מכבי נתניה 2021/22: בני לם החליף את אטפלד, מנסים להתייצב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏31/7/21.

1. עידן444 Member

אתה שואל במקום הלא נכון.
    לא נראה לי שתמצא כאן אפילו אחד שכתב את זה.
    הציניות שלך ושל אחרים כאן מביכה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

oFiRzZz ו-abcd אוהבים את זה.
  2. עידן444 Member

אל תגרום לי להתחיל לחפש עכשיו מה כתבו כאן על בכר בעונות האחרונות.
    נכון, לא קראו לו בן זונה, שרמוטה ואמן ישרף לו הבית אבל אני זוכר שישבתי וקראתי כאן תגובות ואמרתי לעצמי- כמה צפוי שגם בכר יצלב כאן כשפחות ילך.
    בכר מביך, אין לנו צורה של קבוצה, לא ברור מה עובר עליו. ואני די בטוח שגם המילה סמרטוט צצה.
    לגבי סלובו וברדה- אני ממש לא מסכים שהיה צריך לחתוך לפני שזה נחתך. זה נחתך בדיוק בזמן. זה לא וונגר שמשל שנים- וגם במקרה שלו הסנאריו שארסנל תמשיך להתדרדר בלעדיו לעוד ועוד שיאים שליליים לי באופן אישי היה מאוד ברור.
    סלובו וברדה קיבלו כאן ביקורת קשות בשל תבוסות בעונה הראשונה בליגת העל שהיתה מעבר לכל הציפיות אבל כשאנשים רואים משהו טוב הם הופכים לחזירים ואלה שלא היו בטוחים שורגוץ, אולסק, מוחמד, דיא וערן לוי שעשו כיף חיים בלאומית מתאימים בכלל לליגת העל פתאום אחרי חצי עונה החליטו שהם שווים הרבה יותר ממקום חמישי... נו טוב...
    עונה לאחר מכן התחילה רע אבל הגדולה של סלובו וברדה היתה לצאת ממשברים באופן מעורר התפעלות והעונה הזו היתה מרחק פנדל מגביע והפנדל הזה גם שבר את הקבוצה מנטאלית בליגה אחרת סביר להניח שהעונה הזו שהתחילו עם חמישיה מהפועל חיפה ונקודה מארבעה משחקים ראשונים(אאלט) היתה מסתיימת עם גביע וסגנות. קשה לי להאשים מאמן במה שקרה. עם כל מאמן היינו נשברים לרסיסים בסיטואציה הזו.
    העונה המאכזבת היחידה זו גם העונה שהיו הציפיות הגבוהות ביותר והיא הסתיימה בפלייאוף תחתון וזה היה בדיוק הזמן להיפרד. לדעתי אפילו לא רגע קודם. ויש שיגידו שגם זה היה מוקדם מידי והם היו ראויים לסיים את החוזה שהיה לעונה נוספת.

3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

השבלונה של המועדון היא לנסות ולהמציא את המאמנים שלה. עד עכשיו לא הצליחו בשיטה הזו למצוא מאמן טוב.
    אני חושב שאם במהלך כל השנים שאייל סגל נמצא במכבי נתניה, היה לקבוצה מאמן טוב, כבר היינו מתקבעים במקומות 4-5 באופן קבוע. מרקו בלבול, אלישע לוי, רן בן שמעון - כולם מאמני כדורגל בינוניים, אבל הם מאמנים (אמיתיים, לא מדומיינים כמו שהיו) ואתם מכבי נתניה הייתה מגיעה לשם, רק כי אין אף אחת אחרת שגם יכולה וגם יכולה להגיע לשם.

זה שגם הם נמצאים בקרוסלה, זה סיפור אחר. הקרוסלה מכילה מאמני כדורגל ומתחזים למאמני כדורגל. אם במכבי נתניה היה מישהו שמבין בכדורגל, הוא היה דואג שלמכבי נתניה יגיע אחד מאלו שהם כן מאמני כדורגל (ושוב, אין צורך להזכיר כמה הם בינוניים, כי מאמן בינוני עדיף ממאמן מדומיין) ואז מכבי נתניה הייתה נמצאת במקום אחר.
    במועדון משוכנעים שכל מי שאימן בקבוצה היה מאמן טוב ושרק חוסר מזל/מיצוי/חוסר התאמה הפרידו בין כישלון להצלחה. זה לא נכון. מה שמפריד בין כישלון להצלחה במכבי נתניה זו העובדה שהיא באופן קבוע עושה על עצמה ניסויים עם מאמנים שעדיין לא הוכיחו שיש להם את זה בקבוצת בוגרים - ובכולם היא נכשלת (בראשון היא חשבה שהיא הצליחה, אבל הזמן הראה שהיה להם מזל עם הטריק היחיד שידעו ואני מוכן להתעכב על זה אם אדרש לכך).

ביום שמכבי נתניה תהיה מנוהלת כפי שהיא עכשיו + יהיה לה מאמן כדורגל שיודע גם לאמן כדורגל = היא תשתלט על הנישה של מקומות 4-6, כי אין מי יודע כמה תחרות. שפעם אחת ישנו את החשיבה וכן ילכו על מאמן כדורגל. שיבלעו את ה"קרוסלה", יבחרו כמו שצריך ויראו לאן זה יכול לקחת את המועדון.

4. עידן444 Member

כשאבין מה זה אומר מאמן מדומיין אוכל אולי להתחיל לענות.
    מצטער, לא ראיתי אף אחד מהמאמנים שהזכרת כאן כלא מדומיינים עושים ניסים ונפלאות בקבוצה בסדר גודל שלנו.
    אולי רק רב״ש ויש לו גם נפילות. וההצלחה הגדולה ביותר שלו היא בקבוצה שלדעתי היתה level מעל מה שאנחנו.

5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאמנים מדומיינים הם אלו שאימנו במכבי נתניה במשמרת של אייל סגל. תיאורטית, היה סיכוי שהם יתבררו כמאמני כדורגל אמיתיים, אבל זה לא קרה וזה מה שמנע ממכבי נתניה להתקדם בליגה שבה 80% מהקבוצות לא מתיימרות אפילו לרצות לשחק כדורגל.

המועדון מתקדם בידיים של אייל סגל, אבל ספינת הדגל, קרי הקבוצה הבוגרת, קבוע מופקרת בידיים של אנשים שהם אנשי מקצוע רק בדימיון של אייל סגל ועוד כמה אוהדים.

אני שם את האצבע שלי על זה. על מה אתה שם את האצבע? חוסר מזל? פציעות? תקציב? מאמנים יריבים שהם בונקריסטים מסריחים שלא נותנים למכבי נתניה להדגים איזו קבוצת כדורגל מדהימה היא?
    מה מונע ממכבי נתניה להיות קבוצת כדורגל טובה אם לא ראשי המועדון שקבוע מזלזלים באחת העמדות הכי חשובות במועדון כדורגל?

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבירם, היו הרבה שנים שגם למכבי נתניה הגיעו השמות הקבועים מהפול (מוטי איווניר, גילי לנדאו, אלי כהן, יוסי מיזרחי, טל בנין, מנחם קורצקי וכיוצא בזה), לאיזה הישגים הם הביאו את מכבי נתניה?

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז מכבי נתניה לא היה המועדון שהוא היום. אייל סגל מספק את כל המעטפת וחסרה חתיכה אחת כדי להשלים את החסר.
    ולא שהשלם הזה יזלול תארים, אבל ברור שהמועדון לא ממצה את מה שהוא יכול למצות במפת כדורגל הישראלי כפי שהיא היום.

