מכבי תל אביב 2023/24

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏22/10/14.

1. Civil Anti Madridista

הפארסה נמשכת? בעונה שעברה חיפה ניצחה בנוקיה ושלחה את המשחק להארכה. מהשלב הזה השחקנים של דני פרנקו היו בטוחים שהעניין על ההפרש נמחק, ומי שמנצחת בהארכה זוכה למעשה באליפות.

2. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אתה בטוח שהתקציבים כמעט זהים?
    יש לי תחושה שמכבי עדיין עם תקציב גבוה יותר.

3. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

כרגע כן, בקצת, אבל בקצב שאורי אלון משקיע - כבר מהעונה הבאה זה השתנה.
    בתחילת העונה שעברה (לפני החתמת אליהו) טענו שהתקציב הוא 8 מיליון דולר - ואם אני לוקח בחשבון שאחרי זה הגיע אליהו והתקציב היה חייב לתפוח בעקבות החוזה שלו - אנחנו מתחיל להתקרב לאיזור ה9 מיליון דולר.

לחשוב בענק: תקציב י-ם יוכפל כבר בעונה הבאה

ואחרי ההכפלה שהגיעה השנה (הכתבה מהעונה שעברה), תגיע מאוד מאוד קרוב ל-20 מיליון דולר של מכבי.

4. zivmay Member

לא מחזיק מהסגל של ירושלים, לטעמי הוא לאמגיע אפילו ל70 אחוז פוטנציאל מהסגל של מכבי ( במיוחד אם יגיע מחליף ראוי ללינהארט). לכן הם בינתיים שום דבר ביורוקאפ.
    חוץ מליאור ( לא מחזיק ממנו בכלל), אין להם שחקי פנים. אתמול גפני התחפש לדייויד בלו, אבל בפועל הוא שחקן משלים בגלבוע גליל. כנ"ל ג'ונס. הלפרין ייעלם ככל שהעונה תמשיך, ובכללי יש להם 2 שחקנים ברמה גבוהה ואלו דונטה ורייט ( שגם נעלם לפעמים).

לטעמי מה ששבר את המשחק אתמול זה פארגו, ב7 הפרש הוא התחיל לעשות שטויותץ לקח מהלכים לבד, התחיל בטראש טוק עם הקהל, ומה שביזארי זה שהוא אפילו לא הוביל במשחק, אז מה גרם לו בכלל לחשוב על היילייטס?
    בלאט ידע איך לעבוד איתו, ואני מקווה שגם גודס יידע. בלאט גם ידע להוציא את המירב מהשחקנים כגון סופו והיינס, וזה גם מבחן גדול של גודס.
    כי בינתיים נסיונות הכנסת הכדורים לסופו מביכים, כאילו לא עושים את זה במשך שנים.
    בקיצור, כדי להמשיך לתת את הטון בעיקר באירופה, מכבי חייבת לחשוב על חיזוק אפילו לעמדת 4(קלעי) במקום מאריץ. כי מהבחינה הטקטית אני לא מאמין שנראה גדולות.

idans10 אוהב/ת את זה.
  5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

@הרצליה עד המוות הטורקיות יידעו לספר לך טוב יותר עד כמה התקציב קובע. התקציב חשוב, אבל לא הכל, ככה שזה מעט יומרני לומר נדנדת אליפויות בין מכבי לירושלים, כאילו שהירושלמים מנוסים במעמדים האלו. עד שירושלים לא לוקחים אליפות אחת בסדרה, לא תהיה שום נדנדה. יכול להיות שבאמת רוח חדשה נושבת בבירה, אבל זו לא הפעם הראשונה שמכבי מובסת ע"י ירושלים ובשום פעם זה לא עזר לירושלים בהמשך, ככה שעדיין חובת ההוכחה על הקבוצה מהבירה. ואני מאוד מסכים עם זיו, שפוטנציאלית הסגל שלנו בשתי דרגות מזה של ירושלים, שם רק את דונטה סמית' הייתי לוקח לשחק אצלנו. בוא ניתן לזמן לעשות את שלו, לראות את ירושלים מול מכבי בנוקיה בעוד חודשיים, לראות אותם לא מתפרקים בפלייאוף בגלל פציעה כזו או אחרת כמו שקרה להם אתקד ואז נתחיל לראות אם יש כאן בכלל אלטרנטיבה. הם ניצחו בצדק אתמול ואפילו שיחקו מצויין, אבל מעבר למשחק לא התרשמתי מהם עד עכשיו וזו הבשורה. תתנו הצגות ותנצחו גם את המשחקים הפחות מעניינים ולא רק כשאתם מגיעים חדורי מוטיבציה מול מכבי. אח"כ נדבר.

