נבחרת ישראל 2022/2023 - עוד חלום עלייה לטורניר גדול מתרסק לאחר תבוסה לאיסלנד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏28/11/20.

1. Yoni47 Member

השפעה כן. אבל לפחות במקרה של העונה שלו בברצלונה - מדובר בהשפעה שלילית. ההתקפה איתו נראתה הרבה יותר תקועה, ולא סתם לקראת סוף העונה האוהדים העדיפו לראות את פדרו ובויאן (!) ולא את זלטאן.

2. itzik.miro Member

גם בעונה שלו בברצלונה זלטאן היה נהדר. האוהדים העדיפו את פדרו ובויאן בשם הרומנטיקה של שחקני הבית שזה לגיטימי אבל לא מעיד כלום על זלטאן.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

3. alexshw Member

זלאטן עצמו נהדר אבל ברצלונה פחות טובה וזה מוטיב מוביל שהוא נהדר על חשבון משחק קבוצתי.
    קשה לחשוב על שחקן פחות מתאים לפפ. לא קשור לרומנטיקה, אלא לפילוסופיית משחק.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Yoni47 אוהב/ת את זה.
  4. itzik.miro Member

זה לא מוטיב מוביל גם אם תחזור על זה עוד מליארד פעם.

מסכים שזלטאן לא מתאים לפפ וגם זה, לא אומר על זלטאן או על פפ משהו רע. וכן ההעדפה של אוהדים את בויאן ופדרו היא בהחלט על בסיס רומנטי. ראינו מה אותם שחקנים ובדגש על בוייאן נתנו כשזלטאן לא "הפריע" להם.

5. Yoni47 Member

שמע, אני לא מתיימר להגיד לך מה היה במקומות אחרים, אבל להגיד "העדיפו את פדרו ובויאן עליו רק בגלל רומנטיקה" זה זלזול באינטיליגנציה של האוהדים או זלזול בזיכרון שלנו. ברצלונה נראתה יותר טוב בלי זלטאן מאשר איתו באותה עונה. אפשר לנסות להסביר את זה טקטית, אבל לא לברוח למקום של "זלטאן הוא המלך, אבל האוהדים רצו שחקני בית". מקצועית, זלטאן לא הצליח בברצלונה - במובן שאיתו היא נראתה רע יותר מאשר בלעדיו, באותה עונה.

זה בסדר. הוא יכול עדיין להיות שחקן גדול, גם אם נכשל בעונתו בברצלונה.

6. itzik.miro Member

קח את זה לאיפה שבא לך, זה שלך אבל הרומנטיזציה של שחקני בית מושרשת עמוק בתוך רובנו ובמיוחד אצל אוהדי בארסה.

אתה גם יכול לקחת את זה למקום של "זלטאן הוא המלך אבל..." גם הפרשנות הקלוקלת הזאת היא שלך ולא שלי. אני לא מאמין במלכים (מלבד אלי אוחנה וגם אז אני לעולם לא פוסל את שאר הקבוצה ואת תרומתה) אבל אל תיתן לזה להפריע לך.

אתה גם יכול המשיך ולכתוב "זלטאן נכשל בבארסה", גם זה שלך ואני לא מתווכח עם זה. אני כן חושב שבין אם זו הצלחה/כישלון או סתם עונה, זה לא מגדיר אפילו במינימום את הקריירה שלו.

אני אמרתי ואני חוזר ואומר זאת שוב: זלטאן איברהימוביץ' הוא כדורגלן נהדר לא כי איציק מירו אמר אלא כי כך הקריירה שלו מספרת.

גם לזה אתה יכול ליצור פרשנות משלך, אני לא אפריע לך.

7. Yoni47 Member

וואו. אמרתי משהו שפגע בך? אם כן אני מצטער, זה לא היה בכוונה.

אני לא יודע להגיד משהו חכם על הקריירה של זלטאן, זה בינך לבין אלכס. אני רק רוצה לציין מהמקום המצומצם של מי שראה את ברצלונה באותה עונה (בניגוד לקבוצות אחרות שזלטאן שיחק בהן ולא ראיתי רציף ולכן איני כותב עליהן) - האמירה "השפיע [הצליח] בכל מקום ששיחק בו" היא לא נכונה.

כן, אם הצליח ב19 מתוך 20 עונות, אז כנראה העונה שלא הצליח לא מאוד קריטית לנרטיב ולמידת הגדולה שלו. פשוט רציתי להעמיד את הדברים על דיוקם לגבי אותה עונה.

8. alexshw Member

בויאן היה פלופ, אבל פדרו נתן הרבה וברור שהתאים יותר מזלאטן.

9. itzik.miro Member

אני לא נפגע מויכוחי כדורגל.

הצליח/לא הצליח זה עניין יחסי ומאוד סובייקטיבי למידת השאיפות ועוד כל מיני גורמים משתנים וכמו שכתבתי, זה גם לא מעניין אותי אבל לקבוע את הכישלון כי "אוהדי בארסה העדיפו את פדרו/בוייאן" זו לא טענה רצינית מבחינתי מכיוון שההעדפה של שניי שחקנים כאלה היא רומנטית ותו לא.

10. Yoni47 Member

אוקיי, אז מה לגבי כישלון כי "ברצלונה נראתה יותר טוב בלי זלטאן מאשר עם זלטאן"?

11. itzik.miro Member

אם הוא התאים יותר מזלטאן (ואני בספק אבל נניח) זה לא בגלל שזלטאן שחקן פחות טוב או פחות משפיע או פחות וואטאבר.

12. Yoni47 Member

אף אחד לא חושב שזלטאן פחות טוב מבויאן, האמן לי :)
    אבל כאשר אתה כותב שזלטאן הצליח בכל מקום ששיחק בו, אז לא - אם בברצלונה בויאן התאים יותר ממנו, אז אי אפשר להגיד שהוא הצליח בברצלונה.

13. itzik.miro Member

זה נשמע כבר יותר רציני אבל שוב, זה לא אומר על הקריירה של זלטאן או על האופי שלו או וואטאבר.

14. itzik.miro Member

אני לא כתבתי שזלטאן הצליח בכל מקום.

היה כתוב שהוא השפיע בכל מקום, כולל בבארסה ואני לא חושב שבבארסה הוא נכשל. לא כל שחקן שההשפעה שלו לא הובילה לתוצאה הרצויה, נחשב כישלון.

15. Yoni47 Member

זה היה כתוב כבר בהודעה הראשונה שלי ;)

נכון, לא כתבת הצליח, כתבת השפיע. פשוט בברצלונה זו היתה השפעה שלילית, אז קצת מצחיק לציין את זה כטיעון חיובי.

בכל מקרה, אני מרגיש שאנחנו מסכימים על כל מה שנוכל להסכים עליו.