אם היו כאן 5 מועדונים שיש להם גם את המסוגלות הכלכלית וגם הרצון להיות בצמרת, הייתי אומר שמקומות 6-8 הם בגדר הסביר.
    כשיש רק 3 מועדונים כאלה ומכבי נתניה כבר שנה שלישית לא נמצאת בשיפולי הצמרת, שתשאל את מה עצמה מה לא עובד. יכול להיות שהיא תגלה שאין לה מאמן כבר כמה שנים טובות.

8. עידן444 Member

לא מצליח להבין את הזלזול במאמנים שהיו כאן בשנים האחרונות.
    לסלובו וברדה היו את החסרונות שלהם אבל להגיד שהם מאמנים מדומיינים? על סמך מה?
    מה הקנה מידה?
    היום אתה מזכיר את רב״ש ואלישע לוי. לפני שנה וחצי הייתי מזכיר את אבוקסיס, לפני שנתיים את קלינגר ואם היינו עכשיו בתקופה שסילבס הצליח ברעננה היית גם מזכיר אותו.
    שורה תחתונה כולם מאמני כדורגל שיש תקופות שהצליחו יותר ויש שהצליחו פחות.
    מכבי נתניה משתדלת לבחור מאמנים שרוצים לשחק כדורגל. או לפחות לנסות וכן, זה עניין של DNA.
    מה שקרה לאלי גוטמן בבית״ר קרה לו גם בנתניה.
    ואם רוני לוי היה מדכא את ערן לוי בתקופה הקצרה שהיה כאן הוא גם היה מתרסק וגם יורד ליגה.
    וגם ראובן עטר בתקופות מוצלחות קיבל מקהלה מהיציעים של ״משעמם משעמם״.
    רוב הקהל הריאלי בנתניה הבין שאליפות הוא כבר לא יראה אלא אם יפול עלינו איזה שייח׳(אפילו על תשובה, אבי שקד והאחים חג׳ג׳ אף אחד כבר לא מפנטז)- אז לפחות שנהנה מכדורגל.
    גם אם זה יראה לפעמים חצי מקצועני כמו ערן לוי.

9. עידן444 Member

מכבי נתניה להוציא עונה אחת שבאמת היתה כשלון נמצאת מבחינה תקציבית מתחת למיקום שלרוב היא סיימה בליגה.
    לא יודע על איזו תעודת ביטוח אתה מתבסס כשאתה חושב שמכבי נתניה צריכה לסיים כל שנה מעל 4 או 5 קבוצות מתוך: בית״ר ירושלים, הפועל ת״א, הפועל חיפה, ק״ש, מכבי פ״ת וסכנין או אשדוד שגם להן זה תמיד יכול להתחבר לא רע.

10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה באמת מאמין שעם קורצקי/סילבס/יובל נעים/קלינגר/רפואה היית מצליח יותר, בטח לאורך זמן?

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה שאני חושב שהם לא מאמני כדורגל, לא אומר שאני מזלזל בהם. יכול להיות שהם אחלה אנשים ואולי יש נישה מסוימת בכדורגל מקצועני שהם יכולים להיות טובים בה.
    היה להם טריק אחד בשרוול, אתו הם חיו או מתו. בזה מסתכם הסיפור שלהם ובערך בזה גם מסתכמת הקריירה שלהם עד כה.
    הם כבר עשור בנוף ולא יכולים לרשום לעצמם שום נקודת ציון מעבר לאותה הבלחה במכבי נתניה, שהזמן הוכיח שהייתה מקרית - גם מבחינתם וגם מבחינתה של מכבי נתניה.

אתה שוב עושה את זה - נצמד לתוצאות, במקום לבחון באמת מי מאמן כדורגל ומי לא.

