מחזור 35:ויאריאל הורסת את החגיגות בקאמפ נואו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏9/5/09.

1. Raulito Madridista

הליגה הספרדית - מחזור 35

http://cache.elmundo.es/banners-hashed/05/54/bbva_mc-24a1mar09/marca_futbol_1adivision_p196x75/bbvajornada18feb196x75.Xxx

קודם כל, הטבלה המלאה לפניכם:

http://img16.imageshack.us/img16/1366/45401369.Xxx

בשבוע שעבר הוכרעה זהות האלופה במשחק חד צדדי שלא ייאמן בסופר-קלאסיקו. המשחק בברנבאו בו הביסה ברצלונה את ריאל מדריד, לא יישכח בספרד עוד הרבה הרבה שנים. ומכאן, שמעתה והלאה אין לשתי הקבוצות על מה לשחק, אלא אם כן ברצלונה מעוניינת לשבור עוד ועוד שיאים כמו למשל בצבירת נקודות(הנקודה הבאה שלה למעשה תקבע שיא חדש) או לעבור את 107 השערים של ריאל מדריד מעונת 90\1989. במחזור הנוכחי השתיים תשחקנה נגד קבוצות שממש לא איבדו עניין, אלא נמצאו בשיאו של הקרב על אירופה, במלחמה על ליגת האלופות. ריאל מדריד, שהבטיחה ממזמן את המקום השני, תיהיה הראשונה לשחק, כאשר ביום שבת תתארח במאסטייה אצל וולנסיה ללא לאסנה דיארה, כאשר המארחת הובסה במשחק החוץ שלה נגד אספניול והתרחקה מסביליה. לריאל נותר בעצם לשחק על הכבוד. ברצלונה שעברה שבוע מושלם עם ניצחון ענק בקלאסיקו ושיוויון הירואי(ולא מוצדק) בסטמפורד ברידג' והעפלה לגמר ליגת האלופות, תארח ביום ראשון את ויאריאל, שהפסידה בבית לסביליה ומנגד היא רחוקה נקודה אחת בלבד מהמקום המוליך לליגת האלופות, אבל נותר לה לוח משחקים סופר-קשה.

http://i301.photobucket.com/albums/nn73/fcbtemp2008/andresk.Xxx

עוד צלע במאבק על ליגת האלופות היא סביליה, רק שהיא רוצה לשמור על המקום השלישי, ובעקבות הניצחון האחרון שלה על ויאריאל היא הגדילה את הפער מהמקום הרביעי לארבע נקודות. סביליה תחפש עוד נקודות במשחק הביתי שלה נגד מאיורקה המשתפרת שניצחה ארבעה מתוך חמשת המשחקים האחרונים שלה והיא יצאה עמוק מהתחתית. אתלטיקו החמישית בטבלה תארח בביתה את אספניול שאומנם נמצאת רק במקום ה-14 ובפער לא גדול מהקו האדום, אבל היא נמצאת בכושר טוב, כך שהמשחק קל על הנייר אך יכולות להיות הפתעות.

המאבק על ההישארות פתוח גם הוא לחלוטין וגם סנטאנדר שבמקום ה-13 עם 5 נקודות מעל הקו האדום, לא יכולה להרגיש ממש בטוחה. גם המחזור הנוכחי כולל בתוכו משחקי תחתית סופר-חשובים, והמרכזי ביניהם הוא המשחק בין חטאפה המדורגת מעל הקו האדום רק בגלל המפגשים הפנימיים בינה לבין ספורטינג גיחון, לבין אוססונה שעם 2 נקודות יותר. אתלטיק בילבאו ואלמרייה שיחסית רחוקות מהקו האדום, תשחקנה בבית נגד בטיס(37 נקודות) וספורטינג גיחון(34 נקודות) שממש לא יכולות להיות אדישות למצבן.

