מחזור 6: ברצלונה ראשונה ;דפור מנצחת בבירנבאו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Reyes, ‏30/9/04.

1. Reyes Member

לוח המשחקים:

שבת:

20:00 - בטיס - ולנסיה (ישיר - 5+).
    22:00 - סוסיאדד - אתלטיקו.

ראשון:

17:00 - אלבסטה - אספניול.
    17:00 - חטאפה - בילבאו.
    17:00 - לבנטה - מאיורקה.
    17:00 - מלאגה - אוסאסונה.
    17:00 - סנטאנדר - סביליה (ישיר 5+).
    17:00 - ויאריאל - סראגוסה.
    19:00 - ברצלונה - נומנסיה (ישיר 5+).
    21:00 - ריאל מדריד - דפורטיבו (ישיר 5).

חדשות ממדריד:

לפי שעה, רונאלדו יחמיץ את הדו-קרב מול דפור'. מול רומא ביום שלישי, הוא מתח את השריר ויצא כ-6 דקות לפני סיום המשחק. אמש הוא לא התאמן והדוקטורים נשמעו פסימיים. היום יעבור בדיקות רפואיות שלאחריהן נוכל לדעת טוב יותר מה סיכוייו לשחק.

גם ראול נפצע ברגלו הימנית מול רומא, אך נראה כי יהיה כשיר. אגב ראול, כשהוא יצא מול רומא בסביבות הדקה ה-80 הוא גרם להיסטוריה. פלורנטינו פרז קם ומחא כפיים לשחקן יוצא בפעם הראשונה! וכן, כנראה שהיה מישהו שבדק את זה...

מראינו גרסיה רמון חוגג היום 54.

נערך לאחרונה ב: ‏30/9/04
  2. RMCF Member

אני אופטימי. רונאלדו לא בהרכב, אז כנראה מוריאנטס ייפתח (אלא אם כן שוב יעדיפו את אואן) ונראה את הצמד ראול-מוריאנטס שוב משחק ביחד. אולי לכבוד יום הולדתו של ראמון ועקב במשחק המשכנע הראשון העונה מול רומא, נראה את ריאל ביכולת טובה (ובעיקר אני מקווה לראות את ראול ביכולת טובה).
    איי, כמה שהמשחק מול רומא נתן לי תקווה, אך עדיין אני בטוח שישימו את הלגרה כבלם ובקהאם כקשר אחורי. בשנים האחרונות אנחנו תמיד מנצחים את לה קורוניה בבית, אני מקווה שזה ימשיך.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/9/04
  3. Barcik Member

ריאל צריכה להזהר מאוד מדפורטיבו. כולנו יודעים על הנטיות הבלתי-יציבות שלו, ויש לי הרגשה שהגליסיאנים מבשלים הפתעה לריאל מדריד. אירורטה אוהב משחקים גדולים עם הגב לקיר.

ברצלונה צריכה לסיים חודש-ומשהו ראשון עם דריסה של נומנסיה. אחרי פגרת הנבחרות, תחל עלייה דרסטית ברמת היריבות שתסתיים בריאל מדריד, ב- 21 לנובמבר.

4. John Barnes Member

אם להיות הוגן, זה הדבר שהכי מפחיד אותי. עד עכשיו הכל דופק יפה, אנחנו רומסים כל מה שעובר בדרכנו. אבל היריבות חלשות עד בינוניות. החודש ומשהו הזה הוא רק הכנה לדבר האמיתי . מה שעוד יותר מפחיד זה ששיחקנו נגד יריבה שנחשבת טובה (אתלטיקו) , בארסה לא בדיוק שיחקה מדהים כמו שהיא ידעה לעשות נגד מיורקה, סלטיק, ושחטיור. אני לא יהיה רגוע לפחות עד הדרבי בהר היהודים.

5. Barcik Member

מול אתלטיקו בארסה בכל זאת הייתה צריכה לנצח. ובכלל לא הייתי קורא לסביליה, סלטיק, שחטיור ואפילו סראגוסה קבוצות חלשות.

