מח' 7: ריאל חוגגת ואתלטיקו באבל לאחר מותחן בקלדרון

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏17/10/08.

1. Raulito Madridista

הליגה הספרדית - המחזור השביעי

http://www.liga.co.il/leaguespic/1043424336league.Xxx

שבועיים חלפו מאז המחזור האחרון של הליגה הספרדית לפני היציאה לפגרת הנבחרות, במהלכה השיגה הסלקסיון עוד שני נצחונות בדרך הבטוחה לראשות הבית. עם כל הכבוד האהבה הרבה לנבחרת, חייבים להודות שהליגה עבורינו היא אחרת. ובעיקר אחרי שהמחזור האחרון השאיר טעם של עוד. אז לפני שהקבוצות ייפנו שוב למשימות האירופאיות, הליגה הספרדית חוזרת בשיאה עם הדרבי הענק של מדריד, שיהיה המשחק שייפתח את המחזור. שתי הקבוצות לא השכילו לנצח במחזור הקודם ויצאו לפגרה בטעם רע, וחובת ההוכחה נמצאת על שתיהן. אלא שכאשר ריאל לפחות השיגה שיוויון, אתלטיקו קיבלה שישייה בראש מברצלונה. אז אם כן אתלטיקו צריכה להתאושש, ולפחות הפצועים שלה התאוששו, וסביר להניח שהקבוצה תגיע לדרבי בסגל מלא או לפחות בהרכב החזק ביותר(תלוי בכשירותם של מקסי רודריגז ופאבלו הפחות משמעותי), דבר שקשה לומר על הקבוצה השנייה ממדריד, שתחסר ככל הנראה את רובן ודיארה, בנוס, לגוטי וטורס שלא יישחקו בוודאות. לאתלטיקו יש 'נקודת פתיחה' טובה יותר כשצריך לקחת בחשבון גם את הקהל הביתי, אלא שאמרנו את המשפט הזה כל-כך הרבה פעמים והסוף ידוע. יהיה מעניין. הפריוואי המסורתי שיעלה בקרוב, ירחיב על על הדרבי הנוכחי ועל הפיקנטריה מסביב.
    כשעתיים לאחר מכן תארח אספניול, שיצאה לפגרת הנבחרות עם טעם טוב כאשר השיגה נקודה בברנבאו, את ויאריאל שנמצאת בכושר טוב מאוד עם חמישה נצחונות רצופים ונמצאת במקום השני.
    ביום ראשון מצפים משחקים מעניינים גם.
    ברצלונה של גוארדיולה, אולי הקבוצה החמה בספרד, תתארח בסאן ממס אצל בילבאו המקרטעת, כשבועיים לאחר הניצחון המדהים על אתלטיקו מדריד. פרט לטורה שנפצע בספק למשחק עקב פגיעה במיניסקוס וגם מסוכסך עם רייקארד ואף אולי עשוי להימכר בינואר, ברצלונה צפויה להגיע למשחק, שימו לב, עם סגל כשיר לחלוטין, אחרי שאלכסנדר חלב החלים מהפציעה. אם סביליה תרשום את ההפסד הראשון שלה העונה במשחק החוץ באלמרייה, משחק שיינעל את המחזור השביעי, אף אחד לא יהיה מופתע. הקבוצה של מנולו חימנז הרגישה על בשרה את וירוס פיפ"א המעצבן, כאשר במהלך פגרת הנבחרות נפצעו לא פחות מארבעה שחקנים שלה – דייגו קאפל, פרדי קאנוטה, דרגטוניוביץ וצ'באנטון, שהצטרפו גם לאדראינו ופביאנו שגם הם מושבתים. מנולו חימנז ייאלץ לזמן שחקנים מקבוצת המשנה, ואקוסטה, החלוץ הצעיר מסביליה ב', צפוי לערוך הופעת בכורה מרגשת בחוד ההתקפה. וולנסיה שממשיכה להוליך את הטבלה ומגיעה עם ארבעה נצחונות רצופים, לא צריכה להיתקל בקשיים מיוחדים במשחק הביתי נגד נומנסיה מהתחתית. אוססונה שפיטרה את זיגנדה ומינתה את קמאצ'ו למאמן, תקווה להשיג ניצחון ראשון העונה, במשחק החוץ שלה נגד ספורטינג גיחון, שהפתיע את מאיורקה וחזרה עם שלוש נקודות מהאונו סטאדי.