משחקי המחזור:

יום שבת -
    סביליה - מאיורקה(21:00, שידור ישיר ב5+LIVE);
    אתלטיק בילבאו - בטיס(21:00);
    וולנסיה - ריאל מדריד(23:00, שידור ישיר בספורט5);

יום ראשון -
    חטאפה - אוססונה(18:00);
    ויאדוליד - נומנסיה(18:00);
    רקראטיבו הואלבה - דפורטיבו לה קורוניה(18:00);
    מאלגה - ראסינג סנטאנדר(18:00);
    אלמרייה - ספורטינג גיחון(18:00);
    ברצלונה - ויאריאל(20:00, שידור ישיר בספורט5+);
    אתלטיקו מדריד - אספניול(22:00);

נערך לאחרונה ב: ‏9/5/09
  2. M_T_A Member

רק תיקון קטן לכותרת, ברצלונה מארחת את ויאריאל בקאמפ נואו ולא יוצאת למדריגל..

עריכת מנהל: לא הבנתי היכן הייתה הטעות...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏9/5/09
  3. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאוד מאוד מאודדד מקווה שריאל מחר "לפחות" לא תפסיד ותעשה לנו טובה ענקית.

גם המשחק של ברצלונה די מדאיג אותי שלא יבואו שאננים ובאופוריה מהמשחק בליגת האלופות כי ויאריאל קבוצה מסוכנת שיכולה להפתיע.

אבל כמו תמיד הכי מדאיג אותי המשחק שלנו, אנחנו מומחים בלהרוס לעצמנו ועכשיו הכל תלוי בנו בשביל לסיים במקום הרביעי. לא איכפת לי איך אני רוצה ביום ראשון בשעה 23:50 להגיע ל58 נקודות!!!

VAMOS ATLETI !!!

4. riquelme1 Member

ריאל תנצח את ולנסיה במסטאייה לדעת, ההגנה של ולנסיה חלשה מידי, והקישור שלה לא מספיק חזק כדאי לשלוט במשחק, התקווה היחידה זה ההתקפה עם וייה כמובן, סילבה ופאבלו הרננדז, שחייב להמשיך לפתוח- חואקין היה איום נגד אספניול.

ברצלונה תנצח בקלילות את ויאריאל, ויאריאל חלשה מאוד העונה בחוץ, ועם יותר מדי בעיות בהגנה ובקישור(בלי סנה), הבעיה שגם ההתקפה די צולעת לאחרונה, זה נירא כמו משחק פשוט שבארסה צריכה לקחת, ולהבטיח את האליפות.

5. Mr.Eko Member

מעניין מאוד יהיה המשחק בין ולנסיה לרעל... את דעתי כבר אמרתי שרעל יוציאו מהמשחק הזה נקודה לכל היותר. מאוד תלוי גם בגישה שאיתה אמארי יבוא למשחק.

6. RubberSoul Member

האליפות בעצם יכולה להסגר רשמית ומתמטית.
    אם ולנסיה לא מפסידה לריאל,כל מה שנותר לבארסה זה לנצח את ויאריאל.
    אלה שני משחקים חשובים לכל ארבע הקבוצות,גם לאליפות וגם לאלופות.

אגב,לפני שנתיים גם שיחקו ארבע הקבוצות האלה באותו מחזור-ולנסיה מול ריאל במסטאייה וברצלונה מול ויאריאל בקאמפ נואו.
    ריאל ניצחה 1-0 את ולנסיה משער של ראול.
    ברצלונה ניצחה את ויאריאל 4-0,עם שער בפנדל של רונאלדיניו,נגיחה של גודיונסן ומספרת וחצי של רונאלדיניו ואינייסטה.

7. REAL MADRID Member

משחקים על מנת לדחות את הקץ. המשחק נגד ולנסיה הוא בסה"כ עוד 90 דקות שמפרידות בין ריאל מדריד לבין הקיץ אליו אנחנו כ"כ מחכים, המשחק נגד ולנסיה הוא משחק אותו צריך לנצח אך ורק על מנת לגרום לברצלונה לקחת את תואר האליפות בעצמה ולא לחלק לה מתנות, אני לא בטוח שנשאר כבר מה לחלק - הנרי וחבריו פרצו לחנות המתנות של סנטה קלאוס, לקחו הכל ואנסו את גברת סנטה. נשארו ארבעה מחזורים עד לתום העונה והדבר היחיד שאני רוצה הוא לדחות את הקץ, ככל שהימים יעברו ואנחנו עדיין מחזיקים בתואר 'אלופת ספרד' ככה יותר טוב.

