מכבי תל אביב 2020/21 - מחזיקת הגביע וסגנית האלופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raumdeuter, ‏29/8/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Morientes Member

כן אבל גם לא לאבד הרבה נקודות וגם לצמצם את הפער זו משימה קשה.
    צריך לזכור שלא יהיה פה את האחוזי הצלחה של איביץ', כרגע אנחנו קבוצה פחות טובה מחיפה(וגם הסגל העמוק לא משחק אצלנו תפקיד, כי המחליפים שלנו מזעזעים).
    אני מאוד אופטימי והאמנתי באליפות עד למשחק מול בני יהודה שבוע שעבר, זה חצה כל גבול.
    היינו פשוט נוראיים, זה הרבה יותר מהפסד נקודות, זה שחקנים בלי חשק.

2. Raulito Madridista

כרגע כל טיעון אחר שהוא לא "מחסום פסיכולוגי" במפגשים הישירים שעדיין לא ממש נשבר בגלל ה-2:2 - קשה לי לראות טיעון נגד מכבי חיפה. אולי חזרה של מישהו כמו ערן זהבי באמת הייתה נותנת דחיפה אדירה. אפשר לדבר על "נאחס הפוך", פה זה פשוט תקופת ייאוש רגעית ועין מציאותית וזה בסדר. באותה הנשימה אפשר לעתים שאוהדים של קבוצות אחרות לא מבינים את הפאניקה של אוהד כלפי קבוצתו. לא רואה את מכבי מייצרת רצף תוצאות טובות וגם בריצה עם ואן לוון היו כל מיני אותות אזהרה. ההגנה שלה בעייתית ולא שמעתי שבלם מועמד או משהו כזה, דן גלזר לא הגיע לעונה הזו. התיקו נגד בני יהודה זה יותר ממשחק חלש נגד אוטובוס אלא בעיטה בדלי והחמצה שאתה לא יודע מתי תקבל עוד הזדמנות כזו.

אגב קראתי את הראיון של דוניס ב-'וואלה! ספורט', היה עוד אחד כזה. גם אם אני מקבל חלק מהטיעונים (הקהל היה חסר גם למכבי חיפה אבל זה עצוב שיש מאמן שאשכרה 'לא הכיר את הקהל שלו') - הבן אדם לא לוקח אחריות על שום דבר, מבחינתו עשה הכל מושלם ומקצועי. לא יודע אם ואן לוון שם לו רגלים.

3. סמואל אטו Member

אני לא אורימור, אבל לדעתי מכבי ת"א צריכים מאמן ושחקן התקפה "קאליברים" כדי לשנות את התמונה.

4. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

רכש טוב מאוד של מכבי ת"א. גם אם הוא לא יזכיר את השחקן שהיה בעונה הקודמת, הוא עדיין משמעותית טוב מבן ביטון.
    אם מכבי ת"א תצליח להתייצב הגנתית, היא עדיין לגמרי במאבק.

5. abcd Member

אני לא רואה את מכבי תל אביב לוקחת אליפות, אני גם בספק אם באמת יהיה מאבק.

באף אחת מ-5 האליפויות האחרונות שלה לא באמת היתה לה יריבה, מעבר לזה, גם כשלפעמים היתה איזו קבוצה באיזור (חיפה, ב״ש, ק״ש ואפילו הפועל), קצב צבירת הנקודות הגבוה השאיר אותה בשלב מסוים מאחור.
    לא קרה אף פעם שהיא נאלצה באמת לעשות קאמבק. בעונות שגימגמה או שהיתה צריכה להעלות הילוך באמצע היא גם איבדה את התואר.

אולי האוהדים שלה פה זוכרים מה היה הפער הכי גדול שלה מהפסגה בעונות האליפות בעידן גולדהאר, אני מהמר שלא יותר מ-4-5 וגם זה לא בשלב כזה מתקדם.

אהה והדבר הכי חשוב, הם פשוט קבוצה פחות טובה מחיפה העונה.

