מחזור 8 בספרד:: אתלטיקו מארחת את בארסה במשחק מטורף

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏13/10/17.

1. Raulito Madridista

הליגה הספרדית - מחזור 8

יום כיפור כבר מאחורינו וגם פגרת הנבחרות שבעיקר גורמת לנו לחכך ידיים בהנאה לגבי הנבחרת יחד עם החשש מ-'וירוס פיפא' האימתני, והכדורגל האמיתי חוזר בשעה טובה בכל הכוח עם מחזור מצוין בליגה הטובה בעולם, רגע לפני שבאמצע השבוע חוזרים גם לצ'מפיונס ולליגת האלופות. אז מסי פירק את אקוואדור ולקח את ארגנטינה על גב למונדיאל אחרי שלושער ענק וקרה משהו לא פחות מרגש - אסייר יירמאנדי כבש גולאסו נגד ישראל ברמת-גן וספרד ניצחה 1:0. אתם עוד תתגעגעו לכוכבים האלה ברדיוס של מטר, גם אם זו הייתה נבחרת ספרדB. בעצם, עכשיו תוכלו ליהנות מהם בטלוויזיה.

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/10/09/15075828514429.Xxx
    גיבור הרגע שלנו: יירמאנדי מכניע את הרוש

במחזור הקרוב מצפים לנו מס' משחקים מעניינים במיוחד: אתלטיק בילבאו וסביליה תמיד מתעלות בקרבות הישירים, הופעה מס' 100 לזידאן על הקווים של ריאל מדריד במשחק בחטאפה, שהיא היריבה החמישית שלקחה הכי הרבה נקודות לריאל מדריד במשחקי הבית מאז עלתה ליגה, בטיס ו-ולנסיה השישית נגד השלישית, הן עוד שתיים שפתחו את העונה נפלא. וכמובן, במוקד: אתלטיקו מדריד מארחת את ברצלונה לקרב נפלא ומשחק עונה ראשון בוונטה מטרופוליטאנו.

http://footballbyfreeagent.com/wp-content/uploads/2017/02/mhaw.Xxx
    כך זה נראה בפעם האחרונה. האם אתלטיקו תעצור את מסי?

הפעם נחרוג ממנהגינו ונקפוץ ישר ליום שבת הגדול. כשמזג האוויר מתחיל לבגוד בנו לאט-לאט ומרגישים את החורף - זה הזמן לשבת וליהנות מכדורגל. כבר בשעה מוקדמת, קרי 14:00 שעון ישראל, אתלטיק בילבאו שלא ניצחה ארבעה משחקים ברציפות והשיגה רק נקודה מ-12 - תארח בביתה את סביליה השנייה בטבלה שתוך דקה הצליחה לכבוש פעמיים נגד מאלגה לפני פגרת הנבחרות(2:0). אלאבס הקטנה שבשעה טובה ומוצלחת סימנה V ראשון במחזור הקודם כשחזרה מלגאנס עם 2:0 - תארח את ריאל סוסיאדד שהייתה אחראית יחד עם בטיס למשחק המשוגע של המחזור שעבר עם 4:4 אדיר. חטאפה שחזרה לקרקע אחרי שהביסה 4:0 את ויאריאל, תפגוש את ריאל מדריד ותקווה לשים מקל בגלגלים לקבוצה של זידאן שבמשחקי החוץ העונה טובה יותר מאשר בבית. ריאל מקווה שזה יהיה המחזור שלה. בנזמה חוזר בשורות ריאל, קיילור הפצוע וגם בייל(איך לא) - ייעדרו.

וכמובן שהמנה העיקרית תגיע ב-21:45, שעת צ'מפיונס מה שנקרא. רק שאתלטיקו מדריד שנחלה אכזבה עצומה במשחק האירופי הראשון שלה במגרש, כשאיבדה יתרון והפסידה 2:1 לצ'לסי ברגע האחרון ואף המשיכה עם תיקו מאכזב נגד גירונה - צריכה ניצחון גדול שיקפיץ את העונה הבינונית שלה למעלה. זו תהיה משימה קשה מאוד נגד מסי שבא רותח אחרי שלושער עצום בנבחרת וכזכור לכם אתלטיקו היא היריבה האהובה עליו. אגב, אמנם את אותו הדבר אפשר להגיד על בארסה בהקשרו של טורס, אבל צ'ולו לא הצליח מעולם לנצח את בארסה בליגה.

