עירוני ק"ש עונת 08/09: חוזרים ללאומית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י כחול מהצפון, ‏8/7/08.

1. כחול מהצפון Member

עירוני קריית שמונה עונת 2008/2009
    http://i28.tinypic.com/ioktuv.Xxx
    קריית שמונה פותחת עונה שנייה בליגת העל לאחר עונה ראשונה חלומית בליגת העל שהייתה לעונה היסטורית עבור הקבוצה הצפונית שסיימה את העונה במקום השלישי וקיבלה את הכרטיס המכובד לגביע אופ"א.

לאחר שרן בן שמעון הלך למשרה הנכספת במכבי תל אביב ביצע הבעלים איזי שירצקי מהלך מפתיע כשמינה את מישל דיין למאמן הקבוצה.

http://i31.tinypic.com/2a8gpb8.Xxx
    עונה ראשונה בליגת העל, מישל דיין.

הקבוצה פתחה את האימונים לפני שבועיים כשאין שינויים גדולים בסגל של העונה שעברה. לאימון הפתיחה הגיעו כ-50 אוהדים שקיבלו את השחקנים בפרחים ונשאו דברים בפני השחקנים והצוות המקצועי והניהולי.

העברות

הגיעו:

אגודה קאובינה- בעונה שעברה מישל דיין הביא אותו לבני לוד אך לא הספיק להנות מביצועיו. העונה מישל דיין הקפיץ את החלוץ הגנאי כיתה ועלה אותו לליגת העל לאחר חצי עונה מצוינת בלאומית שכללה תשעה שערים ב-18 משחקים. אגודה מצטרף לחוד שכולל את יובל אבידור המהיר ואת עומר פרץ הכישרוני.

http://i27.tinypic.com/72art4.Xxx
    עלה כיתה, אגודה קאובינה.

עומר פרץ- לאחר שהגיע משטרסבורג נתן עונה אחת ראויה בהפועל תל אביב אך גם העונה הזאת נשכחה לאחר שנה לא טובה לאחר מכן ועוד עונה שכללה פציעות רבות.
    בעונה שעברה רן בן שמעון מאד רצה אותו בקריית שמונה אך מכבי תל אביב לא שיחררה אותו והשנה לאחר מו"מ ארוך רכש חתם עומר פרץ לשנתיים בקבוצה הצפונית.
    "קריית שמונה זה מקום נפלא לשחק בו כדורגל" כך טען עומר פרץ לראיון באתר הרשמי של הקבוצה.

יוסי בצלאל- השוער שזכור לאוהדי קריית שמונה בעיקר מעונת 2003/04 לאחר שמנע במו ידיו את העלייה לליגת העל הגיע לקבוצה לפני שנתיים ופיצה את האוהדים לאחר עלייה היסטורית לליגת העל. השוער אומנם לא המשיך בקבוצה ועבר לאח"י נצרת מהלאומית אך המשיך לגור בקריית שמונה והשנה חזר גם לקבוצה העירונית לאחר עונה טובה בלאומית.
    בצלאל אמור ככול הנראה לשמש כשוער מחליף לדני עמוס הצעיר שאמור לקבל את המפתחות לאחר שהוכיח את עצמו במשחקים שהחליף את שביט אלימלך.

עזבו:

פיטר אופריקוייה- הכובש הצעיר בתולדות ליגת האלופות היה העונה לשחקן היקר בקריית שמונה אך לא הצליח להרשים וכבש שלושה שערים שמתוכם אחד בגביע.

עמנואל אמנגואה- הגיע לקריית שמונה לאחר שירד ליגה במדי הפועל אשקלון. נתן חצי עונה פנטסטית אך לחצי העונה השנייה פשוט נשאר בבית וברוב המשחקים פשוט הוא נשאר על הספסל.

ויהאם עמשה- שחקן הבית הכישרוני נתן עונה חלשה למדיי והעדיף להשתקם בליגה הלאומית במדי אח"י נצרת.

שביט אלימלך- לאחר עונה בינונית בקריה דווקא רצו מאד שהשוער הותיק ימשיך ואף ישמש כחונך לשוער דני עמוס אך שביט התגעגע למרכז ודחה הצעה לסיים את הקרירה בצפון.

מה יהיה העונה?
    הגדלת הליגה נתנה לקבוצה תווך נשימה והקבוצה תסתמך העונה בעיקר על השחקנים מהעונה שעברה תוך כדי שינויים קטנים.

http://i29.tinypic.com/10wk4ma.Xxx

הקבוצה תפתח את העונה כבר בסוף השבוע הבא כשתפגוש את מוגרן ממונטנגרו בסיבוב הראשון של גביע אופ"א. הקבוצה לקחה את המפעל ברצינות ופתחה את האימונים מוקדם וכעת הקבוצה נמצאת בעיצומו של המחנה האימונים.

