סיכום שנת 2002 בכדורגל הספרדי.

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Reyes, ‏28/12/02.

1. Reyes Member

מה היה לנו השנה?
    אפשר לומר שהרבה דברים.
    ריאל מדריד חגגה 100 שנה למועדון עם זכייה בליגת האלופות אחרי שער מדהים של זידאן בגמר, זכייה בסופרקאפ האירופאי עם 3-1 על פיינורד וזכייה בגביע הבניבשתי אחרי 2-0 על אולימפיה. הנבחרת הספרדית הודחה מהמונדיאל שלא בצדק ע"י השופטים ודרום קוריאה, דפורטיבו זכתה בסופרקופה הספרדי שנערך בברנבאו, בניטז הצעיד את ולנסיה לאליפות אחרי 31 שהקבוצה לא זכתה באליפות ורונאלדו הגיע למדריד.

פה אני אבקש שתכתבו את דעתכם בהתאם לקטגוריות.
    שחקן השנה - מעל כולם בלט פאבלו איימאר שהצעיד את ולנסיה לאליפות ראשונה אחרי 31 שנה. איימאר סיים את העונה עם 7 בישולים ואפילו כבש שלושער ב5-1 של ולנסיה על ויאריאל בעונה שעברה.
    תגלית השנה - לפני שנת 2002 לא הרבה הכירו את חואקין סאנצ'ז מבטיס. היום, כמעט כל אוהדי הכדורגל הספרדי או אלה שמתעניינים מכירים את הקשר הכישרוני בן ה21. חואקין מחוזר ע"י מספר קבוצות גדולות באירופה בניהן ריאל מדריד ואינטר.
    השחקן המפתיע של השנה - מאריו רוגריו האורוגואי בן ה24 של ראסינג עשה פריצה גדולה ונהיה לאחד מכוכביה של הקבוצה.
    קבוצת השנה - פה אולי אני לא אובייקטיבי במיוחד אבל איך לא אצביע לריאל מדריד שחוגגת 100 שנה להיווסדה?
    הקבוצה המשתפרת - ריאל סוסיאדד הינה הקבוצה המשתפרת. כרגע, היא ממוקמת ראשונה אחרי 15 מחזורים ומציגה כדורגל שוטף עם הרבה שערים ומהלכים יפים.
    השחקן המאכזב - לא יודע מה איתכם אבל אני ציפתי מאיבן דה לה פניה לקצת יותר למרות התקופה הקשה שעבר בלאציו.
    הקבוצה המאכזבת - אין ספק שברצלונה היא הקבוצה המאכזבת ביותר, לפחות השנה, מקום 10 ומרחק 16 נקודות מריאל סוסיאדד לא נותן לה הרבה תקווה להמשך העונה. גם אתלטיק בילבאו מאכזבת ולא יציבה.
    הנשיא שעשה את עבודתו בצורה הטובה ביותר - פלורנטינו פרז הוא הנשיא הנבחר. פלורנטינו, מאז שהגיע, הביא שלושה שחקנים גדולים - פיגו, זידאן ורונאלדו. מגיע לו להיבחר.
    השער היפה ביותר - השער של פרננדו וארלה מול ברצלונה היה אחד השערים הכי יפים שראיתי. פשוט שער אדיר. וארלה פרץ מהאגף הימני, כמעט מהחצי, והשכיב 4 שחקני ברצלונה בדרך לשער נהדר.
    מאמן השנה - אין ספק שתואר זה מגיע לרפה בניטז שעשה עבודה מעולה בולנסיה והצעיד את שחקניו לאליפות.
    המאמן הלוזר - יופ היינקס שהגיע לבילבאו מבנפיקה לא הרשים בבילבאו ולואיס ואן חאל שהועף מברצלונה וחזר אלייה בקיץ גם הוא לא מרשים עד עכשיו ועשוי לפוטר.
    חוליית הקישור - חוליית הקישור של ולנסיה נהדרת, עם רובן בראחה, ויסנטה ופאבלו איימאר קשה מאוד לעצור את ולנסיה.
    חוליית ההגנה - גם פה ולנסיה מנצחת, רק 27 שערים ב38 מחזורים ספגה הקבוצה.
    הסקורר - דייגו טריסטן שכבש בעונה שעברה 21 שערים הוא הסקורר שלי. טריסטן וויקטור שבישל 11 שערים בעונה שעברה הובילו את דפור' למקום השני.
    המשחק הכי תוסס והכי טוב - ב10 לפברואר 2002, ריאל מדריד אירחה את לאס פאלמאס ומחצה אותה 7-0 עם חמישיה של מורי.
    השוער -סנטיאגו קניזארס הקפטן של ולנסיה הוא שוער השנה ללא שום ספק.
    הוא היה אחראי ללא מעט הצלות והרבה בזכותו ולנסיה ספגה רק 27 שערים.
    את מי הייתם רוצים בקבוצה שלכם? אני הייתי רוצה לראות את פיליפ מקסס הבלם הצעיר והמוכשר של אוקזר חותם בריאל כחיזוק להגנה.
    איך התרשמתם מהקבוצה שלכם עד עכשיו?
    ריאל שיחקה עד עכשיו כדורגל אטרקטיבי, משחקים טובים ופחות טובים. אם ריאל תנצח את סיביליה ב2 לינואר היא תעלה למקום השני.
    אני מרוצה עד עכשיו ומקווה לאליפות בסיום העונה.
    http://www.marca.es/futbol/partidos_de_la_semana/mallorca_valencia/aimar.Xxx
    איימאר, שחקן השנה שלי. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