עברנו ליום ראשון. אייבר הוציאה 13 כדורים מהרשת בשלושת משחקיה האחרונים ונראה שלדפור, שהפגרה פיגור לניצחון נגד חטאפה ולפחות בריאזור מתחילה לנצח - יש הזדמנות גדולה לברוח מהתחתית. ויאריאל תחפש ניצחון שני ברציפות כשתפגוש את הסינדרלה גירונה, בעוד מאלגה היחידה בספרד שלא ניצחה העונה - תארח את לגאנס ותקווה לשבור את הקרח. בטיס ו-ולנסיה מבטיחות כדורגל משובח ופיקנטריה רבה סביב חואקין, וכידוע לכם ולנסיה יותר מתקשה במשחקים האלה אבל היא בכושר מצוין, ובטיס גם כן אחרי שהשיגה 10 נק' מ-12 האחרונות. סלטה ולאס-פלמאס היו אחראיות על משחק משוגע בעונה שעברה. הקבוצה מהאיים הקאנרים סופרת שלושה הפסדים רצופים והיא כפסע מהקו האדום, בעוד סלטה שגם מגמגמת עוד מאוכזבת על השער המאוחר שספגה מול גירונה ועל הניצחון שברח.

הלו"ז המלא::

http://files.laliga.es/201709/w_900x700_11103902horarios-jornada-8-laliga-santander.Xxx.Xxx?11917110356

גלץ ו-Franco אוהבים את זה.
  2. Raulito Madridista

חטאפה - ריאל מדריד

מ-2004 ועד הסיום הטראגי של עונת 2015/16, במהלכו חטאפה אגרה רק נקודה אחד בשני משחקי הסיום - היא החזיקה מעמד. קבוצות כמו דפורטיבו לה-קורוניה, סלטה ויגו, ריאל סוסיאדד ובטיס ירדו אבל הקבוצה הקטנה ממדריד הצליחה לשרוד. אין דבר, ההרפתקאה בליגה השנייה הייתה קצרה ומחשלת וחטאפה הצליחה לחזור די מהר. עד המחזור השביעי העסק קירטע ומאז חטאפה נתנה גז. היא סיימה במקום השלישי המוביל לפלייאוף שם התגברה על הונסקה(2:2 בחוץ וניצחון 3:1 בבית) ולא נלחצה גם מהפסד לטנריפה(1:0) וגמלה לה עם 3:1. לא הייתה לה הגנה טובה מדי או התקפה יוצאת דופן, אבל כן בלטו מס' שחקנים כמו השוער ויסנטה גואייטה, החלוץ הוותיק חורחה מולינה(20 שערים בסגונדה), ברגרה ואחרים. המאמן חוסה בורדאלס קיבל את השרביט במחזור השלישי של העונה שעברה והצליח במשימה, העסק נראה יציב. העלה את הקבוצה ליגה והמשיך הקיץ. חטאפה מדורגת במקום ה-12 עם 8 נק' והמטרה היא אחת ויחידה: להישאר בליגה.

אחרי הרביעייה המדהימה נגד ויאריאל בקולוסיאום(4:0), משחק שאפילו הרומנטיקניים ביותר לא יכלו לצפות, כתבו במארקה 'חטאפה הפציצה את הצוללת' והרעיפו שבחים מקיר לקיר - חטאפה הייתה על הגל, אבל הפסד 2:1 בריאזור לדפור במחזור לפני פגרת הנבחרות - החזיר אותה לקרקע מה שנקרא, זהו מקומה הטבעי. ועדיין, אסור לזלזל בקבוצה הקטנה, האחות הקטנה שהייתה מאוד קרובה ל-2:0. היא הוציאה תיקו מאופס בסאן-ממס במחזור הפתיחה, השוותה בדקות האחרונות נגד סלטה ויגו בבלאידוס(1:1) ואפילו הובילה ושיחקה היטב נגד בארסה. במחזור האחרון אמארט נתן לה את היתרון בריאזור בדקה ה-54 אך היא ספגה פעמיים והפסידה. "לא היינו טובים כמו במשחקים הקודמים, לא הרגשנו בנוח", אמר המאמן בכנות. לבורדאלס אגב יש כבר שורה בהיסטוריה. הוא יהיה המאמן ה-500 שמתמודד נגד ריאל מדריד בליגה הבכירה.

"אנחנו צריכים להיות נועזים אבל יותר חשוב מכך - להיות מסודרים ולא לבצע טעויות קריטיות", אומר המאמן במסיבת העיתונאים לקראת המשחק וגילה שפאצ'קו ייעדר וכך גם גאקו שצפוי לעבור ניתוח. עבור בורדאלס זו טעימה ראשונה מהליגה הטובה בעולם, אבל קריירת האימון שלו ארוכה מאוד עם למעלה מ-850 משחקים במועדונים קטנים, בין היתר באלאבס אותה העלה לליגה הבכירה. "בליגה הזו יש הפתעות כל הזמן ולמרות שריאל מדריד חזקה כבר הצליחו להפתיע אותה אפילו בברנבאו, ואנחנו גם רוצים לעשות את זה", סיפר והחמיא לאיסקו וכריסטיאנו. הקבוצה בונה על הביתיות והיא מכירה את הנתון לפיו ריאל מדריד מתקשה שם. מי שמגיע בטירוף לקראת המשחק הוא אנחל רודריגס החלוץ בן ה-30 שהצטרף הקיץ מסראגוסה. הוא כבש צמד נגד ויאריאל ואחראי גם על הנקודה היקרה נגד סלטה. "אנחנו יכולים לפגוע בריאל מדריד ונצטרך משחק מעולה כמו נגד ויאריאל, לפחות", אמר החלוץ שהוסיף שלקבוצה יש טעם מר אחרי ההפסד נגד דפור.