במהלך מחנה האימונים יבחנו בקבוצה מספר זרים שכרגע יש שני שמות , הקשר השמאלי פול אדו והחלוץ הברזילאי מייקל קאריובה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/7/08
  2. תומר22 Member

לקראת סוף העונה הקודמת, כשהודיעו שמישל דיין יהיה המאמן החדש של ק"ש, אמרתי שאפשר לסמן יורדת אחת כי יש כאן הליכה רצינית אחורה. מאז, הודות ל"ממציא" אבי לוזון, כבר הבנו שמבנה הליגה הולך להשתנות וכך יש לק"ש סיכוי קצת יותר טוב. אני מאוד מקווה לטעות בהערכה שלי לגבי התפקוד של מישל דיין כמאמן בליגת על, בעיקר כי יש לי הרבה סימפטיה לאיזי שרצקי ואני חושב שקבוצה כמו קריית שמונה נחוצה מאוד בליגת העל.

הבעיה העיקרית שנראית לעין בסגל הזה היא בשער. יוסי בצלאל, עם כל הכבוד לכל ההכתרות של "השוער הטוב ביותר בליגה השנייה" שייחסו לו, הוא שוער שמועד לפורענות ויש לו בעיה קשה ביציאה לכדורי גובה. כמו כן, ראיתי אותו יותר מדי פעמים משמיט כדורים פשוטים. דני עמוס שוער צעיר ומוכשר, אבל אני לא חושב שהוא בשל עדיין להחזיק עונה שלמה כשוער מוביל. ראינו ממנו בעונה שעברה גם טעויות ילדותיות לצד הצלות מבריקות. כפ"ס והרצליה נפלו בעיקר בגלל זה במחזורי הסיום של העונה הקודמת. חבל שזה יקרה גם כאן.

3. Dimitar Berbatov Member

כחול מהצפון, ירו בלו נשאר בקרית שמונה לעוד עונה או שהוא חוזר לחיפה?

4. אוליבר קאן Member

לדעתי להביא את מישל דיין לקרית שמונה זו טעות ענקית כמעט בכל הקדניציות שלו בכל קבוצה הוא סיים בתחתית לפחות העונה הם לא ירדו רק בגלל השינוי הצפוי בעונת 2009/2010 בעונה הזאת הם צריכים לבנות אל צעירים,שנים-שלושה זרים טובים וגיא צרפתי שללא ספק יהיה שחקן המפתח בקבוצה

בנוגע לגביע אופ"א הולך להיות קשה לקרית שמונה אבל בתור ישראלי אני מקווה שהם יעלו

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ירו בלו נדמה לי ממשיך לעוד עונה בקרית שמונה, לא שמעתי על דיבורים שהוא חוזר לחיפה.

מבחן רציני מצפה למישל דיין, לקבוצות חדשות בליגת העל תמיד יש את תסמונת העונה השנייה, נותנים עונה ראשונה מכובדת ואז חוזרים למימדים הטבעיים, ואת זה יצטרך למנוע מישל דיין. אני לא כל כך מעריך את מישל דיין בתור מאמן, עד כה קריירת האימון שלו לא מלאה בכישלונות מהדהדים אבל לפי מה שעשה בהפועל ירושלים ובבני לוד אין מה להתלהב ממנו והמינוי הזה של שרצקי מאוד מוזר ותמוה. מישל דיין כאן כדי להוכיח שהוא מאמן ראוי לליגת העל, נקודת הפתיחה שלו אומרת שאין הרבה שמאמינים בו.
    המבנה החדש של הליגה כמובן נותן לקרית שמונה הרבה מאוד אוויר לנשימה , תהיה רק יורדת אחת בתום העונה הסדירה, ובליגה שיש את הכח רמת גן שנראית חלשה מכולם, קרית שמונה יכולה להיות טיפה רגועה. עדיין יש שם בסיס טוב, סואן וצרפתי הם המפתחות בעיניי, הקבוצה תיראה איך שהם יראו.

6. אוליבר קאן Member

אלירן אפללו (18) שוער הנוער של הפועל רעננה חתם בקבוצה וישמש כשוער שלישי בבוגרים ושוער ראשון בנוער

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא גוזר את דינה של הקבוצה רק כי למאמן שלה קוראים מישל דיין. עד היום לא יצא לי ממש להכיר אותו והעונה תהיה לי הזדמנות טובה. השלד העיקרי מהעונה שעברה נשמר ואני חושב שזה ישחק לזכותה של הכחולה מהצפון. הגנתם היציבה, בנוסף למרכז השדה החזק והחוד המהיר, ישמרו לדעתי את הקבוצה בחלק העליון של הטבלה גם השנה. יכולת טובה של גיא צרפתי תבטיח שזה יהיה בנוסף לכדורגל התקפי ומהנה.

