מכבי נתניה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏17/8/05.

1. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנו ממשיכים עם פרוייקט פתיחת ליגת העל שלנו והקבוצה התורנית היא הנציגה מעיר היהלומים והעולה החדשה מכבי נתניה..

מכבי נתניה
    http://www.kan-naim.co.il/ARTpic/logo_maccabi_natanya_02.Xxx

העונה שהייתה:
    את העונה האחרונה למרות שהוכתרה כמוצלחת והקבוצה עלתה בחזרה לליגה הראשונה לאחר שנה אחת בליגה הלאומית יעדיפו האוהדים וכל מי שקשור ואוהב את המועדון לשכוח..נתניה אחרי עונה קשה בליגת העל שבה היא ירדה ליגה ואף איבדה את נכסיה הגדולים כמו אורי אוזן, רביד גזל, וישמעל אדו עברה מתיחת פנים רצינית והמאמן ראובן עטר החליף לא פחות מ18 שחקנים בסגל ובנה קבוצה חדשה לגמרי..בהתחלה הכל הוכיח את עצמו הקבוצה רצה יפה הוליכה בביטחה את הליגה הלאומית אך לקראת הסבוב השלישי קרה משהו לקבוצה היא ירדה בצורה דראסטית ברמתה ספגה הפסדים משפילים גם במעוז הביתי שלה ועלתה בעור שיניה לליגת העל אך ורק עקב העובדה שיריבותיה לצמרת היו יותר עלובות ממנה..גם את הקיץ הקבוצה לא פתחה בצורה טובה אך עם הזמן ועם רכש לא רע שביצע המאמן ראובן עטר עלה מפלס האופטימיות במועדון ועכשיו אפילו מדברים שם על מקום טוב באמצע..אבל ללא ספק מקווים במועדון קודם כל לתקוע יתד בליגת העל ולהפסיק את הנדנדה שאפיינה אותם בשנים האחרונות, עם מבט חטוף לסגל של הקבוצה לי נראה שמטרה זאת תצלח בידי הנתנייתים..

הנהלה:
    האיש החזק במועדון והאיש שעל פיו יישק דבר הוא אשר אלון..אלון שמנהל את המועדון לסרוגין כבר הרבה שנים בד"כ עם שותפים אחרים כמו מאיר אוזן ודב לנד מנהל את הקבוצה לבדו וכל הנטל נופל עליו..בתקופה האחרונה החל איש עסקים מקומי בשם צבי רכבי שהוא מנכ"ל "מדיס טכנולוגיות" לעזור לקבוצה ואף עזר לה לסגור כמה עסקאות שהתעכבו הרבה זמן כמו עסקת חרמון ומסודי..אבל בסופו של דבר אשר אלון שהוא דרך אגב לא אהוד במיוחד על האוהדים הוא האיש הקובע במועדון והאיש שיאשימו או יהללו במקרה של כישלון או הצלחה..מי שמנהל בפועל את עיניני היום יום הוא שוער העבר האגדי והמשוגע במקצת יעקוב בלדב..
    http://www.kufsa.co.il/big_pics/asher-alon2_m.Xxx
    יו"ר שנוי במחלוקת. אשר אלון

עזבו:
    ערן כהן, עומר עבדול עזיז, אורן ניסים{הפועל כפ"ס}, יניב צ'ציאן, אסי בוזגלו, אבי אלפסי, ליאור גניש, רון קופרלי..

הצטרפו:
    אלן מסודי{בני סכנין}, שלומי אדרי{הפועל פ"ת}, מאטה לאטיץ'{קרואטיה}, רפי סרוסי{קרית שמונה}, טל בנין{בית"ר י"ם}, עופר טלקר{בית"ר י"ם}, ויטאלי לדנב{בילורוסיה}, קובי חסן{הפועל עכו}, גיא טוביאק{עירוני ראשל"צ}..

הסגל/הרכב:
    ההרכב של הקבוצה ייראה כך, בשער יעמוד אבי פרץ הוותיק והמנוסה כאשר לפניו ישחקו בהגנה טלקר, חרמון, לאטיץ', וחמודי בריק משמאל..בקשור ישחקו טל בנין, גיא טוביאק המפתיע מראשל"צ, עבדול ראזאק ואלן מסודי ובחוד ישחקו כנראה ויטלי לדינב הבילורוסי ואו אורן ניסים או לירון וילנר..
    סה"כ מדובר בהרכב די חזק ומנוסה עם כמה אסים בדמותם של עבדול ראזאק שהיה תגלית העונה שעברה, ויטאלי לדינב שעושה עד עכשיו רושם מצויין וכמובן צמד הוותיקים טל בנין ועופר טלקר, ונראה שהחוד של נתניה העונה יהיה פורה..עקב אכילס המסתמן הוא דווקא בעורף עם גולן חרמון שנכשל עד היום תמידית בליגת העל והמגינים שאחד מהם הוא טלקר ובגילו אי אפשר לדעת למה לצפות והשני הוא חמודי בריק שהוא לא מגן טבעי..