שם מעניין נוסף הוא אלברו חימנז הקיצוני ששיחק בקסטיליה של זידאן ומחר פוגש אותו כיריב. חטאפה שילמה עבורו מיליון יורו אבל הוא עדיין לא השתלב כמתוכנן. הבלם דחנה, מתגליות העונה בספרד עד עתה, סיפר השבוע שבעזרת הכדורגל הוא מציל את המשפחה שלו ורמז שהיה עלול להתדרדר למקומות אפלים. האתגר שלו מחר הוא 'אנטי כריסטיאנו'. החלוץ ג'פרסון כמו גם שיבאנסקי ייעדרו מחר בוודאות אולם לא נראה הרבה שינויים בחטאפה שעם דמיאן סוארס וקאייה מציגה הגנה קשוחה. ברגרה שהושאל מריאל סוסיאדד השתלב נהדר במרכז השדה ובהתקפה כפי שראיתם יש על מי לסמוך. הקשר פאחר יכול להיכנס ב-11. סרחיו מורה ופורטיו עד עכשיו משתלבים בעיקר כמחליפים.

ההתפוצצות ורגע השיא של העונה:: חטאפה מפרקת 4:0 את ויאריאל

חטאפה - הרכב משוער: גואייטה| דמיאן סוארס, דחנה, קאייה, אנטונס| חימנס, ברגרה, אמבארי, אמארט| אנחל רודריגס וחורחה מולינה

חוזרים לשחק אחרי שבועיים, ובפגרת הנבחרות כל מה שצפינו - קרה, טוב, נו, חוץ מהפציעה של קיילור: איסקו המשיך ללהטט וספרד הגיעה לארץ הקודש ותהיה במונדיאל, בייל נעדר במאני-טיים ו-ווילס מחוץ למונדיאל, כריסטיאנו יהיה שם בלי הפלייאוף ומודריץ' יצטרך לעבוד קשה בדרך לשם. בין לבין, הפצועים התקדמו עוד ועוד שלב ובקרוב, יחד עם דני קרבחאל אולי אפילו - ריאל שוב תהנה מסגל מלא. מחר, רגע לפני שטוטנהאם מגיעה והמנון הצ'מפיונס שוב יתנגן ויירגש בברנבאו, ריאל יוצאת לקולוסיאום וצריכה להתגבר על שלושה מכשולים מלבד חטאפה עצמה, כשהמגרש בקולוסיאום הוא החמישי הכי קשה לריאל מדריד מאז 2004: 1) השאננות והמנטאליות המחורבנת שלה בליגה, למרות שבחוץ עד עכשיו החיים תותים| 2) פסטיבל זידאן שירשום את המשחק המאה שלו כמאמן ריאל מדריד| 3) הרכב רוטאציוני מסתמן.

לו הייתם שואלים את זידאן הוא היה מוותר על כל הכתרים והמחמאות שהרעיפו עליו. תנו לו ניצחון מחר בקולוסיאום וגם תוצאה טובה בין אתלטיקו ובארסה כדי שהליגה הזו שוב תיפתח מחדש, כי הפער הזה של ה-7 נקודות מוציא אותנו מדעתינו זידאן בעצמו יגיד שהרגע הכי יפה שלו על הקווים הוא הזכייה באליפות וזו המטרה מס' 1 גם השנה. ועדיין, קשה להתעלם מציון הדרך הנפלא הזה ויתר המספרים. 50 נצ' ליגה ב-65 משחקים - יותר טוב מגוארדיולה והטוב בהיסטוריה של הליגה חוץ ממוריניו(62). ב-99 משחקיו על הקווים עד עכשיו השיג זידאן רקורד מטורף: 75 נצ', 16 תוצאות תיקו ו-8 הפסדים בלבד, יחס שערים 276:103, ואת כמות השיאים שזיזו שבר עם ריאל מדריד - אין מקום אפילו למנות. אחוז הנצחונות שלו הוא 75.76%, טוב יותר מזה של אנצ'לוטי(74.79%) ומוריניו(71.91%) וגם יותר מזה של פלגריני(75%). "איזה עצה הייתי נותן לזידאן המאמן? ליהנות מכל רגע במועדון הזה. אבל אני יודע להעריך את ריאל מדריד בכל יום". "יש לי לב לבן, לא הייתי עובר לברצלונה או מאמן אותה", הצהיר זידאן שכמובן דיבר על הפצועים, אבל אפילו הוא הסתבך בהסברים לגבי בייל הפצוע. בסופו של דבר, 'מצבו משתפר', כמה שמענו את זה, והוא אמור לחזור תוך עשרה ימים(אבל אל תחתמו על זה). לגבי קרבחאל גם כן היו בשורות טובות.