עושה רושם שחואנדה ראמוס השלים עם עזיבתו והוא בסה"כ רוצה לסיים את העונה עם כמה שיותר ניצחונות על מנת לא לפגוע ברקורד החביב שלו בריאל מדריד שגם ההפסד לברצלונה לא פגע בו יותר מידי. פפה מורחק, סניידר וגוטי פצועים והציפיות מריאל מדריד לא גבוהות במיוחד. נקווה לניצחון ולכמה גולים שישכיחו אפילו במעט את השבוע הנוראי שעבר עלינו. שבוע שהתחיל עם קטסטרופה בסנטיאגו ברנבאו והמשיך עם שערורייה בלונדון.

אני מצפה מהשחקנים להילחם על המקום שלהם בסגל לעונה הבאה. רב בודדים מהשחקנים אשר נוסעים עם הקבוצה לולנסיה ישחזרו את הנסיעה הזאת גם בעונה הבאה. שחקנים כמו מצלדר, היינצה, חאבי גרסיה, מרסלו, הונטלאר, ואן דר וארט.. אני מצפה מהם לשחק כל דקה במדים הלבנים כאילו זאת הדקה האחרונה שלהם בהם, עבור חלקם אפשר למחוק את המילה כאילו. ההרכב לא משנה לי יותר מידי כל עוד ראול בהרכב, קשה לי להאמין שנראה אותו בהרכב הרבה בעונה הבאה ואני מקווה שראמוס ייתן לו את ארבעת ההופעות הנותרות.

מקווה לניצחון, שגיא כהן טמבל,

האלה מדריד!

נערך לאחרונה ב: ‏9/5/09
  8. עמית האדום Member

אני מקווה שפפ יצליח להוריד את השחקנים אל הקרקע אחרי השבוע הקסום הזה. משחק לא קל, אבל לפחות משחק בית ואני מאמין שנצליח לנצח ונבטיח את האליפות כבר ביום ראשון. הייתי נותן מנוחה לכמה שחקנים לקראת גמר הגביע.

היחידים שאצלי באנקר בהרכב הם אטו, בויאן, סילביניו, פיקה, פויול וצ'אבי.
    המהנדרס יכול לקבל את המנוחה שהוא זקוק לה ומגיעה לו ומסי יכול לטעמי באותה מידה לפתוח על הספסל
    התלבטות קשה אם לשים את אלבס מגן ימני, אבל בסופו של דבר הוא צריך מנוחה, הוא השקיע המון ברביעי גם אם שיחק גרוע, לא הפסיק לרוץ לרגע. ההתלבטות הגדולה היא האם לשים את פויול מגן וקאסרס בלם או להיפך. מצד אחד בכזה משחק הייתי מעדיף את פויול מגן, אך מצד שני נגד מנצ'סטר הייתי מעדיף לראות את פויול בלם, ההכרעה לפפ .
    הקישור צריך להיות מורכב מבוסי, גודיונסן או חלב וצ'אבי. טורה השקיע (כמו כולם) המון וצריך לקבל את המנוחה שלו אחרי רצף משחקים אדיר שהיה מצוין בהם, קייטה ממש לא בא בחשבון...
    הזדמנות טובה לבוסי לנהל משחק מאחורה בעוד צ'אבי וגודיונסן יותר התקפיים.
    בויאן מחליף את הנרי משמאל כמובן, אטו באמצע וההתלבטות היא מה לעשות בצד ימין.
    לדעתי, בסופו של דבר מסי כן צריך לשחק לדעתי, למרות שפדרו הוא אפשרות לא רעה בכלל...

ההרכב:
    קאסרס(פויול), פויול(קאסרס), פיקה, סילביניו.
    בוסקטס, גודיונסן(חלב), צ'אבי.
    מסי(פדרו), אטו, בויאן.

אסור להיות שאננים וצריך לשים בכל זאת את המהנדרס על הספסל, אי אפשר לדעת אם נצטרך אותו או לא.
    מאמין שננצח את ויאריאל ונזכה באליפות כבר ביום ראשון.
    כן יהי רצון...

9. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

אהבתי את ההרכב שרשמת , רק הייתי רוצה לראות את צ'אבי במחצתית אחת ואינייסטה בשנייה.
    ומקווה מאוד שבוז'אן יקבל כבר דקות משחק !!

