נבחרת חלשה כי הליגה חלשה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י efi koren, ‏7/4/03.

1. efi koren Member

אני לא מבין על מה כל הרעש לגבי אי ההצלחות של נבחרת ישראל. מליגה חלשה אפורה ואנמית כפי שיש לנו מה הפלא שגם הנבחרת לא מבריקה. ליגה קטנה ומצומקת
    עם פערים ענקיים בין שלוש הגדולות שמספקים את רוב השחקנים לנבחרת לבין שאר
    קבוצות הליגה. מה יש לנו בפועל בליגה - הרבה משחקים ללא עניין ומתח ושחקני נבחרת שמשחקים ללא מאמץ בעיקר שחקני הגנה כי היריב בקושי מגיע לתיבת ה-16
    שלהם. בנוסף יש לנו את ריבוי השחקנים הזרים שתופסים את מקומות השחקנים הצעירים שלנו שבקושי מקבלים דקות משחק ולא מקבלים מספיק ניסיון כדי לתרום לנבחרת. אני מציע להגדיל את הליגה ל-18 קבוצות ואז ישחקו 15 קבוצות ברמה פחות או יותר שווה + 3 הגדולות וזה יוסיף יותר מתח ועניין וכמובן לצמצם את מספר השחקנים הזרים. ושיפסיקו לבלבל את המוח כל אלא שטוענים שאין מה לעשות בנושא הזרים כי ככה זה בכל העולם. מצד אחד אנחנו לוקחים דוגמא מהאחרים בנושא הזרים מצד שני יש לנו ליגה קטנה ולא גדולה כמו בהרבה ארצות.
    אז תחשבו על זה בבקשה. שיהיה בהצלחה- אפי קורן.

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא נכון.
    הליגה בספרד היא הליגה הטובה בעולם,וזאת הרבה בגלל הזרים,כי ראינו כמה הנבחרת מצליחה,והנה דוגמא הפוכה,הליגה הצרפתית היא ליגה טובה,אבל לא בין השלוש הראשונות,אבל כל חברי הנבחרת שלה משחקים בקבוצות גדולות באירופה,כלומר למרות הליגה שלה שנופלת למשל מהליגה הספרדית,היא הצליחה לקחת גם אליפות עולם וגם אליפות אירופה,דבר שספרד לא התקרבה לעשות.
    וגם אצלנו בנבחרת הלגיונרים(אייל וחיים)הם עמודי התווך של הנבחרת,וזה בסדר.
    אבל הבעייה שיש יותר מדי פרוטקציות,גרנט מזמין רק שחקנים מהצפון ומקבוצות שהוא אימן,הנבחרת נראת בלי חיים,שחורה,זקנה,איטית,וזה משום שלא עשו חילופי משמרות,כל אלה גורמים לנבחרת להיראות כל כך עלובה וחלשה.

3. ג'רי בית הלוי Member

שלום אפי, אנו מברכים אותך עם ההצטרפות שלך אלינו, שהיה נעימה בפורום.
    -------------

לפי דעתי יש לך טעות. הליגה שלנו היא בעונתה הטובה ביותר לטעמי מזה הרבה שנים- מתי ראית מאז 1986 מאבק כזה צמוד על האליפות? הרמה גם היא גבוהה, ולמעט תקופות קצת פושרות של שלושת המוליכות, הם מפגינות יכולת מאוד טובה. גם הקבוצות שמתחתיהן, הפועל ב"ש ומכבי נתניה, מציגות יכולת מאוד טובה העונה, הפועל ב"ש קצת מלכלכת במחזורים האחרונים, אבל אסור לשכוח איך היא הגיעה למקום הרביעי, ועל נתניה וסיפורי ראובן עטר אין מה להרחיב, אלא רק להוסיף שגם בלי עטר הם נראים טוב מאוד. גם בתחתית, לעומת שנה שעברה, הקבוצות שמתחרות על ההישארות בליגה לא מפגינות יכולת עלובה כמו בית"ר והפועל חיפה של העונה שעברה, אלא מאבק עיקש מאוד בין הפועל כפ"ס לבין אשדוד, שמשחקות לפרקים טוב יותר וטוב פחות, וגם יש את בני יהודה ששיחקה טוב מאוד עד ההיתדרדות לפני 4 מחזורים.

