מקדוניה-ישראל 3:2

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י TsIgAlKo, ‏20/11/02.

1. TsIgAlKo Member

משחק הידידות בין ישראל למקדוניה נגמר בתוצאה 3:2 לישראל משערים של מיכאל זנדברג, אבי נימני ואלי ביטון.

מהמשחק הזה אפשר לראות שנבחרת ישראל מנצלת מצבים ולא מחמיצה אותם וזאת הייתה הבעיה של הנבחרת הרבה מאוד שנים.... בגול הראשון ההרמה הייתה בסגנון דיוויד בקהאם וזנדברג שם 2 נגיחות של מלך, בגול השני כפיר אודי בעט טוב, השוער הדף ואבי נימני לקח את הריבאונד ובגול השלישי, בזמן שלכולם היה נראה שהמשחק יגמר בתיקו, אלי ביטון ניצל בצורה הכי טובה שיכולה להיות טעות בהגנה המקדונית. אם הנבחרת תמשיך ככה לנצל את כל המצבים שיש לה אז יש סיכוי טוב להגיע ליורו 2004 בפורטוגל....

2. ג'רי בית הלוי Member

לא ראיתי הרבה מהמשחק, אבל ממה שראיתי, אין יותר מדי סיבות להתלהב.
    הנבחרת אומנם השתפרה מאז המשחק מול מלטה(אוליז ה בגלל שרביבו תאב הבצע והשלטון לא בנבחרת? לאברהם גרנט פתרונים), אבל היא עדיין לא ברמה שמצפים מנבחרת כזאת, כי בכל זאת, לנצח את מקדוניה רק משער בדקה ה94?

ובכל זאת, היו שתי נקודות אור במשחק הזה, והם גל אלברמן וטל בנין. אברהם גרנט בטח יסמן לעצמו וי, כשהוא יראה את העיתונים מחר. אלברמן שיחק מצוין, עשה הגנה, התקפה, סיכל התקפות, וכל מה שצריך מקשר אחורי. מצוין בשביל הופעה ראשונה בנבחרת.
    טל בנין אולי לא חזר להיות השחקן האימתני של פעם, אבל הוא בהחלט מגלה ניצוצות מהשחקן ההוא, מלפני הפציעה, והוא מוכיח את זה במשחקים האחרונים של מכבי ת"א, והוכיח את זה גם היום בנבחרת.
    כפיים לבנין.

3. זהובניק Member

ראיתי רק את המחצית השנייה של המשחק
    בניון לא היה משהו...ציפיתי ממנו ליתר :roll:
    ספגנו 2 גולים שלא היינו צריכים לספוג(הגול השני לא היה נבדל??)
    בסה"כ אני מרוצה במיוחד מהקטע שלא שיחקנו עם שחקני מפתח כגון:חיים רביבו ואייל ברקוביץ וואליד באדיר :!:

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

וגם צריך לציין את אבי נימני ששרץ ועשה הגנה במשך כל המשחק גם מתי שהמשחק היה די ב"גארבג' טיים" כל הכבוד.

אותו דבר גם יוסי בניון שעשה גליצ'ים רץ והשקיע המון.

דברים כאלו לא תמיד ראינו בנבחרת פעם ובמיוחד לא במשחקי ידידות מהסוג הזה.

5. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא הבנתי בכלל מה קרה!!!
    הלכתי לישון ב2-0 וקרענו אותם...הייתה לי הרגשה שננצח 5-0 ואז פתאום אני קם ב-23:00
    ורואה שרק 3-2..

מה הם פתאום נהיו טובים המקדונים???

6. ראול המלך Member

ישראל שיחקה מצויין במחצית הראשונה והתוצאה הראתה את זה
    במחצית השנייה המקדונים עלו עם המון התלהבות וההתקפות היו כמעט רובם מצד המקדונים ואכן הם הצליחו לאזן את התוצאה אבל אז בא הגול של ביטון והביא לנו נצחון לא עם הרבה צדק אבל אני לא מתלונן
    העיקר שהנבחרת תמשיך לשחק עם התלהבות אבל במשך כל המשחק לא רק מחצית אחת

7. AFC Member

חמודים, אני חושב ששכחתם מהעובדה שישראל שיחקה משחק חוץ. לא משחק בית ולא משחק נייטראלי, משחק חוץ מול יריבה קשוחה.