רן בן שמעון הוא מאמן. אתה רואה את זה בדרך שבה הקבוצות שלו מסודרות על המגרש, אתה רואה את זה בשינויים שהוא עושה תוך כדי משחקים. האם הוא תמיד מצליח? ברור שלא. מכאן אפשר לקחת את זה לשני כיוונים: לנסות ולהביא את המאמן הטוב ביותר שמועדון כמו מכבי נתניה יכול לשאוף אליו או להגיד "רגע, אם גם מאמן טוב יכול לא להצליח, אז למה צריך בכלל מאמן טוב?". אני לא יודע אם זה כיוון החשיבה של אייל סגל. אני רק רואה שיש כמה מאמני כדורגל שהם סבבה לגמרי שכנראה לא יעברו במכבי נתניה לעולם, כי הם מזוהים עם ה"קרוסלה", בזמן שבמקומם מגיעים אנשים שלא בטוח שהם בכלל מתאימים למקצוע.

גם אני יכול לאמן את מכבי נתניה ולהצליח אתה עם הרבה מזל, זה עושה אותי מאמן? לא.
    לא כל ידען הוא מורה ולא כל מי שיש לו מחשבות יצירתיות על כדורגל הוא מאמן כדורגל. זה בדיוק מה שאני מקווה שאייל סגל יבין ביום מן הימים, בתקווה שזה יקרה כמה שיותר מהר.

הדגשתי את הציטוט הזה כי הוא שורש הבעיה של מכבי נתניה. מכבי נתניה חושבת שהיא משתדלת לבחור מאמנים שרוצים לשחק כדורגל. בסוף קורה לה שהיא מחתימה אנשים שלא מתאימים להיות מאמני כדורגל.
    רק כדי להבין עד כמה הנושא מגוחך: למאמן של מכבי נתניה יש אשראי בלתי נגמר לעשות תוצאות טובות פחות כל זמן ש"ינסה לשחק כדורגל" ועדיין בשתי העונות האחרונות הכדורגל והתוצאות היו רעות. אם זה לא שם באור מגוחך את הדרך של המועדון, אני כבר לא יודע מה כן יגרום לשינוי הגישה.

כי למכבי נתניה, בזכות הניהול, עדיין יש יכולת גבוהה יותר לשמר הצלחה מכל המועדונים שציינת וגם אם לא הכי גבוהה, אז בין הגבוהות. היא נפרדת מנכסים רק אם היא מקבלת בעבורם תמורה הולמת. בקטע הזה, ביחס של מיצוי לעומת יכולות, אייל סגל נותן למכבי נתניה את הכי טוב שהוא יכול ואני מעריך ומוקיר אותו על כך.

מה?

12. עידן444 Member

סלובו וברדה עשו שינוי יפה מאוד בעונה של הגמר גביע. הבינו מה הכלים שיש להם והצליחו למקסם אותם בצורה מרשימה. היינו קבוצה שמאוד קשה לשחק מולה. קבוצה עם אופי שונה לגמרי מזו שהיתה עונה לפני כן.
    סלובו וברדה גם הצליחו בבית״ר ירושלים לפני שהגיעו אלינו והכשלון בבית״ר אחרינו ממש לא רק על שמם. הם הגיעו לקבוצה מוכנה שנבנתה נורא ואיום.
    ברמת הקבוצה הבוגרת אני לא רואה שום יתרון שלנו על הפועל חיפה, בית״ר ירושלים או הפועל ת״א. לא מבחינת תקציבים ולא מבחינת הדרך. אין שום סיבה שיהיה לך טאבו להיות מעליהם בטבלה.
    אני לא מסתכל על דרך?
    אני טוען שזה אתה ולא סתם הדוגמאות שלך כרגע הם רב״ש ואלישע לוי למרות שאלישע בצלילה חופשית מאז העונה האחרונה בב״ש. העונה התחבר לו(ויש לו כלים הרבה יותר טובים ממה שיש בנתניה לדעתי) קצת יותר טוב אז הוא פתאום דוגמה למאמן שהיית רוצה בנתניה.

13. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

דראפיץ' וברדה נחלו כישלון חרוץ בעונה שעברה.
    ברוב הזמן היה נדמה לי שהם מעדיפים שבמקרה של כישלון יהיו להם תירוצים מאשר לנסות להצליח עם הקבוצה.

ולשם הדיוק, הם מונו לתפקיד בתחילת ספטמבר, המשחק הראשון שלהם בתפקיד היה ביום האחרון של אוקטובר, כמעט חודשיים של עבודה(נוריד סגרים אז חודש) שמתוכם היה להם יותר מחודש של חלון העברות. הם "עבדו" עם הקבוצה בעיקר על מערך היהלום, רבע שעה טובה עם המערך הזה הם לא הצליחו להפיק. "נבנתה איום ונורא" - קבוצה שסיימה כמה חודשים קודם לכן במקום השלישי ללא שינויים מרחיקי לכת בסגל.
    גם שאני משכלל את כל הנסיבות שהיו לרעתם(והיו) הם עשו עבודה פשוט מחורבנת על גבול החובבנית.

14. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעונת 2018/19 כל מה שקרה זה שנפלנו על עונה טובה מאוד של שני חלוצים. פטוס בצ'יראי לא התאים לסגנון, פשוט חווה עונה אישית טובה מאוד, למרות שצוות האימון שלו לא עזר לו, לא עם השיטה ולא עם החלוץ שהם ציוותו לו (שעל הדרך, הם פגעו גם בו).

ואפשר להפסיק עם המיתוס על הצלחה בביתר ירושלים? גיא לוי שיחק כדורגל מרשים יותר תחת אלי טביב ובני בן זקן היה קרוב יותר לאליפות ממה שהם אי פעם יגיעו (ביחד או בנפרד) בקריירה שלהם. לסיים מקום 3 תחת אלי טביב זה משהו שכל אחד היה עושה באותן השנים - וזה ל סלנג זול של כדורגל, זה באמת קרה.
    ואני אנחש שאתה לא רוצה את גיא לוי או בני בן זקן במכבי נתניה על בסיס אותו רזומה משקר של "לסיים בשיפולי הצמרת עם ביתר ירושלים של אלי טביב".

"לא מבחינת תקציבים ולא מבחינת דרך". מודה שאני מבולבל. מצד אחד, יש משהו מאוד קסום, בעיניך, בדרך של מכבי נתניה. מצד שני, בכל השכונה הזו שנקראת "הכדורגל הישראלי", מכבי נתניה לא מצליחה להתעלות מעל לכל זה.
    זה או שמכבי נתניה היא גם שכונה או שהיא לוקחת החלטות רעות ברמה המקצועית.

זה ממש קשה לנהל דיון כמצד אחד את סלובודן דרפיץ' ושי ברדה אתה מנתח עד רמת הפסיק, בזמן שעל מאמנים אחרים אתה זורק "הנה, גם הם נכשלו" ובכך פוטר את עצמך מלהתעמק בנושא.

גם שחקן כדורגל יכול ליפול על משחק שהוא מבשל וכובש בו. זה לא הופך אותו לכדורגלן. אלה דברים שנמדדים לאורך זמן, כשהולך, כשלא הולך, כשרואים קבלת החלטות, רמות ביצוע של כל מיני פעולות, רצפה, תקרה.
    אותו הדבר עם מאמנים. ראובן עטר הצליח כאן פעמיים, הרבה יותר מסלובודן דרפיץ' ושי ברדה (מקום 4 בלי שיש בעלים) ובזמן אמת טענתי שהוא לא מאמן, כי לא ראיתי שום עבודת אימון - והזמן הוכיח שצדקתי.

כל מי שמכבי נתניה הביאה במשמרת של אייל סגל לעמוד על הקווים הוא לא מאמן כדורגל. אם היה לה מאמן כדורגל, היא הייתה מסיימת קבוע 4-6. היא אפילו לא הייתה צריכה להיות מדהימה, רק להיות יציבה.

