סיכום הסיבוב הראשון

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Luis Fernandez, ‏28/11/05.

1. Luis Fernandez Member

יהיה נחמד אם נעשה מין איזה "ארקדי הזהב" סיכומי הסיבוב הראשון על שם ארקדי גאיידמק.

אז ככה על הקטגוריות

1.שחקן הסיבוב

2.מאמן הסיבוב

3.החמצת הסיבוב

3.תגלית הסיבוב(שחקן)

4.אכזבת הסיבוב(שחקן)

5.הפתעת הסיבוב

6.תגלית הסיבוב(קבוצה)

7.השחקן ה12

8.משחק הסיבוב

9.אכזבת הסיבוב

10.שופט הסיבוב

שלי:

1.שחקן הסיבוב
    גוסטבו בוקלי-הוא זה שעושה את השינוי אצל חיפה,נתן הסיבוב הזה לפי דעתי את היכולת הכי טובה מאז שהוא בישראל.
    2.מאמן הסיבוב
    טון קאנן-ללא ספק הפך קבוצה שבאימונים היו משחקים תחת לקבוצה טקטית ממשומעת והכי חשוב מגובשת.
    3.החמצת הסיבוב
    אין מה לחשוב יניב אברג'יל נגד בית"ר ירושלים ב3-2
    3.תגלית הסיבוב(שחקן)
    מאור מליקסון-יהלום שהיה צריך שיילטשו אותו ,ומאז שקאנן בא הוא פשוט נהיה האיש מספר 1 בבית"ר
    4.אכזבת הסיבוב(שחקן)
    אייל ברקוביץ-אחרי כל ההבטחות של דאבל מה כבר אפשר להגיד.
    5.תגלית הסיבוב(קבוצה)
    בני יהודה-כמו כל שנה פותחת את העונה מעולה ,אבל אחרי זה כמו תמיד מידרדרת,נראה לי גם השנה
    6.השחקן ה12
    7.משחק הסיבוב
    בני יהודה-בית"ר ירושלים 3-2 אולי הזיכרון שלי קצר אבל לפי דעתי המשחק הכי יפה שהיה השנה
    8.אכזבת הסיבוב
    אני לא יילך על ההאפשרות הרגילה(מכבי תל אביב) אלא דוקא על מכבי פ"ת
    חשבתי שהשנה הם הולכים לתת פייט אדיר לחיפה אבל כנראה שקללת אירופה גם עליהם עברה.
    9.שופט הסיבוב

לירן ליאני -שמבחינתי הולך להיות בקרוב השופט הבכיר בארץ.

2. אלי מתחן Member

בקשר לאחרון, הוא שופט מעצבן ששופט בצורה לא אחידה. את השריקות הקטנות הוא ישרוק נגד בית"ר וידפוק אותה בהרבה דברים קטנים.

3. Raulito Madridista

1.שחקן הסיבוב - מיכאל זנברג

הקשר היצירתי של האלופה, לא מפסיק לבשל שערים ולכבוש. הוא עושה עבודה מצויינת בקישור, גם עוזר להגנה, ובקיצור השחקן הכי יציב העונה.

2.מאמן הסיבוב- רוני לוי

מה אפשר להגיד על מאמן שקבוצתו מנצחת את הסיבוב הראשון?

3.החמצת הסיבוב- דוארטה במשחק נגד סכנין, עבר את השוער ובעט חלש, מגן סכנין הרחיק.

4.תגלית הסיבוב(שחקן)- עומר פרץ

נראה שלהפועל ת"א אחרי כמה שנים טובות, יש סקורר.

5.אכזבת הסיבוב(שחקן)- ג'ובאני רוסו

השחקן המוכשר הזה לא סיפק את היכולת שציפו ממנו.

6.הפתעת הסיבוב- מכבי נתניה.

למרות שהקבוצה לא השיגה מס' רב של נקודות, הקבוצה הזו סיפקה כדורגל יפה לעין, והייתה הרבה יותר חזקה מאשר מה שציפיתי.

7.תגלית הסיבוב(קבוצה)- בני יהודה

קבוצתו של ניצן שירזי הראתה כדורגל איכותי לאורך כל הסיבוב. היא כמעט לקחה נקודות מחיפה, והפסידה 14 נקודות בלבד.

8.השחקן ה12- הפועל ת"א

הקהל של הפועל כמו בשנה שעברה, הוא הקהל הטוב בליגה. למשחק חוץ הגיעו 5,000 אוהדים, ואת בלומפילד ממלאים כל משחק האוהדים.

9.משחק הסיבוב- בני יהודה נגד בית"ר ירושלים.

אין הרבה משחקים כאלה ששתי הקבוצות משחקו כלכך התקפי ונאה לעיניים. חמישה שערים זו כמות יפה במשחק אחד. חבל שהמשחקים האלה בארץ, נדירים.

10.אכזבת הסיבוב- מכבי ת"א

לאחר כל התבאטויות ולאחר הרכש ה"נוצץ" במכבי ציפו להרבה יותר. הקבוצה רק במקום ה-4, במרחק של מעל 10 נקודות מחיפה.

11.שופט הסיבוב- אלון יפת.

לא סתם הוא שופט בליגת האלופות.

4. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אזהרה מראש- תגובות שיכללו תשובה ב-9 מילים ל-9 שאלות יוסרו.

תגובה שלי בהמשך.

5. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחקן הסיבוב - בוקולי,כשהוא טוב חיפה טובה וכשהוא לא טוב אז הרבה יותר קשה לחיפה..
    כל משחק שאני רואה של חיפה אני פשוט נהנה ממנו,שחקן ענק ומגיע לו להיות שחקן הסיבוב.

מאמן הסיבוב - המועמדים הם רוני לוי שעשה סיבוב שלם בלי להפסיד נקודות,קאנן/עזורי
    שמצליחים מאוד עם בית"ר למרות כל הבלאגן ולמרות שעדיין לא הגיע חיזוק חוץ מאפק
    וכמובן ראובן עטר שהיה אמור להיות המנג'ר הראשון שיפוטר..אבל במקום זה הקבוצה שלו משחקת יפה
    וזה נראה שרובן ימשיך עוד הרבה זמן בנתניה.
    אבל מי שבאמת צריכים להוריד בפניו את הכובע הוא ניצן שירזי שנותן עונה ענקית עד עכשיו.

החמצת הסיבוב - גם אני חושב שההחמצה של דואטרה הייתה יותר גדולה מזאת של אברג'יל.

תגלית הסיבוב - מאור מליקסון,אם אפשר לקרוא לו תגלית...אולי זה יותר פריצת הסיבוב..בכל מקרה
    לדעתי הכי מגיע לו.

אכזבת הסיבוב - מכבי פתח תקווה,לדעתי זה היה ברור שהגלאקטיקוס לא יצליחו וזה לא בשבילי אכזבה
    שברקו-ביץ' רב עם כולם חוץ מעם המעסה...פתח תקווה פשוט נראית רע וקרובה לקו האדום וזאת באמת
    אכזבה.

הפתעת הסיבוב - אלן מסודי,ידעתי שהוא טוב אבל לא ידעתי עד כמה..2 רמות מעל הליגה,ואם גאידמק
    מחפש זר טוב...הנה אחד.

גם לאלי ביטון מגיע לקבל איזה סעיף מסויים..
    יש בכדורסל נקודה לדקה אז ביטון הוא ללא ספק שער לדקה בכדורגל..

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏28/11/05
  6. M_T_A Member

1.מיכאל זנדברג.
    הקשר המצוין של מכבי חיפה עשה את הפריצה הגדולה שלו השנה. כמו שכבר אמרו, כובש ומבשל, עוזר להגנה, עושה עשרות קילומטרים כל משחק. קשר מהסוג של למפארד ודקו שכל קבוצה באירופה רוצה אחד כזה.
    2. יש לי כאן התלבטות קשה בין ניצן שירזי שבנה מכלום בערך קבוצת צמרת התקפית שמשחק יפה לבין קאנן\עזורי שלקחו את הקבוצה המעאפנה של אוחנה ועשו ממנה קבוצה שאולי אפילו אפשר לקרוא לה דורסת. אני די מפחד מתבוסה במשחק הקרוב מולם...
    3. אין לי מושג. אין שום שחקן שלא הכרתי בתחילת העונה והרשים אותי במיוחד.
    4. אייל ברקוביץ'. העגלקטיקו הזקן והפטפטן לא עשה כלום על המגרש אבל זה לא הפריע לו לפתוח פה על כל העולם.
    5. בני יהודה. כמו שכבר אמרתי בסעיף 2...
    מבחינת שחקנים אלי ביטון הפתיע מאוד אחרי שנזרק ממכבי והתחיל להפציץ בבני יהודה.
    6. בני יהודה-בית"ר באמת היה משחק גדול וגם בית"ר-סכנין משחק ההחמצה של אברג'יל היה אחלה משחק.
    7. ההחמצה של אברג'יל... וכל מילה מיותרת
    8. הקבוצה המאכזבת? נחשו......

7. ReL Member

1.שחקן הסיבוב - בוקולי ומסודי , שניהם השחקנים היעילים ביותר בסיבוב הראשון עם 6 שערים ו5 בישולים , ממוצע של מעורבות לשער בכל משחק , גדולים מהחיים .

2.מאמן הסיבוב - רוני לוי אין ספק , כל שנה אנחנו מפקפקים בו שאין לו מתחרים , אבל מכבי חיפה פשוט משחקת כדורגל מצויין ותענוג לעיניים .

3.החמצת הסיבוב - יניב אברג'יל בטדי .

3.תגלית הסיבוב(שחקן) - מליקסון שסוף סוף פרץ , עומר פרץ שרק במחזורים האחרונים התגלה , טוטו תמוז בתחילת הליגה .

4.אכזבת הסיבוב(שחקן) - אייל ברקוביץ' , ציפיתי ממנו להרבה יותר , איפה אייל והמסירות המדהימות שלו הוא פשוט כבד ובקושי זז , איכזב ובגדול .

5.הפתעת הסיבוב - כמעט ואין הפתעות , בני יהודה פשוט מאוד קבוצה טובה והיא לא הפתעה .

6.תגלית הסיבוב(קבוצה) - מכבי נתניה בלי ספק , שהציגה כדורגל מהנה ושמח , ושערים יפים , גם ביתר .

7.השחקן ה12 - אין .

8.משחק הסיבוב - מכבי נתניה- ביתר 3-2 , בני יהודה - ביתר 3-2 .

9.אכזבת הסיבוב - מכבי ת"א והגלאקטיקוס, כל הרכש בתחילת השנה קנה אותי , ובאמת האמנתי שמכבי ת"א תיאבק על האליפות , וקיבלנו קבוצה זקנה עייפה כבדה ואפורה .

10.שופט הסיבוב - מאיר לוי , נקי מטעויות .

8. לא מצאתי כינוי Member

שחקן הסיבוב - ללא שום של ספק אלן מסודי. מצליח להוביל קבוצה קטנה כמו נתניה על הגב שלו למשחקים יפים ומהנים במאזן של 6 גולים ו5 בישולים שהוא אחראי ל11 מתוך 15 לגולים של הנתניה,לא חוכמה להיות שחקן בקבוצה כמו חיפה ש90 שחקנים לידך מסדרים לך כאלו מצבים קורצים,חוכמה לסחוב קבוצה על הגב.

2.מאמן הסיבוב - ניצן שירזי,אם כל הכבוד לרוני לוי הוא סחב כזאת קבוצה קטנה לרצף ניצחונות ענק ושיחק איתה כדורגל יפה אטרקטיבי שבסוף סיבוב נגמר רק במקום 4 אומנם,אבל עדיין.

3.החמצת הסיבוב - יניב אברג'יל מול בית"ר בטדי,כמעט בטוח שכולם יגידו ככה.

3.תגלית הסיבוב(שחקן) - טוטו תמוז,גדל לנו פה שחקן ענק.

4.אכזבת הסיבוב(שחקן) - אייל ברקוביץ'.. כמה רעש עשו ממנו ובסוף סיבוב הוא עם 0 בישולים.

5.הפתעת הסיבוב - בני יהודה מתברגת חזק בצמרת.

6.תגלית הסיבוב - מכבי נתניה,חשבתי שהיא תהיה עמוק בתחתית - בנתיים מסתדרת לא רע.

7.השחקן ה12 - אוהדי בית"ר ירושלים

8.משחק הסיבוב - בית"ר ירושלים נגד בני סכנין

9.אכזבת הסיבוב - מכבי תל אביב
    10.שופט הסיבו - לירן ליאני ללא ספק,בכל השיפוט הנוראי של השנה הוא היחיד שמראה נקודה של אור.

נערך לאחרונה ב: ‏28/11/05
  9. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

1.שחקן הסיבוב- לדעתי גם אלן מסודי וגם שחקני הקישור של חיפה (דירסאו, בוקולי וזנדברג) נתנו פשוט סיבוב ענק! מסודי סוחב את נתניה על הגב מהבחינה ההתקפית. דירסאו פשוט בלתי עביר ומראה כל משחק איך הוא יודע לארגן את ההתקפות בחוכמה ובלי שגיאות. בוקולי התחיל גם בעונה שעברה את הסיבוב הראשון מצוין ואחר כך דעך. אני מקווה שהעונה הוא ימשיך הלאה בקצב הטוב שהוא קבע. על זנדברג אי אפשר להגיד פריצה, אבל בהחלט הוא מצא את מקומו במרכז המגרש לאחר העזיבות של באדיר ורוסו שפינו לו את הבמה.

2.מאמן הסיבוב- יש לנו כמה מאמנים מאוד טובים בליגה. ראשית, אין לזלזל ברוני לוי ולהגיד "הייתי לוקח אליפות בטלפון". עובדה שקבוצות שהתחזקו מאוד עם סגלים לא פחותים משל חיפה מדשדשים עמוק למטה. לוי גורם ל-11 שלו לתת 200% מעצמם כאילו זה גמר גביע בכל משחק, ואת זה אנחנו לא רגילים לראות בישראל. גם ניצן שירזי ראוי לכבוד רב על השקט בבני יהודה, ועל הכדורגל האטרקטיבי שמביא את הקבוצה למקום ה-2 בטבלה למרות סיום מאכזב של הסיבוב. הכתומים שכחו מתי הייתה אצלם שכונה, הכתומים שכחו מתי הם היו מתמודדים בתחתית עד סוף העונה, ועל כך הקרדיט לניצן שירזי. שלישי ואחרון- טון קאנן. אני מתרשם שהבנאדם מבין כדורגל מצוין ובינתיים יש תוצאות מאז בואו. יעשו טוב בבית"ר אם יתנו לו לעבוד.

3.החמצת הסיבוב- כמו שאמרו, יניב אברג'יל ניצב 5 מטרים משער של 7.22 על 2.44 ובועט דווקא לשחקן שעמד על הקו. בתחתית זה יכול להיות קריטי.

3.תגלית הסיבוב(שחקן)- וינסנט אניימה קצת אובר רייטד אבל בהחלט מדובר פה במציאה גדולה של בני יהודה. לא חושב שמישהו צעיר ממש התגלה לנו והציג יכולת גדולה לאורך כל הסיבוב (וזאת לגבי עומר פרץ וטוטו תמוז).

4.אכזבת הסיבוב(שחקן)- גם אני חושב שזה איל ברקוביץ', אבל אי אפשר להאשים אותו בלבד. במשחקים הראשונים של העונה (ניקוסיה למשל) הוא שיחק טוב אבל שיחק לבד. כנראה נמאס לו. מלבדו, מאכזבים העונה גם מוראד מגמאדוב שהתרגלנו להתייחס אליו כאל שחקן יציב וטוב, וגם יואב זיו בכלל לא מזכיר את הצל של עצמו מהעונה שעברה, אבל זה בעיקר בגלל שינוי תפקוד בבית"ר. אהה ועוד משהו- מישהו זוכר כמה רדפו אחרי קרלוס צ'קאנה? מי זה? איפה הוא בכלל היום?

5.הפתעת הסיבוב- מכבי ת"א מגיעה לאצטדיון דוחא וחוזרת רק עם בקלאוות.

6.תגלית הסיבוב(קבוצה) - כולם חשבו שהם יודעים מי יהיו 4 הראשונות בטבלה. בני יהודה לא נספרה כאחת מהן.

7.השחקן ה12 - הכוונה לשחקן שעולה מהספסל ומציל קבוצה? יש בכלל ספק שזה אלי ביטון???

8.משחק הסיבוב - למרות התוצאות הנמוכות, אני נורא נהניתי העונה לראות את מכבי חיפה מציגה יכולת מצוינת דווקא במשחקים החשובים נגד בית"ר, הפועל ומכבי ת"א. גם המשחק בין סכנין לבית"ר, עד כמה שזכור לי סיפק את רוב מה שאנחנו מבקשים ממשחק- אווירה חמה, הרבה שערים וכמה מהם ממש יפים (פיטו), החמצה מסמרת שיער וסיום דרמטי.

10. הרצליה Member

שחקן ספסל בקריית שמונה

11. נדב מיכאלי Member

1.שחקן הסיבוב -מיכאל זנדברג ללא ספק,היה השחקן הכי חשוב בסיבוב הזה אצל מכבי חיפה,שידרג את עצמו באופן משמעותי

2.מאמן הסיבוב -רוני לוי ,לסחוף את מכבי חיפה לשיא של 11 משחקים ללא הפסד,11 ניצחונות ברצף ראוי לשבח

3.החמצת הסיבוב -יניב אברג'יל עם החמצת העשור בטדי

3.תגלית הסיבוב(שחקן) -עומר פרץ ,מוכיח שיש בו פוטנציאל אדיר .

4.אכזבת הסיבוב(שחקן) - שלומי ארבייטמן -ציפו ממנו ליותר

5.הפתעת הסיבוב - בית"ר ירושלים שללא עם אוחנה,עם 200 יועצים,2 מאמנים מצליחה להיות במקום השלישי

6.תגלית הסיבוב(קבוצה) -בני יהודה ,אף אחד לא ספר אותם והם הפכו לקבוצה לא רעה בכלל העונה,ניצן שירזי עושה עבודה נפלאה

7.השחקן ה12 -הקהל של בית"ר תומך בקבוצה באש ובמים ,אבל בקיץ התואר הזה היה הולך לאוהדי מכבי שרכשו 10,00 מנויים !

8.משחק הסיבוב - יש הרבה כאלה ,נבחר במשחק שהיה אתמול בהרצליה ,בני יהודה מול בית"ר ,משחק מצויין עם הרבה קצב ועניין וצבע.
    9.אכזבת הסיבוב -מכבי תל אביב ,איך רימו 10,000 אוהדים ?איך התקשורת חגגה?"אנחנו הולכים לזכות בדאבל"...

10.שופט הסיבוב -מאיר לוי ,היה מצויין בסיבוב הזה.

שער הסיבוב (אומנם זה לא בקטגוריה אבל אני חייב) : אלירן אלקיים מול מכבי חיפה,שער אדיר שלא עזר הרבה לנצרת עילית.

12. יוגב אסולין Guest

הכנתי אחד משלי מראש... אז הנה הוא

סיכום סיבוב ראשון בליגת על:
    הליגה שלנו התחילה לפני קצת יותר מ3 חודשים וכבר אפשר לסמן כניראה אלופה. אבל בכל זאת הגיע שלב סוף הסיבוב הראשון ובואו נערוך כמה סיכומים ונבחר את האנשים והאירועים שעשו את הסיבוב הזה.

קבוצת הסיבוב הראשון:

בעלים:

אמנם כל הרעש שייך כמובן למר קאידמאק, אבל נכון לכרגע לפי דעתי בעל הבית שפועל בצורה המושלמת ביותר זה יעקב שחר. הקבוצה שלו מנצחת! אנשים מנסים לקטוף להם שחקנים מהידיים על ימין ועל שמאל. והוא בשלו מקרין המון שקט ביטחון ואווירה טובה על הקבוצה. יודע להרגיע את כולם בעניין הניסיונות להפיל את האימפריה שלו. שחר קבל ממני מדליה.

מאמן:
    קאנן ועוזרי, נכון שרוני לוי יש לו מאזן מושלם והוא מפעיל מערכת משומנת בחיפה אבל אני חושב שעוזרי וקאנן שלקחו את בית"ר מידיו של אוחנה הצליחו בלי להביא שום שחקן חיזוק ובלי הרבה רעש, לעשות מה שהמון אחרים לא היו מצליחים. לקחו קבוצה ששיחקה רע בלי דרך בלי טקטיקה גם שהיתה טובה לא ידע לתרגם את זה לשערים והנה היום בית"ר מסיימת סיבוב שאם הייתה פותחת ככה את העונה אולי הם עוד היו צמודים לחיפה בראש הטבלה. צמד חמד.