משחקי המחזור להלן:

http://www.marca.com/futbol/2008/atletico-realmadrid/imgs/kun_forlan.Xxxhttp://www.marca.com/futbol/2008/atletico-realmadrid/imgs/rr.Xxx

אתלטיקו מדריד – ריאל מדריד(שבת, 20:00, שידור ישיר בספורט5)
    אספניול – ויאריאל(שבת, 22:00);

ויאדוליד – רקראטיבו הואלבה(ראשון, 17:00);
    מאלגה – חטאפה(ראשון, 17:00);
    בטיס – מאיורקה(ראשון, 17:00);
    ספורטינג גיחון – אוססונה(ראשון, 17:00);
    ראסינג סנטאנדר – דפורטיבו לה קורוניה(ראשון, 17:00);
    וולנסיה – נומנסיה(ראשון, 17:00);
    אתלטיק בילבאו – ברצלונה(ראשון, 19:00,שידור ישיר בספורט5+);
    אלמרייה – סביליה(ראשון, 21:00, שידור ישיר בספורט5+);

נערך לאחרונה ב: ‏17/10/08
  2. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

גוטי מאוד יחסר לנו. השחקן שאנחנו אוהבים לשנוא. ועוד אפשר לשרוק עליו חופשי בלי לחטוף כנס מטופש על גזענות כמו עם רוברטו קארלוס.
    בקשר להרכב שלנו הפיקנטריה היא ש-9 שחנים ניצחו בעבר את ריאל, אבל אף אחד לא במדי אטלטיקו. אז אחרי שהם עשו את זה עם ויידוליד, אוססונה ורקראטיבו, הגיע הזמן לאחד את הכוחות ולעשות את המצופה.

3. AS R Member

דווקא כשיש שידור של סביליה יש שידור במקביל של רומא-אינטר. איזה ביש מזל לי..http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

4. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשהוגרל סדר המשחקים כבר היה אפשר להבין איזו שערוריה טיפשית נעשתה, כששתי הקבוצות הגדולות שירוצו לעולם אחת מול השניה לאליפות משחקות נגד אותה יריבה בשני מחזורים עוקבים. לכל מי שמגרד בראש, אני אחסוך - זה לא טוב לשתי הקבוצות. במקרה הזה חוסר המזל של ריאל הוא הבולט - לשחק נגד אתלטיקו שבוע אחרי התבוסה הקשה לברצלונה זה דבר אחד, ואחרי שבועיים (כשבאמצע משחקי נבחרות) זה דבר אחר. לא משחקים פה נגד קבוצה ממוטטת או משהו כזה, אלא נגד קבוצה ששואפת להוציא את העצבים, ואם זה דרבי ביתי אז מה טוב.
    לכל זה מצטרפת מכת פציעות שלנו - מיגל טורס נפצע וייעדר כמה שבועות, וגם דיארה, גוטי ורובן לא כשירים, מה שפוגע מאוד בוריאציות שיש לשוסטר בקישור. אני מניח שנראה את דה לה רד פותח עם סניידר והיגואין (שיש לו רקורד טוב נגד אתלטיקו, לא?), ובהתקפה כמובן ראול ורוד. השאלה שלי היא האם גאגו כבר כשיר למשחק? גם אם כן אני מזהה את זה כנקודת תורפה לקראת הדרבי. זו אחת והשניה היא לסגור את קון אגוארו...
    Vamos Merengues!

