סכום המחזור

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י robson, ‏24/10/05.

1. robson Member

סכום המחזור השישי

ושוב פעם בשעה טובה הסתיים לו עוד מחזור של ליגת העל שלנו עם כמה תוצאות די מענינות למרות שהפתעות גדולות לא היו במשחקי השבת{ואני כותב את הדברים האלה לפני המשחק של מכבי פ"ת מול הפועל כ"ס שייערך לעזאזל ביום שני כאשר אין לי מושג למה לא יכלו להכניס את זה ליום ראשון, כנראה שלקבוצה של לוזון פריבליגיות מיוחדות בהתאחדות..}.
    בכל אופן תוצאת המחזור לטעמי שייכת להפועל ת"א שבתצוגה קלילה מחקה ללא עוררין ובצורה די מזלזלת את בית"ר י"ם שחשבה משום מה שכאשר היא ניצחה את סכנין החלשה היא כבר יכולה להתמודד על מקומות 2-3 ורק שכחה שסכנין של היום היא לא בדיוק קנה מידה ליכולת של הקבוצה שלך שעושה רושם שלא עברה שינוי גדול למרות שאוחנה כבר חודש וחצי לא בקבוצה..
    מצד שני מכבי ת"א {ללא ברקוביץ' שנחזור אליו אחרי זה} הראתה בפעם הראשונה העונה את מה שיכול להיות טמון בפוטנציאל של שחקניה המוכשרים, דוארטה חזר עלה בהרכב לראשונה וכבש, רוסו משתפר ממשחק למשחק, על אבי נימני אין מה להכביר מילים, קאקו מתאושש אחרי פתיחת עונה חלשה מאוד, ומעל כולם הבלם האורגוואי כריסטיאן גונזלס שמעמיד את מסכת שערי החובה של הקבוצה על שער אחד{ממצב נייח} וזה עם שוער לא כל כך יציב כמו שטראובר משימה מאוד קשה ואני בטוח שאתם מסכימים איתי בעיניין..עוד לפני המחזור העשירי שכולם מחכים לו תחכה לקבוצה הצהובה יריבה עיקשת ומפתיעה בשבוע הבא{בני יהודה} שכבר ניצחה אותה בגביע הטוטו ולטעמי ניצחון של מכבי ת"א במשחק ביום ראשון הבא יכריז קבל על ועדה על כך שמכבי אכן מוכנה לנשל את האחות הירוקה השנואה מהכרמל מהתואר ולהחזיר אותו אחרי שלוש שנים לת"א..
    ביזאר השבוע:
    ללא ספק הראיון של אייל ברקוביץ' לפגוש את העיתונות והתגובה של קלינגר לדברים, רק לפני שמונה ימים אמר קלינגר איך הוא גאה בכך שהוא הצליח לעשות מעשה שמאמנים גדולים כמו מרטין אוניל וקווין קיגאן לא הצליחו לעשות והוא "לסתום" את הפה לאייל ברקוביץ' וזאת לטענתו על פי בקשתו המפורשת מאייל, והנה לא עברו חמישה ימים וברקוביץ' לא רק ששפך את כל מה שהוא חושב על גרנט אלא גם הביע את דעתו בפומבי על הבעיות של מכבי ת"א וטען שנעשו טעויות בבניית הקבוצה בתחילת השנה, עכשיו אני לא נכנס לעיניין של האם הייתה הפרת משמעת או לא כי זהו תחום סמכויותו הבלעדי של המאמן או ראש הצוות המקצועי אבל אני הייתי מצפה לקצת כנות מצד קלינגר ולבוא ולומר דוגרי, כן הוצאתי את אייל בגלל מה שהוא אמר או בגלל שהוא עבר עברת משמעת ולא להתחבא מאחורי תרוצים מצוצים מהאצבע של רוטציה או מתן מנוחה לאייל מכיוון שאני לא חושב שיש מי שמאמין לשטויות האלו, דווקא מקלינגר שחשבתי שיש לו ביצים ולא מפחד הייתי מצפה ליותר כנות..
    שחקן השבוע:
    לטעמי שחקן השבוע הוא תתפסו חזק, סאלם אבו סיאם מגינה השמאלי של מכבי ת"א..רבים{כולל אני} מעולם לא החזיקו מהבחור הצעיר שחקן שראוי ללבוש את החולצה של אחת מקבוצות הפאר של הכדורגל הישראלי אבל מתחילת השנה הבחור הצעיר לא רק שהשתפר מאוד מבחינה הגנתית{זה צריך להיות א, ב מבחינתו כי הוא הרי מגן} אלא גם הוא חורש על הקו השמאלי של התקפת מכבי ת"א מוסיף הרבה טכניקה ומהירות לאגף הזה ועד עתה אם זכרוני אינו מטעני הוא גם בישל שלושה שערים וגם הכין אין ספור מצבים לחלוצי הקבוצה שלא מומשו, אם הוא ימשיך במגמת ההתקדמות הזאת של תחילת השנה הוא בהחלט יהיה ראוי להלחם על מקום בסגל של נבחרת ישראל אני מאמין כבר בקמפיין הבא אחרי שאדורם קייסי הבלתי נלאה יפרוש מתישהוא..
    אכזבת השבוע:
    ללא ספק קבוצתי האהודה מכבי חיפה..רבות כבר דובר על חוסר העיניין של הקבוצה במה שקורה ברוב משחקי הליגה{חוץ מהמשחקים מול הגדולות} אבל אותי ואת שאר אוהדי הכדורגל בארץ בכלל ושל מכבי חיפה בפרט זה לא מעניין, אתם שחקני מכבי חיפה קוראים לעצמכם מקצוענים? אז ראבאק תוכיחו את זה כל שבת, תשחקו גם מול נצרת עלית כמו שאתם משחקים ונותנים את כל הרצון מול מכבי ת"א או בית"ר י"ם, עוד פעם משחק כמו השבת בקרית אליעזר ויקרה מצב שלא תוכלו לחזור מפיגור או שיוויון בגלל היהירות שלכם מכיוון שזהו כלל ידוע שאם אתה לא רוצה ונותן את הכל מהפתיחה כאשר תרצה לעשות את הסוויץ' תוך כדי משחק לפעמים כבר לא תוכל להראות את מה שאתה יכול..ועוד משהו קטן, אתם רוצים שאוהדי מכבי חיפה יבואו בהמוניהם לראות אותכם אז תחזירו תמורה בהתאם, אני לא מדבר על לנצח כל משחק או לקחת אליפות כל שנה אני מדבר על 100 אחוז רצון, יותר מזה לא אני ולא שאר אוהדי מכבי חיפה רוצים..
    הנציגה שלנו באירופה:
    אומנם עברו כבר שלושה ימים מהמשחק ההיסטורי של מכבי פ"ת בשלב הבתים של גביע אופ"א אבל עדיין אני חושב שכולנו זוכרים די טוב את מה שהיה והנה הרשמים שלי גם אם הם קצת באיחור..מכבי פ"ת היא קבוצה די מוגבלת ויסלחו לי אוהדיה המעטים..ההגנה שלהם יחסית חדירה, כמובן זה נובע מהזדקנותו של מגמאדוב שבמשך עשור היה הבלם הטוב בישראל אבל גם שי בנאי{ההפתעה של עונה שעברה} לא משחזר את יכולתו והבלם החדש לקוסו עדיין לא הוכיח את עצמו מה שמראה ששחרורו הפזיז של בן יוסף היה קצת מוקדם מידי וכרגע למרות אוהד כהן היציב יחסית בשוערי ישראל יש לפ"ת בעיה קשה מאוד באמצע ההגנה כאשר גם המגינים מימין ומשמאל לא בדיוק בעונה גדולה עד עכשיו..אבל החיסרון הגדול ביותר הוא של גל אלברמן, מחליפו אנדריי קאלדיירה למרות כל רצונו וניסיונו לא מגרד את מה שאלברמן היה נותן מבחינת האיזון של הקבוצה באמצע והוא חסר מאוד אבל מאוד לקבוצה וזה יהיה ההבדל הגדול שבין מקום שני שלישי גם העונה לבין שולי הצמרת..הקבוצה גם סובלת מספסל קצר מאוד, מספיק ששני שחקנים הרכב כמו טועמה ודוברובין לא משחקים{ואף אחד מהם הוא לא בדיוק עילוי..} והקבוצה נתקעת עם אמיל אמבמבה העב"ם שכל קשר בינו לכדורגל מקרי ביותר ומחליף ראשון רוביל סרסור הבינוני וההגדרה הזאת עוד עושה לו חסד גדול..טוב יעשו קברניטי הקבוצה{לוזונים} אם ייקחו את הכסף שייכנס משלב הבתים בגביע אופ"א{מדובר על 50 אחוז מהתקציב שלהם} ובמקום לשמור אותו בכיס ישקיעו אותו בחיזוק כי רק אז הם יוכלו לאיים באמת על ההגמוניה של ארבעת הגדולות בכדורגל הישראלי, כל אפשרות אחרת והם חוזרים תוך שנה שנתיים לדשדש בבינוניות של האורווה ולאוהדי הכדורגל הנייטראלים ישארו רק זכרונות של מה שיכל להיות..
