מישהו אמר קיבוץ גלויות?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gerrard, ‏30/1/06.

1. Gerrard Member

הכל החל לפני 57 שנה... מעטים אם לא כולנו עוד לא תוכננו אז כשבן גוריון הכריז, המצרים תקפו אנחנו התגוננו וכך החל סיפורה של מדינה.
    כמו כל מדינה חדשה גם המדינה שלנו הורכבה מקבוצות של מהגרים ,כאשר המכנה המשותף ביניהם הוא יהדותם , מהקמתה (ואולי קצת לפני) ועד היום הגיעו לאדמת הקודש מיליוני יהודים ליישב את הארץ ולהגשים את חזונו של מר תיאודור הרצל.

עד כאן הכל עוד בסדר, אך הנה הגענו לשנת 2006 ואני שואל מה השתבש?
    הרי ברור שלומר "כולנו שווים" יהיה טיפשי כי זה לא נכון, אוכלוסייתה של מדינת ישראל מתחלקת למספר קבוצות ואם להיות קיצונים אף גזעים:
    -בטופ נמצאים הישראלים והישראלים צברים
    -אחריהם מגיעים הרוסים אוקראינים לטבים ליטאים בילרוסים וכו... שהגיעו לארץ בעלייה שלאחר נפילת מסך הברזל
    -ואילו בסוף נמצאים האתיופים, אלו שעל פי רבים מאיתנו מטביעים את המדינה.

"רוסי מסריח" אתיופי מפגר" - די שכיח בארץ לא?

זה די אירוני שאלו שנולדו פה מתנהגים לאלו שהגיעו עד לא מזמן כאל הורסי המדינה ומתייחסים לעלייה כצרת המדינה בעוד המשפחה שלהם עצמה הגיעה לארץ בעלייה כמה שנים לפני, מדובר פה בפרק זמן של 57 שנים בלבד! פרק זמן כל כך קצר בהסטוריה של מדינה אירופאית, אני מאמין שאם נמשיך כך עתידנו לוט בערפל.

אז מה הבעיה שלנו? יכול להיות שזה הרצון בהטבעת המושג "ישראלי" ורבים מאיתנו מרגישים שהאופי אותו מביאים העולים ממדינתם משבש אותו?
    או שמא אנחנו פשוט לא יודעים לקבל את השונה? אנחנו בוכים ביום השואה על שנאת חינם על רקע גזעי ואם חושבים על זה פה המצב לא פחות גרוע.

2. Luis Fernandez Member

בעיה קשה מאוד שלא תיעלם כל כך מהר
    אך אני מאמין שעוד שתיים שלוש דורות היא תיעלם
    ועד אז יימצאו כבר משהו אחר לריב עליו

טבע האדם....

3. Gerrard Member

חבל שלא נהיה שם לראות את זה

4. city Member

אבל מצד שני, אתה יכול להשוות את המצב בין אשכנזים ומזרחיים לפני 50 שנה וכיום, אני מאמין שבעוד 50 שנה יקרה אותו הדבר עם הרוסים והאתיופים. לכל אוכלוסיה חדשה לוקח זמן להשתלב בחברה המקומית וזה רק עניין של זמן עד שלא יהיה הבדל בין כל העדות. ברור שהצברים יכלו לקבל את העולים החדשים בצורה יותר טובה, וזה עצוב לראות שב-50 שנה לא למדנו כלום, אבל בכל זאת יש תקווה לעתיד.

5. Barcik Member

ניתוח פשטני מאוד, ולא מדוייק בכלל. בסך הכל, הציבורים השונים בו נטמעו היטב בהתאם לתרומתם ואיכותם, כמו שצריך להיות.

6. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

גזענים יש בכל מקום, בגלל שזה הדבר הכי טבעי בעולם. כל עוד אתה לא מעורב אישית בקשר עם גזעים אחרים זה הכי קל בעולם להיות גזען. ולפעמים זה אפילו מוסיף. אין מה לעשות בנוגע לדבר הזה כי אי אפשר לחנך את כל העולם. בעולם שהוא כל כך גלובלי ומעורבב תמיד יהיו מתחים, אנחנו פוחדים מהשונה וזה תגובה טבעית. הדברים היחידיים שיכולים להגביל דברים כאלה זה מדיניות רשמית שרודפת את הגזענות בכל מקום, אבל מה יעשו בביתספר לילד שאומר "רוסי מסריח" למישהו בישראל? נו נו נו ותתנצל. אני לא מחזיק מקנדה אבל פה בנאדם כזה היה הולך לבית משפט, ומפסיד.

נערך לאחרונה ב: ‏31/1/06
  7. בית"רי מלידה Member

על ה"רוסים", ועל ה"אתיופים" יש לי להגיד רק דבר אחד:

חבל שלא הביאו עוד מליון מאלו, ומליון מאלו!

ומי שמקלל - שיילך לעזאזל!

דוברה אוטרה!

8. Barcelona Member

יש גם אנשים מהקהילה הרוסית, בעיקר מבוגרים, שממש שונאים את האתיופים. וזה גם ההפך..

חבל. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx