סיכום שנת 2005 בכדורגל הספרדי !

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Engel Del Madrid, ‏28/12/05.

1. Engel Del Madrid Member

איך לדעתכם עברה השנה בכדורגל הספרדי?
    מי היא הקבוצה שתיקח את האליפות והאם יש לה יריבות ראויות?
    האם קבוצתכם סיפקה אתכם או השאירה אתכם רעבים לעוד?
    האם לדעתכם בינואר צריכים לבוא שחקנים לקבוצתכם ומי? (בלי לפרט יותר מדי..)
    מהו המשחק הזכור לכם ביותר בליגה?
    איזה שופט איכזב אתכם וגרם לכם לעצבים בלתי נשלטים?
    האם לדעתכם ההתאחדות הספרדית היא הוגנת ואובייקטיבית?
    מי הוא השחקן הטוב ביותר השנה בליגה?
    מי יעשה את הפריצה בשנה הבאה?

זה הכול...

2. מאסי המלך Member

אחלה רעיון לדעתי.

איך לדעתכם עברה השנה בכדורגל הספרדי? שנה שעברה הייתה לי אכזבה ששום קבוצה ספרדית לא עברה תשמינית גמר ליגת האלופות,אבל השנה הקבוצות הספרדיות השתפרו,והליגה השתפרה מאוד.
    מי היא הקבוצה שתיקח את האליפות והאם יש לה יריבות ראויות?
    לדעתי בארסה תיקח את האליפות,ואין לא יריביות ראיות וזו עובדה,אוססונה לא תחזיק הרבה זמן בצמרת,בארסה כבר 11 נקודות מריאל,ולנסיה לא יציבה,בארסה בדרך לאליפות שניה ברציפות ואולי אפילו אליפות קלה.
    האם קבוצתכם סיפקה אתכם או השאירה אתכם רעבים לעוד?
    בארסה סיפקה אותי ללא ספק בליגה,אבל באלופות יש לי אכזבה שעפנו שנה שעברה לצילסי,אני מקווה ומאמין שהשנה ננקום בהם ובארסה תלך עד הסוף גם בליגת האלופות.
    האם לדעתכם בינואר צריכים לבוא שחקנים לקבוצתכם ומי? (בלי לפרט יותר מדי..)
    לא לבארסה יש סגל מצוין.
    מהו המשחק הזכור לכם ביותר בליגה?
    3-0 לבארסה בברנבאו פשוט מדהים.
    איזה שופט איכזב אתכם וגרם לכם לעצבים בלתי נשלטים?
    לא יודע אם זה קשור,אבל מה שאני זוכר זה מול צילסי,שקרבליו עשה עבירה ברורה על ואלדז וטרי שלח תכדור פנימה,ובארסה עפה שלא בצדק.
    האם לדעתכם ההתאחדות הספרדית היא הוגנת ואובייקטיבית?
    כן
    מי הוא השחקן הטוב ביותר השנה בליגה?
    האמת שאלה מפגרת
    מי יעשה את הפריצה בשנה הבאה?
    רוביניו

3. EL Capitan Member

באמת היה צריך לפתוח דיון כזה.

השנה הזאת הייתה מצוינת לכדורגל הספרדי. אמנם לא ראינו הישגים טובים בליגת האלופות וגם אצל הנבחרת, שאיכזבה בקמפיין המוקדמות למונדיאל, אבל בכל הקשור לליגה, אף אחד לא יכול לבוא בטענות. הליגה בעונה שעברה וגם העונה ברמה מאד גבוהה, השתפרה מאד ופתחה פער עוד יותר גדול, לדעתי, משאר הליגות הגדולות האחרות.

בשנה הזאת הפופולאריות הגדולה וההצלחה הגדולה של בארסה גדלו. לכן, אפשר להגיד שהשנה הזאת הייתה השנה של בארסה. עם רונאלדיניו, השחקן הטוב ביותר בעולם, אטו, השחקן האפריקאי הטוב בעולם, ומסי, ההבטחה הכי גדולה שקיימת בכדורגל העולמי. שלושת אלה הם הכוכבים הגדולים של בארסה כעת, והם מהווים חלק מהקבוצה הגדולה הזאת שנבנית בקבוצת הדגל של קטלוניה. עם אליפות ראשונה אחרי 6 שנים וכדורגל אטרקטיבי בראשותו של אולי השחקן שעתיד להיות הגדול בכל הזמנים, בארסה הפכה להיות האטרקציה הכי גדולה בכדורגל העולמי.