אמנם זידאן אומר 'יש מחר משחק ואת ההרכב תיראו בשעה 16:00', אבל ב-AS כבר בטוחים שנראה הרכב רוטאציוני. השוער קיילור נפצע במשחק של קוסטה ריקה ונקווה שישחק נגד טוטנהאם, ומחר קיקו יחליפו(אגב, לוקה זידאן פצוע ומעניין מי יהיה השוער השני מחר - בלמן או מוחה?). עוד דרום אמריקאי שלנו הוא קאסמירו שחווה 'מסביב לעולם ב-80 יום', עם נבחרת ברזיל וההנחה היא שמרקוס יורנטה יפתח במקומו. תיאו שמרשים באימונים יחזור כמו סופה לעמדת המגן השמאלי כשמרסלו ימתין על הספסל, וגם מודריץ' צפוי לנוח בעוד קובא עדיין לא בסגל. אשרף ימשיך בעמדה בכנף ימין. אבל עם כל הכבוד, אנחנו מחכים להתקפה.

בתקשורת 'חגגו' את חזרתו של בנזמה שהחלים מפציעה בת חודש ימים ובדיוק כמו כריסטיאנו - יחפש את הראשון שלו במסגרת הליגה. אין זה סוד שכריסטיאנו, שירצה להימנע משיא שלילי שלו בליגה(298 דקות הוא היה צריך ב-2011 כדי לכבוש את שער הבכורה שלו בליגה וכעת הוא עומד על 270) - מרגיש בנוח יותר עם בנזמה על המגרש. חטאפה אגב היא היריבה האהובה עליו חוץ מסביליה, והוא כבש מולה 20 שערים ב-12 משחקים. הצלע השלישית בהתקפה - לוקאס ואסקס. האמת שזה לא חשוב מי ישחק, צריך לנצח. וניצחון של ריאל לא רק יפעיל קצת לחץ על בארסה וייצור מומנטום אמיתי, אלא גם יקבע שיא ליגה חדש של 13 נצ' חוץ. מאז נכנעה 2:1 במאסטייה בינואר במשחק ההשלמה אשתקד - ריאל רק מנצחת. כרגע היא זהה לבארסה של פפ שניצחה 12 משחקי חוץ רצופים. אבל עזבו מספרים, יאללה, כדורגל..

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/10/12/15078123011502.Xxx

ישפרו אחד את השני? כריסטיאנו ובנזמה שוב יחד אחרי 131 ימים

ריאל מדריד - הרכב משוער: קיקו קאסייה| אשרף, נאצ'ו, ראמוס(C), תיאו הרננדס| יורנטה, קרוס, איסקו(סאביוס)| לוקאס ואסקס, כריסטיאנו רונאלדו ובנזמה

היסטוריה ומפגשי עבר::

רק איי-שם באוקטובר 2004 נפגשו השתיים לראשונה בליגה. זה קרה בברנבאו וריאל השיגה 2:0 קשה תודות לאואן ורונאלדו כשדווקא מי שלא הבקיע, ראול, רשם ציון דרך ענק עם משחקו ה-500 בלבן. מכאן פשוט להבין ששתי הקבוצות נפגשו 24 פעמים בלבד במסגרת הליגה, ו-12 מהם בקולוסיאום של חטאפה, שעשתה לריאל את המוות בתחילת הדרך. ריאל הפסידה בשלושה מחמשת ביקוריה הראשונים במגרש הזה, אבל מאז למזלינו המאזן השתפר מעט: ב-12 המשחקים בהם חטאפה היא המארחת: 7 נצ' לריאל מדריד(58%), תיקו אחד(8%) ו-4 נצ' לחטאפה(34%), יחס שערים 24:14 לטובת ריאל מדריד. מאז נכנעה 3:1 בעונת 2008/09 עם הרכב טלאים(דרנטה, סביולה שצימק לנו ויצורים אחרים), הכל בסדר, טודו-בום. ריאל ניצחה 6 מ-7 ביקוריה בקולוסיאום.