גל אלברמן הוכיח את הכישרון שלו כששם בטדי צמד (ועל כך אני מקלל אותו אלפי קללות), ומדהים שאף אחד לא חשב עליו. אבי נמני הצליח להפגין משחק אחד טוב בכל ההופעות שלו בנבחרת (מדהים) ואפילו ביטון כבש שער!!! ביטון!! כן כן!! אותו אחד ללא טכניקה שלא יכול להחזיק כדור יותר משתי שניות...!

אברם גרנט עושה פלאים בנבחרת. כשנילסן ניצח את רוסיה 4-1 כבר היו תלונות על השיטה שלו, ובעקבות כך - 1:1 עם גרוזיה, 4:1 לצ'כיה, 2:1 להונגריה ועוד שלל משחקים כושלים. אברם גרנט בינתיים מתהדר ב-4 נצחונות רצופים, ולמרות שישראל באף אחד מהנצחונות לא הרשימה, הוא שומר הכל למשחקים הבאים. את צרפת, מה לעשות, אין לנו שום סיכוי לעבור, שכן כבר יש לה שני נצחונות, אחד מהם במשחק קשה בקפריסין ואחד מדהים על סלובניה. אבל את סלובניה העלובה אנחנו בהחלט יכולים לעבור.

8. Rossoneri Member

וידוקה... בוקר טוב! ביטון הוא אחד השחקנים בעלי הטכניקה הגבוהה ביותר בארץ, יכולת כדרור פנטאסטית ויצירתיות מדהימה, חבל שקשה לך לפרגן לשחקן בעל עתיד ענק, שלא משחק בקבוצה המקרטעת שלך, ביתר ירושלים. את צרפת כזכור ישראל הצליחה לנצח בסטאד-דה-פראנס, ככה שאי אפשר לדעת מה יקרה במשחקים בינינו, אבל את זה אני אומר עם כל האופטימיות שבעולם, כי ברור לנו שהיא הפייבורטית. בקשר לסלובניה, היא עלובה? סלובניה נבחרת פנטאסטית שכוללת שחקנים ענקיים (אני לא בטוח שאתה מבין מה זה שחקנים ענקיים, כי סה"כ אתה אוהד בית"ר), בין היתר לנבחרת יש את זאהוביץ' מבנפיקה, בולאיץ' מפ.צ. קלן, גייסר מגנק, פאבלוביץ' הענק מאוסטריה וינה, אלס צ'ח האגדי מברוג', סימרוטיץ' מלצ'ה, קאריץ' מאיפסוויץ', קנאבס קייסרסלאוטרן, ואלה רק הלגיונרים, שלא נדבר על שחקני הבית הצעירים שעתיד מובהק מצפה להם. סלובניה ללא ספק הפייבוריטית למקום השני. לסיום: וידוקה, בבקשה, תעשה לי, לך ולשאר כותבים הפורום, תפסיק לכתוב הודעות טיפשיות וסובייקטיביות.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

עזוב מאלדיני, כל מה שאמרת זה נכון ואני מסכים איתך ב 100%.

אבל אתה מנסה להסביר את זה לאדם הלא נכון- וידוקה שכבר הבנתי שאין לו מושג בכדורגל אם הוא אומר דברים כמו אלי ביטון שחקן בלי טכניקה ושסלובניה קבוצה עלובה...

בישבילו כל מה שלא קשור לבית"ר ירושלים זה שחור.
    בגלל זה אין לו מושג מה הוא מדבר מה שהוא יודע זה רק לרדת על שחקנים וקבוצות.

10. AFC Member

א. לאדום בנשמה ומלדיני - טכניקה משמעותה החזקת כדור. כדרור משמעותו "להעביר" שחקנים. אלי ביטון הוא אחד השחקנים המפוזרים שראיתי מימי, והוא אינו מסוגל להחזיק כדור, ולכן לא עונה על קריטריון ה"טכניקה". אולי התכוונת לכדרור, אפשר להבין זאת.