שחקן המפתח:
    מבחינתי שחקן המפתח הוא ללא ספק טל בנין..בנין הוותיק אחרי חצי עונה די טובה בבית"ר י"ם הצטרף לחברו הטוב המאמן ראובן עטר בנתניה והוא זה שאמור להרוס את התקפות היריב במרכז המגרש ולבנות את התקפות הקבוצה מאידך..גם לניסיון שלו יש שקול מכריע ואם הוא יביא אותו לידי ביטוי במגרש אז נתניה ללא ספק תהנה משחקן חכם מנוסה ואנרגטי שגם בגילו יכול למשוך קבוצה בליגת העל..
    http://www.sport5.co.il/_Uploads/22172banin_better.Xxx
    הובא כמנהיג על המגרש. טל בנין.

המאמן:
    המאמן בעונתו השנייה שהוא פותח כמאמן הקבוצה הוא שחקן העבר המהולל ראובן עטר..עטר שסיים את הקריירה בתור שחקן בנתניה והתחיל שם כעוזרו של גילי לנדאו הידוע לשימצה קיבל את המפתחות לפני עונה וחצי כאשר החליף את אלי כהן אך לא מנע את ירידת הקבוצה לליגה הלאומית, הוא הצליח להעלות את הקבוצה בחזרה לליגה העליונה בתוך עונה אחת אך עבר הקיץ תקופה לא קלה עם רינונים בקשר למעמדו אך סוף טוב הכל טוב הוא נשאר במועדון ואמור להיות זה שישאיר אותה בליגת העל השנה..הצלחה שלו והוא כבר ייחשב למאמן ראוי בין שאר כל מאמני ליגת העל שלנו..
    http://www.sport5.co.il/_Uploads/22345atar_practice.Xxx
    יצליח לעמוד במשימת ההישארות? עטר.

הקהל:
    אוהדי נתניה נחשבו מאז ומעולם לקהל חם ומסור שלא עזב את הקבוצה גם ברגעיה הקשים, הוא ידוע בעידוד שהוא מקנה לקבוצה בכל מצב ונחשב לאחד מקהלי הבית הטובים ביותר בליגות הבכירות, כל משחק בית של הקבוצה אתה יודע שהאוהדים יהיו שם ויעשו את העבודה שלהם..בזכותם ה"קופסא" נחשבת לאחד המגרשים הביתיים ביותר בליגות הבכירות.
    http://www.kufsa.co.il/big_pics/kahal20_m.Xxx

איצטדיון:
    הקבוצה משחקת באיצטדיון ה"קופסא, שכשמו כן הוא, קטן מכוער ולא ידידותי לקהל האוהדים כמו קופסץ נעליים משומשת, המגרש מונה כ7000 מקומות ישיבה אך מחשב לאחד הגרועים ביותר בליגת העל..כבר שנים מדברים בנתניה על מגרש חדש ואף אם זכרוני אינו מטעני כבר היה טקס הנחת אבן הפינה לאיצטדיון שייבנה שם אך כרגיל במחוזותינו לראש העיר מרים פיירברג יותר חשוב דברים אחרים בעיר המתפוררת שלה..

תחזית:
    לטעמי מקומות 9-10, ולא יותר מכיוון שאני לא מאמין שטל בנין יוכל לסחוב עונה שלמה את העגלה לבדו במרכז המגרש, אך למרות כל הבעיות{בעיקר בהגנה} עטר בנה תלכיד לא רע בנתניה שיכול לתת עונה טובה בעיקר הזרים שעושים רושם מצויין עד עתה ואם הכל יילך לפי התכנונים של קברניטי הקבוצה אני מאמין שהקבוצה תסיים את העונה בהשארות בליגה הבכירה ותסריט אופטימי מדבר על כך שאולי היא תעשה את זה הרבה לפני סיום העונה..

2. orend84 Member

היה פעם רוסלן לוברסקי איפה הוא היום? מענין ...

