סיפור נפילתה של בית"ר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י ירוק בלב, ‏8/4/03.

1. ירוק בלב Member

אני ראיתי את המשחק של בית"ר ובני-יהודה.
    ואני נזכרתי בימים הטובים של בית"ר,
    כיום הקבוצה קצת חוזרת לעצמה אחרי "תראומת 2001"
    העונה שגרמה לבית"ר ליהות איפה שהיא נמצאת.
    הבעיה של בית"ר זה שהקהל מקבל כל מה שהוא רוצה.
    תבינו, יש הרבה קהלים שמבקשים מהמאמן להתפטר אחרי הפסד,
    אבל בבית"ר מקשיבים לקהל.
    לא היה בבית"ר מאמן שאימן את בית"ר יותר משנה מאז תקופת קשטן.

בית"ר צריכים לתקן את עונת 2001
    שנגמרה רא יותר ממה שהם חלמו בסיוטיהם.
    זאת היתה עונה שהקבוצה קנתה הרבה כוכבים,
    מזרחי, אבוקסיס, רוסו, סביליה ועוד...
    כיום הכוכבים האלה לא בבית"ר, למה??
    כי בית"ר הימרה על כל הקופה ונפלה בגדול.
    גד זהבי עשה "תצוגת שחקנים" (או איך שקוראים לזה :? ) לקהל.
    היה זיקוקי דינור, רימוני עשן, מקהלות וחגיגות.
    אלי גוטמן אמר בראיון על הארוע:
    "הבן שלי אמר לי שזה כמו חגיגות אליפות,
    למרות שהם עוד לא התחילו את העונה".

גד זהבי היה צריך לשלם לכל השחקנים סכומים גבוהים,
    כי היו לו שחקנים גדולים.
    הקבוצה היתה צריכה אליפות או לפחות גביע מהעונה הזאת
    כדי לא לצאת עם מינוס אדיר.

הקבוצה דווקא רצה חזק לאליפות יחד עם מכבי חיפה.
    לשני הקבוצות לא היה עדיו הפסד,
    עד למשחק של בית"ר מול מכבי ת"א
    הקבוצה שיחקה רא,
    אבל למרות ההפסד הקבוצה לא נכנסה ללחץ מוגזם (ככה לפחות זה היה נראה).
    גם מכבי חיפה הפסידו, בדרבי והקרב היה נראה מתוח.
    אבל, המשחק שאולי אני הכי זוכר מהעונה הזאת של בית"ר
    היה נגד צפרירים.
    היה 0-0 עד הדקה ה-93 ואבוקסיס הרים כדו חופשי, ומישהו נגח פנימה.
    אבל השופט פסל את השער.
    השחקנים של בית"ר רבים עם השופט
    בזמן שצפרירים כובשים שער ניצחון לבד מול השוער.

גד זהבי הבטיח בכל זאת אליפות בטדי,
    אבל הקבוצה שלו נלחצה, הפסידה כמעט לכל קבוצה ובשרשראות,
    הקהל צעק "אלי גוטמן תתפטר" והקבוצה ירדה עד למקום החמישי.
    מכבי חיפה לקחה את האליפות בניצחון 2-0 על בית"ר השבורה בטדי.
    ולמחרת ה"ידיעות אחרונות" היה רשום
    " גד זהבי הבטיח אליפות בטדי וקיים".

2. reda Member

חחח אהבתי ת'כותרת..
    ---------------------------------------
    משהו רע קורה לבית"ר, המשהו הזה, זה כסף, השחקנים משחקים חרא בגלל כסף, לא משלמים להם משכורות, וגם המצב שלנו עכשיו (בטחוני וכלכלי) לא משחק לטובת בית"ר...
    בית"ר צריכה שחקני בית, כאלה שמשחקים עם נשמה, דבר נוסף שחסר לבית"ר...אני מצטער, רוב השחקנים בבית"ר לא משחקים עם נשמה, אלא בשביל לעבור חודש בשביל המשכורת..
    כמה חבל שזהו מצבו של הכדורגל...ושל בית"ר שהוסיפה צבע לליגה, אבל עכשיו זה פשוט לא זה, לבית"ר יש חומר שחקנים מצויין לפחות בשביל מקום רביעי, אבל קשה להם להתחבר, זה גרוע, מאוד גרוע...

כמה חבל שזהו מצבה של קבוצה שהייתה במשך השנים מובילה..

3. Don p1 Member

קודם כל לבוא ולהאשים את הקהל במצב הקבוצה זה אבסורד, הקהל של בית"ר זה נקודת האור היחידה בקבוצה הזאת, תענוג לראות אותם ולשמוע אותם.
    קהל של קבוצה בכדורגל הוא הדבר החשוב ביותר, הרי הקבוצה משחקת בשבילו ולא בשביל אף אחד אחר, ובבית"ר הקהל לא משמיע את דבריו, בית"ר היא קבוצה של הקהל שלה לפני הכל, המטרה היא לרצות את הקהל.
    אם נכנס שניה למקרה של גוטמן, אני חושב שהייתה טעות, היה מגיע לגוטמן זמן לפחות עד סוף העונה להוכיח את עצמו.

