סביליה - לאן?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י SeRgInHo, ‏17/3/07.

1. SeRgInHo Member

בעקבות הדיון הפנימי שפתחו ביניהם אוהדי כמה קבוצות בפורום העולמי, החלטתי לפתוח את הדיון הזה, כדי אולי להבין את הכיוון.
    חלקם טוענים שלאט לאט נבנית פה אימפריה בסדר גודל העולמי, אחרים אומרים שכמו במקרה דפור ו-ויאריאל, הקבוצה תהיה בצמרת שנתיים-שלוש-ארבע, אחרי זה תבוא מכירת חיסול, ואז היא תיעלם מהמפה, כמו שקרה לשתי הקבוצות הנ"ל.
    אני לא יודע מה לחשוב. מצד אחד, מסורת זה הדבר הכי חזק בכדורגל, ובלי מסורת הקבוצה לא יכולה להתקיים לאורך זמן, ואת זה אין לסביליה. מצד שני מעונה לעונה סביליה משתפרת, יש לה מחלקת נוער מצוינת, מעונה לעונה היא משפרת את המיקום שלה, יש לה מספיק כסף ממכירות של בטיסטה ורייס, היא מנוהלת נכון, ויש לה אחד הקהלי הטובים בליגה הספרדית.
    אבל החוסר הניסיון שלה בא לידי ביטוי גם העונה, כי עם כזאת עונה חלשה של שתי הגדולות, היא הייתה צריכה להיות כבר לפחות ב+8, אבל אולי, אולי גם זה יבוא עם הזמן, אלא אם כן שוב פעם אנחנו נהיה עדים למקרה ויאריאל ודפורטיבו.

מה דעתכם בנושא? לאיזה כיוון נושבת הרוח?

2. Spanish Weapon Member

אמרתי את דעתי בצורה נחרצת בפורום העולמי.

סביליה היא אפזידה חולפת ותו' לא.
    קבוצה בלי מסורת , בלי יומרות לצמרת , קבוצה שהתמזל מזלה והבליחה העונה וגם עונה שעברה.
    לא רואה אותה נשארת בפסגת ה"לה ליגה" עוד עונה והלאה.
    הסגל הזה לא יחזיק מעמד הרבה זמן , בעונה הבאה קבוצות בצמרת האירופית יחטפו את הכוכבים הצעירים והכשרוניים , אבל נשיא סביליה ימשיך לעמוד על שלו ש"הסתיימה מכירת השחקנים הכשרוניים"
    אני לא מזלזל חלילה בסביליה , בטח שלא בהישגים שלה העונה ובעונה שעברה, אבל אני לא רואה פה הרבה הבדלים בין סביליה לבין דפורטיבו וויאריאל ששבעו מהשגיהן במסגרת המקומית ובמסגרת האירופית.