3. ReL Member

לובה לובה משחק בקבוצה באוקראינה .

טוב אז בקשר למכבי נתניה , אם היית שואל אותי בתחילת הפגרה הייתי בטוח שנתניה יורדת בטוחה , אבל ותמיד יש אבל , צבי רכבי המושיע הגיע העביר בבקרה את כל השחקנים , הפועל פתח תקוה ובני סכנין נראות כאילו הולכות להתרסק השנה ואני שמח שיש קבוצות גרועות יותר מאיתנו , מה שייתן לנו יותר אוויר לנשימה וקצת פחות לחץ .

עטר לקח את התקציב הנמוך ביותר בליגה , ועשה את הרכש המעולה ביותר , בזרים עשה בול פגיעה בכל זר ועוד נשאר לו מקום לזר נוסף שצבי רכבי יממן לו , ואולי מי יודע גם רביד גזל??

השוער - אבי פרץ הותיק שוער טוב מאוד , אבל כמו כולם גם לו יש בעיות עם כדורי הגובה , וגם עושה רושם לפחות לפי האימונים שהגיל עושה את שלו והוא לא מה שהיה פעם , אבל אני סומך עליו ובטח שהוא לא יהיה הבעיה שלנו .

הבלמים - קודם כל גולן חרמון , הידוע לשמצה , אחרי עונות בהם לא עשה כלום הגיע לנתניה בלאומית , היה השחקן המצטיין החזיק את החלק האחורי כמעט לבדו ועכשיו מגיע שלב ההוכחה , הוא יוכל להחזיק מעמד בליגת העל? חרמון הפך לאהוב הקהל וקיבל המון בטחון ממנו , אבל אני בספק שזאת תהיה עונה ללא טעויות מצדו .
    מאטה לאציץ'(דומה לוויצ'יץ' דרך אגב) , הבלם הקרואטי , עושה רושם של בול פגיעה , בלם שקט , אחראי, מלא ביטחון , עושה את העבודה השחורה בלי ששמים לב , ומזכיר במשחקו את מגאמדוב , אני רק מקווה שהוא ימשיך ביכולת הזאת ונתניה הרוויחה בלם .

המגנים - הבעיה הגדולה ביותר של נתניה העונה , חמודי בריק קשר שמאלי מעולה , תגלית לא קטנה, שיודע לתמוך בחלק ההתקפי הוסב להיות מגן , משחק ראש גרוע מאוד , תיקול חלש , שחקן מהיר מאוד , בליגה הלאומית כבר כל המאמנים ידעו שהאגף השמאלי של נתניה הוא החלש ביותר , אז מה יהיה בליגת העל?
    ואם זה לא מספיק אז גם בעמדה הימנית יש בעיות , עופר טלקר , שכמו שאוהדי ביתר אמרו אכן מתברר ככבד , מזניח את העמדה שלו מספר פעמים במשחק ועושה חורים ענקיים .

הקישור - החלק החלש ביותר בעונה שעברה מתברר כחלק החזק ביותר השנה, רובן הבין שחייבים קישור אחורי טוב וקישור קדמי יצירתי כדי להפסיק עם שיטת הכדורים הארוכים הבזיונרית , ואכן בחלק הזה הוא השקיע .

טל בנין - הלב והמנהיג של הקבוצה , אכן מתברר כאחד כזה, מדרבן את הצעירים , מעודד את כל השחקנים , לוקח כל הזמן את הכדור , אמור להרוס את התקפות היריב , ואני מאמין שהוא יצליח בזה , ללא ספק הרכש הטוב ביותר , מידת ההצלחה שלו השנה כמידת הצלחת הקבוצה .

קובי חסן - חזר מההשאלה בהפועל עכו , נבחר לשחקן המצטיין בלאומית , סקורר ווירטואוז , שחקן בית שלא הצליח להתרוממם בקופסא והנה מקבל את המפתחות השנה וכולם מקווים שזאת אכן תהיה שנת הפריצה שלו בליגת העל .

עבדול ראזאק ומסודי - צמד חמד , שחקנים טכניים ברמה גבוהה מאוד שעושים צחוק משחקני הגנה , קטנות בין הרגליים עקבים וכו' , אבל קריזיונרים בטירוף , והכל תלוי בהתנהגות שלהם השנה, יכולת יש להם .