נערך לאחרונה ב: ‏12/1/21
  6. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני לא נביא, אבל זה נראה לי די ברור שזה בדרך לשם.
    מכבי נכנסה לבור בתחילת העונה ואני לא חושב שהקבוצה הנוכחית איכותית מספיק כדי להתרומם ולעקוף את חיפה, שהיא בעצמה לא ענקית במיוחד בעיני (כרגע. אצילי עשוי להיות תוספת כוח משמעותית מאוד והם יכולים להשתפר ככל שהעונה תמשיך להתקדם).
    ברמה הכללית אני חושב שגם במועדון מסתכלים על העונה הנוכחית כסוג של תום עידן, הקבוצה ניצבת בפני שינויים נרחבים בעתיד הנראה לעין עם כמות רצינית של שחקנים מרכזיים שאני מעריך שיעזבו, תום תקופת העונש של הפייר פליי וכמה כישרונות גדולים מאוד בקנה (גויאגון, חנצ'יס, עידו שחר, הומאן, נדב נידם. גם אלמוג וקארצב בתקווה), ככה שגם בעונה הבאה אני לא חוזה אליפות דומיננטית (תלוי בהשקעה פוסט הסנקציות ובמצב הקורונה), עונות 22/23 ובעיקר 23/24 אמורות להיות מעניינות מבחינת מכבי.

7. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

העונה היחידה בעשור האחרון שבה הייתה באמת תחרות גדולה הייתה ב-15/16. לשאר האלופות הייתה יריבה אחת עיקרית שלא החזיקה מעמד כל העונה. בכל אופן בעונת 12/13 מכבי התפוצצה למעשה רק בחלק השני של העונה ובמחזור ה-14 מכבי הייתה במקום השני, נקודה מהפועל שבמקום הראשון. גם אצל פאקו במחזור ה-14 היינו שניים, שתי נקודות מקריית שמונה בצמרת.

ככלל ומבלי לבדוק לעומק אני מעריך שבדרך כלל לא זוכה באליפות קבוצה שאחרי סיבוב אחד נמצאת בהפרש כזה מהפסגה.

8. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל עונה לגופה. מה שקרה בעונות הקודמות לא אומר כלום על מה שיקרה בעונה הזו.
    בנקודת הזמן הזו מכבי ת"א עדיין יכולה לזכות באליפות.

9. yakov_y YNWA

יונתן כהן ופשיץ׳ היחידים עם מספרים בקבוצה, דן ביטון מלך הבישולים הזמני של הליגה אבל לא כובש מספיק לאורך הקריירה.
    חסרים שחקני מספרים בחלק הקדמי, טל בן חיים/חוזז/שכטר/גררו לא טובים ולא רק בעונה הנוכחית.

זאת הסיבה שהלכתי עם מכבי חיפה בתחילת העונה וזאת הבעיה העיקרית של הקבוצה.

מאור קנדיל אולי המגן הטוב בליגה ובמקום זה מביאים לו שחקן על הראש ועוד זר, מיותר.

10. Raulito Madridista

אני רואה את זה אחרת, מכבי ת"א ספגה מספר בלתי נתפס של שערים ביחס לליגה החלשה הזו, היא הייתה צריכה לרדוף לא מעט פעמים וזה לא פשוט. אולי לואיס הרננדס בעייתי למשל כי הוא לא מהיר והצטרף להגנה איטית בין-כה? טל בן חיים לא היה מצטרף אם לא היה לו עבר צהוב לדעתי. שכטר פתח את העונה עם שני גולים בליגה בשני משחקים והוא תמיד מייצר מצבים ועושה בלאגן. דן ביטון קיבל קרדיט מאוד מוגזם והיה צריך לרדת לספסל עוד קודם לכן. אילון אלמוג לא שיחק הרבה זמן, הטעות של דוניס הייתה שהוא ממש מחק שחקנים. הוא היה מבצע חילוף משולש במכה כשנותרו איזה 13 דקות וכן הלאה.