3. Raulito Madridista

האמת שסביליה כבר שלוש שנים עושה את הבנייה הנכונה הזו, אשתקד זה הביא לה תוצאות והיא זכתה בגביע אופ"א בצדק, אך החמיצה עלייה לליגת האלופות בשנתיים האחרונות. אני לא יכול לתת עדיין דעה נחרצת בנושא. גם לדפורטיבו לה קורוניה וגם לויאריאל, לא "נגמרו הכוחות" בגלל שחרור של כוכבים או משהו כזה. אצל לה קורוניה הדבר פשוט מאוד: רוי מקאי האדיר נמכר באמת, טריסטן שהחזיק את הקבוצה בייחד איתו בחוד, ירד דרסטית ביכולת ולכן היום הוא במאיורקה נדמה לי, ואלרון החל להיפצע, מאורו סילבה פרש ממשחק, וללוקה היה קשה מאוד לסחוב על גבו את "המולדת". מה שקרה עם ויאריאל לדעתי הוא יותר "עונה גדולה" כיוון שוולנסיה באותה עונה נבנתה לא נכון, ולא היה לה מאבק עיקש על המקום השלישי. הטורניר שלה באלופות עונה לאחר מכן היה יפה, אבל היא הייתה צריכה להיות מודחת כבר ברבע הגמר, בשמינית הגמר היא קיבלה הגרלה קלה, וזהו.
    דפור הייתה קבוצה מעולה במשך 5 שנים, מהזכייה שלה באליפות עד למקום בחצי גמר האלופות.
    אצל סביליה, מביאים כל פעם מחליפים. רייס עזב ומצאו לו מחליף אם נאבאס נניח, בפטיסטה נמכר לריאל מדריד ושבאנטון בא במקומו, סתם דוגמאות אני נותן, ראמוס עזב לריאל ולמרות זאת ההגנה יציבה וחזקה. הנשיא של סביליה הוא כמו הנשיא של ליון, מצליח למכור את הכוכבים שלו בהרבה כסף. לסביליה יש מחלקת נוער אדירה וזה ההיתרון שלה, שכן, דל-נידו מוכר שני שחקנים כמו לריאל מדריד לדוגמא בקרוב ל50 מליון יורו(הוא הצליח למכור את ראמוס, בלם בן 19 אז ששיחק רק באותה עונה כשחקן הרכב קבוע, ב30 מליון יורו!) ולאחר מכן סביליה עושה רכש נבון וחכם, מביאה שחקנים צעירים ומתפחת אותם. מה שמביא את סביליה לאיפה שהיא היום זהו התלכיד הקבוצתי המעולה שבנה שם ראמוס וגם קודמיו. אין לה רונאלדיניו, אין לה הנרי, אין לה קאקא וגם לא ואן ניסטלרוי לדוגמא. חסוס נאבאס שחקן נהדר אבל עדיין לא מספיק התבלט מעל כל הליגה. אדריאנו מתחיל בעונה טובה. קאנוטה רק השנה מתחיל להיראות כחלוץ טוב. מי שמשחק כבר כמה שנים נהדר זה אלבס שלא אתפלא אם צ'לסי תביא אותו בסכום מטורף לדוגמא.
    אבל, כמו שאומרים, בכדורגל אי אפשר לקבוע, בינתיים, יש לסביליה גב כלכלי חזק ונשיא שיודע לעמוד על שלו. אבל, את העונה היא לא תגמור עם אליפות.

4. Bensh Member

מישהו פה ראה פעם קבוצה גדולה שהקימו אותה גדולה? זה בא עם הזמן, גם לתינוק לוקח שנתיים ללמוד לדבר

5. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

יפה אמרת, באנדי.

אם פעם יגידו לכם משהו על חשיבותה האדירה של רמת הניהול ותפקפקו בכך, הנה לכם דוגמא כמה היא משמעותית: הכל כאן יגיע בסופו של דבר לניהול. אם הניהול יהיה שכונתי, יתחילו לקנות שחקנים גדולים במלא כסף שיתבררו כפלופים, יהיו בעיות כלכליות, יאלצו למכור בבת אחת את כל הכוכבים, שחקנים גם ירצו בעצמם לעזוב למקום טוב יותר.
    אבל- נניח וישאר הניהול הנכון של דל-נידו, שימשיך להתבסס על מחלקת הנוער הפנטסטית בשילוב של הבאת שחקנים לא רעים במחירים נמוכים (כולל ברזילאים במחירי מציאה), ופעם בעונה מכירה של שחקן שהגיע קטן ויצא גדול. המצב הכלכלי רק יפרח (הצלחה=הרבה כסף, מרצ'נדייזינג, ליגת האלופות לעונה הקרובה משמעותית מאוד מבחינה כלכלית וגם לזכות באופ"א זה כסף טוב), הכוכבים ירצו להשאר בעצמם כי יראו שעולה לה אימפריה חדשה, כמו כדור שלג כזה זה בעצמו מה שיעלה את האימפריה.

אני חושב שהדוגמא הטובה ביותר היא ליון- קבוצה שלא מביאה רכש נוצץ אלא שחקנים במחירים נמוכים (טיאגו, ווילטורד) וברזילאים כשרוניים (ז'וניניו, פרד), פעם ב.. מוכרת שחקן במלא כסף שמחזיק אותה לבד לשנתיים (אסיין) ושולטת ביד רמה על הליגה הצרפתית ומככבת באירופה (באופן יחסי). גם כאן הניהול הנכון הוא מה ששומר על העליונות, ואני מאמין שאם הניהול ישאר בסביליה כפי שהוא וגם המדיניות של המועדון, הוא ישאר בצמרת.

כמובן שאליפות+גביע אופ"א יהיה חלומי עבור האוהדים בסאנצ'ז פיחואן, אבל אחד הדברים היותר חשובים על מנת לא ליפול הוא להעפיל לליגת האלופות העונה (ולמרות השוויון עם המקום הראשון, הצמרת די צפופה ועוד יש זמן), זה ייתן לקבוצה הזו דחיפה שלא תאמן.

