משחקי נבחרת מול קבוצות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י rainman, ‏28/6/03.

1. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחת הבעיות היותר גדולות בכדורגל העולמי..
    ההתאחדויות האירופאיות לא מתחשבות בשחקנים וקובעות כל מיני משחקים וטורנירים מצחיקים שמעייפים את השחקנים ולא נותנים להם זמן מנוחה..
    שחקן אוסטרלי שמשחק באירופה צריך לנסוע המון המון זמן עד שהוא מגיע לאוסטרליה ואז הוא צריך לחזור המון זמן ולשחק בלו"ז עצבני וצפוף..
    הדבר פוגע בשחקנים עצמם באיכות המשחקים בליגה ובנבחות עצמן..ומן הסתם בטורנירים[כי אם כל הכבוד בגביע הקונפדרציות לא שיחקו הרבה מאוד שחקנים שהיה מאוד כיף לראות]
    בינתיים אין פתרון באופק ולא נראה שזה מזיז יותר מדי..
    שחקנים נפצעים בכמויות[ברקו דוגמא מצויינת] ומפסידים חלקים גדולים מהעונה

2. אריאל Member

זה באמת בעיה חמורה ואני די מבין את ברקו שהוא אומר שהוא שוקל לפרוש מהנבחרת בגלל שלדעתו (וגם לדעתי)שחקן ברמתו לא צריך לשחק מול נבחרת ברמה של לוקסמבורג ועם קהל כמו של מכבי פתח תקוה ביום רע

3. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

יש בעיה...אבל אם מתייחסים לברקו..אם הוא לא רוצה שיפרוש..מצד שני לדעתי צריך להזמין למשחקים הקובעים באמת ולא למשחקי ידידות שלא חשובים בכלל..

4. ofer16 Member

אני חושב שזה נוגע רק למשחקי ידידות במהלך העונה, ולא בפגרת הקיץ. בחודשי הקיץ השחקנים לא מתאמנים כלל, ומשחקי ידידות דווקא תורמים לכושר של השחקנים.
    במהלך העונה זה לא כ"כ חכם לקיים משחקי ידידות, אפילו אם הליגות יוצאות לפגרה, מכיוון שאז לשחקנים קשה להתאושש מפציעות קלות שיש להם (כמו אצל ברקוביץ') ומתעייפים לקראת המשך הליגה.

5. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

נראה לי שלשחקנים אין יותר מדי זמן למנוחה בין עונה לעונה..
    וזה גורם מאוד רציני לפציעות קשות.

6. ofer16 Member

שחקנים שלא משחקים בגביע הקונפדרציות נחים כרגע. האימונים שלהם מאוד קלים, ורוב הקבוצות מחדשות את האימונים רק ביולי-אוגוסט.
    יש להם מספיק זמן לנוח.

7. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

ושחקנים שכן משחקים בקונפדרציות?

8. ofer16 Member

משחקים 5 משחקים במקרה הרע, מקבלים אישור לחזור באיחור לאימוני הקבוצות שלהם, וחוזרים להתאמן. זה ממש לא הרבה, במיוחד כאשר רוב הליגות האירופיות הסתיימו הרבה לפני תחילת הקונפדרציות.

9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

תראה..אם הכל כזה טוב..אז איך זה שעדיין יש כל כך הרבה פציעות?

10. ofer16 Member

עניין הפציעות הוא תוצאה של חוסר באימונים, ולא עומס. שחקן שלא התאמן ולא שיחק במשך חודש, וחוזר לאימונים ללא הכנה מוקדמת, עלול להיפצע, וזה באמת מה שקורה. גם בקבוצות הכי גדולות, עם מאמני הכושר הכי טובים זה קורה. אני חושב שהבעיה נעוצה במוסר עבודה לקוי של השחקנים, שלא יודעים איך לחזור לאימונים כמו שצריך.

11. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא רק זה..שחקן שמשחק משחק ואחרי יום נוסע לארץ שלו ומשחק עוד משחק ואחרי יום נוסע לארץ שלו מתאמן פעם אחת ומשחק עוד משחק..סביר להניח שייפצע.

12. ofer16 Member

כל העניין הוא שבקיץ אין כ"כ הרבה משחקים, וגם אם כן, הם במסגרת טורניר, שבו נשארים באותה ארץ למשך תקופה מסויימת.

13. ליהי Member

אין ספק שיש כמה וכמה מפעלים שחייבים לוותר עליהם או לפחות להוריד במינון בהם הם מתקיימים.

אני לא מבינה איך זה ששוכחים שכדורגלנים נמצאים תחת לחץ עצום במהלך כל העונה, משחקי ליגה,גביע,מדינה,צ'מפיונז וכ'ו וגם אימונים יומיומיים מעייפים במיוחד שברמות האלה מדובר על שני אימונים ביום. אז נכון שהכושר הגופני מעולה אבל השחקנים הופכים תשושים יותר ויותר וסובלים מפציעות לעתים תכופות מדי (בניגוד למצב פה בארץ שאם הם נפצעים הם יכולים פשוט להוציא דיסק עם החברה הדוגמנית שלהם), בקיצור- אני עם ריינמן. להוריד בקריז את המינון של המשחקי נבחרת למיניהם מסביב ולתת לשחקנים קצת מנוחה. מגיע להם.

14. ehudas Member

אני בעד להוריד את המפעל גביע הליגה כמו שזה נקרא באנגליה וגביע הטוטו בישראל.. זה מפעל שלא תורם לכלום..
    את הכסף שההתאחדויות מחלקות לקבוצה הזוכה, אפשר לעשות איתו דברים אחרים ומועילים לא פחות.
    חוצמזה גם מפעל כמו גביע הקונפדרציות הוא די מיותר. שחקנים הם בני אדם ומספיק שישחקו בליגה (34 משחקים בערך) גביע ויש כאלה שגם משחקים עם הקבוצות שלהם באירופה.
    בקיצור, לשחק בין 40-65 משחקים בעונה זה מספיק ולא צריך להעמיס עוד..

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא זוכר מי אבל היה מישהו שהראה שדווקא גביע הטוטו תורם לא מעט לכדורגל בישראל.