בנוגע לסוגית הרחבת הליגה, אני חושב שיהיה טעות להרחיב ליגה כמו שלנו, כי יש יותר מדי קבוצות חלשות בליגה הלאומית, וזה יוריד את העניין בצורה נרחבת, ואם נגיד עכשיו 2 קבוצות גמרו את העונה(בית"ר ומכבי פ"ת), בליגה של 18 קבוצות הרבה מאוד קבוצות יגמרו את העונה מוקדם מאוד, וזה סתם יהיה מגעיל.
    ועוד שאלה- מה בדיוק אתה רוצה שנעשה עם זה? אנחנו סה"כ פורום שלא קובע יותר מדי :roll:

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

וגם הליגה הספרדית, היא לפחות בין 3 הליגות הטובות בעולם, ואיפה הנבחרת שלה? לא עשתה ולא הגיעה לשום מקום.

5. ירוק בלב Member

אני גם לא חושב שזה ממש הבעיה.
    תראו את הליגה הברזילאית.
    הליגה לא משהו.
    אבל הנבחרת אלופת העולם!!!

6. AFC Member

בית"ר ירושלים ומכבי פ"ת גם כן לא סיימו את העונה. בית"ר ירושלים רחוקה 4 נקודות ממכבי נתניה במקום החמישי (אפילו אני מתקשה להאמין), ו-7 מהפועל ב"ש במקום הרביעי. מיותר לציין כי סיום באחד מהמקומות הללו (במיוחד הרביעי) יעזור מאד למצב הכלכלי האיום של בית"ר. שלא לדבר על המקום באירופה.

מכבי פ"ת רחוקה 5 נקודות ממכבי נתניה ו-8 מהפועל ב"ש, אך היא עם משחק חסר.

7. Don p1 Member

אמממ...תיקון בשבילך
    הליגה הבריזאלית קודם כל לא חלשה, היא מייצרת מידי שנה הרבה מאוד שחקנים לאירופה והלוואי עלינו.
    יותר מזה, השחקנים של נבחרת ברזיל משחקים ברמות הטובות ביותר סביב העולם, מה שאפי ניסה להסביר לפי דעתי, טענה די מוצדקת, רוב השחקנים שלנו מגיעים מליגת העל, רובם שחקני מכבי חיפה וזה אולי מסביר גם את היכולת החלשה.
    אותו קייסי שנתן לטרזגה לכבוש נתן גם לפורחננקובס

8. AFC Member

הנבחרת הברזילאית לא כל כך חזקה כמו שעושים ממנה. במשחק הפרישה של סקולארי היא הפסידה, גם בפורטוגל היא הפסידה ואני בטוח שבעוד משחק. במונדיאל הם נהנו גם מהגרלה קלה בשלבים המוקדמים, והיתה תלויה לגמרי ברונאלדו.