בקשר ליריבה הגדולה, ריאל ממשיכה לאכזב ולאכזב ואף אחד לא יכול לדעת מה יהיה הלאה מכאן. בריאל יכולים להתנחם, שלפחות גם אצל היריבה העירונית המזל לא מאיר פנים יותר מדי. אתלטי ממשיכה לאכזב, וגם העונה אחרי ששוב הוצבה המטרה לחזור לצמרת הליגה וחלק אף חשבו על הגעה למקומות שמהם מגיעים לליגת האלופות, שוב האכזבה הייתה גדולה מאד.

בינתיים העונה הזאת מרובה בהפתעות- סלטה ויגו שחזרה לפרימרה, חטאפה הקטנה שבסך הכל זאת עונתה השנייה בליגה הבכירה ואי אפשר שלא להזכיר את אוסאסונה של חאבייר אגירה עם שיטת הרוטציה שלו.

בקרב על האליפות, נראה בעצם שלא הולך להיות אחד ושבארסה הולכת לצעוד לאליפות קלילה. זאת בגלל שריאל לא מפסיקה להעסיק אותנו בגלל הכשלונות שלה, וכשריאל נראית ככה ושבארסה נראית ככה לא נראה שיש עוד קבוצה שיכולה להתחרות איתה חזק על האליפות. רק ויאריאל, שמבססת את עצמה כקבוצת צמרת קבועה וגם מצליחה בליגת האלופות לא רע בכלל, יכולה לעשות משו, אבל גם כאן, הכל תלוי בבארסה. ואיך שזה נראה כרגע, בארסה תהיה אלופה בפעם השנייה ברציפות.

עם כל ההפתעות הרבות יש גם לא מעט אכזבות- אתלטיקו וריאל מדריד כמו שהזכרנו; בטיס שבצל עונה היסטורית בליגת האלופות נקלעת למאבקי השרדות, ולמרות זאת ממשיכה ביעד שלה להיות קבוצה גדולה בכדורגל הספרדי והאירופאי; בילבאו, שעלולה לרדת לראשונה בתולדותיה לליגה השנייה; ואספניול, שהעונה זאת עונתה הראשונה בהיסטוריה במפעל אירופי (גביע אופ"א).

לפחות מבחינתי, כאוהד בארסה (כמובן שאוהדי ריאל לא יחשבו ככה), קשה היה לבקש יותר מהשנה האחרונה. כל מה שנותר זה לקוות ש2006 תהיה לפחות כמו השנה הזאת, ושספרד סוף סוף תעשה משו במונדיאל שיהיה בגרמניה הפעם.

4. RMCF Member

אשכול מיותר. כדורגל זה עונות, לא שנים. אני אמור עכשיו לסכם את הסיבוב השני של העונה הקודמת ואת הסיבוב הראשון של העונה הנוכחית? כבר היה סיכום של העונה שעברה, וכשיסתיים הסיבוב הראשון יפתח אשכול על-מנת לסכמו.

5. Engel Del Madrid Member

לא בא לך אל תרשום, הערכתי מאוד את הסיכומים של שני אלו שכן כתבו..

6. Barcik Member

בכל זאת, אני מסכים. כדורגל מתחלק לעונות, לא שנים, וסיכום של 2005 הוא מיותר לחלוטין. חוץ מזה, הוא חופך חלקית עם הדיון המתוכנן שלי לסיכום חצי עונה, שיפתח לאחר המחזור ה- 19. לכן, החלטתי לנעול את הדיון. מצטער מראש בפני החברים פה שכבר הגיבו נרחבות, אני אעתיק את הודעתכם לנושא סיכום חצי העונה כאשר אפתח אותו.
    נעול.