הניצחון הגבוה ביותר הושג דווקא במפגש האחרון קרי בעונת 2015/16. ריאל של זידאן המשיכה את רצף הנצחונות המרשים שלה שלא הביא לזכייה באליפות. במחזור ה-33 היא הביסה 5:1 את חטאפה ברוורס מה שנקרא כשבזנמה היה הראשון להבקיע(29') ועד למחצית הצטרף אליו גם איסקו(40'). בייל, חאמס המחליף וכריסטיאנו הצטרפו לחגיגה - כך זה היה. לפניכן זה נגמר בשתי שלישיות רצופות - 3:0 במחזור סיום הסיבוב ב-2014/15 כשריאל נתקעה עד לשער הראשון של כריסטיאנו בדקה ה-63 וכתשה ברבע שעה(וכיוצא בזה: משחק הפרידה של קסיאס מריאל מדריד היה בברנבאו נגד חטאפה במחזור הנעילה ובו ריאל ניצחה 7:3), ו-3:0 מרשים הרבה יותר בעונת הדסימה עם שער זריז של ילד הפלא אז, חסה(5') כשגם בנזמה(27'), ומודריץ'(66'), הוסיפו. ההפסד האחרון של ריאל במגרש הזה היה בעונת 2012/13, הקטסטרופה של המחזור השני. אחרי תיקו נגד ולנסיה, ריאל התארחה בקולוסיאום והיגואין סידר יתרון בדקה ה-28. אלא שוארלה השווה, מוריניו נלחץ ועבר למערך של שלושה שחקני הגנה כשהוציא את מרסלו, ומייד אחר-כך חטאפה ביצעה מהפך עם 2:1.

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2016/04/16/16/333E3EB500000578-0-image-a-3_1460820585656.Xxx

מי לא יכולים לשחק ביחד? איסקו וחאמס מול חטאפה, 2016.

רק בביקור הרביעי שלה בקולוסיאום הצליחה ריאל לנצח. היא הפסידה 2:1 בשלהי עונת הלושמבורגו ו-ויתרה למעשה על האליפות במשחק הזה(זוכרים את הפרצוף העגום של זיזו מהספסל, וסולארי כבש שער מצמק), עונה לאחר-מכן בפטיסטה כבש שער יתרון שלא הספיק, וב-2006/07 רונאלדו-פנומנו הורחק במהלך ההפסד המביש שהיה גם משחקו האחרון של אנטוניו קאסנו בהרכב במסגרת הליגה, ושבוע לפני הקלאסיקו הרוחות במדריד סערו כשאלכסיס רואנו כבש לחטאפה(1:0). בעונת השוסטר, אריאן רובן דהר ממחצית המגרש ושלח כדור רוחב נהדר וראמוס דחק לרשת את ה-1:0. אותו ראמוס גם הכריע את חטאפה בעונת האליפות עם מוריניו אחרי כדור קרן מדויק של אוזיל. אבל המשחק הכי מטורף בין הקבוצות היה בכלל בברנבאו. קאסקרו, פפה, קסיאס, גוטי והיגואין, זוכרים?| בסה"כ מפגשי הליגה, 24 במספר: 17 נצ' לריאל מדריד(71%), 2 תוצאות תיקו(8%) ו-5 נצ' לחטאפה(21%), יחס שערים 60:25 לטובת ריאל מדריד.

3. Raulito Madridista

הרקורד של צ'ולו בליגה נגד בארסה הוא לא פחות מהזוי והוא אשכרה לא ניצח אותה עדיין. ברור שבארסה עם מאזן חיובי נגד כולן וריאל ניצחה רק 4 קלאסיקוס בתקופה של צ'ולו בליגה, ועדיין. וכל זה בזמן שבצ'מפיונס אתלטיקו עברה אותה פעמיים. אתלטיקו חייבת ניצחון היום וזה יכול להיות התזמון המושלם, כביכול משחק שמשנה עונה, אבל אני לא רואה את זה קורה. בארסה טובה, מסי מדהים ואתלטיקו לא מסוגלת להחנות את האוטובוס כמו פעם. המפתח מבחינת אתלטיקו הוא סאול(מפתה לבחור באובלק או גריזמן). אגב בשנה שעברה כשהיה אתלטיקו - בארסה, שיחקו גם ויאריאל - ריאל מדריד וחשבתי שהגול של מסי יהיה רגע.

4. Raulito Madridista

אתלטיק בילבאו יוצאת מהמשבר וקוטעת רצף עגום של 4 מחזורים ללא ניצחון כשהיא משיגה 1:0 יקר על סביליה בסאן-ממס, כשהאורחת מנגד פספסה צ'אנס עצום להתקרב לברצלונה| משחקים כאלה גורמים לי להתענג על הליגה ולהיזכר שעדיין מדובר בליגה חזקה. הסאן-ממס ביום טוב הוא אחד המגרשים הקשים ביותר וצריך להציג יכולת טובה כדי לנצח שם.

http://www.realmadrid.com/img/horizontal_940px/_1rm3749.Xxx

ובמעבר חד - בעוד פחות משעה ריאל מדריד מתארחת בחטאפה, ולפני התמונה אתם מבינים שמרסלו בפנים, ואלה שמות::
    קיקו קאסייה| אשרף, ראמוס(C), נאצ'ו, מרסלו| מרקוס יורנטה, קרוס, מרקו אסנסיו| לוקאס ואסקס, כריסטיאנו רונאלדו ובנזמה. ואמוס!

