מכבי חיפה 2020/21 - אלופת המדינה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏28/8/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. yedidel Member

אתמול בערב היתה לי שיחה עם חבר אוהד חיפה ותיק, שבטוח שהזרים השנה רמה מטורפת. אמרתי לו שעם כל הכבוד להופעות מול קרית שמונה וכאלה, בשביל להכתיר זר כבאמת גדול הוא צריך לתת הופעות גם מול היריבות הגדולות, שבמקרה של השנים האחרונות זה רק מכבי תל אביב בעצם.
    וואלה לא רואה את הובאן או ויטור (של לפני הפציעות) עושים פנדל דקה 95 במשחק עונה כמו פלאניץ. שרי למיטב זכרוני כבר עבר 5-6 משחקים מולם בלי ממש להשאיר חותם. בקיצור, נחכה לפלייאוף ונראה אם הם יכולים לתת הופעות גם במשחקים האלה

2. alexshw Member

רק שני זרים ברמה מספיק טובה. שרי ופלאניץ'.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. yedidel Member

מספיק טובה למה? אני לא חושב שכרגע במכבי ת"א ממש חוששים משרי לפני משחק מולכם

4. alexshw Member

מה זה מעניין אותי. אני מביע את דעתי על פי מה שהקבוצה צריכה.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

5. oranfu Member

פלאניץ' ושרי שחקנים מצוינים לליגה שלנו, גם אם עושים טעויות פה ושם או שלא מצטיינים כל משחק.
    לדעתי חד משמעית שחקנים שמתאימים ומשדרגים קבוצה שרוצה אליפות.

מכבי ת"א לא צריכים לחשוש משרי כי הם לא צריכים לחשוש מחיפה בכלל, לא משנה מי משחק. עד שלא ישברו במכבי חיפה את המחסום הפסיכולוגי זה לא באמת משנה מי משחק נגדם.

הזרים האחרים, לעומת זאת, במקרה הטוב הם שחקנים סבבה. אבל מזרים צריך לצפות ליותר.

6. סמואל אטו Member

מה אתה מגדיר דינאמי?
    לביא ואבו פאני בעיני מצטיינים ביכולת שלהם לכסות שטחים וללחוץ. דווקא בקישור האחורי אפשר לוותר על הדינמיות.
    אפשר גם להעביר את לביא לעמדה של רודריגז, אבל בכל מקרה אתה לא תציב במקומו שחקן התקפי כי שרי כבר יושב על השטח הזה במגרש.
    ובעמדה של אבו פאני(שהוא אחלה שחקן לקבוצת צמרת בליגת העל), יש לך את חזיזה שיכול להיכנס שם במקום ולהוסיף יותר "ברק".

אם כבר חסר לכם משהו זה פשוט שדרוג בעמדות שיש כבר זרים. מגן ימני ו-כנף שמאלי.
    גם בלם במקום ארד יכול להרים אתכם רמה-שתיים למעלה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  7. oranfu Member

חסרה לנו מהירות בקישור.
    יש לנו בעיה להתמודד עם יציאות מהירות של יריבות להתקפות מתפרצות וגם של שחקנים שמצטרפים מגל שני.

אני חושב שרודריגז סה"כ מיותר. הוא לא הוסיף לנו משהו שלא היה לנו כבר והוא לא פותר לנו בעיות שיש.

כמובן שבעיה גדולה לא פחות זה עמדת הבלם (עם כל הכבוד לארד, הוא פשוט לא מספיק טוב).
    גם חסר לנו קשר התקפי לכנף שמאל. ווילדסחוט חלש מאוד.
    גם מאבוקה הוא מגן בינוני, ברור.

כמו שרשמתי, רק פלאניץ' ושרי הם באמת זרים לאליפות אצלנו.

8. alexshw Member

אי אפשר 11 זרים. אצל בכר בב"ש היה פיזור זרים כמו שצריך. מגן, בלם, שני שחקנים דומיננטיים בקישור מרכזי, שחקן קו אדיר

9. סמואל אטו Member

הפסקה הראשונה הגיונית לחלוטין, המשולש המרכזי(ארד-רודריגז-פלאניץ') שלכם מאוד איטי. נראה לי אבל שהפתרון לזה צריך לבוא מבלם יותר מהיר מארד ו/או מיקום יותר שמרני של המגן השמאלי לעזור בכיסוי.

