העולם ונחשב לשחקן אדיר. בנוסף לריאל וברסה גם קבוצות כמו צ'לסי ומנצ'סטר יונייטד רדפו אחריו.

הטענות האלה רק מחזקות את מה שאני אומר. הוא דוגמא נהדרת לתחרות שיש בין הקבוצות על שחקנים ועל כך שלפעמים כל האמצעים כשרים.

8. Ohad_Glr Member

לפי מה שהבנתי הכוונה שלך הייתה שריאל מדריד החתימה את די סטאפנו רק בגלל שברסה הציעה עליו. אז אמרתי שהוא היה שם מוכר ולדעתי ריאל מדריד הייתה מציעה עליו גם אם ברצלונה לא הייתה מציעה.

אם לא זאת הייתה הכוונה שלך (ולפי התגובה שמעלי כנראה שלא) אז חלה כאן אי הבנה.

9. REAL MADRID Member

שמע, אפשר לכתוב סדרת ספרים על איך עבר די סטאפנו לריאל מדריד. מקורות מסויימים טוענים שלריאל מדריד לא היה מושג שברצלונה הגיע לסיכום עם השחקן ועם ריבר פלייט אך לא הצליחה להגיע להסכמה עם מועדונו הקולמביאני מיז'ונאריוס, יש לציין שהליגה הקולמביאנית לא הייתה 'חוקית' אך התאחדות הכדורגל הספרדית בכל זאת דרשה את הסכמתה של מיז'ונאריוס למהלך.

מכאן והלאה המצב רק מסתמך. חוקים שאסרו על החתמת זרים (יש טוענים שידו של פרנקו בדבר ושהחוק נועד להפעיל לחץ על ברצלונה) והצעות מגוחכות על משחק לסירוגין, שנתיים בברצלונה ושנתיים בריאל.

אי הבנה, http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

10. xavi6 Member

בופון לא היה מועמד לברצלונה ברצינות אף פעם. אף פעם. אולי טולדו, צ'ך, אבל בופון אף פעם. ונניח שכן-הוא לא היה מקושר וברסה לא חיזרה אחריו כמו שאנחנו עם ריברי. ובכלל, זה שוער, אל תשווה. אתם לא צריכים שוער גם עם אלוהים יוליד ילד (חוץ מישו כמובן) שיחליט להיות שוער.

עזוב את זה שאני מסכים שוייה הוא מתאים לכם-ריאל הביאה חלוץ, היא הביאה את הונטלאר ועכשיו נגרדו חוזר וכמובן סביולה וואן ניסטלרוי. היינו צריכים חלוץ בקיץ שעבר כי ואן סוס נפצע, אבל הונטלאר הגיע אז לא-אתם לא צריכים חלוץ. כל השחקנים שאמרתי הם אופציה לספסל, כי בהרכב ברור שהצמד שממשיך הוא היגוואין וראול.

קאקה היה מקושר לסיטי שהציעו עליו, פחות לצ'לסי. העניין הוא שלפני שריאל קפצה עליו-לא שמעת שהאבא אומר שהם הציעו עליו חוזה. כל שאר השמות רק מחזקים את מה שאמרתי-קבוצות בונות את הקבוצה שלהם בהתאם ליריבה. אני לא רוצה שתשלול את זה בהקשר ברסה-ריאל נטו, אלא בכלל בליגה הספרדית ובהקשר של שאר הקבוצות. אתה מתייחס יותר מידי לשמות עצמם של השחקנים ולא לעיקרון עצמו שאני רוצה לדון עליו-האם זה נכון לבנות קבוצה בכדי שתחליש את היריבה, או לבנות קבוצה אשר תהיה טובה? אלה שתי דברים שונים לגמרי.
    ולשאלתך-כן. לדעתי לפחות כן.

אלל תתחיל איתי. זאת מדיניות שיותר דומה למלחמת העולם השנייה עם היטלר.

11. REAL MADRID Member

כתבתי במפורש את צמד המילים 'אם' ו'למשל', כלומר - אני מעלה פה השארה, מה היה קורה אם.. נכון, ריאל לא צריכה שוער, וזה מראה לכך שמעל הכל עומד הצורך של הקבוצה. האם ליריבה יש השפעה על השחקנים שאתה רוכש? סביר להניח שכן, אבל היא משנית מול הצרכים החשובים של הקבוצה.

למה אתם ממשיכים לעלות את סוגיית החלוץ? הסברתי אותה 2000 פעם. לך תנבור בהיסטוריית ההודעות שלי ותמצא את התשובה והדעה שלי לסוגיית החלוץ. אין לי כוח לחזור עליה כל פעם מחדש. תתייחס לצורך של ריאל בחלוץ כאל עובדה..

