משחקים בקקי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י -94-, ‏22/1/05.

1. -94- Member

כבר כמה שבועות שאני מתלבט עם ללכת למשחקים. מצד אחד אני ממש מחכה למשחק אבל בכל שבת פוקדת את איזרנו מכת גשמים שדי משביתה את השמחה ללכת למשחק ולירואת אותה תחת גשם זלעפות או לשבת על כיסאות ספוגים במים במיקרה הטוב.

סתם עברה בי מחשבה. למה בעצם לא נעשה איזה משהו שהמשחקיםיתחילו מעט יותר מוקדם יסתימו בשלב מעט יותר מאוחר. ובתקופה של החורף שפשוט קבוצות לא משחקות טוב בגלל חוסר היכולת שלהם. יש המון הפתעות רק בגלל הגשם הקהל כמעט ולא מגיע למשחקים. פשוט יהיה פגרה משחקי אימון גביע הטוטו ודברים פחות חשובים מאשר משחקי ליגה. כי בסופו של דבר אני לא חושב שזה הוגן שקבוצה איכותית תעשה תיקו 0-0 רק כי המשחק היה בתנאים כמעט בלתי אפשרים למשחק.

בהרבה מדינות שהחורף בהם הרבה יותר נוראי ולא מאשפר בכלל משחקים כמו רוסיה הליגה מתחילה כבר בקיץ.. (מה שפה עקב חום קשה מאוד לעשות) ובחורף בעצם הם בפגרה.

מה לפי דעתכם אפשר לעשות בקשר לזה? והאם יש ערך ספורטיבי למשחקים בחורף.

2. city Member

כמה חורף כבר יש בישראל ?
    במדינות כמו גרמניה, נורבגיה ורוסיה אני מבין למה צריך לעשות פגרה בגלל החורף, אבל אם במדינות כמו אנגליה למשל שיש בהן חורף די רציני לא עושים פגרה אז למה בישראל ? באנגליה הקבוצות משחקות בגשם, אפילו בשלג לפעמים ואף שחקן לא מתלונן וכל האיצטדיונים מלאים.
    חוסר הקהל או הרמה הנמוכה לא קשורים לחורף, אלא פשוט לרמה הנמוכה של הכדורגל הישראלי.

3. גרגמל Member

סיטי ידידי אני מבין את המחשבה שלך אח לצערי או שזה היה פזיז מידי או שזה היה בלי מחשבה רבה.

מהסיבה שקודם כל זה ברור שגם בארץ וגם בעולם במזג האוויר קר כמות האוהדים יורדת בטח שיש גשם. נוסף על זה רמת המשחק יורדת הרבה יותר בגלל שהכדור מחליק..

עכשיו לגבי הטענה שלך שבאירופה יש מגרשים מלאים ויש כדורגל עדין טוב למרות מזג האוויר זה נובע מרמת המגרשיםש מה. עם זה מבחינת תשתית שאין מצב של שלולויות באמצע הדשא. מבחינת תלבושות של שחקנים עם בגדים חמים. מבחינה מנטליות של שחקנים שרגילים לזה בתידרות קבועה ומתקשים בחום.

ובקשר לקהל מגרשים מקורים שכמעט ואין בהם גשם. תנאים מעולים לכל האנשים ולבוש חם שכמעט ולא מפריעים לקהל להנאות מהמשחק.

ננסה להשוות את זה לארץ אנחנו נמצאים המון המון מאחורה ובעצם פה ההבדל למה שמה אפשר ופה לא. כל זמן שאין לנו תשתית אני מסכים עם 94 שזה באסה לשחק בחורף. אבל אין ברירה קיץ לא עדיף.. וגם ככה עושים פה הכל כדי ליפטר..

4. city Member

גרגמל, בקשר לרמת המתקנים הנמוכה אתה צודק. באמת האיצטדיונים באירופה בנויים למשחקים בחורף. אבל בישראל בקושי יש חורף. השנה זה יוצא דופן שיש חורף ארוך, ברוב השנים שעברו החורף היה יותר קצר וכמעט בלי גשם. אז בשביל כמה משחקים בגשם צריך לעשות פגרה ולהוסיף עוד עומס על הקבוצות, שיהיו צריכות להשלים את המשחקים בפחות זמן במחזורים יותר צפופים. תוסיף לזה את הפגרה של משחקי הנבחרת (יש כמה כאלה בשנה) ויוצא שאין מקום להוסיף עוד פגרה, ביחוד שלא בטוח אם יהיה בכלל חורף.

5. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

הקהל במילא לא בא למגרשים...זאת לא אשמת החורף..אשמת ההתאחדות והקבוצות שלוקחות
    מכירים מופרזים על מוצר שלא שווה חצי.

והקטע של ה0-0 ומשחק לא טוב..
    זה בדיוק להיפך...הקור אמור לגרום לשחקנים לרוץ כדי להתחמם מה שאמור לתת משחק יותר טוב
    +זה שהכדור חלק ובעיטות מרחוק נכנסות הרבה יותר בקלות ושחקנים מהירים [נניח כמו אברג'יל שאם היה לו שכל]
    יכולים להשתמש הרבה יותר בקלות במהירות שלהם..עם כדורים ארוכים קדימה
    לכל דבר יש יתרונות וחסרונות פשוט הליגה שלנו במילא זבל אז הם לא יודעים לנצל את היתרונות
    אבל להאשים את החורף במיעוט הקהל או היכולת זה לא נכון

6. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

תנסה ללכת לביתספר במינוס 27 מעלות ואז אני אראה איך אתה לא תרצה ללכת למשחק כשיש קצת גשם

7. אלי מתחן Member

לא צריך פגרות מיותרות, בחורף לעשות משחקים בצהריים, ובקיץ לעשות בלילה

אין יותר פשוט מזה

8. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

ולשחק שנה שלמה???

9. אלי מתחן Member

פגרת הקיץ היא לא מיותרת...