מכבי נתניה 2012/3: יורדים לליגה השניה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏6/7/12.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

:aa1: היום (ראשון) תחל מכבי נתניה למכור מנויים לעונת 2012/3 בהפנינג שיערך בקופסא ויערך בשעות 17:30-19:30, כשיתכן שמועד הסיום ידחה בהתאם לכמות המשתתפים. לא ניתנה הבטחה מפורשת שינחכו שחקני הקבוצה, אך קיים סיכוי שבודדים מהם יהיו.

http://fcmn.co.il/files/iton/kraza.Xxx

לצערי הרב, נבצר ממני ללכת. חבר טוב שלי יסע לבד ובטח יוציא לי את העיניים עם המינוי. אני מחכה לרגע (יום חמישי בע"ה) שבו אחזיק את המינוי שלי. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏16/7/12
  2. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

קובי דג'אני סובל מבקע במפשעה השמאלית, יעבור ניתוח ויעדר כ-6 שבועות.

http://msc.wcdn.co.il/w/w-248/949483-41.Xxx

מכת מחץ. אין ביטוי מתאים יותר. מילא, שהוא לא ישחק בהתמודדות מול קופס במסגרת מוקדמות הליגה האירופית, אבל לאבד את קובי דג'אני לתקופה כזו ארוכה זה משהו שמכבי נתניה לא יכולה להרשות לעצמה. איך ניראה בלעדיו כשתיפתח הליגה?
    משהו רע עובר על הקבוצה ויותר מדי שחקנים נפצעים. אני מקווה שזה לא נובע מהעובדה שהשחקנים בקושי נחו בקיץ ושהמסגרת האירופית לא תגבה מאיתנו עוד את מחיר העומס.
    עומר צלישר יהפוך במהרה משחקן אנונימי לבורג המרכזי בקבוצה. להזכירכם, בן בנימין ודרגן צ'רן, שיכלו גם הם לשחק במשבצת הזו, פצועים גם כן. נקווה לטוב. בינתיים זה מריח רע.

3. abcd Member

לא מבין מה זה הנאחס הזה שנופל עלינו. לא זוכר בכל השנים האחרונות מכת פציעות כזאת כמו עכשיו והעונה עדיין לא התחילה.
    יש לנו הרכב חסר מאוד מול קופס ואם נעבור אותם, בלי קובי אין לנו מה לחפש סיבוב הבא. חבל, לא האמנתי שנגיע לבתים אבל קיויתי להופעה מכובדת או לפחות לקבל איזו יריבה סופר אטרקטיבית בדרך.

אם אפשר לבוא להנהלה בביקורת אחת בקיץ הזה זה הקטע של צ'ראן. אפילו במנג'ר אני לא מחתים שחקן פצוע ובטח לא פציעה שאין לאף אחד מושג מתי הוא חוזר ממנה. היה צריך מזמן לוותר עליו ולהביא את משה אבוטבול או מישהו אחר ב-ר-י-א. עבדנו קשה מדי כדי להגיע לאירופה בשביל לעוף כל כך מהר

4. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבלם הפולני בן ה-32, דריוס פטריסיאק, חתם במכבי נתניה לעונה עם אפשרות לעונה נוספת. השחקן יוכל ליטול חלק במשחק מוקדמות הליגה האירופית מול קופס.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f1/Dariusz_Pietrasiak_2011.Xxx/220px-Dariusz_Pietrasiak_2011.Xxx

במועדון לא נשארו אדישים לפציעה של עמרי בן הרוש ובחרו שלא להפקיר את החלק האחורי. טל בנין התעניין בשחקן זמן רב ונותר רק לקוות שהוא יצדיק את האמון שנותנים בו. זה מצוין שהוא יוכל לעזור לנו כבר במשחק מול קופס. בינתיים, מסתמן עומק בחלק האחורי שלנו, שזו בשורה נהדרת אחרי מה שהלך אצלנו בעונה החולפת.

5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה דגשים לאחר המשחק מול קופס:

א. משחק הפרידה מהקופסא כנראה הייתה הבלחה חד פעמית ואלוהי הכדורגל לא יכלו לתת לנו להיפרד מהקופסא בלי נצחון. מחוץ לאצטדיון היו דוכנים לרכישת מנוי. כל מה שהיה צריך זה שהקבוצה תגרה מעט את החושים, אבל מה שהקהל קיבל זה אפס יכולת, אפס הקרבה ואפס כדורגל. הפסד עם טירוף של השחקנים הצעירים היה מתקבל בצורה אחרת מהרושם שהתקבל במשחק האדיש שהיה במושבה.