6. Joaquinaldinho Member

הולך להיות מחזור מעולה שנוכל להנות מתוכו ב4 משחקים:
    מתחיל כבר ביום שבת עם בטיס נגד ולנסיה. ויסנטה שנפצע ייעדר ויחסר מאד לולנסיה אבל ולנסיה צריכה להסתדר גם בלעדיו אבל זה יהיה קשה מול בטיס הטורדנית. מקווה לראות את חואקין משחק מעולה כנגד הגנת הברזל של ולנסיה שלוקה בצד שמאל שממנו יתקוף חואקין האימתני.
    ביום ראשון זה ימשיך עם עוד שלושה שידורים ישירים, הראשון ביניהם יתחיל כבר אחה"צ בשעה 5 כשבניון, אוואט וסאנטאנדר יפגשו את סביליה. סביליה עם בפטיסטה, רנאטו, הורנוס ושחקנים מוערכים אחרים תנסה לפרוץ את ההגנה של סאנטאנדר, שנקווה הפעם שלא נראה משחק חד צדדי שבו ראסינג תבצר את הגנתה.
    מיד בסיום המשחק בין ראסינג סאנטאנדר לסביליה, נוכל לראות שוב את בארסה המחודשת והדורסנית, הפעם הקורבן כנראה תהיה נומנסיה שאין לה מה לתת כנגד סוללת הכוכבים של בארסה.
    ושהמשחק של בארסה יגמר, ריאל תופיע בספורט 5 ותנסה להוכיח שהיא יצאה מהמשבר כבר נגד רומא, היא תנסה לעשות זאת על חשבון דפורטיבו לה קורוניה שמצבה אפילו עוד יותר קשה מריאל מדריד.

אכן, מחזור מצוין הולך להיות לנו השבוע בספרד. ועם אינטר נגד רומא, ורדר ברמן נגד באירן, הולכת להיות לנו חגיגה של כדורגל ולמי בטלויזיה בסוף השבוע הזה.

7. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

סיום בדה לופרה,ולנסיה ובטיס נפרדו בתיקו אחת.

די ואיו העלה את ולנסיה ל1-0 בדקה העשירית,ואדו השווה בדקהה30.
    http://www.as.com/futbol/imagenes/capturas/2004/octubre/2/2.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏2/10/04
  8. Barcik Member

ביום ראשון, 19:00 שעון ישראל (שידור ישיר בספורט 5+), תארח ברצלונה את העולה החדשה נומנסיה.

בארסה תנסה לנצח במשחק האחרון לפני פגרת הנבחרות בת השבועיים ולסיים פתיחת עונה מצויינת. כרגע, הבלאוגראנאס מובילים את הטבלה בצמוד לאלופה ולנסיה, עם 4 נצחונות ותיקו. גם בצ'מפיונס בארסה מסודרת, עם מלוא 6 הנקודות. ביום רביעי, ניצחו הקטלונים את שחטיור החזקה 0-3, משערים של דקו, רונאלדיניו ואטו.
    בעקבות התיקו 1-1 של ולנסיה היום, נצחון של בארסה יזניק אותה למקום הראשון, עם 2 נקודות הפרש!