אני גם בעד זה שסביליה תיכנס למועדון הגדולות הספרדיות באופן רשמי (אני לא מדבר על הקלאס של ריאל וברסה כמובן), מכיוון שהיא קבוצה סימפטית עם כדורגל התקפי ומהנה, שמתבססת גם על הרבה חבר'ה צעירים ועל הנוער המעולה שלה.

נערך לאחרונה ב: ‏17/3/07
  6. Quique_Flores Member

קודם כל, יפה אמרת דור. דפורטיבו לא הייתה אפיזודה חולפת אלא קבוצה שהייתה מהאיכותיות בספרד במשך כ-5 שנים (ובתקופות מסוימות גם באירופה) ונפלה אך ורק בגלל העובדות שדור ציין, (הפרישה של מאורו סילבה וכל זה) שלא כמו ויאריאל שהיא הדהימה אותנו רק למשך שנתיים ולא יותר. ועכשיו לנושא. סביליה היא קבוצה חזקה מאד גם כרגע. אל תיתנו להפסד לנאסטיק לעבוד עליכם, סביליה קבוצה מעולה, וכמעט כל שבוע אנחנו עדים לכך שגם לקבוצות הצמרת הגבוהה קשה לנצח בחוץ. (למרות שאת נאסטיק צריך לנצח בחוץ) היא די מזכירה את תחילת העלייה של ולנסיה בסוף שנות ה-90, קבוצה בלי הרבה שחקנים עם שם (מלבד קלאודיו לופז, מנדייטה וקילי) שתלכיד קבוצתי מעולה מוביל אותה ליכולת טובה וכך גם לתוצאות טובות. לדעתי, בשביל להמשיך לשמור על קו העלייה של הקבוצה, אסור לה לשחרר את השחקנים החשובים שלה גם אם יציעו עבורם סכום גבוה, שכן אם הם רוצים לבנות אימפריה הם צריכים להתבסס פחות יותר על אותו הרכב (כמובן שרוטציות לא תזיקנה) כדי ליצור בסופו של דבר מכונה משומנת. וגם אז, כשתהיה (אם תהיה) סביליה מכונה משומנת, היא צריכה לדאוג שיהיה לה סגל רחב, על מנת שלא יווצר מצב שבו נראה תקלות בתפקוד הקבוצה בעקבות פציעה/פציעות של שחקן/ים מסוימ/ים.

לסיכום, כרגע, סביליה לא נראית לי שתופעה חולפת.

7. SkiMan Member

בלי יותר מידי חפירות - קבוצת כדורגל מתחילה ומסתיימת בניהול. אולי זה בא אפילו לפני מסורת (שזה, אגב, לכל החכמולוגים משהו שצריך להיבנות במוקדם או במאוחר, גם ברצלונה וריאל לא נוסדו אוטומטית עם מסורת). אם סביליה תמשיך בקו בו היא נמצאת, קרי - קבוצה מאוזנת, נוער טוב, סקאוטינג מעולה אז היא תמשיך להיות בטופ של הליגה הספרדית.

לגבי מצבה העונה: סביליה צריכה להחליט, אירופה או ליגה. קצב הנקודות שלה בליגה גם כך לא מספיק לאליפות כשבארסה וריאל צפויות להגביר את הקצב והיא לא יכולה להמשיך לתקוף בשתי החזיתות, הוכחה ברורה לכך היתה שהיא עברה בקושי קבוצה נחותה ממנה בהרבה.

אני, אגב, מהמר שטוטנהאם תעבור לחצי.

8. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

חרא של קהל. אבל יש מספיק חרא בשביל להציף את האיצטדיון וזה הגורם החשוב ביותר. כי אם יש קהל אפשר לזכות בתארים גם כשבראש המועדון עומד חסוס חיל ולא עורך הדין שלו.

9. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

כמו שציינתי באותו הת'רד שדיברת עליו, זה נראה כאילו סביליה בדרך הנכונה.
    ב-10 הששנים האחרונות, מליגה נמוכה הגיע לליגת הבכירה, ולאט לאט התקדמה במעלה הטבלה ובשיטתיות, תוך כדי ניהול נכון ומצב כלכלי מצויין.
    את ליברפול לא בנו ביום אחד, וגם לא את ברצלונה.
    אני לא יכול לקרוא לקבוצה שהיא הפייבוריטית לזכייה בגביע אופ"א, ומחזיקת הגביע הזה אשתקד, וקבוצה שיש סיכוי לא קטן שתיזכה באליפות ספרד, שהיא בהחלט ליגה בכירה מאוד באירופה, אפיזודה חולפת.
    אולי אתבדה ו"סופה" תהיה כמו לה קורוניה, כמה שנים טובות וחוזרת להיות קבוצה בינונית, אך כל הסימנים מראים שלא כך הדבר, בשונה מלה קורוניה.

