מי החוד הקטלני ביבשת?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י רפאל, ‏3/4/04.

1. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

זולה אמר הכל זה עניין של מנטליות ובליגת האלופות האיטלקיות משחקות איך שאתה אומר וזה שוב עניין של מנטליות אבל בליגה זה שונה לגמרי, יכלת לראות מהשידורים הישירים שהיו השנה ותסכים איתי שהיו משחקים נהדרים שלא היו "מביישים את הליגה הספרדית".

כל הכאסח שאתה מתאר היה בעבר וכיום זה עדיין נמצא אבל ברמות פחותות ביותר ושים לב כמה שחקנים כמו קאקה יש באיטליה והיו והמשיכו לשחק נהדר ולא סיימו בפציעה.

2. Max Member

שמע, ברור שהיו משחקים גדולים בליגה האיטלקית, אף אחד לא אמר שהיא תת רמה, משחקים כמו אמפלי נגד יובה (זה היה נגד אמפולי? ה 3-3), הדרבי המילאנזי, רומא נגד יובה ואפילו המשחק של מילאן שהיא חזרה ל 2-2 אבל אני לא אוהב את הסגנון עצמו, ואני מסכים איתך שלאט לאט האיטלקים לומדים לקח, למשל הם כבר משחקים יותר פתוח ממה שהם שיחקו לפני שנתיים שלוש ולכן אנחנו גם רואים תוצאות יותר טובות ומשחקים טובים יותר, תסכים איתי שהרבה יותר כיף לראות קבוצה שמשחקת פתוח מאשר קבוצה שמפחדת לספוג.
    מה שאני לא אוהב באיטליה זה את האנשים כמו שיש כאן שחושבים שאיטליה היא רמה אחת מעל כל הכדורגל העולמי, לדעתי למשל קאקה או טוטי לא עולים בהרבה על שחקן כמו ואלרון שאולי פחות זוהר מחוץ למגרש ונשאר בצל אבל הוא שחקן גאוני וכל מסירה שלו פשוט לא להאמין, תראה את המסירה שלו אתמול לויקטור שבנס לא נגמרה בשער.
    ולשים את תומאסון בעשרת החלוצים הטובים בעולם, אני לא יודע איך לקרוא לזה בלי להעליב את הכותב, אבל בוא נגיד חוסר אובייקטיביות מוחלטת.
    בלמים למשל יש לא רק באיטליה, אז נכון, באיטליה יש בלמים נפלאים אבל בלמים כמו אז'אלה, פויול (שהוא מגן ימני אבל עכישו מתפקד בתור בלם), פרדיננד, סול קמפבל, ג'ון טרי ועוד ממש לא נופלים מהרבה בלמים באיטליה, אז נכון, קיבו, סמואל, קנאברו ונסטה עולים עליהם אבל הבלמים האלה הם עדיין מצויינים והרבה קבוצות צמרת באיטליה היו מתות לבלמים כאלה.
    אני לא חושב שליגה איטלקית טובה יותר מליגה ספרדית ואני לא חושב שליגה ספרדית טובה יותר מליגה איטלקית, הן ליגות שונות, ולקחת את ריאל מדריד כקבוצת מודל של הליגה הספרדי לא יהיה הדבר הנכון לעשות, ריאל קבוצה לא מאוזנת אבל לעומתה ולנסיה ולה קורוניה קבוצות לא פחות מאוזנות ממילאן ויובה רק שהן עם תקציב פי 3 קטן יותר.
    אני אישית מעדיף את ספרד, אתה את איטליה, אבל אתה לא רואה אותי אומר שמיסטה הוא אחד מ 10 החלוצים הטובים בעולם או אפילו לא מוריינטס, למרות שלדעתי הם לא פחות טובים מתומאסון, בקטע הזה לדעתי האוהדים האיטלקים מגזימים, עם כל הכבוד יש שחקנים טובים גם מעבר לגבולות המגף.

3. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אני חושב שאני די אובייקטיבי עד כמה שניתן לעומת כותבים אחרים, עכשיו אני מסכים איתך ברוב הדברים שיש הגזמות מידי פעם
    אבל לדוגמא של ואלרון אותו אתה יכול להשוות גם לשחקנים נוצצים בליגה הספרדית ואני בטוח שגם שם הוא לא כזה בולט. זה עניין של אהבה וזווית ראייה.

4. Max Member

נכון, ואלרון הוא שחקן לא מוערך מספיק, לדעתי הוא תורם לקבוצה שלו לפחות כמו שזידאן ורואנלדיניו תורמים לקבוצות שלהם אם לא יותר.

5. raul madrid Member

ולארון יותר טוב מקאקא וטוטי ביחד! אבל עזוב כול מי שמשחק באיטליה נחשב לטוב בעולם אתה לא יודע שהליגה האיטלקית היא הליגה הטובה בעולם?

6. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואלרון מוערך ועוד איך, זה שכאן בארץ מי שלא דוגמן לא שחקן זה משהו אחר.
    בספרד דיברו על ואלרון כשחקן גדול עוד בלאס פאלמאס. אגב האימרות המטומטמות האלה
    של "הנרי אפס כי הוא לא הצליח בליגה האיטלקית" אפשר לתת פה רשימה מכובדת של שחקנים
    שעזבו את הליגה האיטלקית לספרדית\אנגלית עשו חייל, ועכשיו האיטלקיות רודפות אחריהם, וביניהם
    שחקנים כמו אז'אלה והנרי.
    כמו שאמרו פה ליגה "טובה" או כדורגל "טוב" ו"מעניין" על זה עובדת האמרה "על טעם ועל ריח....", יש כאלה שבכלל חושבים שהליגה הצרפתית או הסקוטית או אפילו הישראלית היא הטובה ביותר.
    החלוץ הכי טוב בעולם?
    ג'יאנפרנקו זולה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

7. raul madrid Member

כתבתי את זה בציניות

8. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא התייחסתי למה שכתבת...זה לא שווה התייחסות

9. raul madrid Member

אוי נעלבתי.........

10. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

1) אם בגלל שהנרי "נכשל כשארסנל היתה זקוקה לו" (עזוב את זה שבמשך כל העונה במשחקים חשובים ומכריעים הוא כבש ללא הפסקה) הוא לא יותר מחלוץ טוב, אז מה עם שבצ'נקו, אינזאגי, ויירי, דל-פיירו וכו'? הם לא אכזבו את קבוצותיהם?
    2) הדבר היחיד שיש לי להגיד לגבי מה שאמרת על הליגה האנגלית הוא שאין לך מושג בכדורגל.

הנרי שיחק פחות מחצי עונה ביובנטוס, בתפקיד קשר ימני. אם ניקח את שבצ'נקו ליובה של אז ונשים אותו כקשר ימני - תהיה בטוח שהוא לא יתן יותר ממה שנתן הנרי אז.

חשבתי שאחרי שחורר את רשתות יובה, רומא ואינטר אתה סוף סוף תבין שכל מה שאתה אומר לגבי כך שהנרי לא טוב מספיק להגנות האיטלקיות זה בולשיט מוחלט - כנראה שאתה חי עדיין לפני 5 שנים.

קודם כל, אתה לא אובייקטיבי כמובן, כי אחרת לא היית טוען שטויות כאלה.
    דבר שני - מוטו, קרספו ו-ורון עזבו את איטליה ל"אין הגנה" של אנגליה ולא הצליחו שם. איך אתה מסביר את זה? אההה נכון - פשוט שנה אחת לאחר שהיו ביכולת שיא הם פתאום "לא אותם השחקנים שהיו פעם". איזה קטע שהם כבר גמרו את הסוס לאחר שנה, כשהגיעו לאנגליה, הא? אולי ההגנות, סליחה, ה"אין הגנות" באנגליה אחראיות לזה?

אינזאגי יותר טוב מהנרי וראול? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

טוב, חברה, עכשיו ברצינות - הוא מקסימום יכול לרוץ ולהביא להם את הכדור באימונים.