9. reda Member

תשמעו, יש לנבחרת בעיה גדולה מאוד, גם לליגה יש בעיה-אין לנו שחקנים שיוצאים לאירופה! אפילו זרים, אם אנחנו נשחרר שחקנים לאירופה תמורת סכום כסף בינוני (משהו כמו מליון-2 מליון דולר) יהיה לנו יותר כסף להשקעה בצעירים, ובעזרת הצעירים תהיה לנו נבחרת טובה יותר, נבחרת טובה יותר יגלו יותר ישראלים לאירופה ונהיה בכמה דרגות יותר טובים, תסתכלו על שנת 99, 11 שחקנים יצאו לאירופה, והיינו במקום 28! לא כמו עכשיו ש5 שחקנים באירופה ו-1 (בכר) כמעט לא משחק למרות שאימונים בסנטאנדר זה נהדר...כמו שאמר שחקן אוסטרי, אימונים יותר קשים ממשחק, הוא צדק, אם יהיו יותר שחקנים באירופה, הם ילמדו יותר, לישראלים יש מלא פונטציאל, תסתכלו ותבינו לבד שבינתיים רב הישראלים שיצאו לאירופה היו מצויינים, חבל רק שזה רק שחקנים מעטים...אז אני בעד פיתוח צעירים, וכך ישפרו ת'נבחרת...ואת המצב הכלכלי בקבוצות...

10. *ירוקה לנצח* Member

אני מסכימה עם רובכם פה.
    הנבחרת נראית עייפה ואפורה רק משום שככה מכבי חיפה נראית.
    אין מה לעשות כשאתה משחק בנבחרת עם הסגל של חיפה סביר להניח שזה מה שיקרה. עובדה שבפאלרמו מול צרפת-בהרכב קצת יותר מגוון- נראינו הרבה יותר טוב.
    לדעתי אפשר להרכיב נבחרת מוצלחת מהליגה שלנו אבל מה לעשות שהמאמן לא מסתמך רק על כושר ויכולת....

ובקשר לליגה- אם ירחיבו את הליגה זה יהיה אסון לאומי.
    לא מספיק שעכשיו יש פול משחקים משעממים באמצע הליגה סטייל הדרבי הפ"ת אז אם יגדילו את הליגה בכלל לא יהיה מה לראות חוץ ממשחקי צמרת.
    וזה גם יגרום לכך שיהיו המון קבוצות חלשות שינוצחו בלי קושי רב ע"י הגדולות וזה יצור פער ענק בין הצמרת לתחתית(לא שהוא לא קיים גם עכשיו...).
    והזרים, הזרים רק מרימים את רמת הליגה אם יהיה פחות זרים קבוצות יצליחו פחות באירופה.
    אין מה לעשות מכבי חיפה בלי יעקובו וז'וטא והפועל ת"א בלי אוסטרץ וקלשנקו בחיים לא היו מגיעות למה שהן הגיעו.
    מה גם שזרים הם מקור פרנסה טוב למועדון- כמה פעמים קונים שחקנים צעירים וקצת חלודים ואחרי כמה שנים מוכרים אותם פי4 ממה שקנו אותם (קנדאורוב, יעקובו וכו'...)

11. ofer16 Member

אני אעתיק לפה תגובה שהשארתי באחד הדיונים (שכבר הגיע לעמוד החמישי...), ויכולה לשפר הן את הליגה והן את הנבחרת:

וכמו שאמר מישהו בדיון ההוא, כרגע לא שווה לקנות שחקנים ישראלים מכיוון שהערך הכלכלי שלהם גדול פי כמה מערכם המקצועי.

12. ביתריסט_בדם Member

אפי אתה טועה!
    זה נכון שגם הליגה קשורה לרמה של הנבחרת אבל לא רק!
    כבר אמרו את זה אבל אני יחזור על הדוגמאות:
    הליגה הספרדית חזקה והנבחרת הרבה פחות!
    הנבחרת הברזילאית חזקה והליגה די חלשה!
    הליגה ההולנדית לא משהו והנבחרת טובה מאוד!
    הליגה הצרפתית גם לא נחשבת בין ה-4 הכי גדולות והנבחרת בברור כן!

אבל לעומת זאת יש מקרים שזה כן קשור:
    הליגה האיטלקית חזקה וגם הנבחרת!
    הליגה האנגלית חזקה וגם הנבחרת (למרות שהנבחרת פחות נחשבת לחזקה מאשר הליגה)!

אבל להגיד שהנבחרת חלשה בגלל הליגה זה לא ממש נכון להגיד!