בשונה מלה קורוניה וגם מויאריאל, לסביליה יש מחלקת נוער מהטובות בעולם, כך שעתיד ורוד בהחלט מצפה לקבוצה.

10. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אי אפשר באמת להשוות בין לה קורוניה לויאריאל. לה קורוניה במשך קרוב לחמש שנים הייתה אחת הקבוצות בספרד ולעיתים גם באירפה. לעומתה ויריאל הייתה בסך הכל קבוצה שהפתיע אותנו במשך של שנה-שנתיים וחזרה להיות הקבוצה שכולנו הכרנו אותה.
    לסביליה יש פוטנציאל להיות קבוצה טובה יותר מאשר היא כיום, אך היא לא תוכל לעשות זאת מבלי התנהלות נכונה של ההנהלה. עליה יהיה מוטל למכור ולרכוש שחקנים במחירים נכונים, לשתף שחקנים צעירים כשצריך, ולעיתים לתת אמון במאמן גם כשלא הולך. רק על ידי כך סביליה תוכל להמשיך ולהתקדם.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏18/3/07
  11. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

אני יודע שאי אפשר להשוות, אבל אנשים ניסו להשוות, אז הלכתי עם זה. :)

12. Butragueño מנהלים

סביליה פשוט מתעקשת לא לקחת את האליפות

היו לה כל כך הרבה הזדמנויות..פעמיים מול רקראטיבו,משחק מול סטאנדר..

בתור אוהד סביליה,ציפיתי מהם ליותר.

יותר מדי קבומות מעוניינות בדני אלבס,לדעתכם,יש סיכוי שסביליה תמכור אותו ותביא שחקנים טובים יותר בעדמות שונות?

כי לסביליה יש מחליף לא רע לדני אלבס,אל תשכחו את הינקל .

נערך לאחרונה ב: ‏14/4/07
  13. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

סביליה כבר לא תיהיה סביליה של לפני כמה שנים .
    אם היא תמכור את אלבס זה יהיה בסכום רציני וגם היא תביא בכסף הזה שחקן או שניים טובים שיחזקו אותה.
    לא תיהיה יותר בריחת הכוכבים מסביליה בלי להתחזק בהתאם.

אבל כנראה שהקבוצה עדיין לא מסתדרת עם שני משחקים בשבוע ,ובשביל להיות קבוצה גדולה כמו כל השלוש(ריאל,בארסה,ולנסיה) היא צריכה להתחיל להתרגל למצב.

14. Barcik Member

מבחינה סטטיסטית, התשובה פשוטה למדי: סביליה תחזור למקומה הטבעי בפרברי הצמרת. ההסטוריה מלמדת שזה מה שקורה בדרך-כלל עם קבוצות דומות, ופועלת נגד סביליה.
    אבל.
    מבחינת צעדיה של סביליה בשביל המפותל הזה, הם עושים הכל נכון. בנייה איטית לעבר המטרה, בלי תלות מוחלטת בגורם אחד (שחקן או מאמן) ועם איזון כלכלי. עונת המבחן תהיה הבאה מן הסתם, אליה סביליה תבוא עם ציפיות של קבוצת צמרת + תצוגה יפה בליגת האלופות. לכן, אני חושב שהצעד הנבון מבחינת האנדלוסים יהיה להשאיר את הקבוצה הנוכחית כפי שהיא. לשמחתם, פרט לאלבס אין אף שחקן שיהיה קשה להחזיק, והמלצתי היא שישמרו גם על הברזילאי (אלא אם יוצע סכום כסף בלתי שגרתי באמת). עם חיזוקים נקודתיים נכונים הם יכולים לבוא מוכנים לאתגר של שתי חזיתות ברמה אירופית הגבוהה ביותר. אם יצליחו להמשיך בקצב הנוכחי גם בעונה הבאה, אז כנראה שניתן יהיה לצרף אותם למעמד של ולנסיה.

15. AntiMadridesta Member

כלו מלה בסלע, בוריס.
    אני מאמין שתהיה קבוצה בסדר גודל של דפורטיבו- כמה עונות טובות שם, כמה פה, עונה יפה באי
    רופיה ואחר-כך למקומות 7-4.