11. רפאל Member

יפה יפה מה שמחנכים את התינוקות כיום

12. Kiko Member

פיייי כמה צואה מילולית נשפכת פה, אבל אני יגיב רק על כמה דברים:

אתה צודק ב-100%.
    באיטליה אפשר להצליח רק עם פיזיות כי זה רק מה שמעניין את הקבוצות באיטליה: קח למשל את מיקולי, טרזגה, די מיקלה, די נאטלה, ג'ילרדיניו, כל אלה שחקנים מאוד פיזיים... יודע מה? בוא ניקח את שני השחקנים אולי הכי מצליחים כיום בליגה האיטלקית: קאסאנו וקאקה שניהם שחקנים מאוד מאוד פיזיים וזה הרי ברור שבלי הפיזיות שלהם הם לא היו מצליחים לעשות עשירית ממה שעושים עושים היום.
    מה? לא יודעתם שכל מה שמעניין את האיטלקים זה פיזיות?

אני חושב שהשינוי היחיד שקרה הוא שאתה ועוד הרבה כמוך שידעו על הליגה האיטלקית רק מההשמצות של ערוץ 5 (שאגב, באורח פלא אחרי שהוא התחיל לשדר את הליגה האיטלקית הפסיק עם זה) ועכשיו אתה רואה שזה ממש לא נכון, אבל אני ממש לא מאשים אותך, אתה וכל מכפישי הליגה האיטלקית למינהם נפלתם קרבן להשמצות האלה.

ממש לא נכון. אז הנרי לא הצליח בליגה האיטלקית {ועוד ביובה, איך אתה רוצה שהוא יבוא אצלנו לידי ביטוי כשבידיוק על אותה משבצת שהב הוא הכי טוב שיחק דל פיירו?}, אז מה? שכחת איך הוא פירק את רומא? שכחת מה הוא עשה לאינטר? הנרי הוא אחד החלוצים הטובים בעולם (אם לא הכי טוב) ומה שאתה אומר עליו זה פשוט לא נכון...

13. raul madrid Member

אתה נורמלי?

14. רפאל Member

take it easy
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

15. Max Member

שמע, קודם כל קאקה וקאסאנו יותר פיזיים מראול, זה קודם כל.
    רוב הגאוניות של קאקה היא המסירות שלו, דבר שלא מצריך פיזיות, הוא פחות משתמש בטכניקה שלו ופחות משחק עם הכדור, לכן לפיזיות כאן אין שום עניין.
    אחרי קאסאנו אני מודה שלא עקבתי אבל ממה שראיתי רוב השערים שלו הם בנגיחות או מבעיטות בתוך הרחבה, כשאני אומר שצריך להיות פיזיים זה לא שכל אחד יהיה כמו יאנקר או ויירי, אבל שיוכל לשחק עם הגוף, להעיף שחקנים לצד כשצריך ועוד, קאסנו מספיק פיזי בשביל זה.
    את הליגה האיטלקית ראיתי גם כשהיא שודרה בפוקס ספורטס, וגם אז לא אהבתי אותה, אתה רוצה להגיד לי שמילאן של עונה שעברה ומילאן של העונה היא אותה קבוצה? אתה רוצה להגיד לי שהקבוצות האיטלקיות לא למדו משהו? אני חושב שהם למדו שבאירופה כבר סגנון המשחק האיטלקי נכשל והם מנסים דברים חדשים ע"י פתיחת המשחק ולמידה מהספרדים חלק מהדברים.
    אני לא אומר שאין בכדורגל האיטלקי דברים טובים, חס וחלילה, הלוואי שנסטה או קאנברו למשל היו בריאל מדריד, הלוואי שטוטי היה בריאל, אבל שוב, אני לא אוהב את הגישה האיטלקית לכדורגל, כדורגל אמור להיות כיף, לאוהדים ולשחקנים, אני לא ממש רואה את השחקנים האיטלקיים נהנים.
    כמו כן אני שונא את הגישה של האוהדים האיטלקיים כפי שאמרתי שחושבים שהליגה שלהם רמה אחת מעל הספרדית או האנגלית, בכל ליגה יש את הדברים המיוחדים לה וכל אחד אוהב את הליגה אליה הוא מתחבר הכי הרבה.