היה לי איתך ויכוח על זה במסנג'ר. ההגדרה שלי ושלך ל'מקושר' שונות זו מזו. בפועל צ'לסי הצליחה להשאיר את כל אוהדי ריאל ערים כמה לילות בשל השמועות על לחץ של אנצ'לוטי ואברמוביץ' על אבא של קאקה.

ירדן, אתה חייב להבין ששני הדברים שאתה מגדיר כשונים לגמרי תלויים זה בזה. חוזק של קבוצה נמדד לפי איכות היריבות שלה. ריאל מדריד בנתה קבוצה שלקחה אליפות ב-2008, איך קרה שקבוצה כה חלשה זכתה באליפות? כי היריבות שלה וברצלונה במיוחד היו חלשות ממנה. קבוצות בונות עצמן במטרה להיות משפיק חזקות ולעמוד במטרות שלהן, בשביל לעשות זאת צריך שהשחקנים שלה לא יהיו פחות טוב משל היריבה, האם זה אומר שצריך להחזיק בסגל אחד את קסיאס, בופון וצ'ך? ממש לא.

אתה טוען שצ'לסי וריאל מדריד 'נלחמות' בכוונה על שחקנים? יכול להיות. אך אם זה אכן כך, אז מה ההבדל בין ריאל-צ'לסי לבין ריאל-ברצלונה. למה אתה כותב את כל הדיון הזה בין ריאל וברצלונה ולא בין צ'לסי-ריאל?. קבוצות לא יכולות להישאר אדישות להתחזקות של היריבות שלהן.. אז למה גם ריאל וגם ברצלונה רוצות את זלאטן? מאותה סיבה שצ'לסי עשויה לרצות אותו, הוא חלוץ נהדר. מלבד מקרה ויאה שלפי דעתי ברצלונה נכנסה פה בכוונה על מנת להרוס לריאל את המו"מ, הקבוצות שואפות לטוב ביותר, ואם שחקן X הוא הטוב והריאלי ביותר להגיע - אז סביר מאוד שכמה וכמה קבוצות (אפילו יריבות כמו ריאל וברצלונה) ילחמו עליו.

תן לי הוכחות. לפי מה שאני יודע ריאל מדריד זכתה בשירותיו של די סטאפנו לאחר שברצלונה החליטה לוותר עליו. אין פה קשר (לפחות בצורה ישירה) למשטרו של פרנקו.

נערך לאחרונה ב: ‏24/6/09
  12. xavi6 Member

אתה מתיחס לעמדת השוער, אם תתיחס לעמדות אחרות אז הצרכים החשובים של הקבוצה לא מעל המטרה להחליש את היריבה.

אבל מבחינתי זאת לא עובדה. שוב-מדוע ריאל צריכה חלוץ?

על פי מה אתה קובע שריאל הייתה חלשה? כי היא נפלה בשמינית גמר? אז? ברצלונה הגיע לחצי גמר שנה שעברה, זה הופך אותה לשווה למנצ'סטר? או יותר טובה מריאל? כי ראינו שזה לא נכון, ועובדה ששחקני ברצלונה מחאו כפיים לשחקני ריאל. אז אתם לא הייתם קבוצה חלשה, הייתם אולי קבוצה פחות טובה משנים עברו, אבל לא חלשה. ממה שאני ראיתי, זאת הייתה קבוצה עם אופי מדהים, שנלחמת על כל כדור ועם ווינריות מטורפת, רק שלא התגלתה בליגת האלופות. זה עדיין לא הופך אותה לחלשה. ושוב, אתה שוב פעם בורח לעמדת השוער. קבוצות בונות את עצמם לפי כמה דברים, וזה מטרת הדיון-האם זה נכון לבנות את עצמן לפי היריבות או לפי הצרכים שלהם. יש קבוצות כמו צ'לסי שיקנו גם ז'יריקוב כשיש להם את איבנוביץ' שיכול לשחק בעמדת המגן הימני אם אינני טועה ובוסינגווה, ויקנו עוד ועוד חלוצים בלי צורך אמיתי בהם. צ'לסי עושה זאת כבר כמה שנים.
    ושוב-זאת מטרת הדיון, אתה טוען שלא צריך לקנות שחקנים מסוימים בשביל להחליש את היריבה? או.קי, לא חלקתי על זה.

סתם כי אני רוצה להדגיש יותר את המצב פה עם ריברי מסצ'רנו ווייה.