גיא טוביאק- כישרון שהובא מראשון לציון , עטר עושה רושם בחר אותו להיות הבייבי שלו אחרי עידן אמיר טגה , טוביאק עושה עבודה טובה לוחם וכבר בישל במשחק מול אשדוד , נאחל לו בהצלחה .

החלוצים - יש בעיה בעמדה הזאת , חסר עוד חלוץ אחד כדי להשלים את העמדה .

ויטלי לדיניוב - החלוץ הבלרוסי שאפשר להשוות אותו ללובה לובה מהיר ולוחם , לפני המשחק מול אשדוד הוא באמת התברר כמו לוברסקי , מחמיצן ברמות מדהימות , אבל מול אשדוד ויטלי הראה שהוא שחקן טוב ויכול להיות גם סקורר , כל הלחץ יופנה אליו השנה הוא יהיה החלוץ המרכזי , אין לידו חלוץ משמעותי , וכל המעמסה נופלת עליו , הוא השאלה הגדולה העונה .

החלוצים המחליפים - שלומי אדרי ולירון וילנר , ההפכים המהיר מול האיטי , שלומי אדרי מתברר כחלוץ די טוב שיוכל לשחק לצד לדיניוב , אלא שעטר מעוניין לשחק עם חלוץ אחד , וילנר ממש מעורר רחמים לאן הוא הדרדר והוא כבר לא מתרומם .

התחזית שלי ואני מקווה שהיא תתממש , עונה שקטה ונחמדה , כמו שעטר אומר משחק אטרקטיבי , בלי מלחמות על הירידה , בהצלחה לרובן עטר !

4. TariboWest Member

ראובן עטר בנה במכבי נתניה קישור מאוד מאוד טכני-קובי חסן, טל בנין, עבדול ראזק ומסודי יכולים ליצור קישור טכני ויפה לעין. אם הם ייתחברו אוהדי נתניה צפויים לקבל פה ושם הצגות יפות של כדורגל אטרקטיבי.
    אני חושב שלרובן יהיו בעיות עם ההגנה. גולן חרמון הוא בלם שאף-פעם לא הוכיח את עצמו בליגת העל ואין לדעת איך יישתלב הבלם הקרואטי לאטיץ'. המגן השמאלי-חמודי בריק הוא חסר ניסיון בליגה הגבוהות (עד העונה האחרונה בה התגלה על-ידי ראובן עטר היה משחק בקבוצות כמו מכבי כפר-קנא) ולפי ReL17, הגנה זה לא ממש הצד החזק שלו. גם עופר טלקר הוא שחקן שהרבה מעבר לשיא (למעשה מאז שעזב את הפועל חיפה), אבל הניסיון שלו אולי יעזור קצת.
    לדעתי, נתניה הולכת על עונה של מרכז טבלה, לא יותר.

5. אלי מתחן Member

לא הייתי קורא לבנין שחקן טכני, אבל עם זאת הוא הקשר האחורי הישראלי הכי טוב בליגה לדעתי. מכבי נתניה הרוויחה שחקן ברמה גבוהה מאוד, שאיתו אני מאמין שבית"ר הייתה רצה העונה בצמרת הגבוהה.
    נראה לי שעופר טלקר זה בעצם חלק מעיסקת חליפין, בית"ר תיתן לנתניה את בנין ובתמורה תיתן לה גם את טלקר.

6. TariboWest Member

טל בנין הוא אומנם לא טכני ברמות של מסודי וראזק, אבל הוא בהחלט טכני.

7. burning soil Member

אני סימנתי את נתניה כיורדת בטוחה,אבל נראה שעטר פגע בזרים וברכש בכלל ונתניה כבר
    לא כ"כ חלשה כפי שזה נראה קודם. הקישור הוא החלק החזק של הקבוצה,לא בטוח שהקבוצה
    מספיק מאוזנת.

8. עידן .ז. Member

עטר בהחלט פגע ברכש מקצוועי וטוב, במיוחד החלוץ ויטאלי, לפי משחקו האחרון מול אשדוד יש לו מהירות וטכניקה, הוא ווילנר חלוצים, ראזאק, מסודי ובנין קשרים, בהגנה גולן חרמון ועופר טלקר.. בהחלט יכול להיות שתיהיה לנו קבוצה אטרקטיבית שתלחם טוב...
    אני מאמין שהם יהיו אמצע טבלה..