ב. לא היה ניתן להתרשם מלואיג'י סנמו. אף אחד מהשערים לא באשמתו. הבלם הפולני נראה לא רע ורואים שחסר לו כושר משחק. אני מקווה שזה ילך וישתפר עם הזמן. לאוניד קרופניק, כרגיל, חושך מצרים. תודה לאל שזו השנה האחרונה בחוזה שלו. אולי יום אחד אני אגיע להחלטה מי היצור החסר מושג שאין לי מושג איך נשאר כאן כמה שנים, הוא או אוקוצ'ה. הבנתי שטל בנין חושב שהיה לעידו לוי מחנה אימונים לא מוצלח במיוחד. אני מקווה שטל בנין ישתף אותו כבר במשחק הבא במקומו של הכלומניק.

ג. אף אחד משחקני הרכש הישראלים לא הרשים. עידן שריקי לא תרם ובזה הסתכמה הופעתו הרעה. אורי שטרית ועומר פרץ אשכרה הזיקו בכל פעם שנגעו בכדור. בפעם היחידה שהוא השכיל להרים את הראש, מצא אורי שטרית את יוסי שבחון בצורה טובה ברחבה. אני מקווה שזה רק עניין של זמן עד שיכנסו לכושר משחק. כמו שזה נראה מול קופס, חסרה לנו מאוד מהירות בהתקפה. בעונה עם לותר מתיאוס הייתה לנו קבוצה מעולה, אבל מלבד איתי שכטר, שהיה פצוע בחלקים גדולים של העונה, לא הייתה לנו מהירות. השנה מסתמן מקרה דומה. קבוצה שמסוגלת להיות טובה, אבל אף אחד כמעט לא מסוגל לייצר הפתעה במשחק כמו חן עזרא, פירס מוגרבי וניר נחום.

ד. יוסי שבחון היה מצוין במחצית השנייה. אני לא יודע מה זה אומר לגבי המשך הדרך, אבל היה מרשים לראות איך הוא מתנהל עם הכדור. מזכיר מאוד את קובי דג'אני בצורה שבה הוא מרים את הראש ורואה את המשחק. הלוואי ובהמשך העונה אזכה לראות הרבה רגעי קסם מצידם של השניים.

6. abcd Member

כמה אכזבות מהמשחק:
    1. הבלם החדש. נהיה טרנד אצלנו בכל דבר רע שקורה להאשים את קרופניק. אתמול הגול הראשון היה של דריוס ובשני לכל מי שהיה באיזור ה-16 יש חלק. יכול להיות שהיתה טעות לשים אותו כשהוא עדיין לא בכושר משחק אבל בדיעבד כולנו יותר חכמים. הלוואי שזאת לא היכולת האמיתית שלו(בכל זאת יש לבחור רזומה מרשים) אחרת נפלנו פה בגדול. האמת מרוב החסרונות בחלק ההתקפי בכלל לא חשבתי על ההגנה. תיארתי לעצמי שאולי נקבל גול לא קשור ושלא נוציא תוצאה טובה אבל למבוכות שהיו אתמול לא ציפיתי. זה לא היה רחוק מהשלישי שהיה גומר את הסיפור לחלוטין.

2. שריקי. אני מקווה שזה חד פעמי ובהמשך הוא יתחדד. תמיד היה הורג אותנו במדי אשדוד ואני מקווה לראות משהו מהיכולת הזאת גם אצלנו

3. השחרורים המיותרים של חן ראובן וניר נחום. אין אצלנו אף שחקן שיכול לעלות מהספסל ולשנות את המשחק או אפילו לפתוח בהרכב במקרים מסוימים בלי שזה יפגע בקבוצה.