ההרכב: לפי 4-4-2

שוער:

לירן שטראובר, האיש שמספק לבנתיים את כל הקבלות והרבה מעבר לזה. עומד בין הקורות של מכבי ת"א ומצליח לא פעם להצליח אותה ולשמור אותה בליגה. יש סטיגמה שאוהבים להדביק לו על השטויות שהוא עושה וכל מיני כאלה. השנה הוא המושיע והתקווה היותר גדולה של מכבי ת"א ואוהדיה. בזכותו הקבוצה ספגה רק 7 שערים, הכי נמוך בליגה.
    הגנה:

* אלי אברבנל, הייצוב של בני יהודה והביטחון שלה מתחיל בזכות שקט ועבודה מעולה של כמה שחקנים בחלק האחורי, אברבאנל שדי נעלם לנו בשנים האחרונות חוזר השנה ובגדול. בבני יהודה הוא פורח בעמדת המגן הימני ונותן עונה פנטסטית לבנתיים. הרבה בזכותו בני יהודה בצמרת.
    * אדורם קייסי, אפילו בחלק האחורי יש למכבי חיפה נציגים, וזה לא מתוך רחמנות ודאגה לחיפה אלא כי פשוט מגיע לאדורם קייסי אחד השחקנים היותר יציבים בישראל בשנים האחרונות שנותן עונה גדולה בחלק האחורי ואפילו עוזר מאוד בחלק הקדמי. פשוט שחקן אדיר.
    * אדריאן גונזלס – הגנה למכבי ת"א השנה יש והרבה בזכות השחקן האורגואי של הקבוצה. פשוט עושה עבודה ענקית מהרגע הראשון של העונה (אי שם בגביע אופ"א, זוכרים?) ושומר על יציבות עד שלב זה של העונה. השחקן החזק בחוליה החזקה של מכבי ת"א. יש הרואים בו הרבה כמחליף הישיר לטל בן חיים.
    * שמעון גרשון – הפועל ת"א לאורך השנה גילתה יכולת טובה לצד יכולת חלשה. מה שאי אפשר להגיד על גרשון שלבנתיים עושה עבודה מעולה. גרשון שבשנה האחרונה היה בירידה חוזר ונותן לבנתיים עונה מצויינת בחלק האחורי של הקבוצה. ומה שיותר מפתיע זה 4 שערי ליגה שיש לו.

קישור:
    * חבאייר דירסאו, אין לו שערים אין לו בישולים. אבל את מה שהוא נותן על המגרש אי אפשר לקחת ממנו. אחד הזרים היותר איכותיים בתפקיד קשר אחורי שהיו בשנים האחרונות בליגה. לי הוא מאוד מזכיר את ז'אוטאטס ואת בזיציק רק שדירסאו טוב מהם בעיקר בחלק ההגנתי.
    * מיכאל זנדברג, עד לפני שנה מיכאל עוד חימם את הספסל של מכבי חיפה. השנה הוא מקבל את המושכות ומזכיר את ימיו הטובים מהפועל פ"ת פשוט מנהיג את הקבוצה עושה סדר בקישור ונותן אין ספור מצבים לחלוצים. יציב מאוד השנה פשוט הרווחנו אותו בחזרה. ותוסיפו לזה 5 שערי ליגה.
    * גוסטאבו בוקולי, אני ממשיך עם הקרדיט לקישור החיפאי כאשר בוקולי נותן השנה עונה נהדרת . 6 שערים ו5 בישולים ואין ספור עבודה ועזרה ל33 נקודות של מכבי חיפה השנה, הופכות את בוקולי לאחד ממצטייני העונה עד כה.
    * אלן מסודי, קשרה של מכבי נתניה נותן עונה חלומית. שחקן אנונימי עד לא מזמן הגיע לעיר היהלומים ונותן בלי סוף סיבות לראובן עטר ותלתליו לחייך ולהתפרע. 6 בישולים, 5 שערים ועבודת הגנה מעולה. כל זה הוא מקבל משחקן אחד. אני בטוח שעם היתה לו אפשרות הוא היה מבקש עוד 9 כמוהו וזה רק בגלל שהוא לא יודע איך הוא בעבודת יד.
    חלוצים:
    * ליאור אסולין, אומרים תמיד שלבית"ר אין חלוצים. שהיא כובשת רבעיות אבל החלוצים שלה לא נותנים תפוקה. אבל שמסתכלים על כל מה שעברנו עד עכשיו העונה רואים שאכן ליאור אסולין עושה עבודה טובה ובית"ר מוצבת כקבוצה השניה בפוריות השערים שלה וליאור אסולין מוביל את טבלת מלך השערים עם 8 כיבושים.
    * שי הולצמן הוא החלוץ השני שלי. אחד שבא מקבוצה קטנה אחד שעושה עבודה מאוד קשה. הוא כבר קשיש בן 31 אבל הגנות הליגה לא מסתדרות איתו. פשוט חלוץ אמיתי וטוב. הקרן אור הגדולה בעונה החלשה (יחסית) של מ.ס אשדוד.

שחקני ספסל:
    * מאור מליקסון, החלוצים של בית"ר לא מספיקים לקבל כדורים והרבה יוצא מרגליו של הילד הצעיר והמוכשר הזה ששמו מליקסון. פשוט שחקן שבעוד כמה שנים יהפוך להיות אחד הפליימקרים הטובים בארץ. ובבית"ר כבר דאגו להבטיח שבשנה הבאה הוא אצלהם.
    * מטה בטורינה, שחקנה של בני יהודה בן ה32 אמנם קשיש אבל תורם המון לבני יהודה השנה ועוזר לה להיות בצמרת הליגה. הוא מחלק כדורים ומתקל המון רק חבל שהוא לא מספיק בכושר בעקבות גילו.

קטגוריות קבוצות:
    הקבוצה הטובה:
    נו באמת, מכבי חיפה. כל הסיבות שבעולם גם חזרה ממשבר ליגת האלופות, גם עונה מושלמת עד רגע זה וגם (למרות העובדה שלא דורסת) מציגה משחקים נקיים מטעויות פשוט מכונה משומנת.

הקבוצה המאכזבת:
    כמה רצינו כמה קיוונו שהנה השנה יש "גלאקטיקוס" אמיתי בליגת העל. חשבנו שזהו מכבי חיפה לא תוכל לזכות באליפות, הרי רוסו, ברקו, נימני, קאקו, דאוארטה ועוד ים שחקנים.. מי יכול מולם? מכבי הולכת כל משחק לתפור את הליגה. צריך 4 כדורים על המגרש בשביל הקישור הזה. אבל אישפהו זה לא התחבר. התחיל ביותר מידי בדיחות אולי בין השחקנים וההנהלה ועכשיו זה הרבה יותר קרוב למכות. ואפילו לוני אומר שהוא לא נהנה.
    הקבוצה המפתיעה:
    בני יהודה, תאמת עד למשחק מול חיפה כבר חשבנו שהנה חוזרת הקבוהצ של שנות ה90 של בני יהודה. משחק משחק חי, פורח צבעוני תיקראו לזה איך שבא לכם. פשוט היה כיף ליראות את הקבוצה הזאת חיה תוססת משחק כדורגל יפה. איפשהו ברגע שהישגים הגיעו גם התקשורת הגיעה ואז החלה נפילה קטנה. אבל עד התואר של הקבוצה המפתיעה של הסיבוב אי אפשר לקחת להם. את זה הם לא איבדו.ספיישלים:

הסיפור של הסיבוב:
    א-ר-ק-ד-י ג-א-י-ד-מ-א-ק. כל שבוע מספר לנו לפחות 8 כותרות בעיתונים. וכל סיפור אצלו זה בצבע אחר. באמת שהוא נותן לנו תקוות למשהו חדש בכדורגל שלנו אחרת כולנו היינו עוד שקועים בזה שעוד עונה הסתיימה לה. אבל כולם כבר מסתכלים עם העיניים קדימה ולא מתרגשים מאוד אליפות של הירוקים. הכל אודות לאיש שהגעתו היא סיפור המחזור שלנו.
    השחקן המאכזב:
    רוסו, בניגוד לברקו הוא קיבל הרבה יותר קרדיט אבל זה לא מתחבר לו. רוסו הצליח בגדול רק בקבוצות בחיפה. בהפועל חיפה היה מלך ובמכבי חיפה. העונה שלו במכבי ת"א מזכירה את זה בבית"ר ואם לבית"ר הוא אומר שהוא חייב, אז למכבי פי שניים. פשוט לא מספק את הקבלות לא יוצר מספיק מצבים ל"חלוצים" של הקבוצה. ופשוט זה לא רוסו. חבל.
    השחקן המפתיע:
    הוא רק בן 17 וכבר מדברים על לסגור את העניין האיזרוח שלו כדי שיהיה בנבחרת. טוטו תמוז. בלי ספק הדבר הבא של הכדורגל הישראלי. שחקן שנולד בניגריה אחד הכשרונות היותר גדולים שנראו העונה בליגה ובטח שבפ"ת. אמנם יש לו הסיבוב רק 3 גולים אבל אין ספק עוד נשמע עליו המון.
    החמצת הסיבוב:
    הייתי חייב את הקטגוריה הזאת, ולו רק כדי להריץ שוב בראש את ההחמצה הגדולה של יניב אברג'יל פשוט רגע ענק. אבל יצא לו מזה טוב.. הוא מוזכר אצלנו ובטח ההחמצה הזאת תיזכר עוד הרבה שנים.
    הקאמבק של הסיבוב:
    אלי ביטון. אין ספק מדובר באחד הסיפורים היפים של העונה שחקן שהיה גמור הגיע לבני יהודה ועושה איתה (בצרוה שונה אמנם) מה שבן לוז עשה איתה לפני שנתיים. פשוט מוסיף המון למשחק נותן שערים והרבה יופי לבני יהודה ולליגה.

