עוד רצח בבי"ס בארה"ב

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Hammers Fan, ‏22/3/05.

1. Hammers Fan Member

http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/americas/4370617.stm

עוד סיפור של נער מדוכא שהחליט לבצע רצח המוני בבית הספר שלו, עוד הוכחה שהחברה האמריקנית לא לומדת מטעויות ושמסקות אסון קולומביין לא עברו שום יישום...

האמת, שלא אכפת לי שהם ירקבו, אלו התוצאות האיומות של החברה האלימה שנוצרה על ידי האמריקאים במשך שנים. הפחד שלי הוא שהזרם המדאיג של האמריקניזציה בארץ (שבעיקר תופס בצדדים השליליים של התופעה) יגרור מקרים כאלו גם כאן. לצערי, כבר ממש לא קשה לי לדמיין מצב שבו ילד ישראלי מבריח את הקלצ' של אחיו מהצבא לבית הספר ועושה משהו דומה, כתוצאה ישירה מהשפעת הקולנוע, אינטרנט, משחקי מחשב, מוזיקה מחתרתית ושאר החשיפה שלנו לתרבות המסריחה בארה"ב...

2. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל, נושא חשוב ביותר, ומדאיג מאוד.
    דבר שני, אני יודע שיהיה מפגר להגיד "לנו זה לא יקרה", אבל החברה שלנו עדיין לא מתקרבת לחברה האמריקאית מהבחינה שבה נער מדוכא יהיה מסוגל ללכת לבית ספר ולירות בכולם. אולי כי אצלנו ראו בטלויזיה מה זה פיגועי ירי ופיגועי התאבדות ויש להם טראומות מדברים בסגנון, אולי כי בכניסה לבית ספר יש מאבטחים, אולי כי עדיין נשארה טיפה של שכל במוחות הדלילים (ולצערי אני מבדיל טבח באוטומטי מדקירה בסכין), אולי כי אצלנו לא לוקחים שום דבר לקיצוניות כמו שם בארץ האפשרויות, אולי כי שם הרבה יותר קל להשיג תחמושת ונשק.

בנימה הומוריסטית (זה דורש)- אני מסיים בית ספר עוד כמה שבועות, מ'כפת לי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

3. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

סה"כ שמעתי שלילד היו חיים זבל ושכולם בביתספר גם עשו לו תמוות, מה הפלא..

תרבות מסריחה של ארה"ב? למה אתה היית מעדיף לשבת עכשיו ולחמם איזה גפילטע פיש על הפרימוס תוצרת יפו שלך?

4. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

הרבה סיבות אפשר לראות בסרט (המומלץ) "באולינג לקולומביין" של מייקל מור. אני האחרון שאבוא ואכתיר את מור כמשיח, אבל כמו כל אחד שיורה לכל מקום הוא גם לפעמים פוגע.
    הקלות והנגישות העצומה לנשק היא לדעתי הגורם מספר אחד לאירועים כאלה. אני לא אומר כלום על החברה האמריקאית שקפיטליסטית בכל מסגרת ומעודדת תחרות אינסופית בכל תחום גם על חשבון חופש מחייה, זה לדעתי לא הכי קשור פה למרות שכשאתה יוצא מהמסגרת האמריקאית הקיטשית והשבלונית אתה מרגיש זר, זה מה שכנראה קרה לבחור הזה.

5. Hammers Fan Member

מילא חברה קפיטליסטית שמעודדת תחרות בשוק הנשק וצריכה חופשית, אבל שמטורף כמו צ'רלטון הסטון מקים ארגון שקורא לחיוב נשק מכל סוג בכל בית וחופש שימוש בו במצבי לחץ שונים, אז הנורה האדומה חייבת להדלק כשאנחנו מנסים לחקות אותם.

ואגב, לגבי הבחור עצמו, יש הבדל בין להרגיש בודד ומנוכר (אפשרי ולגיטימי) למצב של חוסר שליטה על יצרים חייתיים של רצח כל אותם מנכרים ומחרימים חברתיים. אל תגידו לי שהמחסום שהיה אמור להיות לבחור הזה לא הוסר על ידי תכתיבי התרבות האמריקנית. הרבה יותר קל לעשות כזה דבר אחרי שטחנת עשרות סרטים שמפוצצים בסצינות של חירור ראשים, דקירות ושיסוף גרונות (שכולם אגב מגיעים בדרך כזו או אחרת לארץ)...

WTF?!

מה הקשר? אני מדבר על האלימות והכוחניות שטבועה בארה"ב ואתה מדבר איתי על מוצרים וקידמה טכנולוגית?

נערך לאחרונה ב: ‏22/3/05
  6. John Barnes Member

לא נראה לי שיקרה מקרה כזה פה, בעיקר בגלל מה שגל אמר.

איזה דברים טובים אתה רואה באמרקניזציה בארץ?. כל יום ויום שעבור אני שומע יותר ויותר מילים באנגלית ברחוב, בבית, בבית ספר . רק חסר שתחילו פה לדבר אנגלית שוטפת וזהו. אנחנו לאט לאט מאבדים את השפה שלנו. אפילו שחקני תיאטרון מכובדים נתפסו בתופעה המדאיגה הזו. וזה עוד רק ההתחלה.