השאלה היא הצורך. כל עוד דרוגבה והנלקה בצ'לסי, אין צורך לזלטאן שם. כל עוד יש לכם את ראול היגוואין והונטלאר ונגרדו, אין צורך בזלטאן. כל עוד לנו יש את אטו הנרי מסי ובויאן, אין לנו צורך בזלטאן.

ולמה לנו לוותר עליו? אנשי ברצלונה בעצמם אומרים שהוא פשוט נלקח מהם אחרי איומים, אחרת לא היו מגיעים בכלל לפשרות של משחק משחק או חצי עונה חצי עונה. די סטפאנו כבר היה של ברצלונה, היה סיכום עם ריבר פלייט והקבוצה מקולומביה, ולאחר איומים רבים על קארטו, שלדעתי היה הנשיא של ברצלונה בזמנו, אבל הוא היה האחראי על הרכישה, הוא פשוט לא לקח את השחקן. תהיה בטוח שזה לא בגלל שהוא לא רצה אותו. ההתאחדות הספרדית (שכמובן נשלטה ע"י השלטון) הציגה חוק חדש שאומר שאסור לקנות שחקנים זרים, מה שגרם להם לתת הצעה לשתי המועדונים שרדפו אחריו-שדי סטפאנו ישחק עונה בריאל, עונה בברסה, עונה בריאל ואז שוב עונה בברסה במשך 4 שנים. אי לכך, הגיעו האיומים על חייו של קארטו (להזכירכם, הנשיא של ריאל בזמנו היה ברנבאו בעצמו, שנלחם בשביל ספרד בקטלוניה, ולאחר המלחמה איכשהו הוא הגיע להיות הנשיא של ריאל. שונא קטלוניה מובהק) לוותר על די סטפאנו, ודי סטפנו עבר לריאל.

הדבר הזה ברור יותר מזה שגרנט הגיע לאמן את צ'לסי כי הוא חבר של אברמוביץ'. גם את זה אי אפשר להוכיח ועדיין 99% בטוחים שזאת הסיבה היחידה שגרנט הגיע לאמן בצ'לסי...

בכל אופן, לא על די סטפאנו הדיון ואתה כל פעם לוקח אותו למקומות אחרים. או שתגבש דעה האם קבוצה צריכה להיבנות על מנת להחליש את היריבה ולמנוע ממנה לקנות שחקנים שהם צריכים, או שהיא צריכה לא להסתכל על הרכשים של היריבה ולשפר\לבנות לפי הצרכים שלה נטו, או שפשוט אל תגיב. אתה לוקח את זה לכיוונים אחרים לגמרי עד לסוגיית שוערים ודי סטפאנו...

נערך לאחרונה ב: ‏28/6/09
  13. REAL MADRID Member

למה ריאל מדריד השקיעה את 80 מיליון ליש"ט בהבאת רונאלדו ולא עשתה זאת עם ריברי? ברור לכולנו שתמורת הסכום הנכון באיירן מינכן תמכור את ריברי, והוא הרי מועמד גם לברצלונה, זה למה ריאל השקיעה את מירב הכסף ברונאלדו ולא בריברי. או למה ריאל רכשה את קאקה ולא את פברגאס?. עד כה ריאל מדריד רכשה שחקן לפי הצורך. ישנו צורך בווינגר (רונאלדו), ישנו צורך בקשר התקפי (קאקה), ישנו צורך בבלם (אלביול). והצרכים עדיין לא נגמרו, ריאל מדריד זקוקה גם לחלוץ - ויאה הוא האופציה הטובה והריאלית ביותר וטבעי שנעשו מאמצים להביאו.

הסברתי זאת מספיק פעמים בדיון של ריאל מדריד.

אני קובע את זה שריאל הייתה חלשה כי מלבד המשחקים נגד ברצלונה (תסכים איתי שהם מיוחדים גם היא שתי הקבוצות מגיעות מהמקומות ה-19 וה-20 בליגה כשהקבוצות מלאות בשחקנים שנכשלו במבחנים להפועל ומכבי ת"א) ריאל מדריד לא ניצחה אף יריבה משמעותית. הדחה מול רומא (שבשנים האחרונות לא שווה כלום בזירה האירופאית וגם באיטלקית בקושי), את פאקינג לאציו בקושי עברנו בשלב הבתים. ביחס למה שאני מצפה לראות מריאל מדריד - זאת קבוצה חלשה. האופי היה נהדר, הידיעה שפיגור זה דבר מחיק בריאל מדריד זה פשוט נפלא, אין ספק, אבל אופי יכול להיות גם למכבי קריית-ים - האם זה אומר שהם קבוצה חזקה?. לקחתי את השמות של השוערים בתור דוגמא, אתה רוצה שמות אחרים? לא מחזיקים את זלאטן, טורס, ויאה, דרוגבה, אטו והיגוואין בסגל אחד. אני לא מעוניין להתייחס לצ'לסי, לא מכיר את הסגל מספיק טוב.

