מפגש היסטורי הלילה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י N-castle, ‏21/8/02.

1. N-castle Member

היום, יערך מפגש ספורטיבי-פוליטי בין 2 נבחרות.
    היו לנו כבר מפגשים פוליטיים בכדורגל.. מזרח נגד מערב גרמניה- דווקא המזרח החלש ניצח, וכמו אז גם היום בקהל תהיה מין הרגשה של איבה כלפי היריבה.
    מדובר על בוסניה/הרצגובינה נגד סרביה (יוגוסלביה).

קצת רקע:
    בשנת 1990 קיבלה סלובניה את עצמאותה והשתחררה מ"יוגוסלביה הגדולה". צעד זה הוביל לארצות אחרות שהיו עדיין חלק מיוגוסלביה הגדולה, לרצות גם עצמאות מחודשת.
    יוגוסלביה לא הרפתה בקלות מחשש של איבוד שטח, כוח ומשאבים. אך בסופו של דבר אחרי מלחמה קשה ועקובה מדם (שלפרטיה אני לא יכנס), קיבלו גם קרואטיה, ובוסניה-הרצגובינה את עצמאותם (מאוחר יותר השתחררה גם מקדוניה).
    הסלובנים, קרואטים, מקדונים והבוסניים נותרים טינה (במיוחד המבוגרים יותר שביניהם) לסרביה (יוגסלביה) עקב המלחמה הזאת, ואי הרצון לשחרר אותן. ההרס בארצות הללו עדיין לא שוקם. רק לפני 10 שנים התחילו המדינות להשתקם, והמלאכה עוד מרובה. חלק מהאזרחים איבדו את משפחותיהם בתיהם ועבודותם.

הלילה, לראשונה מאז קיבלה בוסניה את עצמאותה, היא תשחק מול סרביה במסגרת רשמית (ובכלל).
    המשחק יערך בסרייבו- בירת בוסניה, שעדיין הרס המלחמה מורגש מאוד בה.
    המשחק הוא כמובן משחק ידידות, והוא כגדר סימן לשלון ושיקום היחסים שהממשלות יזמו.
    המשחק ילווה באבטחה כבדה מאוד מחשש למהומות.
    האוהדים הבוסניים יבואו בכמויות למשחק, במתח רב הממשלות מצפות לראות את הקהל ומעשיו ומצפים להיות מופתעים לטובה.
    יהיה מעניין לפי דעתי לראות עוד מפגש כזה. כזכור, במפגש דומה- בין קרואטיה לסרביה, שנערך על אותו רקע, הקהל השתולל, והמשחק- לא היה ידידותי במיוחד.
    שחקן קרואטי הכה שוטר סרבי, והוא עד היום נחשב כגיבור לאומי קרואטי (אני חושב שזה סוקר אבל זה מעורפל מאוד- קראתי את זה בגיל 10 בערך ב"שם המשחק")

אותי מעניין המשחק ואני יעקוב אחריו, אם תרצו אני יעדכן על התוצאה כאן...

2. Uli Uli Member

בהחלט מפגש מעניין...
    זה לא יהיה מפגש ספורטיבי, הרבה תעקולים יהיו, עוינות בקהל...
    שווה לראת את זה, יש שידור איפה שהוא?

3. 7 Francisco Gallardo Member

מדובר בזבונימיר בובאן שפרש לפני כשנה.