מכבי פתח תקווה 2020/21 - עבדה וארד בר זה מספיק?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Drama2, ‏30/8/20.

1. Drama2 הסמל מעל הכל

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/he/4/44/Maccabi_Petach_Tikva.Xxx

העונה שהייתה:

עונת 2019/20 החלה בליגה הלאומית לאחר שהקבוצה לא הצליחה לשרוד במאבקי ההישארות. בתום העונה הקבוצה נפרדה ממרבית השחקנים הזרים והישראלים, ונשארנו עם סגל ביתי מצומצם.
    שלד צעיר ומעולה זה לא מספיק, והמטרה הייתה חד משמעית לעלות תוך עונה, וחתמו מס' שחקני חיזוק כמו דור חוגי, דניאל פלשר, ישראל זגורי, אלי בבייב, גיא חדידה, אוונדרו ברנדאו ואור אינברום.
    המשימה עברה בהצלחה ואפילו עם דובדבן, בדמות הגעה לגמר גביע המדינה.
    בסיכום של סוף העונה, ליאל עבדה וארד בר הראו ניצוצות שכבר מכירים במכבי פ"ת, וביחד עם תאי בריבו הם מסומנים להיות האקזיט הבא של מש' לוזון.

הקיץ הנוכחי:
    עונת 2020/21 נפתחה בצל הקורונה, ובצל גיא לוזון כמאמן, שצריך להילחם על שמו כמאמן ליגת העל. הקבוצה פעלה מהר, עם חיזוק נקודתי בעמדות בעייתיות, אך החיזוק לא ברמה מספקת (אריק ינקו כשוער ומרקוס דיניז כבלם). שווה לשים לב לאסמיר סוליץ', קשר התקפי דרבליסט עם בעיטה וראיית משחק ברמה מעל הממוצע של הזרים בליגת העל, וינון אליהו, מגן ימני ששיחק בשנים האחרונות בליגת הלאומית, בעל נתונים מרשימים.

התחזית לעונה הקרובה:
    מלחמה כנגד הירידה - עם כל הכבוד לעבדה, הוא עדיין לא סולומון, שיכול לסחוף קבוצה לבד לפלייאוף העליון.

מה עשינו בקיץ האחרון:
    הגיעו - אליאור משעלי (רמה"ש), רוי רונן (רמה"ש), מרקוס דיניז (ק"ש), יהונתן לוי (חדרה), ירדן כהן (רעננה), עמרי לוזון (ראשל"צ), אסמיר סוליץ' (זגלבי לובין), אלביס סאקי (סנגלאה אתלטיק), אריק ינקו (הפועל ת"א), מוחמד הינדי (מ.ס כפר קאסם), ינון אליהו (הפועל ר''ג).

עזבו - עומר דנינו (הפועל כפ"ס), יוסי גינזבורג (הפועל עפולה), עידו דוידוב (הפועל אום אל פאחם),
    דור חוגי (סט. פולטן), ישראל זגורי (הפועל רמת גן), עידן אדהנני (מ.ס. כפר קאסם), דודי טויטו (הפועל ב"ש), תומר בנבנישתי (הפועל כפר שלם), לידור כהן, דניאל בוסי, אוונדרו ברנדאו, אושר אבו, צחי גיגי.

מתנדנדים - אלי בבייב - הקפטן של העונה הקודמת לא בתוכניות של גיא לוזון, בתקווה שישאר וילחם. אשתקד הוא היה עוגן במרכז השדה, ולפי דעתי לפחות יש לו מה לתרום גם בליגת העל.

סגל
    שוערים
    : אריק ינקו, דור חברון.
    בלמים: דניאל פלשר, אור בלוריאן, מרקוס דיניז,עמרי לוזון.
    מגנים: איתי רוטמן, תומר לוי, ינון אליהו, מוחמד הינדי.
    קישור: ארד בר, גיא חדידה, אור אינברום, מוחמד סרסור, איתן אזולאי, אלי בבייב, דניאל גולאני, אסמיר סוליץ, אלביס סאקי, דן כדורי.
    התקפה: תאי בריבו, רוי רונן, יהונתן לוי, אליאור משעלי, ליאל עבדה.

האם לדעתכם, עם סגל ישראלי צעיר ו3 שחקנים זרים, למכבי פ"ת יש מה שצריך כדי לשרוד בליגת העל?

2. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתם תהיו הסוס השחור של הליגה.
    בעונה שעברה זה היה נראה מאוד מבטיח,עם עוד חיזוק נקודתי שמתווסף לסגל מוכשר וצעיר, ולא אתפלא אם תסיימו בפליאוף עליון.