http://eur.news1.yimg.com/eur.yimg.com/ng/sp/ap_photo/20040929/all/l1237174.Xxx

מכת הפציעות לא מרפה מברצלונה. אתמול, רייקארד נאלץ לערוך משחקי 5-על-5 בגלל העדרויות רבות. פרט למוטה, גאברי, חורקה וסילביניו, לא יכלו גם להתאמן ג'יולי, בלטי (לשניהם עומס על שרירי הרגל), ג'רארד ואדמילסון. האחרון החלים כבר מפציעתו וישוב לאימונים סדירים היום. גם מארקז, אשר נפצע בחימום לקראת מיורקה כשיר. באשר לג'יולי, בלטי וג'רארד – כולם יאלצו לחכות עד הרגע האחרון בכדי לקבל את האישור הרפואי. חשוב לציין גם שבעוד השניים האחרונים ינוחו בשבועיים הבאים, ג'יולי זומן למשחקי נבחרתו ולכן אפשרי מאוד שנראה את הנריק לארסון שוב בהרכב הפותח.
    לבסוף, כל השלושה הבעייתיים נכללו בסגל, אך לא ברור אם הם יפתחו בהרכב. פנייה, מגן בארסה ב' ונבחרת ספרד הצעירה, בסגל.
    בארסה יכולה לעלות למקום הראשון היום במקרה של נצחון, ורייקארד נלחם בכל כוחו באופוריה שתחלחל אל השחקנים. לכן, הוא, לראשונה העונה לפני משחק בית (בליגה), הוא ריכז את כל השחקנים במלון יום לפני המשחק. לאחר האימון אתמול, סעדו השחקנים עם משפחותיהם ועזבו למלון היוקרתי "הנסיכה סופיה".
    הסגל: ואלדז, רובן, בלטי, פנייה, פויול, אולגוור, מארקז, ואן-ברונקהורסט, נבארו, אדמילסון, ג'רארד, שאבי, דקו, אינייסטה, ג'יולי, רונאלדיניו, אטו, לארסון.
    הרכב משוער:
    לארסון – אטו – רונאלדיניו
    דקו (אינייסטה) – אדמילסון (ג'רארד) – שאבי
    בלטי – פויול – מארקז (אדמילסון) – ואן-ברונקהורסט
    ואלדז

http://www.diariosport.com/vivo/recursos/fotos/foto_74948.Xxx

נומנסיה ניצבת עכשיו במקום ה- 13 בפרימרה ליגה, עם 5 נקודות. הנצחון הבודד שלה היה מול עולה חדשה אחרת, חטפה. תיקו 1-1 מול בטיס במחזור הפתיחה ו- 0-0 מול אלבסטה לפני שבוע סיפקו לה שתי נקודות נוספות. בשאר המשחקים, הם ספגו תבוסה 1-4 ממאלאגה והפסידו בסנטיאגו ברנבאו 0-1.
    פרנסיסקו לופז, המאמן האנדולסי, העמיד בנומנסיה קבוצה לוחמנית. במרכז המגרש משחק ראמון רוס, המושאל מהסגל הרחב של ברצלונה. גם לי-צ'ון סו, הקוריאני הזריז ששיחק בעונה שעברה בריאל סוסיאדאד, והחלוץ חוליו פינדה.

http://www.elmundodeportivo.es/mundo-img/20041002a/_archivo55_photo_10_1_1_20041002_ba08.Xxx.Xxx

נומנסיה ביקרה 3 פעמים בעבר בקאמפ נואו. בעונת 1999/0 האדומים ספגו תבוסה 0-4, וכעבור עונה חמקו עם 1-1 בלבד. כמו כן, ב- 1995/6, בארסה נפגשה עם נומסניה ברבע גמר הגביע וניצחה 1-3 (המשחק השני הסתיים ב- 2-2).

רייקארד, תבנה על: רונאלדיניו. המלך משתפר ממשחק למשחק. ועכשיו הוא גם כובש...
    רייקארד, שים עין על: לי צ'ון-סו. בזמן שכל ההגנה של בארסה מתקיפה, הקוריאני יכול לנצל את המהירות שלו כדי לעקוץ.
    תחזית שלי: נצחון. והצגה.