האמת שלא הבנתי למה אלחמיד לא היה בכוונת שלכם, ישראלי שעדיף גם על מאבוקה וגם על ארד.

oranfu אוהב/ת את זה.
  10. oranfu Member

לפלאניץ' יש מהירות טובה.
    עכשיו, גם אם היה בלם מהיר לידו, ולא ארד, עדיין יש לנו בעיה עם התקפות מהירות שהקישור שלנו פשוט לא מספיק אתלטי בשביל לבלום אותן לפני שמגיעות עד קו ההגנה שלנו. אז גם אם היה עוד בלם מהיר, עדיין קו ההגנה נאלץ להתמודד יותר מדי עם התקפות שלא נבלמות כבר בקישור.
    אני חושב שקשר אמצע\אחורי מהיר היה עוזר לנו מאוד.

לגבי מיקום שמרני יותר של מגן שמאלי - אולי, אבל זה כבר פיתרון טקטי שבא לחפות על בעיה פרסונלית, ודיברנו על איכות הזרים.

אני באופן אישי גם חושב שמיקום שמרני יותר של מגן (שמאל או ימין) זה לא פיתרון טוב כי אנחנו משחקים עם שחקני כנף שנכנסים פנימה ואנחנו צריכים את המגנים על הקו.

אין לי תשובה לגבי אלחמיד. כנראה עניין של מענק קורונה שחבל לוותר עליו.

נערך לאחרונה ב: ‏6/3/21
    hbs7 ו-סמואל אטו אוהבים את זה.
  11. alexshw Member

הפסד ושוב ברשתות עולים לגעגועים לבלבול בקרב אוהדי הקבוצה. ואיך הוא עשה ככה ואיך הוא בכר לא עשה ככה.
    בלבול הגאון שחצי שנה ישב בחוץ בשביל לקבל ג'וב מסכן של עוזר מאמן שני בנבחרת. מה הם הצלחותיו הכבירות של בלבול במכבי חיפה. על מה הוא התחרה? מתי יבינו שיש בעיה עמוקה ושורשית בתרבות ניהולית שגם מתקשרת לרפיסות מול השיפוט המוטה העונה ועוד משתפת פעולה ומוכרת את השחקנים הכי טובים שלה למנגנון הרשע הזה.
    אם בכר לא יעזור למכבי חיפה, אני לא רואה איזה מאמן יעזור תחת שחר. ואישית גם לא האמנתי שביכולתו לעזור. אך אם יעמיד אותי על טעותי אני אודה בה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  12. Telkiyski Member

האוהדים שלכם דבילים.
    במקום להבין שהבעיה היא שהבעלים בינואר מתעסק ברשת ביטחון ולא בחיזוק הקבוצה, חיים בסרט שבלבול היה עושה יותר טוב.
    ואם לא המאמן אז שיאשימו את השופטים, ואם לא את השופטים אז את דרור שמשון.

בכר אשם?

oranfu אוהב/ת את זה.
  13. alexshw Member

כנראה ראו בבכר אלכס פרגוסון ישראלי ומאוכזבים שהוא לא.
    לא מבינים שמודל אלכס פרגוסון לא ישים בכדורגל מודרני. לא בארץ ולא בחו"ל. המערכת חשובה.

14. Ajax Amsterdam Member

אם בכר זה שהחליט להביא את אצילי במקום ללכת על בלם אז יש לו אשמה גדולה כרגע אבל לפי מה שאני מבין זה שחר בגלל הרשת ביטחון. אין לשחר מספיק אמביציה כבעלים ובגלל זה אולי האליפות תתחרבן לחיפה. עדיין העונה עוד ארוכה ואני יודע שזה נראה לאוהדים של חיפה לא סביר אבל הכל יכול להשתנות לטובה ואני מקווה שהקבוצה שלהם לא הרימה כבר ידיים.

את האליפות הראשונה בשושלת לקחנו רק בזכות אמביציה של בעלים שלא הסתפקה באלישע הנחמד וסיראז נאסר.

15. Telkiyski Member

אבל לפי מה שנכתב פה בכר רצה מאוד את אלחמיד וקיבל ברקס משחר.

מצב נושא:
הנושא נעול.