מה שאני טוען שהיכולת לקנות שחקנים ולהחליש את היריבה היא יכולת שצריך לממש אותה רק אם היא עולה בקנה אחד עם הצורך של הקבוצה. אם לקבוצה יש את טורס וזלאטן בחוד, והיריבה שלה מתעניינת בויאה - האם זה אומר שהיא צריכה לנסות להביא את את ויאה? לא. אם לקבוצה יש את פאובר וגודיונסן בקישור והיריבה מתעניינת בארשבין - האם זה אומר שהיא צריכה לנסות להביא את ארשבין? כן.

אני טוען שהקבוצות רוצות את השחקנים בשל כך שהשחקנים עצמם הם נהדרים ולא עקב ההתעניינות של היריבה בהם. מבחינתי טבעי שגם ריאל וגם ברצלונה ינסו להביא את ריברי ואת ויאה. מסצ'ראנו לא קשור. אני משוכנע שהפרסומים הגיעו על מנת לקדם את המו"מ עם טורה/לקדם את המו"מ של ליברפול עם הארגנטינאי על הארכת חוזה. ריאל למרות שהוזכרה פעם אחת באיזה כתבה לא אמינה במיוחד - אף פעם לא הייתה חלק בסיפור הזה.

אוקיי. אז פה אנחנו חלוקים בהגדרה של הצורך. מבחינתי לריאל מדריד יש צורך ברכישת חלוץ כמו זלאטן או ויאה, מבחינתך לא. את הצורך הזה הסברתי בדיון של ריאל מדריד מספיק פעמים.

לפי מה שידוע לי הסיכום שלכם היה עם ריבר והשחקן בלבד. פיפא הכירה בסיכום הזה אך ההתאחדות הספרדית (בצעד לגיטימי) דרשה את ההסכמה של המועדון הקולומביאני. אבל כמו שאמרת, די סטאפנו זה לא הנושא פה, זה דיון לפעם אחרת.

הדעה שלי כבר גובשה. אתה פשוט מסרב לקרוא אותה. כמו שכתבתי קודם: מה שאני טוען שהיכולת לקנות שחקנים ולהחליש את היריבה היא יכולת שצריך לממש אותה רק אם היא עולה בקנה אחד עם הצורך של הקבוצה. אם לקבוצה יש את טורס וזלאטן בחוד, והיריבה שלה מתעניינת בויאה - האם זה אומר שהיא צריכה לנסות להביא את את ויאה? לא. אם לקבוצה יש את פאובר וגודיונסן בקישור והיריבה מתעניינת בארשבין - האם זה אומר שהיא צריכה לנסות להביא את ארשבין? כן.

14. אלי מתחן Member

היום ראינו את הדוגמא הכי טובה להמחשת הנושא.
    גם אם יתברר בסוף שבנזמה שחקן טוב יותר מוייה, בכל מקרה ההבאה שלו רק מחלישה את ריאל באופן יחסי.
    אם ריאל הייתה מביאה את דוד וייה כנראה שברצלונה לא הייתה הולכת על בנזמה, אבל על דוד וייה היא תלך כנראה עכשיו שהוא לא יגיע לריאל.

15. Ohad_Glr Member

ירדן, הכל שאלה של כסף. אם קבוצה מוכנה להשקיע סכומים שיהפכו את התקציב שלה לענק לעומת התקציב של השאר אז שתשקיע את העודף ב"למנוע" שחקנים מהיריבות. אם לא, כדאי קודם כול להתחזק לפי צרכי הקבוצה שלך בלבד (למרות שאם צרכי הקבוצה מתאחדים עם מניעת רצון היריבה זה אפילו יותר טוב).
    אני חושב שהדוגמה הכי טובה למדיניות הרכש הזאת נגד היריבות נמצאת ממש מתחת לאף שלנו, בתל אביב (מכבי בכדורסל). העליונות התקציבית שלהם (ביחס לקבוצות הישראליות, לא האירופאיות) מאפשרת להם להחזיק בדרור חגג' ויניב גרין כקישוטים על הספסל (וזה עוד בלי להזיכר למשל את הזרים- סימונס וויליאמס). אז ברגע שיש לך את היכולת הכספית לעשות אתה זה בלי לפגוע במטרות הקבוצה- זה יכול רק לעזור. הרי את התוצאה של מדיניות רכש כזאת אנחנו רואים ממש מולנו- שליטה מלאה במפעלים המקומיים וביטול כל תחרות אמיתית.