אני מאוד מקווה שהחזרה של בנזמה תקל על כריסטיאנו שנראה פשוט לא טוב במשחקי הליגה. אני לא התרשמתי מהמשחק שלו נגד אספניול והוא מתקשה להגיע למצבים להוציא את המשחק נגד בטיס. יש כאן הרכב אובר-התקפי שגם פוגע באסנסיו לדעתי כי הוא לא צריך לנהל את המשחק כזה מאחור, הוא חייב לשחק קרוב לשער ולחזור לקבל ביטחון, הייתי מעדיף לראות את סאביוס. הזדמנות גדולה למרקוס יורנטה לכסות על קאסמירו. אני הייתי מחכה עם מרסלו ושומר אותו לטוטנהאם כי תיאו ברמה ההתקפית הוא טוב אבל נחמד לראות את הברזילאי ושמחת החיים חוזר. אגב, לוקה זידאן פצוע והמחליף של קיקו הערב הוא ילד מקסטיליה. בכל-מקרה, לא חשוב מה ההרכב, אין תירוצים צריך לנצח וזה לא יהיה קל. הלוואי והמחזור הזה יילך טוב לקראתינו כשיש במקביל אתלטיקו-בארסה.

5. Raulito Madridista

אתלטיק בילבאו יוצאת מהמשבר וקוטעת רצף עגום של 4 מחזורים ללא ניצחון כשהיא משיגה 1:0 יקר על סביליה בסאן-ממס, כשהאורחת מנגד פספסה צ'אנס עצום להתקרב לברצלונה| משחקים כאלה גורמים לי להתענג על הליגה ולהיזכר שעדיין מדובר בליגה חזקה. הסאן-ממס ביום טוב הוא אחד המגרשים הקשים ביותר וצריך להציג יכולת טובה כדי לנצח שם.

http://www.realmadrid.com/img/horizontal_940px/_1rm3749.Xxx

ובמעבר חד - בעוד פחות משעה ריאל מדריד מתארחת בחטאפה, ולפני התמונה אתם מבינים שמרסלו בפנים, ואלה שמות::
    קיקו קאסייה| אשרף, ראמוס(C), נאצ'ו, מרסלו| מרקוס יורנטה, קרוס, מרקו אסנסיו| לוקאס ואסקס, כריסטיאנו רונאלדו ובנזמה. ואמוס!

אני מאוד מקווה שהחזרה של בנזמה תקל על כריסטיאנו שנראה פשוט לא טוב במשחקי הליגה. אני לא התרשמתי מהמשחק שלו נגד אספניול והוא מתקשה להגיע למצבים להוציא את המשחק נגד בטיס. יש כאן הרכב אובר-התקפי שגם פוגע באסנסיו לדעתי כי הוא לא צריך לנהל את המשחק כזה מאחור, הוא חייב לשחק קרוב לשער ולחזור לקבל ביטחון, הייתי מעדיף לראות את סאביוס. הזדמנות גדולה למרקוס יורנטה לכסות על קאסמירו. אני הייתי מחכה עם מרסלו ושומר אותו לטוטנהאם כי תיאו ברמה ההתקפית הוא טוב אבל נחמד לראות את הברזילאי ושמחת החיים חוזר. אגב, לוקה זידאן פצוע והמחליף של קיקו הערב הוא ילד מקסטיליה. בכל-מקרה, לא חשוב מה ההרכב, אין תירוצים צריך לנצח וזה לא יהיה קל. הלוואי והמחזור הזה יילך טוב לקראתינו כשיש במקביל אתלטיקו-בארסה.

6. Raulito Madridista

אתם תסלחו לי על תגובת המחצית אני מקווה, ובכל-זאת: זה לא מרשים. כל השחקנים חוץ מבנזמה בינוניים במקרה הטוב, אף קראק לא נראה כמו שחקן ברמה עולמית. בנזמה ורונאלדו משתפים פעולה לא רע אבל לא מספיק מסוכנים, איזה מזל שהרשת זזה עכשיו ויורד קצת לחץ לקראת ההמשך. נקווה שחטאפה תפקיר את העורף לאט-לאט ונוכל להבקיע את השני בצורה נוחה יותר.
    לא יודע למה אבל במשחק הזה פתאום צצו לי געגועים חזקים לפיגו. אולי משום שלוקאס די שקוף ומסורבל ואסנסיו לא מרגיש בנוח באגף. ריאל כבר הרבה זמן לא ניסתה לשחק כל-כך הרבה על ‘הקיצוניים’ שלה ולא באמת קורה משהו. חסר שחקן כמו פיגו שיכדרר ויכול ללכת על הקו, להרים כמו שצריך, לעשות פאניקה, להפתיע את ההגנה.