9. robson Member

ללא ספק רכבי הוא כמו משיח עבור נתניה שעזר לה להעביר כמה וכמה שחקנים בבקרה והיום אף מדברים על כך שמחכים לו שיחזור מחו"ל על מנת להתחזק בעוד חלוץ לקבוצה שראובן עטר מאוד מעוניין באחד כזה..
    אני במקום עטר הייתי מחפש עוד מגן לגיבוי מכיוון שעושה רושם שההגנה הולכת להיות עקב אכילס של הקבוצה..אבל אני בטוח שגם חלוץ טוב יתקבל בברכה.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

10. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בעיקר מסכים עם מה שאמר אריאל17- בעונה שבה הפועל פ"ת ובני סכנין נחלשו כל כך משמעותית, מכבי נתניה יכולה להעביר את העונה הזו ולשרוד בליגה. אין להם סגל מדהים, אבל יש להן כלים טובים יותר משתי הקבוצות שציינתי.

11. אלסנדרו דל פיירו Member

טל בנין הקשר האחורי הכי טוב בליגה שלנו.
    עושה את העבודה שלו במגרש ובנוסף לזה הוא כמו מאמן על המגרש מרדיך את הצעירים ממנו עם הידיים איפה לעמדו על המגרש איך לתקוף משרה עליהם בטחון ושקט דבר שחשבו שיהיה בקבוצה לפי דעתי.
    כמובן שכמו בני יהודה ונצרת עלית כנראה שגם לנתניה תיהיה עונת דשדוש במרכז הטבלה.

12. הפועל פ"ת אימפריה! Member

מכבי נתניה התחזקה בכמה שחקנים משמעותים, שהכי משמעוייתם זה מסודי וטל בנין שללא ספק מוסיפים המון לקישור של מכבי נתניה, אבל יהיו לה השנה בעיות בהגנה, אני לא מתרשם מגולן חרמון, והבלם הזר הוא הימור כמו כול זר שבא.

לדעתי היא ללא ספק תיאבק על הירידה.... בני סכנין הכי חלשה, אחרי זה נצרת עלית אחרי זה הקבוצה המסכנה שלי הפועל פ"ת, ואחרי זה מכבי נתניה.. מצפה עונה לא פשוטה

13. robson Member

נצרת עילית יותר חלשה מהפועל פ"ת?..
    אני במקומך אקרא טוב טוב את הסיקור שלי על נצרת עילית שיעלה בעוד יומיים ואז נראה אם תטען את אותו דבר..
    אומנם זה לא הדיון של הפועל פ"ת אבל היא ללא ספק המועמדת מספר אחת ובהפרש גדול משאר המועמדות לרדת..
    אין לה הגנה, לא קשור ולא התקפה, אין זרים ואלה שכן מגיעים מתבררים כעורבא פרח, המאמן נראה לי פוחד מהצל של עצמו ועד כהנה וכהנה בעיות..
    שלא תבין לא נכון, גם סכנין לא נראית מי יודע מה אבל לעומת הפועל פ"ת היא מוכנה כבר..

14. *הפועל-רעננה* Member

מישהו יכול לתת לי פרטים על כפיר צוקול?
    הוא נבחן ברעננה ורציתי לדעת איך הוא...

15. הפועל פ"ת אימפריה! Member

זה לא דיון על הפועל פ"ת ולכן לא אגיב יותר מידי, אני רק אגיד שעל סמך המשחק בגביע הוטו נגד נצת עלית ועל סמך זה שראיתי את בני סכיון משחקים, אחנחנו חזקים מהם, שתי הקבוצות שהזכרת אין להם שוער נורמלי(רפי כהן הוא אפס, אבל יותר טוב ממאיר לוי, אושרי לוי תותח..) אין להם שחקן נבחרת כמו חיימוביץ והזר שלידו הוא שחקן טוב מאוד, אליאסטר.
    ובקישור, יש להם את אחת החוליות החזקות מבחינת כישרון, מנור חסן ויוסי שיבחון, שגם סכנין וגם נצראת עלית היו מתים שיהו להם שחקנים כאלה.

אחנחנו כבר הרבה שנים לא היינו חלשיםן כמו העונה הזאת, אנל אחנחנו לא יורדת בטוחה, אחנחנו חזקים מנצרת עלית וסכנין, ואולי אפילו מנתניה, אבל זה באמת בספק.

והמאמן? אי אפש רלש]וט אותו עכישו למרו תשאני לא מת על החלטות שלו. נראה בסוף העונה.

בכול מקרה הדיון הוא על נתניה, שהביאו רכש טוב בדמות מסודי וטל בנין, כול השאר לא מרשים אותי, זרים זה תמיד הימור.