9. Joaquinaldinho Member

אתמול ולנסיה ובטיס נפרדו בתיקו 1-1 בבטיס. דווקא ולנסיה יכולה לצאת פחות מאוכזבת מבטיס שהגיעה להרבה יותר הזדמנויות מולנסיה. אחרי הגול המהיר שכבש די ואיו ולנסיה ירדה לאחור ונתנה לבטיס את ההזדמנותך לחזור למשחק ואדו ביחד עם חואקין ניצלו את זה. המאמן של בטיס, עושה משו מצוין בבטיס. הוא זיהה את הבעיה במרכז המגרש שגם אסונקאו וגם בנחמין לא ממש יודעים לנהל את המשחק ולארגן את ההתקפות של בטיס. לכן הוא פונה לאגפים, חואקין בימין ואדו בשמאל. לשניהם יש שליטה בכדור טובה מאד ומהירות גבוהה והם מנצלים זאת בדרך הטובה ביותר. הם עושים הרבה צרות להגנה, ומחליפים צדדים הרבה מה שגורם להרבה בלבול בהגנות. פרננדו וריקארדו אוליביירה צריכים להיות יותר מרוכזים וחדים מול השער ובטיס בדרך למעלה.
    אצל ולנסיה יש משו בעייתי שראיתי אתמול. ראניירי פשוט שינה את כל צורת המשחק של ולנסיה. נכון, הוא חיזק את הסגל בכמה איטלקים (4 איטליקים יותר נכון להגיד), אבל הוא שינה לגמרי את צורת המשחק שלה. ולנסיה משחקת עכשיו ממש כמו קבוצה איטלקית. מניעה את הכדור בשלווה ומנסה דרך האמצע לפרוץ את קו ההגנה עם די ואיו וקוראדי. כאשר הם הצליחו לעשות זאת פעם אחת נגד בטי זה נגמר ברשת. אחרי הגול פשוט התסגרו כמו קבוצה איטלקית. וזה אמור להדאיג מאד את אוהדי ולנסיה. המחץ שהיה להם והרצון להביס כמו שעשו ולנסיה כמה וכמה פעמים בעונה שעברה עם ויסנטה, מיסטה, ובראחה, כל המחץ הזה נעלם. אולי בגלל חסרונו של ויסנטה אתמול והעלמותו של בראחה מהמגרש אתמול, אבל עדיין זה לא נראת אותה ולנסיה כמו מהעונה שעברה. נבחן אותה גם במחזורים הבאים.
    בכל מקרה היום, בארסה תנסה לנצל את איבוד הנקודות של ולנסיה בשביל לעלות לפסגת הטבלה, על חשבון נומנסיה הקטנה. ראסינג סאנטאנדר תנסה לברוח מהתחתית נגד סביליה החביבה עליי, זה יהיה קשה נגד ג'וליו בפטיסטה, רנאטו והורנוס הברזילאים.
    גם ריאל תנסה לברוח, לא מהתחתית אבל מהמצב הלא טוב שלה היא נקלעה. אמנם בטבלת הליגה מצבה לא גרוע, אבל היא תנסה לצאת מהמשבר שאליו היא נקלעה. הקורבן אמור להיות דפורטיבו שהיא עוד יותר צריכה את הנקודות מריאל. משחק חשוב מאד לשני המאמנים, גם לחתול ובמיוחד לאירורטה.
    את כל שלושת המשחקים הנ'ל תוכלו לראות בשידור ישיר בספורט 5 ו5+. עוד משחקים מעניינים היום: סארגוסה נגד ויאריאל, לבאנטה תארח את מאיורקה, ואוסאסונה תתארח במלאגה. אתמול: ריאל סוסיאדד ניצחה נצחון חשוב מאד את אתלטיקו מדריד 1-0. ניצחון שיכול להוציא אותה קצת מהבוץ.

נקווה לראות היום את בארסה דורסת , וריאל נדרסת .

10. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אטלטיקו היתה חסרה בהתקפה את איבאגאסה ואת סאלבה ובלעדיהים השליטה במרכז המגרש לא שווה כלום.
    כרגיל יש לי טענות נגד השופט. אומנם לא ראיתי בבירור את העבירה על פאבלו ברחבה ואולי גם השופט לא ראה. מה שהוא כן ראה ושרק זה האין-ספור עבירות על אלברו נובו כולל גלישות מאחור, ואף צהוב על החיסול הממוקד הזה.
    מבקיע השער, קובאצ'ביץ', עוד פעם הוכיח שהוא הנוגח הטוב בליגה, הוא ניצל את ההזדמנות היחידה שלו. במאזן של קובאצ'ביץ' במשחק הזה גם שתי צלילות ושתי עבירות על השוער. העבירות אגב לא במאבק על כדור גובה, סתם בשביל הכייף.

11. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוף ברצלונה כל כך מרגיזים,למה להיות כאלה עדינים וטובי לב ? צריך להיות רעים לחפש את השערים לא בדקה 85 לחפש להעביר את הזמן או לעשות כמה תרגילים שלא מהווים סיכון לשער.

אבל נומנסיה האלה מרגיזים אם העברות הזמן האלו,מזל שהיום השופט הזה היה קפדן לזה ושלף צהוב על כל העברת הזמן,כל הכבוד לו על זה. אם שופט אחר זה היה נגמר בתיקו מאופס מתסכל מאוד.

ורייקארד,שוב מעצבן עם החילופים.
    למה למהר להכניס את אדמילסון ?? והנה אדמילסון הלך לנו עכשיו לתקופה ארוכה .

ומילה רעה לערוץ הספורט .
    יש לכם שני ערוצים יא רבאק למה לשדר שני משחקים מאירופה על ערוץ אחד ושזה מתנגש בשעות ??

נערך לאחרונה ב: ‏3/10/04
  12. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

סנטאנדר ממשיכה לאכזב ומסיימת בתיקו ביתי מאופס עם סביליה.

ויאריאל מנצחת לראשונה העונה. 2-0 ביתי על מחזיקת הגביע ,סארגוסה.
    אלבארו(ע)41 ופורלאן 49 כבשו לצוללת הצהובה.

חאטפה מפתיעה את אתלטיק בילבאו ומנצחת אותה 3-1 .
    שלושער של פאחון(1,61,65) מול שער בודד של אצ'בריה שהשווה זמנית בדקה ה52.

מאיורקה ממשיכה לצנוח ועכשיו היא ממוקמת במקום האחרון אחרי ההפסד 2-0 ללבנטה.
    מנצ'ב (27) וסרחיו גארסיה(34) המושאל מברצלונה כבשו לעולה החדשה.

מאלגה מנצחת את אוסאסונה באותה תוצאה (0-2) .
    אמורוס(23) וונצ'ופה (61) כבשו למלגה.

אלבאסטה ממשיכה לקטוע את ההצלחה של אספניול ומנצחת אותה 1-0 קטנטן משער של רדונדו(65).

שער נפלא של אלברט לוקה בדקה ה44 קבעה את תוצאת המשחק בבירנבאו,1-0 קטן גדול לדפור.
    http://www.as.com/futbol/imagenes/capturas/2004/octubre/3/29.Xxxhttp://www.as.com/futbol/imagenes/capturas/2004/octubre/3/30.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏3/10/04
  13. RMCF Member