מודריץ’ עצמו לא חסר לי יותר מדי למרות שאחוזי הדיוק שלנו במסירות הם סביב ה-70% ואין סיבה, החוסר שקט ההתקפי לדעתי עדיין מורגש וצריך עוד גול כמה שיותר מהר. חטאפה לא נוגעת בכדור. אם התוצאה הייתה מאופסת הייתי אומר שזה זמן סאביוס במקום מרקוס יורנטה. איסקו כן חסר, בהחלט.

בכל-מקרה, לדעתי נק’ אור - אשרף. משחק וחצי בבוגרים והוא נראה הרבה יותר טוב מעוד ילד בן 18. לא עקבתי אחרי קסטיליה ברמה של מעבר לתוצאות ולקרוא פה ושם כתבות במארקה או באתר הרישמי. הילד משחק עם ביטחון גדול ובתחילת המשחק עשה מהלך הגנתי נפלא דווקא בצד שמאל. הוא מהיר מהממוצע ודוחף קדימה, אני אהבתי, אבל ברור שאין כמו קרבחאל.

7. סיונרה Member

מאוד מרוצה מיורנטה, הוא לא מבריק אבל עם הכוונה נכונה (לא בטוח שזידאן הוא המאמן שיכול לעשות את זה) יכול להפוך לקשר אחורי נהדר. הכיסוי שלו בקישור האחורי זה בדיוק מה שאני טוען שאין לקסימירו. הבעיה היא שעם קרוס אין מספיק שחקנים שידחפו קדימה מהאמצע. זה יכול לעבוד ב4-2-3-1 עם קשר התקפי אמיתי לפניהם ושניים בצדדים, אבל לא ככה. יש שם פשוט בור שלא נסגר.

8. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/10/14/15079974260687.Xxx

ברוך הבא
    . לפעמים ניצחון דחוק עדיף על מאניטה(לא שהקבוצה בכושר שלה העונה מסוגלת לחורר רשתות), הייתי קונה תסריט כזה לפני המשחק. עדיין לא מאמין איך הוא החמיץ ממטר שם מול שער ריק אבל אני מקווה שהגול הזה הוריד לו את הקוף העצום מהגב, סוף-סוף רונאלדו. חוץ מזה הקבוצה קטסטרופה, הליגה כבר הייתה עמוק בבוידעם. המחצית הראשונה הייתה בינונית, המחצית השנייה איומה, החזרנו את חטאפה למשחק ומכל חצי מצב אנחנו סופגים(למרות שהגול שלהם בנבדל). טוב, נו, אולי ביום שלישי הם יועילו לשחק, בכל-זאת, הברנבאו מלא ויש צ’מפיונס. ואמוס

נערך לאחרונה ב: ‏14/10/17
  9. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה בטוח שראינו אותו שחקן?

יורנטה לא עשה שום דבר מועיל על המגרש היום. לא ראיתי ממנו אף חילוץ כדור, מסירה מרשימה או אפילו מיקום טוב לריבאונדים (וזה כשבמחצית הראשונה חטאפה רק העיפה כדורים ולא איתגרה את ההגנה שלנו בכלל). קרוס הוא היחיד שעבד בחוליית הקישור בשעה הראשונה ולכן הקבוצה גם לא הצליחה לסכן את חטאפה מספיק דרך משחק מסודר. פשוט לא הייתה לנו חוליה שתחבר בין ראמוס לאסנסיו ושחקני ההתקפה.

לא אתיימר לקבוע את העתיד שלו כבר עכשיו, אבל במשחקים הראשונים שלו יורנטה נראה בינוני בדיוק כמו יראמנדי.

10. סיונרה Member

הוא הצליח לסגור את היציאות קדימה של חטאפה על ידי עמידה נכונה. קסימירו לעומתו כל הזמן מחפש לחלץ כדורים ולכן האמצע שלנו פרוץ לחלוטין, היום לא ראינו את זה. יכול להיות שזאת היריבה, אבל זה היה ככה גם במשחק הקודם שהוא פתח.
    הבעיה היא באמת שהוא לא מעורב בכלל בהתקפה, וקרוס הוא יותר שחקן שמאזן את המשחק ופחות שחקן שדוחף קדימה ומקבלים בור במרכז המגרש.

לגביי העתיד, יכול מאוד להיות שאתה צודק. אולי הוא לא מספיק טוב לריאל מדריד, אבל העובדה שהוא קשר אחורי שמתפקד כקשר אחורי (כמו בנזמה בתפקיד החלוץ) זה כבר שדרוג למשחק הקבוצתי.

11. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

קאסמירו לא מצליח ״לסגור את היריבה על ידי עמידה נכונה באמצע״ כי זה לא התפקיד שלו במשחק ההגנה. כשאנחנו משחקים עם השלישייה הקלאסית באמצע קאסמירו משמש מעין ״בלם-קשר״ שתפקידו לחלץ את הכדור לפני שהמתפרצות מגיעות לאזור הרחבה שלנו. קרוס ומודריץ׳ אחראים לתקוע את היריבה צעד אחד קודם, כשהיא עדיין בחצי המגרש שלה, והם אלו שמשתמשים ב״עמידה נכונה״.