10. Spanish Weapon Member

ההרגשה שלי היא שהאליפות תיחתם במחזור הקרוב,גם אם לא מעשית אלא תיאורטית.
    ריאל כבר שפופה ומושפלת אחרי הקלאסיקו ונראה שהשחקנים והמערכת במדריד איבדו את הטעם
    להמשיך להילחם העונה כשכולם יודעים שריאל הולכת לעבור שיפוץ אמיתי בעונה הבאה בכל הקשור
    לסגל השחקנים.
    לולנסיה יש הרבה על מה להילחם וכבר ראינו שכשהקהל במסטאייה דוחף והשחקנים עולים במוטיבציה
    גבוהה עם שקט תעשייתי אז הם מצליחים להקשות גם על אחת מהקבוצות הטובות בעולם.

בארסה תארח את ויאריאל למשחק לא פשוט על הנייר אבל אני עוקב אחרי ויאריאל והם בתהליך הדרדרות
    לא מובן העונה שהחל קצת לפני ההדחה מהצ'מפיונס ליג ונמשך עד עכשיו.
    נדמה שפלגריני לא הצליח לווסת את הקבוצה בהתאם ללחץ המשחקים שהיא התמודדה איתו בזמן
    הנוקאווט של הצ'מפיונס וזה הוביל לכדור שלג מאוד שלילי במדריגל.

11. Raulito Madridista

אין דבר כזה מבחינתי לסיים את העונה הזאת בכבוד. לא אחרי הקלאסיקו הנורא מלפני שבוע. גם אם ננצח את כל ארבעת המשחקים הנותרים, את הכבוד לא נצליח להחזיר וזה ייקח לנו הרבה זמן. וזה מביא לדבר הבא - המשחק היום פשוט לא מעניין אותי. אני לא זוכר את עצמי אדיש כל-כך לפני משחק של הקבוצה. באמת שאני לא אתאכזב או אהיה מבואס אם נפסיד היום. וזה בחיים לא קרה לי. בעונה עם לושמבורגו למשל, היה לנו דרבי בברנבאו והיה חשוב לנצח אותו בשביל הקהל, אז רציתי שננצח וגם כדי לזכות באליפות עם פער כמה שיותר קטן מברצלונה. עונה לאחר מכן עם קארו, המטרה הייתה להצליח במשחקים האחרונים של זיזו ולנצח את ויאריאל למשל, מה גם שהקבוצה נלחמה אז על המקום השני.

דווקא היום אני לא בטוח שנפסיד. ואם ננצח אז הסטטיסטיקה תישבר, כי בכל עונה בשנות ה-2000, בה ריאל מדריד מנצחת במאסטייה, היא זוכה באליפות. ואחרי שהורדנו מעצמינו את המעמסה הזאת של אפשרות לזכות בכתר(חבל רק שבדרך הזאת), אולי נזכה לכדורגל לא רע, כדורגל משוחרר ומעניין לשם שינוי. כולם מדברים על אריאן רובן כמובן ובצדק, מה שהוא עשה בשני המשחקים האחרונים נגד וולנסיה זה היה דבר פשוט מדהים. אני בטוח שהוא יקשה מאוד על ההגנה של וולנסיה. אני מחכה לשער של ראול(סטטיסטיקה נהדרת יש לו נגד וולנסיה, שער בכל שני משחקים) כדי שיגיע למספר של 25 שערים בכל המסגרות - מספר מכובד.

בשנים האחרונות המאסטייה הפך להיות מגרש לא כל-כך מאיים עבור ריאל מדריד, לפחות לפי דעתי. לא הפסדנו שם כבר ארבע עונות ובשני הביקורים האחרונים ניצחנו. לוולנסיה יש בעייה קשה בלשבש את הנעת הכדור של הקבוצה היריבה, אין לה מרכז שדה דומיננטי וגם החלק האחורי גרוע. אבל אצלינו יכול להיות שתיהיה בידיוק אותה בעייה, מעניין איך יישחק חאבי גארסיה. והאם יהיה אפשר להסיק מכך משהו?; הייתי רוצה לראות את גאגו מחוץ להרכב אבל זה כנראה לא ייקרה. אני בטוח ששחקני ההגנה שלנו רועדים עוד מהמשחק הקודם ובהתחשב בהתקפה הפנטסטית של וולנסיה, לא נשמור על רשת נקייה. אני רוצה שדוד ויאה יהיה זה שיבקיע נגדינו אם וולנסיה תכבוש, כדי שייתקרב לאטו בתואר מלכות השערים. וולנסיה צריכה את הנקודות והיא תעלה למגרש כמו מלוע של תותח. אני מקווה שגם השחקנים שלנו ישתתפו בחגיגת השערים.

