מכבי פ"ת- הנפילה בעקבות אירופה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏12/11/05.

1. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

לאחר 9 משחקים מכבי פ"ת מוצאת את עצמה במקום 8 בליגה, 3 נקודות מהקו האדום. הניצחון האחרון בליגה היה ב- 24/9, במחזור השלישי בליגה, והוא בסך הכל ניצחון שני. לצידו גם שלושה תיקו וארבעה הפסדים! פתיחה ממש חלשה. בליגה הקבוצה ספגה מספר גבוה מאוד של שערים: 14 ב-9 משחקים, דבר שמאוד לא אופייני לחבר'ה של גיא לוזון שבמשך שתי העונות האחרונות תמיד הציגו את ההגנה הטובה ביותר בראשות מגמאדוב ואוהד כהן.

סימבולי במיוחד שהניצחון האחרון של הקבוצה בליגה היה ב-24/9, וחמישה ימים לאחר מכן ניצחה במשחק המפורסם בבלגראד 2-5. זה היה למעשה הניצחון האחרון של מכבי פ"ת, וחודש וחצי ללא ניצחון הם הרבה עבור קבוצה שהתרגלנו לראות בצמרת, ועוד ביכולת כל כך חלשה עם כל כך הרבה ספיגות.

נשאלת השאלה האם זה שוב תסמין הקבוצה שמנסה לשחק טוב גם באירופה וגם בליגה, אך אוכלת חצץ בשתי החזיתות (שני הפסדים לברונדבי ופאלרמו)? האם אין משהו שניתן לעשות כדי למנוע הישנות של הסיפור הזה שרבות דובר בקרב אנשי הקבוצה על הימנעות ממנו?

מה דעתכם?

2. אלי מתחן Member

הם שיחקו היום פשוט גועל נפש, כנראה שיש קשר בין הרמה של הליגה לבין המיקום של מכבי פ"ת וזה מוכח העונה.

3. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

יש גם דוגמאות אירופיות, כמו סלטה ויגו שאחריי עונת שיא והשתתפות היסטורית בליגת האלופות נשרה לליגה השניה....
    אני לא רומז שזה מה שיקרה למכבי פ"ת, אבל הם צריכים לשים לב!
    לפחות הלוזונים שקטים עכשיו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

4. נדב מיכאלי Member

בהחלט !
    בשנים האחרונות כל קבוצה שמצליחה באירופה נכשלת בליגה ,כי המנטליות הישראלית לא מאפשרת לקבוצות לשחק 2 משחקים בשבוע ובאותה רמה .
    פתח תקווה ,כמו מכבי חיפה ,מכבי תל אביב והפועל תל אביב משקיעה יותר מדי באירופה (לא שזה עוזר לה) ומגיעה בלי אוויר לליגה.
    אבל חשוב לזכור שבמכבי פתח תקווה לא חלמו בכלל להגיע לשלב הבתים בגביע אופ"א ,זה שיבש להם את כל התוכניות .
    אם מכבי פתח תקווה לא היתה בשלב הבתים בגביע אופ"א אין לי ספק שהיא הייתה בצמרת .
    הליגה עוד ארוכה ופתח תקווה יכולה להתאושש אבל כמו שזה ניראה עכשיו : בלי חיזוק הם לא יגיעו אפילו למקום 4 .

5. יוגב אסולין Guest

אני לרגע ברשותכם יערבבב פה עם ענף הכדורסל הישראלי. לאורך שנים כל קבוצה ישראלית שמגיעה לאירופה תוך שנתיים שלוש אחרי זה מתפרקת לחלוטין. ואותה עונה היא מסיימת גרוע. זה לא מקרי.

הסיבה היא שלמכבי פ"ת אין סגל מספיק חזק בשביל אירופה, ואין סגל מספיק רחב כדי לשחק כל כך הרבה משחקים בזמן קצר. העומס הזה גורם להפסדים שלה גם בליגה וגם באירופה. עם כי באירופה הם ניראים טוב (מוטיבצית מעמד).. בכל מיקרה, קבוצה ישראלית כמו פ"ת שאין לה קהל, אין לה תקציב גבוהה ואין לה תנאים באירופה.. עונה כזאת עלולה לחסל אותה לחלוטין. בניה של שנים עלולה לרדת השנה, לפ"ת במזל יש השנה קצת הכנסות מטלויזיה כי מקהל אין לה. היא לא עושה הכנסה כספית כי אין קהל, ועכשיו בליגה היא גם נכשלת. העונה הזאת גמורה עבור הקבוצה, למרות שהשנה יש קבוצה טובה מזו של שנה שעברה.

6. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב פשוט שמכבי פ"ת היא קבוצה בינונית שנחלשה ביחס לעונה שעברה בהרבה, שבסך הכל היה לה משחק אחד יוצא דופן בבלגראד, סטייל הרביעיה של קריית גת על מכבי חיפה. עוד לפני העונה היה ברור לי באופן אישי שפ"ת לא תסיים ב-4 הראשונות ועכשיו זה ברור גם ביחס ליכולת. את הקבוצה עזב המנוע, גל אלברמן, ועכשיו אפילו אפשר לסמן את מכבי נתניה כקבוצה נוספת יותר טובה מפ"ת כך שהיא תידחק אולי גם למקום השישי בסוף העונה.