5. Karel Poborsky Member

חובה על העטלפים לנצח מחר בבית את נומנסיה החלשה כדי להמשיך במומנטום המעולה מאז תחילת העונה,לשמור על המקום הראשון,והכי חשוב-להמשיך לאגור כמה שיותר נקודות לקראת הקרבות הקשים מול הגדולות שכן אם העטלפים יגיעו אליהם עם כמות גדולה של נקודות הם יוכלו להגיע למשחקים הללו עם ביטחון עצמי גבוה מאוד ועם אמונה גדולה שאפשר להכניע גם אותן ולרוץ כל הדרך עד לכתר.

6. REAL MADRID Member

הדרבי הזה עומד בסימן פצועים אצל שתי הקבוצות. אצל אתלטיקו הפצועים חוזרים ואצל ריאל הפצועים נאגרים. לשאלה שלך, גאגו כשיר וע"פ כל הערכות הוא גם יפתח בהרכב כקשר אחורי כאשר לצידו בהרכב יפתחו רובן דה לה רד (שנשאר בהרכב "בגלל" אי החזרה של גוטי) ורפאל ואן וד וארט. לפי מה שהבנתי יש שיפור במצבו של דיארה אבל שוסטר מעדיף לשמור אותו לטורינו, גוטי בספק גם ליום שלישי. סניידר יפתח על הספסל כמו גם אריאן רובן שעבר מבחן כשירות.

7. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשאתה אומר חוזרים מפציעות בקלדרון, אתה מתכוון גם לפורלאן? כי אני יודע שלמשחקי אורוגוואי השבוע הוא לא היה כשיר.

8. REAL MADRID Member

כן. הוא לא יצא עם אורוגוואי למשחק כיוון שרק השבוע הוא התאושש, הוא ריכז את המאמצים בשביל להיות כשיר לדרבי - והוא הצליח.

9. Sergio Ramos Member

נקודת האור שבתוך כל מערבולת הפצועים שכבר עשתה לי כאב ראש היא הכשירות של גאגו שככל הנראה יפתח בהרכב מחר. מלבד זאת, לא הייית רוצה לראות את שוסטר מסכן את סניידר שעדיין נמצא בכושר ובמצב פיזי חלש מאוד ופתח איתו בהרכב במקום דה לה רד. אי הנוכחות של רובן באגף מעצם היותו היחיד שמוסיף את האפקט בכנפיים כמובן מאוד תחסר לנו. נתנחם בכך שלמרות זאת הוא נמצא כשיר לפחות להוות אופצייה מהספסל במידה ושוסטר יזדקק לו.
    דבר חיובי מאוד עבורנו זה היעדרו של מקסי רודריגז שלא יהיה שם באגף הימני אל מול עמדת ההגנה הבעייתית ביותר שלנו. מנגד פורלאן חוזר לצוות ביחד עם אגוארו וראמוס יצטרך לשמור טוב טוב את סימאו שחוזר ככל הנראה הישרות להרכב של הקולוצ'נרוס.

אני שמח שערוץ הספורט יישדר לנו את המפגש המעניין בין סביליה לאלמריה בספורט 5+ לשם שינוי.
    פרט לכך שזה משחק מעניין בפניי עצמו, מעניין יהיה לראות סביליה מסתדרת ללא כמה מהברגים שלה, או במילים אחרות, מסדרת ללא כל הברגים שלה. אלמריה קצת לא יציבה ולמרות זאת ממקמת את עצמה במקום ה-6 מתחת לריאל מדריד, ויש לציין הרבה בזכות נגראדו שלא מפסיק לחורר רשתות. לסביליה שנמצאת בכושר נפלאה(4 משחקים רצופים בהם ניצחה, בינהם ניצחונות על אתלטי בקלדרון ועל אספניול)הפציעות מגיעות בעיתוי הכי גרוע שיכול להיות כאשר הקבוצה נכנסה לפורמה מצוינת, ויום טוב של אלמריה עשוי לשבור את המומנט של חימנז וחניכיו שבאמצע השבוע יארחו את שטוטגארט במסגרת גביע האופ"א.