12. עמית האדום Member

בוא ניתן למהנדס את המנוחה שהוא הרוויח בעמל רב, טוב?

13. NUOVA GUARDIA Member

לפי דעתי ריאל מדריד לא תתקשה לנצח במסטאייה עם כל הכבוד לולנסיה, ריאל חייבת לנצח על מנת להשאיר לעצמה סיכוי כלשהו לאליפות(אם זה דבר אפשרי בכלל לאור היכולת הנוכחית של בארסה).

14. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

כולם כבר השלימו עם זה שבארסה אלופה...

15. Raulito Madridista

http://www.as.com/composition/images/das/das/por/2009/05/1241897379.Xxx

ממש לפני שתי דקות פורסמו ההרכבים לקראת המשחק במאסטייה שיחל בעוד קצת יותר מחצי שעה.
    שינוי אחד מפתיע ניתן למצוא בהרכבה של וולנסיה - חואקין פותח באגף ימין על חשבונו של פאבלו הרננדז שדווקא הציג יכולת טובה במשחקים האחרונים. אצל ריאל מדריד אין שום הפתעות. הונטלאר כצפוי על הספסל וחאבי גארסיה במקומו של לאס הפצוע.

וולנסיה: סזאר; מיגל, מהדורו, אלכסיס, אלביול; מרצ'אנה, בראחה, חואקין, סילבה, מאטה; ויאה

ריאל מדריד: קסיאס; ראמוס, קנבארו, מצלדר, היינצה; חאבי גארסיה, גאגו, רובן, מרסלו; היגואין וראול

דבר אחד שלא מובן לי אצל וולנסיה זה - מדוע מהדורו ממשיך לשחק כבלם כל-כך הרבה זמן. ממש לא מדובר כאן בהצלחה גדולה.

* היה נחמד לראות את החיבוק של סזאר וקסיאס בתחילת המשחק. זכר לגמר ליגת האלופות לפני שבע שנים. סזאר נפצע, קסיאס נכנס ונותן את הופעת חייו(וגביע אירופה מספר תשע לריאל מדריד, כמה יפים היו אותם ימים).
    * צמד של ויאה והוא מגיע ל100 שערים במדי וולנסיה. אני זוכר משהו לא טוב מהמספר 100 שערים בשבוע שעבר. לכו תדעו עם הקבוצה הזאת...

כרגע בספרד נערכים עוד שני משחקים:

http://estaticos.marca.com/deporte/futbol/primera-division/2008-2009/fotos_directo/jornada_35/sev_mal/02.Xxx

סביליה מחקה פיגור של מאיורקה והיא כרגע מובילה 3-1. אדוריז כבש לזכות האורחת לאחר רבע שעה של משחק, וקאנוטה איזן בדקה ה-32 מהנקודה הלבנה וזו הייתה תוצאת המחצית. שבע דקות מפתיחת המחצית השנייה כבש לואיס פביאנו את השני לזכות סביליה, שפתחה בהרכב לא רע בכלל - נאבאס וקאפל באגפים, שני חלוצי חוד כאמור ורנאטו מתחתיהם. נאבאס כבש את השלישי בדקה ה-75 וכנראה סגר עניין עבור מאיורקה. סביליה עושה צעד חשוב לעבר הבטחת המקום השלישי, אם כי וולנסיה תוכל להקטין את הפער חזרה אם תנצח.

במשחק הפחות מעניין של היום - בילבאו מובילה 1-0 בביתה על בטיס משער של החלוץ איבן ולז בדקה ה-29. לפי לוח האירועים של המארקה ניתן להבין שבטיס טובה הרבה יותר. ארמנדו תופס יום טוב בשער של בילבאו ואוליביירה תופס את הקורה לאחר עוד החמצה שלו. אם בטיס תפסיד היום וספורטינג גיחון תנצח מחר, אז שתי הקבוצות יהיו עם אותו מספר נקודות.

נערך לאחרונה ב: ‏10/5/09