7. Barcik Member

אני חש פה בויברציות שמאלניות שנוצרו על ידי מניפולציות תקשורתיות חזקות.

מחר - משהו רציני יותר. עכשיו - שיכור. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

8. בית"רי מלידה Member

נזדרובייה !!!

9. Hammers Fan Member

בכלל לא, אני לא צריך את התקשורת כדי לגבש דעה.

כל העובדות מונחות לנגד עיני, הרי כל נאד שיצא מ"עסקי הבידור" (כביכול) של ארה"ב מגיע אלינו יום למחרת... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

10. ראול Member

הלוואי שזה מה שיקרה. זאת סתירת הלחי שאנחנו צריכים, אבל יש לנו עוד הרבה מה ללמוד מהדוד סם...http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx
    ביינתים, אני עם בוריס.

ארתור, שיכור.

11. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה מה שהבנתי מכאן

12. cazzo Il Capocuoco

גם לי נמאס ממה שPaul Gascoigne אמר...וכן, כל "חרא" שיוצא כאופנתי מארצות הברית אז גם אנחנו חייבים
    להאמץ אותו?!
    עד כאן אני לא ארחיב,כי האירוע הזה "נוגע" בי אישית.

13. Barcik Member

בתור אחד שגר בראשון לציון ולא בארצות הברית, אתה כן צריך. מה שאתה רואה ושומע - עובר סינון ומודיפיקציות בדרך.

גם בשבדיה ראו את "להרוג את ביל", ולא יצאו לפזז עם חרבות סמוראי במועדוני לילה. גם במיקרונזיה שיחקו ב- GTA3, ולא שמעתי על שום טנק שנוסע ברחובות. באיטליה גם שומעים מרילין מנסון, והם לא נוהגים לשחוט אנשים. בישראל לכל צוציק בן 18, שלא מכניסים אותו למחצית הפאבים, יש נשק M16 ו- 60 כדורים, ועדיין לא שמעתי על שום רצח המוני. ידידנו הטוב מייקל מור אפילו ציין את כל זה בסרטו. אז מה בעצם כן קורה פה?

פשוט. הרוצחים מקולומביין הם מיתוס. גם הטיפוס שעלה על מגדל והחל לצלוף בסטודנטים. אפילו טימוטי מקויי, הטרוריסט המזויין. למה? כי מייקל מור עשה מהם מיתוס. כי ארגונים שמאלניים עשו מהם מיתוס. כי פוליטיקאים ליברליים עשו מהם מיתוס. במקום לאמר פשוט את מה שהיה - משוגע מזויין שעבר את הקו האדום - הם החלו להציגו כקורבן, של קפיטליזם, של אלימות בסרטים, של זה וזה וזה. וכך ילד מתוסכל לוקח נשק, ועושה את דרכו אל מיתוס משל עצמו, כאשר ברור לחלוטין שיום לאחר מכן הוא כבר יהפוך לקורבן. למה להגן על דפיקות אינדיבידואלית?

נו באמת. מייקל מור עשה מעל ומעבר בעריכת הראיון איתו כדי להציג את הסטון כאידיוט סנילי ומגמגם. מאוד אהבתי את "באולינג", ומצאתי בו הרבה נקודות מעניינות, אבל הוא כן עשה מניפולציות מוגזמות.

בקיצור - "שבלוני", "קיטשי", "כוחני", "קפיטליסטי" - הלוואי עלינו!!!

14. Hammers Fan Member

כמו שכבר ציינתי, את הגורמים לתופעה (קולנוע, מוזיקה, אינטרנט) יש לי ממש כאן בארץ, והם נגישים בדיוק באותה קלות שהם נגישים לכל אזרח אמריקני. כך שאני לא צריך את הפרשנות של התקשורת כדי להעריך מה הוביל לניצוצות הטירוף הזה. כל מה שאני צריך זה דיווחים על מקרי הרצח השונים.

יש הבדל, הרי הסרטים, המוזיקה והמחשב הם רק בבואה של המציאות בארה"ב. עדיין לא הגענו למצב החמור בארה"ב שבו כל יום מאות מרכולים בכל המדינה נופלים קורבן לשודים מזויינים ויש לפחות 20 מקרי רצח ביום. העניין אותו שאותם תוצרי "עסקי הבידור" רק מקבעים את המקרים האלו כנורמות והופכים אותם לחלק מהתרבות העממית, כמה שזה נשמע הזוי. ככל שאנחנו נחשפים יותר ויותר ל"תרבות" הזו, וחמור מכך, מנסים לחקות אותה בצורה נואשת, אנחנו פשוט נופלים לתהום יחד חברינו האמריקאים...

ואגב, סתם הערה, באיטליה המצב לא פחות חמור (בסיציליה לפחות, שם אין שלטון חוק, פשוטו כמשמעו, אלא שלטון כנופייתי), אבל אני בספק אם יש לאמריקאים איזשהוא חלק בזה...

15. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון הילד הלך וירה באנשים בגלל שהוא ראה סרטים וגלש באינטרנט ומשם הבין כי לירות באנשים זה דבר רגיל לגמרי, הוא לא עשה את זה כי המשפחה שלו הייתה בזבל וכולם בביתספר התעללו בו, נכון.