13. Luis Fernandez Member

רק תיקון אחד יוגב לפי דעתי
    ליאור אסולין לא מה11 של הסיבוב הזה,נכון הוא מלך השערים של הסיבוב
    אבל עדיין הוא מחמיץ בכמויות ,פשוט גרוע מחמש מצבים בטוחים בממוצע הוא נותן גול אחד.
    סקורר או לא ,נקווה שקאנן עוד יישפר אותו,ועוד תיקון קטן
    בקשר לבחירה שלך של עזורי וקאנן,עזורי לפי דעתי הוא פשוט בובה ומתרגם ולא יותר,יש לו חלק ממש קטן בשיפור המשחק של בית"ר,כל המחמאות צריכים להגיע רק לקאנן.

נ.ב
    אהבתי את הסיכום.

14. יוגב אסולין Guest

בקשר לליאור אסולין. לפי דעתי הוא חלוץ מסוג שאין הרבה כאלו בארץ היום אבל בעבר הליגה ידע רבים כמוהו.
    אלון מזרחי היה שחקן שלא היה מעורב במשחק כמעט בכלל לא היה דריבליסט לא מהיר אבל היה אחד עם חוש מעולה ברחבה שחקן שאתה יודעת שהכדור אצלו ברחבה זה גול ושחקן עם מיקום מעולה.
    לעומת אלון מזרחי היא את רונן חרזי, חרזי כבר ידע יותר לרוץ ולהוביל את הכדור וגם היתה לו התמצאות מעולה ברחבה. הוא הצליח פחות בגלל החוש והיכולת להפוך כל מצב ברחבה וכל בעיטה לגול.
    שמסתכלים על ליאור אסולין הוא שילוב של שתיהם. מצד אחד הוא לא מכניס כל מצב ואין לו חוש רחבה כמו להם אבל הוא בהחלט מסוכן בתוך הרחבה. מצד שני אולי הוא לא דריבליסט גדול אבל שחקן אחד אין לו בעיה לעבור יש לו שליטה טובה בכדור ומהירות.
    הוא כמעט אף פעם לא ימסור ולא יעשה עבודה כמו של קשר או עבודה בשביל החלוץ שלידו אבל את העבודה שלו בתור חלוץ מבקיע שערים הוא כן עושה בשורה התחתונה. הוא לא שחקן שאתה מרגיש אותו יותר מידי אבל 11 מחזורים הוא מסיים עם 8 גולים. אין הרבה כמוהו בארץ היום וחבל.

באשר לעוזרי וקאנן. אני חושב שלפני שקאנן הגיע עוזרי היה זה שייצב לו את הקבוצה בעזרת 3 ניצחונות. הוא נתן הרבה שקט ואז שקאנן הגיע הקבוצה המשיכה בעצם מהקו של עוזרי ולא מהתרסקות בתקופתו של אלי אחונה. בנוסף אני לא יודע עד כמה עוזרי באמת מעורב באימון אבל לפי איך שזה ניראה ואיך שהשחקנים מדברים הוא קצת יותר מבובה. אני חושב שצריך להכריז עליהם כצמד לכל דבר.

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל הבלם של מכבי הוא כריסטיאן גונזלס ולא אדריאן.

בקשר לאסולין,בהתחלה לא כל כך הצדקתי את זה שאוהדי בית"ר לא אוהבים אותו כי בכל זאת הוא כובש
    המון..אבל הוא גם אגואיסט ומחמיצן ונניח שחקן אחר כנראה היה כובש יותר שערים במשחק,מצד שני...
    הוא גם מגיע להמון הזדמנויות...האמת זה מזכיר לי את רפי כהן אצלנו...המון הזדמנויות בגלל מיקום נכון
    אבל המון החמצות...ותראו איפה רפי כהן היום...