מכבי תל אביב 2023/24

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏22/10/14.

1. Roma מנהלים

הרצליה עד המוות
    italiano

כמה הערות:
    • אוסטין הולינס בהגדרתו שחקן משלים, אפילו שחקן משלים מצוין. אם תקבלו את השחקן ששיחק בזניט הרווחתם בגדול. גם בכוכב האדום הוא הראה הרבה למרות פציעות חוזרות במערכת הרבה יותר קשה שפחות התאימה לו.
    • היליארד לא נזרק משום קבוצה. באיירן היו מתים שימשיך, בהיררכיה של היורוליג מכבי עדיין מעל באיירן. ראה מקרה ריינולדס. כמו שנאמר כבר מצסק"א הוא פשוט לא הסתדר עם איטודיס בדיוק כמו מייק ג'יימס, אם אתה רוצה לקרוא לזה נזרק אז בסדר. היה מעולה השנה בגרמניה, קלע 13.7 בממוצע למשחק שזה מספר 13 במפעל שזה מרשים ביותר (ממליץ לבדוק את הרשימה מעליו ומאחורי בקלעים).
    • נשארו עוד 3 זרים להביא. יצטרכו לפגוע ב-FF ובגדול. גם שאלת הסנטר המחליף\ראשי מעניינת. לורנזו בראון יכול לעבוד גם עם גבוהים שעד עכשיו נכשלו באופן יחסי במכבי כמו זיזיץ'.
    • בלי FF עם קליעה אין מה לפתוח את העונה, בונזי קולסון יהיה שיחוק אבל הוא יהיה גם על עמדת הSF.
    • אסור לבנות על ליף וסורקין בעמדת הפוואר פורד בטעות, קליעה גבולית. הראשון עדיין לא שיחק במסגרת רצינית והוא חידה יותר מכל שחקן שתביא.

בראון - הולינס - היליארד - רכש זר - פויטרס
    רכש זר - מנקו - קולסון - לייף - רכש זר
    פניני - סורקין - זיו\דיבר'

*לא באמת הרכב המשוער או הרוטציה המתוכננת.

מכבי צריכה לבחור את שלושת הזרים הבאים שלה.
    FF חובה מבחינתי
    SG יוצר גם.
    השאלה אם בוחרים לחזק את עמדת ה-FF או הסנטר המחליף\ראשי.

2. italiano Member

באיירן אפילו לא רשמה אותו לסדרת הגמר מול אלבה.
    עזוב הוא איכזב בבאיירן. אולי בלי הפציעות זה היה נגמר אחרת.
    הוא שחקן טוב אבל חובת ההוכחה לרמות טופ יורוליג עוד נדרשת.

לגבי הולינס אין פה ויכוח לטעמי. שחקן חלש לא מתאים לרמות האלה.
    בתור שחקן שעולה מהספסל לתת הגנה ושלשות(הולינס עם 31 אחוזים עלובים מחוץ לקשת) היה אפשר להביא מישהו צעיר יותר, זול יותר(וכך מפנה קצת מזומנים לעמדה חשובה יותר) ועם פוטנציאל לעתיד.

3. Roma מנהלים

היליארד היה פצוע. על מה אתה מדבר בדיוק? תכף תגיד שבאיירן גם לא רשמה את וולדן ולוציץ' לסדרה. במצב הסגל שלה היא גם הייתה רושמת אותי ואותך לסדרה אם היה אופציה.
    היליארד היה השחקן המוביל בהתקפה של באיירן העונה, אם לא הפציעות היינו מדברים אחרת. מעבר למכבי בכלל לא היה אופציה.
    *לגבי האיכויות שלו אין ספק, השאלה אם הוא התגבר על הפציעות והאם יצליח לשמור על כשירות.

לפני שאתה חותך את הולינס, ראית אותו בכלל בזניט? עשה שנתיים נהדרות שם.
    העונה שלו בכוכב היא אכזבה ללא ספק, למרות שבסוף העונה הוא התחיל להקפיץ את המספרים שלו לדו ספרתי בכל משחק.
    שוב אם הוא מגיע בתור שחקן משלים, זר שמיני\שביעי ברמתו זה שיחוק. אם הוא מגיע כשחקן בכיר אז נדבר אחרת.

4. yakov_y YNWA

הייתי משחרר את ווילבקין לא משנה אם אני ריאל מדריד או מכבי תל אביב בגלל החוזה הפסיכי, 1.7 מיליון דולר.
    בשכר כזה אתה מצפה לסטאר, אחד שיוביל להישגים, אחד בלי חיסרונות במשחק.

לקבל את ה-1.2 מיליון שזרקת עליו, זה מהשמיים.
    מעניין אם בלי הדרכון היו קופצים עליו.

בנוגע לווילבקין,
    התקפית, אני לא מחזיק ממנו, הרבה חיסרונות, כשל במאני טיים פעם אחר פעם כמו שלא ראיתי אף פעם משחקן.
    אגואיסט, לא הכי חכם, לא יוצר ברמה גבוהה לדעתי, לא קלעי מבטיח.
    לא אוהב שחקנים כמוהו וכמו רגלנד, מחזיקים הרבה את הכדור, הרבה חיסרונות על פני היתרון שלהם שזה לייצר נקודות.
    מצד שני, העובדות מדברות, המספרים, קבע שיאים בליגה הישראלית, נתן הצגות.
    שחקן שהאחרים בקבוצה שלו מחזיקים ממנו ומחפשים אותו, גם הבכירים.

הגנתית... אחד הגרועים שראיתי.
    אפילו לא התאמץ.

מצד אחד, אוהב ישראל, בחור חביב, גם האישה שלו מקסימה, תמכה בישראל בזמנים קשים.
    מצד שני, הביקורת שלו לפעמים מטריפה וחסרת היגיון.

מאחל לו בהצלחה, מאמין שנכנס להיכל התהילה של המועדון וכל הכבוד לו.
    3 אליפיות, גביע אחד, פלייאוף אחד, לא משהו.

5. yakov_y YNWA

עוד מילה על מכבי תל אביב,
    הפרס שקיבלו על סקוטי, בניית הסגל לפחות לכרגע !

עושה רושם שגם בכדורגל וגם בכדורסל בדרך לעונה טובה, באסה.
    עד שהתרגלנו לטוב, נקווה שההנהלות שלהם ייהרסו.

6. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

טוב הסגל ממש נסגר. ניבו חתם, ליף בדרך. אוונס ישאר כרכז המחליף של בראון.

דבר אחד הייתה תמימות דעים - מכבי בסייז נפלה מכל יריבת יורוליג טובה ופה עשו עבודה. הקו האחורי יהיה מובסס בגארדים גבוהים וחזקים. שחקני הגנה טובים מאוד. ולא יהיה פשוט לאף גארדים, גם לא לעליתה של היבשת להתמודד מולם.

מצד שני קו קדמי שהוא סיפור הימור. לפי הבנתי (ידיעה) טי גי ליף יהיה הסטרץ פור הפותח. חתיכת הימור גדול לבן אדם שהתרסק בנ.ב.א ובסך הכל הניסיון המקצועי שלו חוץ מהאפיזודה הזאת זה הליגה הסינית. קולסון בהחלט יכול להיות 4 מעניין אבל הוא טווינר בעמדות 3-4.

פויתרס וניבו זו לא עמדה 5 רעה אבל כזו שלא מתרוממת לגבהים. אגב אני חולק על מי שאומרים שהם דומים. לדעתי הם סנטרים שמביאים דברים קצת אחרים.פויתרס אתלט שמגיע עם הפנים לסל. ניבו חי רק בטבעת. שניהם יכולים לחסום זה כן.

ציר מרכזי: בראון, גארד קלעי, הולינס, הילארד, בונסי, פויתרס, ניבו
    אוונס שחקן שישי קלאסי.
    ישלימו הישראלים: מנקו, סורקין, היידינגר, פניני, זיו, דיבה.

קבוצה טובה אבל המון יפול על הגארד שיבוא לעמדת הקלעי. חסר סטאר קוואלטי - איזה יוצר שיקלע שהכל תקוע.

אם יבוא אחד כזה הקבוצה הזו יכולה לתת פייט באירופה על השמינייה. ובליגה להיות דומיננטית. אגב, לדעתי הרבה שחקנים שיכולים לשחק בכמה תפקידים - א. כדורסל מודרני. ב. מחשבה על הליגה. לא לתת עוד פעם לזרים שלא נרשמים להיות הסיבה להפסד. סגלים שיכולים להיות גמישים.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk

7. yakov_y YNWA

איפה ראית שאוונס והיידגר נשארים ? אלה דברים משמעותיים.
    היידגר קלע בישראל ובגרמניה 17-18 נק׳ בממוצע, זה שחקן שהצליח בליגת הקיץ איפה שים מדר נכשל.
    זה קלעי, מוביל כדור, שחקן אנרגטי, ישראלי שובר שיווין.

אוונס מעבר לשחקן התקפה, הוא בעיה הגנתית ביחד עם בונסי, לא לשכוח את הגובה של דיבר׳ וגיא פניני שבעייתים בהגנה.
    סורקין וצמד הסנטרים זאת גם בעיה הגנתית, הכל עניין של תיאום וכל התיאום בבעיה.

הייתי מוותר על אוונס למרות שמגיע לו להמשיך לעונה נוספת בגלל משחק ההגנה.

8. Roma מנהלים

yakov_y

מה קראתי עכשיו?
    אוונס בעייתי בהגנה? שומר מצוין. אולי הציוות ליד גלמים כמו סקוטי ונאנלי מטעים אבל הגנתית הוא היה טוב.
    צמד הסנטרים בעיה הגנתית? אתה מדבר על ניבו ופויתרס? מהסנטרים ההגנתיים הטובים במפעל שרלוונטיים למכבי. בעיה התקפית יכולה להיות אתם במידה ולא היה מגיע שחקן יוצר כמו לורנזו בראון, דריל מייקון שבעיקר יוצר לעצמו לדוגמא. שני סנטרים ללא משחק גב לסל וכמעט ללא יכולת ליצור לעצמם.

הרצליה עד המוות

היה שלב במהלך העונה שהיליארד היה "יוצר שיקלע שהכל תקוע". לא יודע אם זה יצליח גם במכבי אבל אפשר להכניס אותו לרשימה הזאת. הוא מזכיר לי את שבון שילדס ממילאנו או לוציץ' בגישה שלהם למשחק, ברגע שדורשים מהם לקלוע או לקחת את המשחק הם עושים את זה בהצלחה השאלה למה לא דורשים יותר או למה זה לא קורה באופן טבעי.

9. yakov_y YNWA

אוונס שומר מזעזע, לא פחות, לא רואה איך אפשר להתבלבל פה.
    רואה אותו שנתיים כאן מקרוב, אני בטוח ב-100 אחוז בדעתי, אם הייתי יודע לערוך סרטונים והיה לי כוח הייתי מביא הוכחות.

גונדי ותמיר בלאט לוחצים מעולה אבל הסייז והחוסר אתלטיות משפיע והופך אותם לשחקני הגנה רעים.

ניבו וסורקין שחקני הגנה איכותיים, הסנטר החדש ממה שראיתי גם טוב אבל לא ראיתי אותו הרבה.
    מה שכן אני יודע שהשלישייה הזאת בעייתית עם חילופים בהגנה, סורקין לא יכול 100 אחוז וגם לא קרוב מזה לשמור על גארדים, שלישיית הסנטרים הזאת אולי יכולה לשחק ביחד בהתקפה אבל בהגנה...
    אם אין חילופים אכלת אותה,
    אם יש... אתה חייב לשמור איזורית וזה בעייתי.

או ש... סורקין גבוה חמישי ויגיעו ליף ופאור פורוורד נוסף אבל לך תידע איך הם מבחינת הגנה, קליעה, איזון בסגל.
    אני לא ראיתי את ליף משחק, רק מספרים אני מכיר.

נ.ב:
    נאנלי שומר מעולה.

10. italiano Member

וואלה לא יודע על מה אתה מדבר. אוואנס שומר טוב מאוד.
    גם סקוטי שומר טוב בסה"כ. לא דורון פרקינס אבל ממש לא חור הגנתי.

11. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

עכשיו שקדי מדווח על אוונס שיבקשו להאריך את האופציה (מה שאמרתי אתמול מידיעה).
    לגבי הקלעי בעמדת 2 - העדיפות הראשונה הייתה גרגיוניס אבל יש סיבוך עם השחרור שלו מצסק״א. חבל לטעמי, הוא קלעי מצויין ושחקן חכם. האפשרות השנייה היא מייקון של פנאתנייקוס. אני אישית הייתי נגד - בוסרי ולא יציב. אהרלה וייסברג שחוץ מהיותו פרשן הוא אוהד הירוקים אמר לפני כמה ימים שמדובר בסקורר מצויין שנקלע לקבוצה גרועה ולא מותאמת. אז אני לא אחרוץ את גורל השחקן. אם זה יהיה מייקון אפשר להיות מרוצים בסך הכל.
    חייב לומר שגם הסידרה הגרועה שלו בגמר נגד אולימפיאקוס לא הוסיפה לו נקודות זכות. לא יודע, לא בטוח בכלל אבל כנראה שאי אפשר לקבל הכל.

8 הזרים:
    בראון - מייקון - הילארד - הולינס - אאונס
    בונסי - פוייתרס - ניבו

לא רע. לא מושלם, אבל לא רע.

עכשיו נראה באמת מי יגיע (כל מה שרשמתי למעלה יחסית סגור למעט מייקון כמובן)

12. Roma מנהלים

רע מאוד. מי ה-FF בקבוצה הזאת? אם בונים על בונזי ולייף אז יש חסרון משמעותי בניגוד לצמרת האירופאית.

עמדת הFF חשובה יותר מהSG במצב הסגל כרגע, לוותר על מייקון\הולינס\אוונס בשביל FF בכיר. זיו ודיבר' יכולים לגבות את העמדה הזאת.
    אפשר גם להגדיל את לגיון הזרים ל- 9.

yakov_y,
    ניבו יכול לשחק בהגנת החילופים וגם פויתרס. מדובר באתלטים מטורפים שגם אם הגארד חודר תמיד חשש החסימה מרחפת מעליו.
    לא סתם קטש בחר אותם.

נערך לאחרונה ב: ‏27/6/22
  13. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

לא כל דבר שאני לא מרוצה זה אסון.
    אני ממש לא מרוצה מעמדה 4 וחושב שליף זה הימור הזוי לסטרץ פור הפותח ורשמתי את זה למעלה.

אבל אני מבין שאנחנו לא גולדן סטייט וכנראה לא נרכיב את חמישיית החלומות של ארז. אמרתי "לא רע". כלומר, יש דברים טובים שלדעתי מהווים שידרוג (הסייז, הגיוון) ויש כמו שאמרתי עמדות בעייתיות (4 הכי גרועה, 5 עמדה לטעמי לא מספיק איכותית וחסרת גובה). אני מוכן לצאת לדרך עם זה. לא אמרתי לרגע שזה מושלם או קרוב לזה.

דרך אגב פויתרס אתלט מטורף והסידרה שלו בגמר הVTB נגד צסק"א היא מופת. ניבו לטעמי רחוק מלהיות אתלט גדול אבל הוא פינישר טוב. שוב לטעמי חיסרון בגובה מאוד משמעותי אבל זה מה יש.

14. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

600 אלף דולר לעונה להולינס.
    שיהיה בהצלחה. פחות מתחבר להחתמה הזו.

15. Telkiyski Member

איך הם חולים על הרכבת אמריקאים