2. juva Member

שחקן השנה- טוב פה יש לי התלבטות קשה בין רובן בארחה לפבלו איאמר, כנראה שאני אבחר בבראחה בגלל שבעונה שעברה הוא היה הרבה יותר דומיננטי מאיאמר והיה גורם יותר חשוב באליפות של ולנסיה
    תגלית השנה- גם פה אני לא יודע במי לבחור, מצד אחד יש את חואקין ומצד שני את מוטא, שניהם היו די אלמוניים עד העונה, שניהם תפסו מקום בהרכב של קבוצות צמרת-מרכז טבלה, חואקין הוא שחקן יצירתי כאלו שאנחנו אוהבים לראות מוטא לעומת זאת הוא פועל שחור שאף פעם לא יכתבו עליו בעיתון כעל השחקן המצטיין אבל זה לא הופך את התרומה שלו ליותר קטנה. אני אלך עם חואקין, בגלל האטרקטיביות.
    הפתעת השנה- פויול, הוא היה השחקן היחיד שהיה יציב ונתן משחקים טובים בברצלונה
    קבוצת השנה- ולנסיה, אליפות עונה שעברה, מקום שני העונה כשהם חושבים על אליפות שניה ברציפות
    השחקן המאכזב- פטריק אנדרסון, אחרי כמה עונות נפלאות בבאריין בא לבארסה, שיחק 4 משחקים נפצע ומאז לא חזר
    הקבוצה המאכזבת- ברצלונה, צריך פרט?!?!
    הנשיא- ללא ספק פרז, מאז שבא לריאל בשנת 2000 הוציא אותה מחוב של 200 מליון דולר ע"י מכירת מגרש האימונים של ריאל ובעודף שנשאר מזה, הביא את רונלדו פיגו וזידן
    השער היפה- אמממ, אני לא בטוח מי זה היה, אם אני לא טועה זה היה אקוניה שהבקיע שער מכמעט חצי מגרש בדקה ה94 ונתן לקבוצתו ניצחון 2-1 על ריאל מדריד
    מאמן השנה- הקטור קופר, הוא בנה את היסודות לאליפות של ולנסיה, בניטג הוא רק השם, קופר הוא זה שבאמת אחראי לאליפות
    המאמן הלוזר- ואן חאל בא לברצלונה לקדנציה שניה, והפעם במקום להסתכך עם הקהל והשחקנים, הקבוצה שלו סתם גרועה
    חולית הקישור- ולנסיה, קילי, בארחה, איאמר וויסנטה, היו אחראים על ההתקפה בעונת האליפות של ולנסיה
    חולית ההגנה- גם כן ולנסיה, התקפה ספרדית הגנה איטלקית
    הסקורר- גם פה אני מסכים עם פיגו, טריסטן אז מה שעונה הוא לא פוגע...
    המשחק הטוב ביותר- ברצלונה-דפורטיבו ברצלונה מנצחת 3-2, איזה גולים, איזה בישולים, איזה משחק...
    השוער- קניזראס, אני מוכן להמר על הביצים שלי שאם הוא היה יודע איך לשים אפטרשייב אז ספרד הייתה מגיעה יותר רחוק במונדיאל
    מי הייתי רוצה לראות בקבוצה שלי(ברצלונה)- את האמת, לא הייתי רוצה לראות אף אחד, אני יודע שככה או ככה זה לא יעזור, אם זה היה אפשרי הייתי רוצה לעבור לאהוד קבוצה אחרת
    ההתרשמות שלי מקבוצה שלי- בעעעעעעעעעעעעעעעעעעע