גד זאבי הוא בן אדם שפל, הוא נכנס לכדורגל בשביל הפירסום האישי שלו, הרי לא היה אכפת לך בכלל מהקבוצה, כי ביום שהשם שהתחילו להכפיש את שמו הוא יצא וזרק את הקבוצה לקרשים. אז בוא נגיד שאת הבן אדם השפל הזה אנחנו לא רוצים לזכור, השטויות שנעשו בבית"ר באותה שנה שהוא קנה אותה היא מזעזעות, שיש לך יותר מידי כסף אתה חושב רק איך לבזבז אותו, ובמקום לחשוב על העתיד, בבית"ר החלו לקנות שחקנים מה שהיה נקרא - בית האבות פרש אנד-גו ירושלים.
    הטעות הזאת נמשכת עד ימינו, בבית"ר מחתימים שחקנים בסכומים גבוהיים, לא ממש אכפת להם מכך שטווח החתמה הוא ארוך, והשחקנים ה"זקנים"(מעל גיל 27) עוברים את השיא אחרי עונה או שתיים.

בולשיט!!! אני שומע את זה יותר מידי פעמים בשבועות האחרונים.
    הפנימו, סגל השחקנים של בית"ר הוא סה"כ שמות, קבוצה לא יכולה לסיים במקום הרביעי כאשר אין לה קישור, טלסניקוב כבר גומר את האוויר אחרי חצי שעה, זוהר יכול לתת משחק טוב מתוך חמש שבשאר הוא משחק רע, אדרי כנ"ל, רענן דרעי לא מצליח להעביר פס וכו..
    אז קבוצה כזאת בחיים לא יכולה לסיים בין ארבעת המקומות הראשונים.
    בית"ר היא קבוצה עייפה, בגלל זה לפעמים אנו רואים ממנה תצוגות יפות, מכיוון שלפעמים השחקנים שלה באמת מתעוררים, אבל כמו שאמרתי קבוצה שבעה, ואחרי ניצחון מרשים אחד מגיע לשני ומפסידה ולפעמים אף תבוסה. דברים שהוכחו כבר העונה כמה וכמה פעמים.

4. reda Member

האמנם? הכל זה עניין של מאמנים, טלסניקוב תסביר לי מה הבעיה לשים אותו באימוני כושר? את דרעי באימוני מסירות, זוהר ואדרי שפשוט יאמנו אותם (http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx) או שפשוט יביאו מאמן חדש ונורמלי! הם קונים שחקנים שחקנים שחקנים, אבל בחיים לא יקחו מאמן, הם גם לא נותנים זמן לאף-אחד, פבלו דל-ריו למשל היה בסדר, ואז לחצו אותו ממש חזק ואם הוא היה נשאר לפחות שנה אחת היינו מבינים ששחקן גדול היה צומח פה, חוצמזה אם השחקנים לא משחקנים טוב והם במקום שישי אז אתה יודע מה יהיה שהם ישחקו נורמלי?!
    אז מבחינת שחקנים בית"ר לא יכולה לעשות כלום, כי הם לא מתחברים, אם מאמן יבוא אליהם זה יהיה נהדר, או שאם פניג'ל יתעניין יותר בכדורגל ויבין שהוא צריך להשאיר שחקנים מסוימים ולא להכנע מיד...
    אני לא בטוח שאני מסכים, מצד אחד, מעודד, שר, צובע ת'אצטדיון ועושה הכל, אבל, באמת עושה הכל, אולי אז גם כדאי שיהיו המאמנים ושיסתמו ת'פה? כי רובם יודעים לדבר! אבל לבצע לא, אז שיבצעו, שיסתמו ונראה תוצאות...
    תסתכלו, אם הקהל של בית"ר לא ידרוש את הראש של המאמן אחרי משחק אחד או שלא ילחץ את ההנהלה להחתים אותו בגלל משחק אחד בית"ר תהיה אולי טובה יותר, מה שבטוח אני חושב שהכל זה הנהלה ואימון..

5. ירוק בלב Member

במקרה של גוטמן לדעתי עשו בשכל.
    מאמן שלא יכול להוציא יכולת טובה מקבוצה כמו שהיתה לבית"ר
    כנראה שלא מתאים לה, ודברים כאלה קורים בכדורגל.

בבית"ר צריכים ללכת חזק על הצעירים ובראשם מליקסון.
    חבל מאוד בשבילם שהם לא משקיעים בקבוצה שלהם.