סלובניה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י N-castle, ‏5/8/02.

1. N-castle Member

הליגה הסלובנית.

כפי שאתם יודעים (או שלא), גם לסלובניה יש אחלה ליגה! שהתחילה זה עתה
    הנה סיכום כדי שתדעו על מה מדובר:

הנה הקבוצות הפייבוריטיות והמפורסמות של הארץ (כל השאר קטנות ומשעממות, ואין לי שום מקור מידע עליהם)

1. Maribor pivorna:
    אלופת שנה שעברה.
    מגיעים מהעיר הצפונית מאריבור ומשחק באצטדיון ליוסקי ורט. המדים שלהם בצבע סגול (קופי בית-שאן), ואת הצבעים כחול וצהוב (שהם חלק מהסמל) תראו על הרבה אמצעי עידוד.
    אני חיפשתי ישר את השם מאריבור טטאניק ישר, ואני מתאר לעצמי שגם אתם שמעת אותו באיזה מפעל אירופאי או שניים... זה השם הקודם שלהם, אבל באירופה הם עדיין נקראים כך.
    המועדון הוקם ב-1960 ועבר מאז 4 שמות. הדבר היחיד שנשאר מהשם המקורי הראשון זה מאריבור.
    שכחתי לציין שהאצטדיון שלהם מכיר 10000 מקומות...
    כמו חברם הקרואטים והבוסנים, גם הם היו חלק פעם מהמדינה הפאשיסטית-קומוניסטית "יוגוסלביה הגדולה" (היום סרביה) ושיחקו בליגה השערורייתית והמכורה שלהם, עד שסלובניה קיבלה עצמאות ב-91.
    היא בעלת הכי הרבה תארים (11 אליפויות, 16 גביעים) והיריבה הכי גדולה שלה היא אולימפיה ליובליאנה, ובהיסטוריית שני המועדונים יש דרבים (דרבי הערים הגדולות) מתוחים ומשובחים.
    הציפיות השנה הם כמובן לשמור על התואר. (ולקרוע את אולימפיה...)

2. NK primorje:
    ההפתעה של שנה שעברה, מעיר של7000 תושבים, ואיצטדיון שיכול לאכלס את כל העיר (כמעט... 6500 מקומות) הגיעו בשנה שעברה עד למקום השני!
    צבעי המדים והסמל הם אדום, לבן, שחור. המועדון הוקם ב-1919 ובילה את רוב זמנו בליגה השנייה. הוא הושאר מחוץ הליגה היוגוסלבית (לשמחתו ולשמחת כל המועדנים שנשארו בליגת החובבנים הסלובנית- נכס הכדורגל היחיד שהיה). הוא הוקם (כמו רוב המועדונים) ע"י קבוצת סטודנטים שאימצו את צבעי המכללה שלהם.
    הציפיות לשנה הבאה הם לחזור על ההישג ואולי להיות יותר מקבוצת מרכז טבלה נחמדה.

3. Olimpia Ljubljana:
    המועדון השני בגודלו בסלובניה (אחרי מאריבור), מגיע מעיר הבירה לובליאנה, וכפי שצויין- היריבה הגדולה של מאריבור.
    שנה שעברה הייתה מכה בשבילה, שהפסידה את האליפות ליריבה, והפסידה לה 3:2 ו-5:0 ב"דרבי הערים הגדולות".
    הקבוצה משחקת במדים ירוקים לבנים, באצטדיון קטן יחסית (8000 מקומות), שדומה קצת לגירסה משופרת של המכתש. המועדון הוקם ב-1912, גם ע"י סטודנטים, ובשנתו הראשונה זכורה תבוסה גדולה לספארטה פראג הצ'כית.
    הסמל העתיק יותר של הקבוצה הוא הכוכב הירוק המפורסם בסלובניה, שמופיע בהרבה גראפיטים באצטדיון במאריבור...
    הקבוצה התחילה להצליח מאוד בשנות ה-50 וה-60 והייתה דומיננטית יחד עם מאריבור.
    גם היא הוכרחה לשחק בליגה היוגוסלבית המטונפת.
    היא הוציאה שם מוכר מאוד בארץ- סבסטיאן סימורטיץ' ששיחק בהפועל ת"א ועכשיו הוא מצליח בליגה האיטלקית.
    באתר הקבוצה יש הרבה תמונות שלו באדום, וכתבות ותמונות הלקוחות מידיעות אחרונות:
    http://www.nkolimpija.com/images/sabi_dabor.Xxx
    לקוח מאתר הקבוצה!

זהו! תם הסיכום (הקצר)
    אני יעקוב אחרי הליגה כמה שאפשר השנה
    כיף לי
    בעע

2. Guest

לא הייתי אומר שהוא מצליח בליגה האיטלקית, הוא דיי ירד ליגה עם לצ'ה...

3. chaos Member

כל הכבוד

4. Julian Joachim Member

סימרוטיץ' הצליח מבחינתו.

הקבוצה פחות...

ואחלה סיכום...

תמשיך כך.

5. AFC AJAX Member

כל הכבוד...תעדכן אותנו בתוצאות

6. N-castle Member

תודה תודה
    בכיףף

7. קפטן הוק Member

אי אפשר להגיד שסימרוטיץ' לא הצליח כי הוא הגיע לליגה האיטלקית וזה כבר מוכיח שהוא טוב
    לדעתי סימרוטיץ' הוא שחקן נחמד ולא יותר מזה
    הוא לא יודע לסיים מול השער והרוב אצלו זה פוקסים