זהו זה. ריאל מפסידה, ובגדול. הקבוצה הלוזרית הזאת לא יכלה להבקיע מול ההגנה הגרועה ביותר בליגה, לה קורוניה, שמנצחת 1-0 משער של לוקה במתפרצת. היו לריאל המון להזדמנויות וללה קורוניה בקושי 3, אבל דווקא לה קורוניה כבשה, כאשר האנגלים האפסים - אואן ובקהאם הרסו הכל. השער של לה קורוניה בא ממסירה ארוכה של כ35 מטר של פנדיאני, לעברו של לוקה שקיבל את הכדור 40 מטר מהשער, עבר במהירות את סלגאדו האיטי והקפיץ מעל קסיאס, לתוך הרשת. במחצית השנייה אואן הוחלף ע"י מוריאנטס, שנכנס בכושר גרוע וגם הוא לא עזר לריאל להבקיע מול לה קורוניה שהסתגרה במשך כל המחצית השנייה. בתוספת הזמן, לה קורוניה כמעט הבקיעה שער שני, כאשר יצאה למתפרצת. סרחיו כבר עבר את קסיאס ומול שער ריק, מזווית קשה, בעט החוצה. ריאל בפער של 7 נק' מברצלונה, עם 9 נקודות מתוך 18 והפסד ראשון בבית העונה. ועכשיו למה שיש לי להגיד. נמאס, פשוט נמאס כבר מבקהאם ואואן. הם פשוט הורסים את ריאל! מאז שפרז המטומטם החליט להביא לריאל סגנון אנגלי, יש רק צרות בקבוצה. פעם היה סגנון ספרדי - לטיני, עם שחקנים שנותנים ת'נשמה, נלחמים ומביאים כדורגל מדהים. מה שקורה עכשיו, זה שמביאים לשם מותגים, שמכניסים כסף, וכדורגל - נאדה. מאז המציאה התקשורת את המילה המ** הזאת - "גאלקטיקוס", בריאל מתעסקים רק בפרסום. בקהאם מתעסק יותר בדוגמנות מאשר כדורגל ובמקביל, הורס את סגנון המשחק של ריאל. מנאס לי ממנו, אני כבר מחכה ליום שיעיפו אותו לעזאזל ונראה כדורגל אמיתי בריאל. ואולי, אולי כשריאל תהיה מתחת לקו האדום, עם תבוסה צורבת שהיא חטפה מבארסה, אולי אז יתחילו להזיז שם ת'עיניינים, ויתעסקו קצת בכדורגל. ריאל התחילה להילחם, השחקנים התחילו לתת ת'נשמה, אבל יש את אואן שלא יודע להבקיע ויש את בקהאם - שכבר אמרתי הכל לגביו. ונמאס כבר שנדב יעקובי כל המשחק מזבל בשכל - "ריאל יצאה מהשבר", "ריאל לא יצאה מהמשבר" - כל המשחק הוא מתעסק בזה! ועוד אחרי זה הוא אומר "מי אמר שריאל יצאה מהמשבר?!". הגיע הזמן שבריאל ייתקנו טעויות. הגיע הזמן שיציבו את הלגרה כקשר אחורי ולא כבלם, שיעיפו את בקהאם, שייתנו למוריאנטס יותר הזדמנויות (ובטח שיותר מאואן!) ושיבקיעו!

14. Apu Member

ריאל לא במשבר, לריאל שחקנים מטומטמים.
    בקשר למשחק הזה אין לי תלונות לשחקנים חוץ מזה שהכדור לא נכנס.
    השחקנים נתנו תנשמה, נלחמו ובדקה 95 כמעט הבקיעו (גם כמעט ספגו), אבל קבוצה בבונקר ושוער שתפס יום לקחו מריאל לפחות נקודה למרות שלפי איך שהיא שיחקה היום-מגיעה לה 3.

15. Max Member

ספרדי, תעשה טובה, סתום את הפה.
    יאללה, חלאס, נמאס כבר, על כל דבר יש לך תלונות, אואן היה גרוע, סבבה, מוריינטס נכנס, לא ראינו יותר תפוקה (למרות שראינו יותר מלחמה), בקהאם היה טוב מאוד היום, חילק מסירות טובות, גם בקרקע וגם באוויר, לקח כדורים, כל השחקנים חוץ מאואן וסמואל היו טובים, מספיק כבר לזיין את השכל.
    אז הפסדנו, אני מעדיף הפסד כזה מאשר ניצחון 1-0 כמו שניצחנו את נומנסיה, לפחות השחקנים שיחקו כדורגל, חשק כבר יש להם, ביטחון כבר יש להם, עכשיו רק חסר לשחק כמו קבוצה, שזה גם יהיה, אני מקווה עם הזמן, שפיגו ישחרר כדור יותר מהר, שרוברטו קרלוס יחפש מסירה ולא בעיטה כל פעם וכו'.
    לגבי סמואל, אני לא יודע מה נסגר איתו, עבירות שהוא עושה גם באיטליה שורקים עליהן, כאילו מה הקטע, חייבים להרוג את שחקני היריבה ולקבל 10 עבירות ליד הרחבה? זה שהוא לא יכול לעצור אותם בלי עבירה.
    והשער הייתה טעות של סלגאדו, אבל גם זה קורה, סכ"ה דווקא למשחק הזה אין לי הרבה תלונות, חוץ מהגעה למצבים יותר טובים מהתקפות מאורגנות, אבל זה יגיע, העיקר שהשחקנים מראים ניצוצות של כדורגל, אם זה ימשך, אני אופטימי.