3. the_secand Member

לא יאומן אני פשוט מסכים איתך כמעט בהכל!
    חוץ מכמה דברים! והם:
    קבוצת השנה : היא ולנסיה אין ספק בכלל גם באירופה שיקחה בכלל לא רע! ובלידה הספרדית פשוט לא הייה לה יריבות וגם השנה אני מהמר שהיא תהיה האלופה!
    שחקן מאכזב:לפי דעתי זה רונאלדו נכון הוא כבש פה ושם אבל הגולים האלה היו גולים פשוטים וממצבים די קלים אבל מכמות הכסף ששילמו עליו היה אפשר לצפות ליותר
    המשחק שאני יזכור: הוא ללא ספק בארסה רי.. אולי בלי גולים אבל כל הבלאגן של הקהל מי יכול לשכוח את הבקבוק ? או את הבובה המתנפחת אם שמו של הבוגד עליו?
    וגם מצבים לא היו חסרים שם
    כל השאר אני מסכים אם פי..
    אחי נבחרת ספרד לא הפסידה במונדיאל בגלל השוער שלה הפך קאסיס נתן הופעה בהחלט טובה ספרד הפסידה רק בגלל השופט! וגם בגלל החמצת הפנדל של חואקין
    ודרך אגב הוא השחקן הספרדי שהייתי רוצה לראות בבארסה יחד אם נסטה ואתירסון שהוא הפחות מוכר (שחקן של יובה ברזיאלי בן 22)
    זה הפתעה? זה כבר שנה שנייה שלו בכושר הזה! לא סתם הוא נבחר לשחקן השנה של האוהדים!
    ומה אני יגיד על הקבוצה שלי? הרגשת פיספוס כי זה הרי ברור שאם השחקנים האלה אנחנו שווים לפחות מקום 3! אם לא ואן חל הטיפש הזה!
    ואני בהחלט מקווה שבסוף השנה איכשהו נגיע לליגת האלופות (אלא אם כן ניזכה בה בעזרת השם)

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/12/03
  4. juva Member

נכון שהם הפסידו בגלל השיפוט, אבל קניזרס היה הרבה יותר מועיל בפנדלים(סתכלו על הפרצוף שלו שהוא מתכונן לפנדל)

עכשיו פויול עשה את הפריצה הגדולה בעונה שעברה, לפני 2 עונות הוא היה די לא מרוסן, וצבר אדומים רק בעונת 012 הוא הוכיח את מלוא הפוטנציאל שלו

עכשיו תאמין לי שאת אתירסון לא הייתה רוצה לראות בבארסה, נכון שמדברים עליו כעל רוברטו קארלוס הבא, אבל הוא כבר עונה שלישית ביובה, והוא בנתיים לא עושה כלום...המאמן לא מסתכל לכיוון שלו ואני לא זוכר את הפעם האחרונה(או הראשונה) שראיתי אותו משחק

5. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחקן השנה שלי הוא רובן בארחה שלדעתי הוא הגורם העיקרי לאליפות של ולנסיה ואיימר אחריו אבל לא בהרבה.
    תגלית השנה שלי הוא גם חואקין שעד קצת לפני המונדיאל לא ידעתי(וכולנו) מי זה ופתאום הוא פותח בנבחרת ספרד,חוגג בבטיס ועושה צרות לליגה.
    הקבוצה המשתפרת היא ללא ספק סוסיאדד שנאבקה בתחתית בכל השנים האחרונות ופתאום היא מוליכה את הליגה ולא בושה להגיד שהיא מועמדת לאליפות.
    השחקן המאכזב שלי הוא צ'אבי שאמרו שהוא היורד של גוארדיולה והאיש שצריך להחזיק ולהנהיג את באסה אפילו לא מתקרב לזה (לא שיש לי תלונות למשחק שלו אבל ציפיתי ליותר בתור היורש של..)
    הקבוצה המאכזבת ללא ספק שזאת ברצלונה,אין אפילו על מה להרחיב רק להצביע על המיקום שלה והכל מובן.
    הנשיא..אממ פה אני לא כל כך מבין ומתעניין בעסקים אבל נשיא שמביא 3 שחקנים ברמה עולמית אין על מה להתווכח,לעומת חברו מהכביש השני , גספארט שמשחרר שחקן שלפני כמה שבועות זכה בגביע העולם זורק אותו.
    השער היפה הוא במשחק הכי יפה שקרה שנה שעברה,ב3-2 של בארסה על דפורטיבו בקאמפ נואו. שריבאלדו קיבל כדור ארוך עצר אותו באויר הקפיץ מעל נייבט והקפיץ שוב מעל מולינה ואז בא סאביולה מאחור ודאג שזה יהיה שער.
    מאמן השנה,רפה בניטז,אלמוני אף אחד לא שמע עליו הגיע מטנריפה שבליגה השנייה ולקח אליפות בליגה הראשונה.
    המאמן הלוזר ,ואן חאל,מאמן שמביא את באסה לשיא השפל,ולא מעפיל עם סוללת כוכבים של הולנד אומרת את הכל..
    ההגנה והקישור של ולנסיה היא הכי טובה כמו שהוזכר פה.
    הסקורר התלבטתי בין טריסטן למקאיי אבל בחרתי במקאיי כי השנה הוא עושה הרבה מטריסטן של שנה שעברה
    המשחק התוסס,המשחק שהזכרתי,ברצלונה 3 -דפורטיבו 2.
    השוער קאניארס ללא ספק,יש לו חלק די גדול באליפות ההיא.
    את מי הייתי רוצה בבארסה ? שחני הגנה כמה שיותר וטובים ולא את ריזיכר !
    מהקבוצה שלי אני מאוד מתרשם לטובה מקום 10 העיקר לא יורדים ליגה

6. the_secand Member

זה רק השערה שלך!
    אבל אם לא חואקין היה מחטיא את הפנדל יכול להיות שלא הינו מתווכחים על זה בכלל בכל מקרה זה לא אשמתו של קסיאס

זה בדיוק הבעיה! הוא לא קביל יותר מידי צאנסים ביובה! כי יובה פשוט הצליחה נהדר ולא היה צורך בו ! וגם יש לו בעיות אישיות,אין לו חברים! הוא כל הזמן לבד
    ולהזכיר לך שהוא עדין צעיר! בכל מקרה אני ישמח אם הוא יבוא למרות שיש לי העדפות שלי כגון איאן הארט מלידס!

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/12/03
  7. Reyes Member

נזכרתי עכשיו גם במרטין פאלמרו...
    הביאו אותו לויאריאל ועשו ממנו שחקן גדול, ומה הוא עשה עד עכשיו?
    כמעט שום דבר...
    הוא די מגושם, לא כובש הרבה ולא מתעלה על עצמו.

עוד שחקן מאכזב...

8. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

אפשר להזכיר גם את חאבי מורנו,אחרי שחגג באלאבס יצא לשנת שבתון במילאן וחזר לויסנטה קלדרון ועדיין לא מזכיר את ימיו הגדולים באלאבס.