15. עידן444 Member

את ההסבר שלך לעונת 18/19- אני יכול באותו אופן להקטין כל מאמן שהצליח ביקום.
    מזכיר לי שהייתי בתיכון וחבר אוהד ליברפול ניסה תמיד לגמד את ארסנל והסיכום שלו להצלחה של ארסנל בזמנו היה- ״הכל בזכות ברגקאמפ״ כאילו סימן, אדמס, ויירה, פטי, אוברמארס, פארלור ואיאן רייט היו שם סתם ניצבים שלא לדבר על וונגר שאשכרה לקח מועדון ושינה את ה DNA שלו(מילה שאתה אוהב).

בבית״ר סלובו וברדה עשו עבודה טובה. למה זה מיתוס?
    לגבי גיא לוי- זה לגמרי לא בן אדם שאני פוסל- באישיות שלו הוא קצת עוף מוזר אבל לגמרי מאמן טוב.
    בני בן זקן לא עבד מספיק זמן כמאמן ראשי בליגת העל כדי שאוכל לגבש עליו דיעה. אני אפילו לא יודע להגיד במה הוא מאמין. בית״ר תחתיו היתה נוראית אבל איכשהו הצליחה לנצח עם המון מזל עד אשר המזל... נגמר...

מאיפה הבנת שאני חושב שיש משהו קסום במכבי נתניה? זה משהו שאתה מנסה לצייר ולגרום לקוראים לחשוב כאילו יש בנתניה הכל ואם רק היה כאן מאמן כמו רוני לוי, רב״ש או אלישע לוי היינו כל עונה נאבקים על אירופה. לדעתי זו שטות שגם מקטינה את המאמנים שהיו כאן ולהוציא עונה אחת כולם עמדו בציפיות, גם מאדיר את היכולות של אותם מאמנים להוציא הרבה מהחומר שיש במכבי נתניה בשנים האחרונות(לא רואה את אולסק, ערן לוי, דיא סבע, הויבך, ורגוץ, כחלון, קוגבנייה, דודי תירם, ויקי כחלון, יחמיר היקה, גיא מלמד ואפילו עלי מוחמד עושים איזה חיל יוצא דופן(להבדיל מקאיודה לצורך העניין) מאז שעזבו(אולי דן גלזר עונה אחת) בכדי שנחשוב שבאמת היתה כאן איזו קבוצה שלו רק היו כאן מאמנים אחרים היא היתה מסיימת טופ 3 ולא טופ 5.
    ההפך הוא הנכון- ראינו איך סלובו וברדה ממקסמים את היכולות שלהם הרבה יותר ממאמנין אחרים- גם דיא, גם ערן, גם עלי, גם אולסק, איפה סתיו פיניש מאז העונה האחרונה אצלנו? איפה כחלון? איפה תירם?
    אתה מצייר מצב כאילו סגל נתן להן צ׳ק פתוח, מחלקת סקאוטינג של איאקס ודורטמונד והם איכשהו פיספסו את זה כי הם ידעו רק לשחק יהלום(מה שגם לא נכון- בעונה של הגמר גביע הם לא שיחקו יהלום וכל סגנון המשחק השתנה כשבחוד יש באציריי ומלמד ולא דיא סבע, ערן לוי וקייטה\שרם\ספורי).
    אני חושב שהפסקה האחרונה שלך היא סתם אמירה ריקה מתוכן שתמשיך להגיד עד אשר יגיע מאמן מאוד ספציפי וגם עליו יש סיכוי שתשנה את דעתך מאוד בקלות ובמהירות ונחזור לאותו דיון רק עם עוד שם ברשימה הזו.

אני חושב שיש במכבי נתניה משהו שונה.
    האם זה בוודאות יגרום לנו להיות כל עונה מעל הפועל חיפה והפועל ת״א? אין לי מושג. אבל אני כן יכול להגיד הוא שהשאיפה היא להיות קבוצה שיותר כיף לראות- ולא פעם- זה גם מה שקורה בפועל.

נערך לאחרונה ב: ‏15/11/21