6. Civil Anti Madridista

זו אחת הקבוצות הכי חלשות במכבי מאז שאני זוכר את עצמי. ה30 הבדל אתמול ממש לא משקף את פערי הרמות בין הקבוצות אבל ירושלים לעומת זאת לאט לאט מתחברת ומתקרבת למימוש הפוטנציאל שלה.
    כולנו מודעים לאיכויות של ג'רמי פארגו לסחוב את מכבי על הגב, אבל באותה מידה הוא גם יכול לחרב להרוס אותה כמו אתמול.
    מכבי לא יכולה להסתמך רק על סופו שצריך אוטובוס כדי לרדת בזמן להגנה, כשגם היחסים בינה לאלכס טיוס נראים כמו רכבת שדים שתביא בסופו של דבר לפרידה בין הצדדים.

7. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

למי שמעוניין, לא חסר מידע על המודל הכלכלי של הפועל ירושלים מאז שאורי אלון הגיע למועדון.

בכל מקרה, לנושא הדיון הלא הוא מכבי אלקטרה תל אביב. אני מסכים עם עידן בנוגע להיררכיה הלא מסודרת של גודס, רק תחשבו על זה בהקשר נקודתי יותר: מישהו ראה את היינס אתמול? יתר-על-כן, אני חושב שהבעיה המרכזית במכבי כבר לאורך שנים בכל מה שקשור לבניית הקבוצה היא שהקבוצה נבנית מדי קיץ לרוחב תוך כדי תנועה עם יותר מדי הימורים שנובעים משיקולים כלכליים כאלה ואחרים של הבעלים במועדון, ובכנות קשה לי להצביע על איש אחד עם כל הבנים שגדלו להם. וכן, אתם יודעים שכמו בהימורים לפעמים אתה מצליח ובדרך-כלל אתה מפסיד. העניין הוא שבשנים האחרונות היה עוד משתנה משמעותי במשוואה הזו וקוראים לו דיוויד בלאט.

idans10 אוהב/ת את זה.
  8. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אגב שי, מעבר לפער הקטן, מכבי, על סמך ההבנה שקשה עד בלתי אפשרי מבחינתה להלחם כלכלית מול הגדולות באירופה (שנה עם זכייה מקרית בגביע אירופה לא שינתה את המסקנה הזאת), הקימה אקדמיה מפוארת ומשקיעה בה 2-3 מיליון דולר בשנה מתוך ה-20 מיליון דולר תקציב .

העתיד הצהוב: האקדמיה של מכבי תל אביב

אז ככה שמבחינת תקציב "קבוצה בוגרת", כמעט ואין הבדל בין הקבוצות.

9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

החבר'ה ממשיכים את יכולת ההגנה המזעזעת מהארנה ומאפשרים לצדביטה 26 נק' ברבע הראשון!! WTF!?!?

10. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

המזל של מכבי זה שהיריבה הזאת כל כך חלשה, שגם מכבי פצועה, חבולה ואחרי משבר, היא עדיין עם סיכויים גבוהים מאוד לנצח את המשחק הזה. יותר מזה, לדעתי זה גם ייגמר ביותר מ 10 הפרש.

11. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לא יודע, בינתיים מחצית והקרואטים עדיין ב-4 פור הפרש, 44 נקודות במחצית אחת. מכבי פשוט לא משחקים טוב, יותר מדי זריקות לא טובות והחלטות רעות של פארגו. אני מאמין שמכבי תנצח בסוף, אבל אין ספק שההפסד בארנה עשה משהו מאוד לא טוב.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

44-40 לאורחת בהפסקה. צ'דביטה קבוצה מאומנת ויפה לראות את זה. מכבי תצטרך להתחיל לשמור כי אחרת זה לא ייגמר טוב. דבר שבהחלט מפריע לי זה סופו. זה שהלב שלו גדול זה דבר אחד, אבל הבחור גרם בקיץ לעצמו המון נזק. כמה דקות הוא מחזיק עכשיו מעמד על הפרקט? 3? כבר די ברור שלקראת השלבים הבאים מכבי תצטרך עוד גבוה.

אני מאמין שיהיה בסדר, אבל מכבי צריכה להזיע. הקרוטאים לא חוטבי עצים...

13. Civil Anti Madridista

זו אלופת אירופה? המשך ישיר למופע ההתרסקות בירושלים.

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפני שיורדים על מכבי אני דווקא משבח את הקרוטאים. אל תשכחו, הם גם הקשו על צסק"א! זו חבורה מוכשרת עם מאמן שמצליח יופי לחבר ביניהם. ברור שלמכבי יש בעיות, אבל צ'דביטה משחקת נהדר.

15. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

וואו.
    אמרו שירושלים לא התאוששה מהניצחון על מכבי והתוצאה היתה הפסד באירופה, אז גם מכבי לא התאוששה מההפסד לירושלים.
    איזו תצוגה רעה. גם התקפית גם הגנתית. מכבי פשוט שיחקה רע לאורך כל המשחק. וואו. כזה דבר לא צפיתי.