11. oranfu Member

אפשר לחשוב כמה שחקנים עם מספרים יש במכבי חיפה.

12. Raumdeuter Member

בעיני,האליפות תוכרע סופית מתי שלא תהיה אפשרות מתמטית למכבי ת"א לעקוף את חיפה או להפך,בכל מקרה לדעתי זה יהיה מרוץ Neck To Neck לפחות ברמה המנטלית(השובע אחרי שתי אליפויות רצופות של מכבי והאם נשאר מספיק דרייב להגיע לאליפות השלישית או שמכבי תיפול/חיפה תצא לרצף דמוי ב"ש 15/16 ואז היא תזכה בתואר)

13. Butragueño מנהלים

אני לא מבין למה אתם מניפים דגל לבן. מכבי חיפה בקלות יכולה למצוא את עצמה ברצף איבוד נקודות (מכבי תל אביב, אשדוד, כפ"ס, הפועל חיפה). גם נזכיר שכל מפגש ראש בראש יילך לתיקו או ניצחון של מכבי תל אביב. גם העונה אני לא רואה אותנו מנצחים אותם.

גם צריך לזכור שבמכבי חיפה, כל שחקן הרכב שנפצע זה מכה רצינית. אין לנו מחליפים (וראינו את זה) לרוקביצה, שרי, חזיזה, לביא, פלאניץ' וג'וש כהן. כל מחליף הוא ממש ברמת פליאוף תחתון. יש לנו על הספסל שחקנים כמו מוזי, אשכנזי, מאור לוי, דוניו, סתיו נחמני ועומר גלזר שהוא שוער חלש מאוד. היחידי שיכול אולי לתת משהו זה ווילדסחוט, וגם הוא לא ראה דשא הרבה זמן.

אצל מכבי ת"א אמנם אין סופר סטארים, אבל חוזז, שכטר, ריקן, דן ביטון, קארצב, איילון, גררו וטב"ח הם כח אנרגטי שיכול להוסיף הרבה לקבוצה במהלך המחצית השניה. ואל תשכחו שאנחנו מדברים על עונה של 5 חילופים.

* שם בצד את עומר אצילי. גם עדין לא חתם, וגם אלוהים יודע אם יהיה לו ראש לכדורגל כשכל יום מקבל SMSים ואיומים.

14. Raulito Madridista

מכבי תל אביב לא ניצחה העונה יותר משלושה משחקי ליגה ברציפות, זה לא שממול עומדת המכונה של איביץ'. אני חושב גם שהצמד של זהבי היה מעין בועה שהתפוצצה עבורם. על סמך אתה מחליט שהרצף השחור נגד מכבי תל אביב ימשיך? איך אפשר לקבוע דבר כזה? אפשר דווקא לחשוב שהעונה 'הכל הולך' למכבי חיפה וזה בדיוק הזמן להשיג את הניצחון המיוחל. מכבי עולה עם לחץ הרבה יותר גדול בגלל הפער. אתה מציג לי פה את רשימת השחקנים שאין להם תחליף וזה נכון אבל מצד שני עם חבשי וארד אתה לא יכול לנצח את הפועל כפר סבא? בקישור ההתקפי תמיד יש לכם שחקן טוב על הספסל, ווילדסחוט זה מחליף שאבוקסיס למשל היה חולם עליו, ואל תשכח שמכבי בנתה סגל לשתי מסגרות. שחקנים שציינת במכבי כמו גררו, אילון אלמוג ואחרים היו סופגים אצלך ביקורת קשה כאוהד לו היית רואה אותם שבוע אחר שבוע, זה כמו הדשא של השכן.

15. Butragueño מנהלים

בהתחשב בעובדה שהפסדנו איתם לכפ"ס, אז התשובה לא, לא בטוח שננצח אותה יחד איתם.
    וכן, מעדיף מחליפים כמו גררו או אלמוג מאשר מוזי או מאור לוי

מצב נושא:
הנושא נעול.