Raumdeuter אוהב/ת את זה.
  3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

בהתחילת העונה, בטח היום נגד מכבי, אנחנו יכולים לראות אדי התלהבות, אבל מדובר בקבוצה עם ישראלים צעירים חסרי ניסיון, ודי אפורה, אם יהיו פלייאוף עליון זה הישג סטייל אליפות, אני חשוב שהם ייאבקו בתחתית 10-14.

4. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון ,בגלל זה רשמתי שצריך עוד חיזוק נקודתי.
    אבל שיש לך את אבדה,ארד בר,אינברום,ולדתי גם סאקי זה הולך להיות בינגו. אז יש סיבה לאופטימיות.
    סיבה לפחות אופטימיות זה גיא לוזון.

5. Telkiyski Member

לדעתי לא יהיו קרובים לתחתית. משהו בין מקום 4 למקום 8.

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לידור כהן עזב סופית? הוא עדין ללא קבוצה?

7. yakov_y YNWA

לא מכיר את המגנים אבל מכיר את השוערים והבלמים, וואו איזה הגנה מחרידה, גם קישור האחורי לא מרשים.
    חלק קדמי נחמד.
    ירדן כהן לא חתם ? מה התקציב ? 18 מיליון הספיקו לבנות סגל כזה ?

Drama2 אוהב/ת את זה.
  8. Melikson24 Member

פ"ת יתקשו מאוד לשרוד אם לא יחזקו את הקישור האחורי והגנה בעוד 3 זרים.
    גם ההתקפה היא לא בדיוק מנייה בטוחה.
    הלוזונים קצת התפזרו עם שחקני הרוחב ואני לא בטוח למה. יש להם נוער מספיק איכותי.

9. Drama2 הסמל מעל הכל

אני פחות חולק את האופטימיות בנוגע לסאקי ואינברום.
    מבחינתנו עזב.
    הוא היה קרוב לסגירה בהפועל ת"א, לא יודע איפה זה עומד.
    שולם על ירדן כהן סכום השאלה, עם אופציה לרכישה בסוף העונה.
    בנוגע לתקציב, אתה יודע, אצל הלוזונים הייתי לוקח את המספר בע'מ. כמה גיא מרוויח?כמה איציק מרוויח?על איזה חוזה עומרי חתום?
    לפחות לפי דעתי 18M זה מעל מה שצריך, גם בהתחשב בתקציב הגבוהה למחלקות הנוער.

10. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין סיכוי ש-18 מיליון שקל בונה סגל כזה, סביח להניח שלפחות 1/3 מהתקציב הולך למחלקת נוער, אני לא יודע בדיוק כמה, אולי DRAMA2 יודע להגיד לנו מה תקציבי הנוער והילדים של הקבוצה

11. Raumdeuter Member

איך שאני רואה את מכבי פתח תקווה,אתם תצטרכו לפשל באופן קולוסאלי בשביל לא לסיים בפלייאוף העליון.

12. alexshw Member

@Drama2 שאלה הסטורית. מי היה האקזיט הראשון של הלוזונים? עידן טל?
    מה דירוג של המכירות מהיקר לזול יותר, כמובן סולומון ראשון.

13. Raumdeuter Member

עבדה ובר זה מספיק

Jefecito אוהב/ת את זה.
  14. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

מוקדם לקבוע. הם צריכים לאגור נקודות בהתחלה על מנת להתרחק מהאיזור המסוכן.
    בינואר 2019, מנור סולומון נמכר לשחטאר ואני לא זוכר שהביאו מישהו במקומו, אתם יודעים איך זה נגמר...
    אם גם העונה הם יהיו קרובים לקו האדום ואבי לוזון יקבל על ליאל עבדה הצעה שהוא לא יוכל לסרב לה(אפילו בחצי מהסכום ששולם על מנור) ולא ידאג לחזק את הקבוצה, מכבי פ"ת עלולה להיאבק נגד הירידה.

15. Drama2 הסמל מעל הכל

אני מאוד שמח על הניצחון אבל קרה דבר שאני חושש ממנו, וזה שלא יגיע חיזוק בגלל התוצאה הנקודתית.
    אני מאוד מקווה שנראה חיזוק ראוי.

בכל מקרה היום היו הרבה מאוד בעיות אבל אני מעדיף להנות מהצד החיובי וזה היה שעמדנו יפה מול מכבי ת"א, הקבוצה לא התפתתה לעשות בונקר לפרקי זמן ארוכים, עמדנו טקטית טוב, סה"כ היה כיף לפתוח ככה עונה.
    האקזיט הראשון היה רב"ש.
    לדרג מכירות מזמנים שונים (אינפלציה וכו) זה קצת חוטא למציאות, בגדול השלישייה הפותחת זה סולומון דמארי וטב"ח. הרשימה ארוכה מאוד, אני צריך זמן ;)

אפרופו שאלה הסטורית - האם סוליץ' הוא שחקן השדה הראשון בישראל שלובש את הספרה 1 ?

alexshw אוהב/ת את זה.