10. REAL MADRID Member

מעניין אותי לראות איך ראמוס יהיה מחר. האנדלוסי עדיין לא הציג העונה יכולת מרשימה במיוחד והוא ממשיך את קו היכולת הבינונית מהיורו וזה חבל לי מאוד. רואים עליו שהוא מתבגר, עושה פחות עבירות ונעשה יותר זהיר. אני לא רוצה את זה מחר, מחר אנחנו צריכים את סרחיו ראמוס האגרסיבי, במשחק שבו אנחנו פותחים ללא קשרי באגף אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו משחק חלש של סרחיו ראמוס. הוא חייב לרוץ יותר, להיות יותר מפוקס, לא לאחר בחזרה להגנה. גם בהתקפה אני מצפה ממנו ליותר בגרות מחר, הוא שיפר את היכולת שלו עם כדור אבל לאחרונה הוא החליט שהוא חלוץ ומנסה לאיים על השער. לא בשביל זה הוא שם, כשיש לנו נוגחים כ"כ טובים בקבוצה אנחנו חייבים שהוא ירים את הכדורים באגף ויחלק מסירות, אנחנו צריכים ראמוס שמשחק קבוצתי ומקריב הכל, לא ראמוס אגואיסט ואדיש שועט כדורים מהאגף ומאחר בחזרה להגנה.

דבר נוסף שיהיה מעניין לראות הוא איך פפה ייסתדר עם אגווארו ולהפך. הבנתי שפפה הצטיין במדי נבחרת פורטוגל בפגרה ואני מקווה שהוא יביא את היכולת הזאת לדרבי. אני מקווה שפפה יהיה מפוקס.

11. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחחח הדרבי הדרבי....

כשראיתי את הגול של הסלבנק בחדשות הספורט אתמול פשוט לא האמנתי שאשכרה 9 שנים אנחנו משחקים יותר טוב מריאל בקלדרון ואז מישהו באות ר' בא ופשוט דוקר אותנו בלב כל פעם מחדש....

מחר באמת חייבים ניצחון....

VAMOS ATLETI VAMOS A GANARRRR

12. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

סעמק, החזקתי ממנו פטריוט גדול דווקא http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

לגבי גאגו, כמה שאני אוהב אותו, לחזור אחרי חודש ישר להרכב הפותח זה לא האידאל, לא יעזור...

13. Sergio Ramos Member

באמת מדאיג אותי לחשוב איך נסתדר ללא התעוזה של דיארה במרכז השדה, שכן גאגו משחק לראשונה לאחר פציעה לא קלה במיוחד. נקווה שביחד עם דה הל רד השתיים ישכילו לחפות על החיסרון של הבחור ממאלי מבחינה הגנתית. לפחות מאנישה ייעדר ממרכז הקישור של אתלטי...

14. Ohad_Glr Member

ככה אתם קוראים לו?
    חשבתי שבשבילכם הוא "זה שאסור להגיד את שמו"... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

ההיעדרות של דיארה היא מכה קשה. בהתקפה בלי רובן אנחנו יכולים להסתדר אבל בלי דיארה באמצע יהיה קשה. במיוחד כשהמחליף שלו משחק פעם ראשונה אחרי פציעה...

לגבי סרחיו בהגנה אני רגוע. הבעיה היחידה איתו יכולה להיות אם הוא יעלה להתקפה ולא יספיק לחזור, למרות שאני בטוח ששוסטר דיבר איתו על העניין הזה.

נערך לאחרונה ב: ‏17/10/08
  15. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחי....

לא התכוונתי רק לראול, אלא לאשכרה כל שחקן ששמו מתחיל באות ר' שהיה מנצח אותנו לבד...

היו שנים שזה רק רונאלדו שהיה מכפיל את ממוצע השערים שלנו במשחקים נגדנו...

בנוסף לראול,רוביניו,רוברטו קרלוס,רוד....