    הקבוצה המפתיעה של העונה:
    אומנם זה לא חדש אבל מדובר כמובן בקבוצתו של ניצן שירזי בני יהודה תל אביב..השבוע סוף סוף ניצחון משכנע אומנם על סכנין אבל הדרך הייתה נהדרת, הם נתנו לסכנין להתלהב ב20 דקות הראשונות מחגיגות המגרש החדש נתנו להם ללחוץ עליהם ולהוציא קיטור ואז נתנו בראש ולא רק זה לא נתנו לסכנין אפילו לא הזדמנות אחת לשער ב60 דקות האחרונות והמשחק בסוף כבר יכל להסתיים ב6-0 לטובתם..קודם כל יש לקבוצה סוף סוף שוער יציב וקר רוח בדמותו של וינסנט אניימה שלעומת יניב ווהבה הליצן הוא כמו פיטר צ'ך או בופון..צמד הבלמים אומנם לא הכי מהירים או טכניים בעולם{גמאן ואלול} אבל בהחלט עושים עבודה טובה אבל מי שבאמת משפיעים בצורה דרסטית על יכולת הקבוצה הם לטעמי שלושת הזרים לוקמן/קובאצ'ץ'/ובטורינה שביחד עם הביטונים בן לוז ואסי בלדוט יוצרים תלכיד מלהיב שיכול לשגע כל הגנה בישראל ואני עוד צופה להם ימים יפים מאוד כבר העונה..כמובן יהיה להם מבחן גדול כבר ביום ראשון הבא מול מכבי ת"א ולא רק בגלל שהיא מועמדת לאליפות אלא גם בגלל ההגנה החזקה מאוד שלה ויהיה מעניין לראות את כל הקוסמים בהתקפת בני יהודה איך הם מסתדרים מול היחידה הלוחמת של קלינגר..
    אני חוזר על עצמי, אבל...
    אני כל פעם נדהם מחדש מהקבוצה שבנה הליצן מומי זעפרן בסכנין, אני יודע שאני מדבר על זה כבר כל שבוע כמו תקליט שבור{זה פשוט מטריף אותו כי לטעמי סכנין חשובה לליגה}ועד שלא יוחלף שם חצי סגל אני אזכיר את זה כל שבוע ואני אזכיר את שמו של זעפרן לדראון עולם שיהיה על מצפונו איך הוא במו ידיו וראשו המעוות הרס קבוצה בליגת העל שאם היא תרד ליגה היא כבר לא תעלה חזרה ותעלם ביחד עם נצרת וטייבה בחת הליגות הנמוכות..
    פינת הלאומית:
    אני רוצה לדבר על שתי קבוצות בפינת הלאומית, הפועל קרית שמונה ומאידך עירוני ראשון לציון..מצד אחד הקבוצה שהיא המועמדת מספר אחת לעלייה לליגת העל כבשה השבוע את פיסגת הליגה הלאומית ויש מישהו שמוכן להתערב שהיא תרד משם עד סוף העונה?..שירים יד..רבות כבר דובר על "הגלאקטיקוס" של הצפון אבל מבחינתי הגלאקטיקו היחיד שם הוא המאמן {הפרנואיד אבל המצויין} אייל לחמן, הוא שווה לטעמי כל גרוש מהמאה אלף דולר!! שהוא מקבל וללא ספק זאת הייתה עסקת חייו של איזי שירצקי שכנראה העונה סוף סוף יגשים את חלומו הגדול..מהצד השני יש את עירוני ראשון שהשבת הפסידה שוב בדקות הסיום והפעם למכבי ב"ש החלשה, למען האמת אלאמלא אותו ניצחון "בפוקס" בטדי בדקה ה94 מצבה של הקבוצה היה עוד יותר בכי רע..משהו מוזר עובר על הקבוצה, זה שאין שם אוהדים זה לא חדש אבל חצי ליגה סובלת מאותה בעייה כך שזה לא תרוץ, התנאים שם טובים מאוד מבחינת מתקנים, תשלומים, קבוצת נוער לא רעה ועדיין הדברים לא דופקים והדרך לליגה השלישית נראית סלולה מתמיד אלא אם כן ייעשו שם מעשים להחזרת הקבוצה לתלם ובראשם לטעמי החלפתו של המאמן הכושל מירו בן שמעון וחיזוק של שלושה שחקנים מינימום מכיוון שבלעדי זה ניפרד מהם בעונה הבאה..

חוץ מזה אני שב וחוזר אם יש מישהו שירצה לסכם את המחזור הבא שיפנה אלי בפרטי או לאחד המנהלים האחרים ונשמח להעלות גם את מה שאתם חושבים..
    ובינתיים שיהיה לכם חג שמח, שנה טובה ולא לשכוח את הארוח של שגיא כהן השבוע.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wave.Xxx

2. דוקטור Member

סופסוף מישהו מסכים איתי! ועוד אוהד חיפה!!!! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/5eek.Xxx

ובלי קשר לפינה על סאלם, יופי של סיקור! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה שקלינגר יוצא אידיוט,ברקו-ביץ' פותח את הפה על כולם ומסתבך בגלל זה,זה שיגרה ולא ביזאר http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

גול השבוע:לדעתי זה אלירן אלקיים,איזה בום הוא הביא...עולה וחוזר מהמשקוף לריצפה וחזרה..
    פשוט בומבה[כמעט כמו ג'וקיץ לעין של בנאדו]

בקשר למכבי פתח תקווה נראה לי קצת הגזמת...
    ההגנה שלהם לא כזאת חלשה ולוקומבו היה דווקא סביר נגד פאלרמו
    לא ראיתי יותר מדי את מגמדוב אבל אני מאמין שקצת מגזימים עם כל הירידות על הכושר שלו לאחרונה
    סך הכל דברים שיש לו אין לרוב הבלמים בארץ..
    כל היופי בפתח תקווה זאת קבוצה שהם ביחד הרבה זמן..עכשיו תוסיף פתאום עוד 2-3 שחקנים זה
    יהרוס את כל המבנה שלהם ורק ידפוק אותם יותר לדעתי..
    ודרך אגב בקשר לאמבמה..דל נרי ממש התרשם...אפילו שכולנו ראינו אותו שנה שעברה...

אחרי פתח תקווה לא יצא לי לקרוא[בכל זאת השעה מאוחרת...] אז זה בהמשך..

4. נדב מיכאלי Member

ביזאר השבוע -הראיון הטיפשי של ברקו-ביץ' שגרם לסיפסולו והראה עד כמה האיש הזה טיפש .
    שחקן השבוע -לדעתי דוארט'ה הוא חזר וכבש גול וגם היה גורם חשוב בניצחון של מכבי תל אביב .חוץ מזה שמכבי השנה לא הבקיעה יותר מ-2 לפני שהוא חזר וברגע שהוא חזר הם כבר הבקיעו 3 .
    אכזבת השבוע - המשחק הנירפה של מכבי חיפה נגד נצרת עילית והביזיון בטדי.
    הנציגה שלנו באירופה - מפתיעה לטובה
    הקבוצה המפתיעה של העונה -בני יהודה ללא ספק ממשיכים בתנופה שלהם ומבססים את מעמדם בצמרת.
    אני חוזר על עצמי אבל :
    1 ) אוחנה מאמן אפס ,זבל ,אוכל חינם ורק בגללו אין לנו הגנה בכלל שילך לקיבינימט
    2) מומי זפרן ליצן עשה לא הכין את סכנין כראוי ולא חיזק אותה -95% שהם ירדו ליגה מהמקום האחרון.
    פינת הלאומית :
    הפועל עכו ששיחקה מצויין מול הכח עמידר רמת גן וכמעט כמעט עלתה למקום הראשון
    קריית שמונה שסוף סוף מתחברת
    וב"ש שמנצחת בלי מאמן...

5. TariboWest Member

ידוע שברקוביץ' בנאדם "קצת" טיפש, אבל בתור אוהד מכבי חיפה אתה צריך לכבד אותו, בכל זאת, שחקן בית שתרם לא מעט למכבי חיפה.

6. ReL Member

מה הפתעה בזה שבני יהודה מנצחת את סכנין כפר סבא אשדוד והפועל פתח תקוה ? אז הייתה להם הגרלה קלה בהתחלה אבל כל עוד הם לא ניצחו קבוצות גדולות , על מה ולמה קוראים להם הפתעה?

7. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם הוא היה מכבד אותנו הייתי מכבד אותו,ברקו-ביץ' מכבד רק את ברקו-ביץ'...

8. אלסנדרו דל פיירו Member

לא בטח למכבי נתניה מגיע ליהיות לא?
    למה מכבי חיפה לא מושלמת?
    אחרי המשחק נגד מכבי כבר נדע לאן בני יהודה מאותת השנה למטה או למעלה! אירופה או עוד שנת דשדוש.
    לבני יהודה מגיע ליהיות איפה שהיא היום לא לאף קבוצה וזכינו במקום הזה ביושר והרבה בזכות האופי שלנו והרצון והנחישות שיש בקבוצה.
    בני יהודה ניצחו את כפר סבא וסכנין בקלילות
    נגד אשדוד בבלומפילד תקפנו תקפנו תקפנו ושוב תקפנו ובסוף אשדוד הבקיעה ראשונה בני יהודה לא נסוגה לאחור! אלא המשיכה לתקוף והניצחון הזה הגיעה לנו ללא ספק הראנו אופי ונראנו כמו קבוצה.
    נגד הפועל פ''ת הראנו שהאופי שלנו לא חד פעמי ומפיגור 2-0 הראנו בגרות אופי מוטיבציה תקרא לזה איך שבא לך ותוך מחצית אחת הבקענו 3 שערים וחזרנו לשכונה עם 3 הנקודות.
    בני יהודה קבוצה לגיטימית למקום 2-4 אני אומר את זה בפה מלא מקום 5-6 ייחשב ככישלון
    אז מה שאני מציע ידידי לבינתיים סתכל על הקבוצה שלך ולא על קבוצות של אחרים (הפוקסיונרית מהשכונה אם זה עושה לך טוב על הלב.).
    יום נעים וחג שמח. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

9. ReL Member

קודם כל כדאי שתבין קודם למה אני מתכוון, כשאני אומר שכבני יהודה מנצחת את הפועל פתח תקוה אשדוד סכנין וכפר סבא זה לא נחשב להפתעה , מן הסתם אני מתכוון שבני יהודה היא קבוצת צמרת לגיטימית וכל הזמן משווים אותה לקבוצת תחתית שעושה 2-3 נצחונות רצופים על קבוצות נחותות ממנה ועושים מזה הפתעה .

אין שום הפתעה בזה שבני יהודה ניצחה את המשחקים האלו , היא קבוצה טובה מאוד, ובנוסף על הספסל יש לה שחקנים טובים לא פחות , אבל מה קרה לה מול הפועל תל אביב שהיא הפסידה 2-0 ? הנה נתניה הפסידה באותה תוצאה להפועל ת"א , וניצחה גם את נצרת עילית (אותה בני יהודה לא ניצחה) ואת כפר סבא , אז מה אנחנו הפתעת העונה? אנחנו יותר טובים מבני יהודה? כל עוד לא ניצחתם קבוצת צמרת , לקבוצה ברמה של בני יהודה נצחונות על הפועל פתח תקוה וכפר סבא לא יכולות להיחשב להפתעה, לפחות ככה אני חושב .

10. robson Member

לכן דווקא המשחק שלהם בשבוע הבא נגד מכבי ת"א המשתפרת ויותר חשוב הסופר הגנתית יהיה מבחן כוח חשוב עבורם, אם הם לא יפסידו הם בהחלט יהיו מועמדים ראויים לקרב על כרטיס לאירופה בפעם הראשונה בתולדותיהם וזה כבר יהווה הפתעה עצומה מבחינתי אחרי מה שחשבתי שיהיה בתחילת העונה, אבל הי, מי אמר שאני תמיד צודק?.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue3.Xxx

11. אלסנדרו דל פיירו Member

הבנתי אותך אחי..
    לכן אמרתי לך במשחק הבא נגד מכבי נדע בידיוק מה הכוונות של בני יהודה..
    אם לא ניקח מהקבוצות האלה נקודות אז ממי כבר ניקח? זה הזמן!

נערך לאחרונה ב: ‏24/10/05
  12. ReL Member

תגיד איך אימורו לוקמן ? עד עכשיו אני לא יודע איך נתניה שיחררה אותו , אני זוכר איך הוא החזיק אותנו בעונה עם גילי לנדאו כשסיימנו מקום 4 , ואחרי זה הוא נפצע לעונה שלמה ואז ירדנו , שחקן נהדר