כמובן שהיום זה היה התפקיד של יורנטה כי עלינו רק עם שני קשרים באמצע, אבל אני ממש לא חושב שקאסמירו היה עושה עבודה פחות טובה אילו היה נדרש לכך. זו גם הזדמנות טובה לשאול איפה היה יורנטה כשחטאפה הוציאה את המתפרצת שהביאה לשיוויון, ולמה ראינו אותו בפריים רק כשדחק את השער העצמי ולא כשחטאפה פיתחה את ההתקפה.

החלק השני בתגובה שלך מעיד לדעתי על בעיה קשה בגישה של ההנהלה ושל חלק מהאוהדים. אנחנו באופן מודע ממלאים את הקבוצה בפרוספקטים שכרגע לא נמצאים ברמה הנדרשת (וחלקם גם לא יהיו) כדי להשיג ״איזון״ בטווח ארוך (=קבוצה עמוקה אך לא איכותית מספיק. ממתי הפכנו למנצ׳סטר סיטי?). לא הגיוני שאלופת אירופה פעמיים ברצף עולה למשחקים של להיות או לחדול עם ילדים שהקריירה שלהם מסתכמת בהופעות יפות באלאבס/בטיס/קסטיליה. וזה כשרק בעונה שעברה היו לנו על הספסל שחקנים בכירים כמו מוראטה, חאמס ואפילו דנילו.

Raulito אוהב/ת את זה.
  12. סיונרה Member

שוב זה אולי תלוי ביריבה, אבל אין מה להשוות בין כמות המתפרצות שיש נגדנו כל שבוע ובין מה שהיה היום ובמשחק הקודם שהוא שיחק (לא זוכר נגד מי זה היה). ממתי אנשים רציניים מחפשים שעיר לעזאזל בכל פעם שהקבוצה מקבלת גול?
    גם קרוס וגם מודריץ' יותר טובים בהנעת הכדור מאז בחלק ההגנתי. זה כן התפקיד של קסימירו להיות זה שמוביל את הלחץומשבש את המשחק של היריבה, הוא פשוט חובב גדול מדי של חילוצי כדור וגליצ'ים ופחות של שימוש באינטיליגנציה ובמיקום טוב.
    יכול מאוד להיות שיורנטה הוא לא הקשר האחורי שריאל צריכה, אבל הוא לפחות קשר אחורי ממושמע.

אתה לא יכול להשאיר שחקנים כמו חאמס ולהתייחס אליהם כמו לשחקן שעלה מקסטיליה לאורך זמן. זידאן לא התכוון להשתמש בו כמו שצריך ולכן אין הבדל בינו ובין מישהו כמו סבאיוס בהנתן הדקות והתפקיד בקבוצה שהם מקבלים. אף שחקן ששווה 80 מיליון יורו לא היה מוכן להיות חלוץ שני, במיוחד לא של מישהו כמו בנזמה.
    באופן כללי קשה לשמור על שחקנים ברמה גבוהה לאורך זמן על הספסל בלי שיתמרמרו. והשחקנים הצעירים אמורים להיות לאחר סקאוטינג ללא קשר לעובדה שהם שיחקו במועדונים קטנים, ועם סיבות לחשוב שהם יהפכו לכוכבים גדולים בתוך כמה שנים.
    באופן כללי מה ההצעה שלך לחיזוק?

13. Civil Anti Madridista

להיקלע לפיגור מול אתלטיקו זה פלונטר רציני. קראסקו מגן, גריזמן קשר אחורי - החיילים של סימאונה במחצית מושלמת מבחינתם. כ"כ קרובים ומתואמים שאי אפשר להכניס סיכה ברחבה של אובלאק.

בארסה מתעקשת להבקיע מתוך הרחבה וככל שהדקות עוברות היא עושה לאתלטיקו את החיים קלים. לא יזיק אם נראה קצת ניסיונות מחוץ לרחבה ואולי דווקא ככה יגיע השיוויון.

באותה נשימה חייבים להזכיר את גריזמן וקראסקו שבוודאי יחכו לטרף.

14. riquelme1 Member

עוש רושם שצולו מיצה את עצמו באתלטיקו.

חאלס עם 20 דקות טירוף, וכל השאר בונקר. פעם היה לו גם הגנת ברזל. עד היום אין תחליף למירנדה, לא סאביץ, לא חימנז ולא אף אחד.

פעם גם היה לן התקפה. פלקאו, קוסטה, וייה. היום החלוץ הנורמלי שיש לו בסגל מחוק, והוא עולה בלי חלוץ טיבעי.

ולא שאני חושב שיש מישהו טוב יותר שיחליף אותו.

15. Abu George כותרת משתמש מותאמת אישית

חיים רביבו הוא בושה למקצוע.

סיונרה אוהב/ת את זה.