4. הקהל. בתור אחד שהיה ברגע השיא של הקהל שלנו בקרית אליעזר מול לייריה יחד עם עוד 10,000 צופים אני מסרב להתרשם מ-4000 במקרה הטוב. אחרי הקיץ המעניין שעבר עלינו והאוירה הטובה סביב הקבוצה(עד אתמול)ציפיתי שנביא כמות גדולה יותר. מה שכן, להוציא את שריקות הבוז במחצית שקשה לבוא על זה בטענות, הקהל דחף את הקבוצה כל המשחק וגם בסוף חלק מהאוהדים מחאו כפיים והשאר פשוט הלכו בשקט הביתה.

7. Number 8 Member

על הנייר, חוד של סבע ושריקי נראה קטלני אבל שריקי של העונה שעברה הוא לא שריקי האמיתי של אשדוד, הוא באמת נראה חלוד ואולי ייקח לו קצת זמן לחזור לכושר, אבל שוב, על הנייר יש לנתניה חוד אדיר.

אגב, הבלם החדש נראה בדיחה ענקית בגול הראשון של הפינים, אולי זה חד פעמי אבל זה סימן לדאגות.

נערך לאחרונה ב: ‏20/7/12
  8. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

טעויות כמו של הבלם הפולני בשער הראשון הן טעויות מצערות, אבל כאלה שקורות ואפשר לסלוח עליהן. הוא ידע מה הוא צריך לעשות, אלא שהוא לא הצליח. הבעיה עם לאוניד קרופניק היא הטמטום שלו. הוא כל הזמן נראה אובד עצות, כאילו מבקש להקפיא את המשחק כדי שמישהו יגיד לו איך לעשות את הדברים. לדוגמא: קרה מצב שהוא היה 4-5 מטרים מכדור שהגיע לאזור שלו, כשהחלוץ מולו היה כמעט 15 מטרים. במקום לנקות את הכדור הזה בלי בעיה, הוא התייצב על מנת לנסות לחטוף. איפה נשמע דבר כזה? ואני עוד לא מדבר על זה שעם כל הגודל שלו הוא לא מצליח לנצח שום מאבק. גם הבלם הפולני איטי, או לפחות במשחק מול קופס הוא לא היה מהיר וחד, אבל רואים ממנו את הדברים הבסיסיים ביותר שרואים מבלם שכבר עשה למעלה מ-10 שנות קריירה.

נערך לאחרונה ב: ‏29/7/12
  9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

חבל שהפסדתם, באמת שאני מסמפט אותכם ומחזיק לכם אצבעות. רק נקודה אחת חשובה, אי אפשר לערוך השוואה בין שבחון לדג'אני. דג'אני מעולם לא יתרום כמו שבחון בחלק ההתקפי, שכן שבחון יצירתי וחכם הרבה יותר. אבל מהצד השני, שבחון לא יתקרב לתרומה ההגנתית והמלחמה שנותן דג'אני.
    אני מקווה ששבחון ימשיך ביכולת הטובה כי אצלנו אחרי משחק אחד טוב הוא נעלם במשחקים לאחר מכן. אולי אצלכם, עם חלק התקפי טוב הרבה יותר מזה שהיה לנו בשנה שעברה, הוא יבוא יותר לידי ביטוי. יתכן שאצלכם, כשהוא לא צריך להיות האיש שסוחב את הקבוצה (למרות שלאור החסרונות הרבים זה מה שקרה במשחק האחרון) הוא לא יקרוס תחת הלחץ והציפיות.

10. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה דגשים לאחר משחק גביע הטוטו מול בני יהודה:

א. טל בנין הגיע עם גישה נוראית למשחק. כשהובלנו ונראנו טוב יותר מבני יהודה (איך לעזאזל הכתומים הצליחו להראות רע יותר מאיתנו?), זה ממש לא היה הזמן להוציא את השחקן הטוב ביותר על המגרש, ארנון תמיר. בטח לא שעידו לוי נפצע והיה מקום לתת לבלם הפולני הזדמנות נוספת לשפר את כושר המשחק והחדות. מה קרה בפועל? אחד מהשחקנים הבודדים שידע להחזיק כדור יצא, במקומו נכנס בן בנימין, שהוא הרבה דברים, אבל לא כזה שיודע להחזיק כדור ולהניע משחק. את מקומו של עידו לוי מילא הקשר האחורי, עומרי צלישר, שהוסט לעמדה הזו - ותוך מהלך אחד של טל בנין נשארנו בלי מרכז מגרש.
    יהיו שיגידו שטל בנין ניסה לבדוק כל מיני דברים. אם אכן כך הדבר, אז זה מחזיר אותי למשפט שאיתו פתחתי את הפסקה: זו גישה לא נכונה להגיע איתה למשחק מהסוג הזה. הקהל עוד לא ראה את הקבוצה מנצחת או משחקת טוב מפתיחת העונה, אנחנו גם ככה מבואסים מהעובדה שהעונה הזו אנחנו צפויים לנדוד והרבה, אנחנו בדרך לאבד יהלום נוסף אחרי הסטירה הגדולה ביותר שאי פעם קיבלנו משחקן כדורגל ובנוסף אנחנו צריכים לסבול את העובדה שבמשחק ביתי אנחנו עולים לשחק בלבן - זה ממש לא הזמן לניסויים! זה הזמן לנצח, להחזיר לאוהדים את האויר ואולי להרוויח עוד כמה מנויים חדשים. הגעתי למשחק עם מטען שלילי ויצאתי ממנו עם מטען שלילי חורג.

ב. אם טל בנין מתכוון להמשיך לבנות בצורה שכזו על עומר פרץ, זה רק עניין של זמן עד שהקהל יתחיל להביע את מורת רוחו. עומר פרץ הוא התגלמות כל הדברים השליליים שבגללם לא כיף להגיע ולראות משחק כדורגל. שחקן שברמה המקצועית אין לו שום דבר להציע, שסתם תופס מקום לאחד השחקנים הצעירים, שבטוח יתרמו יותר ממנו. בעבר היו זמנים שהיינו צריכים להמר על שחקנים מסוגו. היום, עם מחלקת הנוער שלנו, הצורך הזה נעלם. אין שום ערך מקצועי שהוא מביא איתו למגרש. הוא כל כך איטי, שגם אם הוא מצליח בפעולה שלו ומצליח פעם במשחק לעבור את היריב שלו, היריב כבר מספיק לחזור. לפליימקר שמנווט את המשחק מהאמצע וחי על מסירות סרגל אפשר לעיתים לסלוח על איטיות שכזו. לא לשחקן אגף שעוזר יותר ליריבה מאשר לנו.

ג. נכון להיום, יש לנו את צמד המגינים הגרוע בליגה. לאף אחד מהם אין מושג מתי להצטרף להתקפה ולפתוח את המשחק ובהגנה הם לא מפסיקים לעשות חורים. אני זוכר שהתלהבתי מאוד כשהחתימו את אורי שטרית. לא הייתי תמים ולא חשבתי שהחתמנו את רוברטו קרלוס, אבל כן ציפיתי למגן שיפגין קשיחות בהגנה וידע אחרי לא מעט שנות קריירה בליגה הראשונה איך עושים את הדברים נכון בהתקפה. בינתיים זה נראה רע מאוד. על מנת המשכל של טוברנו פינס חבל להרחיב את הדיבור. עוד כדורגלן הזוי שרק ראובן עטר יכול להביא לארץ רק כי בדמיון שלו, איכשהו, הוא מזכיר את טספו מסיללה.

ד. ארנון תמיר הראה שיש לו המון כדורגל במשחק הזה. מזכיר מאוד בתנועה שלו ובמסירות את קובי דג'אני ואני לא אתפלא אם האחרון היה (ועודנו) מושא הערצתו של הראשון. מדהים איך אפשר לראות את משחק הכדורגל כשרק בוחרים להרים את הראש. הלוואי והוא ימשיך לקבל הזדמנויות בתור ה-50/50 שלנו. הוא וקובי דג'אני יכולים להיות שילוב מנצח.

נערך לאחרונה ב: ‏6/8/12
  11. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

אתה לא חושב שאתה קצת ממהר? כבר קבעת שיש לכם את צמד המגנים הגרוע בליגה? ראית את כל הקבוצות בליגה שאתה יכול להחליט דבר כזה?

אני מבטיח לך שיש גרועים יותר.

12. eran levy Member

DIAMOND, אני לא זוכר אותך ככה, חורץ גורלות אחרי משחק אחד בלבד. היית שקול יותר, מה קרה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

13. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש לך סטייה של 300%. זה היה המשחק הרשמי השלישי של הקבוצה, לאחר שתי זוועות עולם מול קופס.