7. John Barnes Member

כמו גל, אני לא מופתע כ"כ. בסך הכל קבוצה עם סגל שהוא קצת מעל לממוצע, לא יותר מזה. כפיר אדרי,דוברובין, משיח, גנון, סולי צמח, אף אחד מהם לא שווה הרכב בקבוצות הגדולות. השלד של הלוזונים לא מספיק טוב בשביל להתמודד על כרטיס לאירופה, תוסיפו לכך את את ה"עומס" שנוצר עקב גביע אופ"א. ותקבלו סדרה של כישלונות. מפתיע זה הדבר האחרון שאפשר לומר בנושא הזה.

8. אלי מתחן Member

בעצם, רק עומר גולן, מגאמדוב (לא כולל את העונה), אמבמבה, טועמה וקלדיירה מתאימים לשחק באחת הגדולות?

9. אדם ברקוביץ Member

אירופה הכשילה אותם, לפחות שהיו מצדיקים את זה מוציאים תוצאות באופ''א.

נדפקו מכל הכיוונים!

10. John Barnes Member

צא מזה, קלדיירה שחקן בינוני, אמבמבה מחריד (מתי הוא שיחק טוב העונה?) רק טועמה, עומר גולן, אוהד כהן, ומגאמדוב(בימים טובים יותר) שווים משהו. רק 4 שחקנים, כשאחד מהם הוא שוער. תסיק את המסקנות...

11. אלי מתחן Member

אני רק השלמתי את הרשימה שלך.

12. EL Capitan Member

זה לא רק זה. כפי שאמרו כאן, באמת זאת לא קבוצה כזאת טובה. קבוצה בינונית, כמו כל הליגה שלנו. מלבד, עומר גולן, סלים טועמה (שפצוע כבר חודש) ואוהד כהן, כל השחקנים כרגע הם בינוניים. למרות הכל, זאת באמת תקופה לא טובה של מכבי פ"ת, וסביר להניח שהיא לא תהיה צמודה יותר מדי זמן להפועל פ"ת, יריבתה העירונית, שתתמודד חזק על הירידה. מכבי פ"ת תהיה העונה קבוצת אמצע טבלה-צמרת (אצלנו אין ממש אמצע טבלה...).

13. יוגב אסולין Guest

בעבר אני ציינתי שמכבי פ"ת היא המדד שלי ליכולת של הליגה. קבוצה מאוזנת שלפי דעתי לאורך המון שנים שומרת על סגנון משחק וסגל שחקנים די שווה משנה לשנה.

בשנים שהכדורגל הישראלי היה בשיאו פ"ת היו מקומות 7-9 כמעט קבוע. בתקופות השפל פ"ת הגיעה ל2-4.. כניראה שמקומה הנמוך של פ"ת (יחד עם אירופה, פציעות וכל מה שאתם רוצים) נובע בעיקר מהעובדה שהליגה התחזקה השנה לעומת השנה שעברה ופ"ת ממשיכה ליהות מדד וכמו מדד לישאר במקום ולחכות לתזוזת הליגה.

* דבר נוסף, אפשר להוסיף לכל הסיבות שציינת שפ"ת חלשה בגלל התעסקות של כל העולם בדברים שלא קשורים נטו לליגה, עם זה הפציעה של סלים טועמה שאין לה פיתרון, אירופה שלוקחת המון תשומת לב, עם זה אבי לוזון שמועמד להיות יו"ר הבא, ואם זה בכלל כל הקבוצה שפתאום חזק בתקשורת כבר לא אותה קבוהצ שקטה משפחתית, פתאום יש ציפיות יש לחצים וכניראה שגם ההנהלה המקצועית של פ"ת, לא עומדת בלחץ הזה..

14. נדב מיכאלי Member

אני מסכים עם יוגב.
    הכישלון בליגה יכול לגמור למכבי פתח תקווה את הסיכוי לרוץ לאליפות.
    הרי אם השנה הם יסיימו בתחתית,הם לא יקבלו כרטיס לאירופה ואז הפער שוב יפתח בין קבוצות הצמרת שיכולות לרוץ לאליפות לבין מכבי פתח תקווה.
    וגם אני מסכים עם יוגב בעניין שמכבי פתח תקווה נכשלה כשהייתה ליגה חזקה ,ומכבי פתח תקווה הצליחה כשהכדורגל היה בשפל.

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

הטעות של פתח תקווה שהם חשבו שהם חסינים בפני כל הקטע של אירופה,הם חשבו שהם משהו מיוחד

אבל לא רק חיפה והתל אביביות נדפקו מאירופה אלא [כמו שכתבו כבר פה] גם סלטה סוסיאדד ועוד המון
    קבוצות אירופאיות בכירות,הסגל של פתח תקווה מאוד מצומצם ובכל זאת הם עדיין מתלמדים באירופה..
    והאמת שגם המזל שלהם עם זה שסכנין והפועל פתח תקווה גרועות מתחיל להיגמר..