8. Raulito Madridista

האמת שאני גם לא מתלהב ממישל דיין, לא מובן לי למה דווקא הוא זה שאמור להמשיך את העבודה המצויינת של רן בן-שמעון. למקום השלישי ק"ש לא תגיע ואני לא בטוח שהיא תסיימנה בין שש הראשונות, אבל אני בטוח שהיא תיהיה רחוק ממאבקי התחתית. בניגוד לסכנין למשל, ק"ש שמרה על השחקנים שהביאו אותה להישגים, הסגל שלה לא רע בכלל. מעבר למרכז השדה המצויין(המהלך המנצח של ק"ש הייתה השארתו של צרפתי), לקבוצה יש חוד מצויין למרות פציעתו של בלו. אבידור בעונה הראשונה שלו בליגת העל היה פנטסטי. אף שחקן בארץ לא הצליח להשיג אותו, הוא גם טכני מאוד. אם הוא יישפר את ניצול המצבים היום בו יהיה בקבוצות הגדולות באמת ממש לא רחוק.
    מה שאיחד בשנה שעברה את ק"ש זו הקבוצתיות, הרוח, האווירה ועוד, וזה יעזור להם גם בעונה הנוכחית. בניגוד לסכנין, שם היו 'כוכבים', אחרי השחקנים של ק"ש כמעט ולא חיזרו בקיץ הנוכחי.
    חבל מאוד שויעהאם עמאשה עזב, הוא נחשב בעבר לפוטנציאל גדול, פעם אפילו כמעט סגר בהפועל. אצל בן-שמעון משום מה הוא פחות שיחק. אני מאחל לו בהצלחה.
    קשה לי להאמין שדווקא כאן בק"ש עומר פרץ ייפרח. הוא יישתגע מהעובדה שאין קהל, הסיקור התקשורתי נמוך יותר ובקיצור, הוא אוהב את הבלאגנים, אני ממש לא התרשמתי ממה שהוא אמר לעיתון. עוד מעט יימאס לו. הוא שחקן מוכשר אבל טיפש.

בקשר לשוערים, גם אם לק"ש לא יהיה שוער שמביא נקודות, זה לא מה שיוריד את הקבוצה ליגה. כפר-סבא והרצליה אומנם לא החזיקו את השוערים הטובים בארץ, אבל הסיבה האמיתית לירידה של השתיים הייתה העובדה שמרכז ההגנה היה עלוב. סואן וצרפתי, בייחד עם החלק האחורי שבו לא התבצעו שום שינויים, יימנעו את הסכנות על השער.

נערך לאחרונה ב: ‏9/7/08
  9. שגיא Guest

ירו בלו אמור להישאר. בסוף העונה הוא נפצע, מה שדי מנע ממנו את החזרה למכבי חיפה, אחרת אני חושב שמכבי חיפה היו מחזירים אותו. אם יחזור מחושל מהפציעה, הרי שקריית שמונה תרוויח אותו בגדול.

אני לא רואה את קריית שמונה מצליחה לייצב את זה יותר מידי. יש לה קבוצה לא רעה, אבל לא מספיק טובה והעונה האחרונה הייתה כנראה הבלחה חד פעמית. שיתכוננו למאבקי תחתית.

10. Joni Member

אגב, זו לא עונתו הראשונה של דיין בליגת העל (הכוונה כמאמן)
    ראה ערך עונת 1999/2000

נערך לאחרונה ב: ‏9/7/08
  11. כחול מהצפון Member

הוא אימן בליגת העל?

לגבי ירו בלו אז ככה הוא נשאר וקבוצה מקווים לתסריט אופטימי שהוא יחלים כבר בחודש אוקטובר.
    בינתים יש חלוץ ברזילאי במבחנים.

גואל צ'רסוואה לא הגיע עדין למחנה האימונים ולא ישחק בסיבוב הראשון של גביע אופ"א בגלל שלא ערך בדיקות רפואיות..

12. Jack Wilshere Member

בעונה שעברה הייתה למישל דיין הזכות להתחנך אצל הגדול מכולם, ארסן ונגר. כל מה שנוגע בונגר - הופך לזהב. לכן, אני מאמין שגם מישל דיין הפך לזהב, ואת התוצאות אנחנו נראה בעונה הקרובה. :aaa031:

13. Joni Member

כן, מישל אימן בליגת העל את הפועל ירושלים. סתם לדוגמה ראה את זה.
    מישל היה עוזר מאמן של יוסי מזרחי שתי עונות, בעונה שלאחר מכן אימן את הפועל ירושלים שירדה בתום העונה לליגה השניה. אני לא אתחיל לחפור על המצב של הפועל ירושלים, אבל בקטנה אני אגיד שמאוד קשה להצליח בקבוצה הזאת, וזה יהיה לא נכון לשפוט אותו ביחס לקבוצות שהוא אימן בהם עד היום.
    איזי שירצקי נותן למישל את הכלים להצליח ואני גם מאוד מקווה ומאמין שהוא יצליח. בכל אופן, מישל בא בזמן לא טוב, כאשר קריית-שמונה רשמה בעונה שעברה את ההישג הכי גדול שהיה ואולי גם יהיה לה אי פעם, כך שיהיה לו בכל מקרה קשה להשתדרג מהעונה שעברה. קריית שמונה היא קבוצה שצריכה לשאוף למקומות 4-9, אני מאמין שהוא מסוגל ויעשה את זה. בוא נאמר בכנות לקריית שמונה הייתה עונה פנטסטית הרבה בזכות החלשות ברורה של התל-אביביות וחיפה, לטעמי זה מצב נדיר שלא יחזור על עצמו.

14. כחול מהצפון Member

ממנו אני הבנתי שזו עונה ראשונה.

15. אוליבר קאן Member