ב. סלובניה, למיטב ידיעתך, רק לפני כמה שבועות חטפה תבוסה מדהימה 5-0 לצרפת. העזיבה של המאמן המצליח קטאנץ פגעה מאד בסלובניה, ומעמד הכוכב זאחוביץ' התערער. לסלובניה יש שמות, אבל אין קבוצה. מצטער. ואני גם מצטער להעיר אותך מחלומך, אבל כל השחקנים שכרגע אמרת - משחקים בקבוצות תחתית ברחבי אירופה, וגם שם חלק קטן מקבל דקות. נבחרת סלובניה גם ידועה בכושר הגופני העלוב שלה (וכהוכחה אני מזכיר לכם את כל הפעמים שקטאנץ המאמן השיג את שחקניו באימוני ריצה). בכל מקרה, זאת דעתי. גם המונדיאל המצחיק שלה (ועוד במונדיאל כזה, שהקבוצות הגדולות נפלו) רק מחזק את טענתי (ולא, הניצחון על איטליה לא אומר דבר, גם ווילס וקרואטיה עשו זאת).

ג. אתה השתגעת? אתה מודע להבדלים בין הנבחרת הרעננה והצעירה של צרפת של היום, לצרפת המעוררת גיחוך של פעם? בין הנבחרת שהצליחה לגרוף מונדיאל, אליפות אירופה וגביע קונפדרציות, שמשחקים בה השחקנים הקטלנים של ארסנל, שיש בה את פטריק ויירה, תיירי הנרי, דויד טרזגה, סילביאן וילטורד וג'יבריל סיסה (שאם אינני טועה, אף אחד מהם לא עבר את גיל 25), לצרפת הכושלת שהצליחה להפסיד מול בולגריה וישראל בבית, משחקים שהיא הייתה מוכרחה לנצח?

11. Ilan Member

צודק במאה אחוז, ההבנה שלו בכדורגל שואפת לאפס אם הוא אומר שלביטון אין טכניקה ושסלובניה נבחרת חלשה...

בקשר למה שהוא אמר על צרפת- הכל יכול להיות, ההבדל בין צרפת לישראל זה כמו בין חיפה לבית"ר וראינו מה קרה במשחק הזה... ככה שצריך להאמין.

12. קופירוק Member

קבלו חיזוק...
    אבל זה לא נושא הדיון וצריך להפסיק עם זה מיד!

13. AFC Member

לא!

תמשיכו, תמשיכו...
    תגובות כל כך מושקעות יש לכם, הסברים מפורטים מדוע אני טועה, דוגמאות, הוכחות וסיכומים - פשוט תענוג לראות...
    אילן, דווקא ממנהל הפורום הזה לא הייתי מצפה להביא תגובה כל כך מזלזלת, בלי שום הסבר, רקע או נימוק. אתם חושבים שאני טועה (מה שאוטומטית גורם לי לא להבין דבר בכדורגל), אז תנמקו למה.

תודה.

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

להסביר?!

אתה אמרת ש"סלובניה עלובה..."

קבוצה שנתנה יורו טוב מאוד ב 2000 ושהגיעה למונדיאל 2002 לא יכולה להיות עלובה...
    למה... מה אנחנו כנבחרת עשינו? כלום.

15. AFC Member

אדום בנשמה היקר,

סלובניה הגדולה אכן הצליחה לעשות כמה קמפיינים מרשימים, כמו היורו המצוין שלה בשנת 2000 (ובכל הטורניר המעולה הזה דווקא המשחק של סלובניה נגד יוגוסלביה היה הטוב ביותר) והעליה המרשימה למונדיאל בדרום קוריאה ויפן (יחד עם השער המדהים של מילאן אוסטרץ).

אבל אז במונדיאל, סלובניה כשלה מול נבחרות כמו דרום אפריקה ופארגוואי, סיימה את הטורניר עם מאזן של 0 נקודות, ומאז נשאר רק השם. קטאנץ, שהביא את סלובניה למעמד הזה, התפטר בעקבות ההתקפה של זאחוביץ' (מה שפגע בסלוסניה ובשחקן), סלובניה הספיקה גם להפסיד לצרפת 5-0 והשחקנים הבכירים ביותר שלה משחקים בקבוצות תחתית בחורים הנידחים ביותר באירופה.