הלוואי ואתם צודקים ואני טועה. שימי ריגר אומר כמעט בכל תכנית של 'חמישיות' ש"אי אפשר ללמד שכל". אצל כמה וכמה שחקנים מאלה שפתחו עד כה בשלושת המשחקים אני לא רואה שום פוטנציאל לשיפור. רובם, אגב, כבר ותיקים והוכיחו לאורך השנים שבאמת אין מה לסמוך עליהם שישתפרו.

אגב, עידו לוי קרע את השריר הארבע הראשי. עדיין לא ברור כמה זמן יעדר. הפציעות ממשיכות לכרסם בסגל שלנו ואני לא אגזים אם אגיד שנכון לנקודת הזמן הזו, ה-11 הטובים ביותר שאנחנו יכולים להעלות כנראה לא היו משאירים את הקבוצה בליגה אם היו נדרשים לשחק ברוב שלבי העונה.
    קובי דג'אני, עידו לוי, עמרי בן הרוש ודרגן צ'רן - כולם היו אמורים להיות שחקנים מרכזיים במערך של הקבוצה.

14. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

אני קורא עכשיו שמוגרבי בדרך לחתום בחיפה לארבע עונות ואני פשוט מרחם על נתניה. לא משנה איזה שחקן זה יהיה, אם הוא יהיה טוב, כישרוני וצעיר - הוא יחתום בחיפה אחרי עונת פריצה אחת. ככה אי אפשר, או בעצם, בחיים לא יהיה ניתן להתקדם. לא במסגרת אירופאית, לא במסגרת הליגה ואפילו לא בגביע המדינה. אני לא יודע כמה כסף נתניה מרוויחה מכל המעברים האלה (עזרא, ימפולסקי אשתקד, עכשיו מוגרבי) אבל אני לא רואה שמשתמשים בכספים האלה כדי למלא את המקום של השלישייה הנ"ל בצורה טובה שתספק את האוהדים. חבל, נתניה קבוצה עם הרבה פוטנציאל אבל בינתיים הפוטנציאל רק קם והולך לחיפה, לא קם ועושה הישגים עם נתניה...

15. abcd Member

זאת הבעיה הכי גדולה שלנו בשנים האחרונות וכל שחקן שעוזב רק מחמיר אותה ומוריד את החשק לאלו שנשארו. מה שהכי מתסכל זה שלהוציא את דגני שבאמת קיבלו עליו הצעה שאי אפשר לסרב, כל האחרים קיבלו הצעות להישאר והצעות נדיבות. ככה שהתירוץ של אין בעלים לא מתקבל פה. עזרא סביר להניח הולך להיות, לצערי הרב, שחקן הרכב מוביל בחיפה אבל באמת שאני לא מבין מה בוער לכל האחרים לוותר כל כך מהר על הקריירות שלהם בשביל להיות שותפים שוליים להישגים(אם יהיו). למה לא לנסות לעשות את זה ככוכבים ראשיים במקום שנתן לכם את הבמה?

אני לא רואה שחקנים מקבוצות אחרות עוזבים כל כך מהר אם בכלל. רק לפני כמה ימים עגייב(שלדעתי לא פחות מוכשר מפיראס ודלה)האריך חוזה בבני יהודה. ואצלנו? עידו לוי עם חצי שנה בליגת העל ברזומה מסרב לחתום ועל עומרי בן הרוש בכלל אין מה לדבר.

וגם אפשר להבין למה חיפה כבר מזמן הקבוצה השנואה ביותר על הקהל שלנו. אי אפשר להסביר את רמת התיעוב בכלל. כל שחקן שצומח אצלנו ישר הם חייבים לקחת ולמי אכפת אם יש להם כבר שחקני בית יותר טובים בסגל.

בקשר לחיזוק אם הוא מספיק או לא מספיק טוב, לחן-הולך אחרי הלב-עזרא אין מחליף, להביא את שבחון זה אפשרות טובה כמו כל אחת אחרת. נקווה שנצליח להוציא מחיפה את סנטי עם אופצית רכישה בעיסקת פיראס ואז באמת אף אחד לא יצטער. אני אישית פסימי, עדיין לא יצאנו עם היד על העליונה באף עסקה עם המוכר הונדות